Treść opublikowana przez bobikos
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
trzpień wycieraczki zdemontowałeś? Jeśli tak to kółko powinno się kręcić i wyjść. Nie próbuj go wyszarpywać, powinieneś nim kręcić, weź kombinerki, kręć i jednocześnie wyciągaj, u mnie zeszło bez problemu
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
wyjmij silniczek, tak żeby ślimak nie ograniczał ruchów, bez niego możesz kręcić kółkiem i wyciągnąć bez problemu.
-
Wentylator klimatyzacji po włączeniu zapłonu cały czas chodzi na pełnych obrotach
czteropinowy zielony czujnik znajduje się na tyle silnika, tuż przy ściance grodziowej. Ale tak jak kolega radzi wcześniej, podłącz najpierw VAG
-
Wentylator klimatyzacji po włączeniu zapłonu cały czas chodzi na pełnych obrotach
do sprawdzenia czujnik temperatury cieczy.
-
Podłączenie regulacji świateł
przy manualnej nie trzeba dodatkowych sterowników. Silniczek jest na trzy przewody, +12, masa i sterujący na którym za pomocą regulatora zmienia się napięcie w zakresie chyba 2 - 12 V. Sam regulator to też prosta sprawa, Wystarczy mu doprowadzić +12, masę i wyjście do silniczków, ewentualnie +12V podświetlenie i to wszystko.
-
Drgania silnika na biegu jałowym
zrób logi pojedyńczo, jak są trzy grupy na raz to czas próbkowania jest tak długi że każda odchyłka może zniknąć.
-
Uruchomienie klimy
mój też wyglądał inaczej, ale ważne żeby głębokość tej części z gwintem była taka sama. U mnie wszystko działa. Montuj go i ciesz się klimą.
-
[ALL] Kolektor ssący ABV - AWX,AVF czy są takie same?
ok, tylko jaki w tym wszystkim udział kolektora? Poza tym Ty masz BrD i AL a ja pompowtrysków zmieniał nie będę i turbo też będzie mniejsze.
-
Mechanizm wycieraczek numer części:
podaj namiary na dobrą ofertę, oryginał 4 razy droższy...
-
[ALL] Kolektor ssący ABV - AWX,AVF czy są takie same?
Silnik AVB i przygotowania do podniesienia mocy. Czy przy okazji zmiany turbo na