Treść opublikowana przez bobikos
-
[ALL B6] Instalacja czujnika deszczu + MCE Swap z B7
Koledzy mam problem. Sprawa dotyczy B6 avanta, zmieniłem MCE na wersję z B7 (końcówka L) i teraz jest problem. Co jakiś czas wywala mi błędy tylnych postojówek, raz lewej, raz prawej, nieraz obydwu. Obstawiam że problem związany jest z ilością żarówek postojowych, w B6 jest tylko jedna, a w B7 o ile dobrze wiem dwie. Pytanie jest następujące, czy da się w ustawieniach MCE na jakimś kanale dopasować rezystancję żarówek czy pozostaje mi dorzucenie równolegle jeszcze jednej żarówki bądź opornika na każdej ze stron?
-
[B6 AWX] Nagle wchodzi na obroty
włączający się wentylator i podwyższone obroty to znak uszkodzonego czujnika temperatury - sprawdź jaką temperaturę pokazuje vag w silniku przed uruchomieniem i tuż po, porównaj też z tą w liczniku - procedura porównania opisana w dziale diagnostyka. Uderzenie to może być wiele przyczyn, poduszki silnika, koło dwumasowe, coś nie zamocowane w komorze silnika...
-
[ALL B6] Automatyczne zapalanie świateł bez VAG-a
nie wydaje mi się by w wersji low było to możliwe skoro MCE nie pośredniczy w uruchamianiu świateł mijania.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Właśnie montowałem diody w górnej lampce i jedna uwaga nie mająca wpływu na działanie diodek, ale porządkująca sposób podłączenia. Czerwony kabelek podłączamy pod złącze oznaczone 58a (konektor widać na drugim zdjęciu) a zielony pod 31 (konektor obok 58a, zagięty do dołu). Do mocowania przewodu przy diodach służą wąsy (te przy dziurach na śruby mocujące - pierwsze zdjęcie). Oczywiście to są mało znaczące sprawy, ale szerokość konektorów dobrana jest właśnie pod te złącza. Te po drugiej stronie o ile wiem przeznaczone są dla podświetlenia sterowania szyberdachem.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
był w tym wątku opis kodowania bt (plik jpg o ile pamiętam) wraz z ustawianiem głośności dla głośnika oraz czułości mikrofonu. Gdzie się podział bo nie mogę go odnaleźć. Nie da się go podczepić pod pierwszy post?
-
[B6 AVB] Kopcenie przy rozruchu
Przygasająca lampka nie jest wyznacznikiem sprawnych świec. Może tylko jedna działa. Sprawdź to porządnie.
-
[B6 ALT] TRZESZCZENIE I STUKANIE Z LEWEJ STRONY
sprawdzałeś górne mocowanie amortyzatora przedniego? Jeśli trzeszczy przy skręcaniu to często jest tego wina.
-
[B7 BLB] Szarpie autem, silnik nie trzyma obrotów
Wymieniłeś uszczelnienia na wszystkich wtryskach? Ja ostatnio też miałem przypadek że auto utykało i w tym momencie na wtrysku pojawiał się mocno ujemny bip. Wymiana uszczelnień pomogła.
-
Naprawa pekajacego zawiasu schowka pasazera
Mój sposób na naprawę pękniętego zawiasu: - kupujemy hak sufitowy 4 ( może była to 6, nie pamiętam teraz) - dość długi - ok 6 cm. Można kupić kilka bo to groszowe sprawy - hak wkręcamy w klapę schowka w miejscu gdzie był zawias - rozginamy i dopasowujemy zagięcie haka tak by szedł możliwie przez środek zawiasu - w samym zawiasie wycinamy miejsce na hak - pasujemy obydwa elementy, kleimy samo połączenie oraz zalewamy wycięcie w którym leży hak. Klej - poxipol szary. - czekamy aż zwiąże i montujemy z powrotem schowek. Rozwiązanie o tyle ciekawe bo mało ingeruje w sam schowek. Niewiele cięcia, brak malowania, szpachlowania, itp. Rozwiązanie działa trzy miesiące i nie ma problemu. Zdjęcie ułożonego haka przed zalaniem klejem:
-
[B6 AVB] Regeneracja pompy wspomagania i problem ze spadającymi obrotami
U mnie normalna wartość to 880 obr/min więc ile jest u Ciebie?
-
[ALL B6] Gdy głośno znika dźwięk
Przecież chorus jest na kasety... Używasz zmieniarki lub jakiegoś emulatora? Sprawdź czy na radiu dzieje się to samo. Wygląda jakby się końcówka mocy przegrzewała...
-
Wykaz usterek ogrzewania postojowego - Fabrycznego Webasto
Kolego, gdzieś Ci w opisie błędu zniknęło że 1412 to uszkodzenie/zwarcie do masy świecy żarowej. Błąd występuje w momencie gdy rezystancja świecy jest zbyt wysoka i może się pojawić nawet jeśli świeca jest sprawna ( po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora grzeje). Moja rada, wykręć świecę, sprawdź/oczyść połączenia błąd przestanie się pojawiać. Na temat webasto i thermo top znajdziesz bardzo dużo informacji na elektrodzie, włącznie z rozbudową do pełnego webasto.
-
[ALL B6] Pobór prądu na postoju przez silniczek szyb (modul komfortu)
a szyby normalnie się otwierają? Może to kwestia przełamanej wiązki na połączeniu drzwi i słupka?
-
[ALL A4] Spalanie, osiągi, ile km na baku ?
Przy jeździe w trasie, po Polsce między górami a morzem i ok 100 km po mieście udało mi się na baku zrobić 1300 km. Przyjemny wynik. Sprawdzone na stacji bo zasięg spadł do 10 km
-
[ALL B7] Rzuca na koleinach
ja wymieniłem zawieszenie z 1ba na 1be i przez jakiś czas auto trzymało się dobrze. Teraz na nierównościach przestawia samochód ale to właśnie może być wina zużytych amortyzatorów przednich (zamontowałem używane od zawieszenia 1be). Niebawem je wymienię i zobaczymy czy to pomoże. Pozostałe elementy zawieszenia z przodu - nowe, amory z tyłu też nowe więc pozostają te z przodu. Opony - 16" więc to nie po ich stronie wina.
-
[B6 AWX] Problem z odpalaniem
Co prawda nie miałem problemów z odpalaniem ale z brakiem podświetlenia części włącznika. Rzeczywiście przy okazji rozbierania włącznika warto przelutować elementy smd - rozbierałem dwa włączniki (low i high) i w obydwu było kilka elementów (w tym samym rejonie płytki) które wymagały ponownego lutowania. W jednym z włączników rezystor wręcz odpadł i latał po włączniku blokując styki - efektem tego było np. samoczynne zapalanie się świateł przeciwmgielnych w samochodzie. O lutowaniu było już wcześniej w temacie naprawy podświetlenia włącznika.
-
[ALL B6] Tempomat - 6 bieg
właściwie tempomat nie powinien rozróżniać biegów, przy zmianie biegów dostaje przecież tylko informacje ze sprzęgła że zostało wciśnięte.
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
Czy wiązka między silniczkiem a słupkiem drzwi tylnych i np. przednich prawych bardzo się różni od siebie? Chodzi mi o to czy wiązkę przednich drzwi będzie można zaadaptować jako wiązkę drzwi tylnych (oczywiście elektrycznych) - przede wszystkim czy kostki są takiego samego kształtu (poprzekładanie pinów to już nieduży problem), czy np. guma na połączeniu jest taka sama? Główną różnicę jaką zauważyłem na fotkach to wtyczka do czujnika od Airbagu w drzwiach przednich. [br]Dopisany: 19 Październik 2011, 21:34_________________________________________________Powiedzcie koledzy jakiego przekroju są przewody: od bezpiecznika S280 30A do każdego ze słupków od bezpiecznika 15A (23) do słupków pozostałe?
-
[ALL B6] Światła długie
zobacz temat o regeneracji odbłyśników w lampie. Chodzi o sylikonowe podkładki pod soczewką. Ktoś wyciągał soczewkę i przy montażu dokręcił na oko te małe śrubki pod którymi są sylikonowe podkładki. Generalnie chodzi o to by przy dokręcaniu soczewki obydwa światła (mijania i drogowe) świeciły w jeden punkt. Później dopiero regulujesz imbusem ustawienie świateł na stacji czy gdzieś w garażu
-
Montaż i działanie Webasto w silnikach 1.9 TDI i 2.0 TDI A4 B6 i B7
To jest uniwersalny sprzęt, schematów do tego pełno w sieci. Obsługa będzie odbywała się przez zegarek widoczny na zdjęciu, będzie też problem z podłączeniem tego pod klimatronik - w skrócie cięcie kabelków, wstawianie przekaźników itp... Telestart to system bezprzewodowego załączania firmy Webasto, te wszystkie małe pilociki ze znaczkami vw i skody są właśnie od telestart. w przypadku tego webasto (jest to webasto analogowe - w skrócie wyzwalane +12V) telestart będzie Ci wysyłał sygnał do odbiornika w samochodzie i będziesz miał informację zwrotną w pilocie czy sygnał został odebrany, brak jednak będzie informacji czy ogrzewanie się rzeczywiście włączyło (niski poziom paliwa, problem w samym piecyku, itp). Generalnie rozwiązanie mizerne w porównaniu fabrycznego audi.
-
[ALL B6] Częściowy brak oświetlenia przełącznik
dioda podświetlenia do wymiany. Jest wątek o tym
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
Cześć ja mogę to sprawdzić bo mam fabrycznie 320 na przodzie. Generalnie 17" wchodzi i zostaje jeszcze luz więc i co poniektóre 16" też wejdą. Mam 16 nieoryginalne i zastanawiam się czy te zaciski w ogóle się tam zmieszczą. Stąd pytanie.
-
Upgrade hamulców w Audi A4 B6/B7
czy któryś z posiadaczy zacisków 320 na przodzie jest w stanie powiedzieć jaką wewnętrzną średnicę musi mieć felga żeby dało się ten zacisk zmieścić?
-
[B6 AWX] Olej do TDI 1.9 - spadek poziomu syganlizowany lampka kontrolna
Jeśli te 12 kkm zrobiłeś głównie po mieście - jeżdżąc na krótkich odcinakach, dynamicznie przyspieszając itp, to miał prawo wziąć. Jeśli jednak ten przebieg zrobiłeś jeżdżąc w trasie i do tego dość delikatnie to powinieneś obejrzeć stan turbo, ewentualnie odmę. Generalnie polecam Ci Motula, wcześniej miałem Castrola zalanego i więcej go ubywało.
-
[ALL B6] Klimatronik - dziwne pykanie...
silniczki sterujące klapami mają ze sobą problem - podepnij vag - pewnie wyskoczy Ci błąd któregoś. Na początek zrób nastawy podstawowe klimatronika - temat omawiany, poszukaj.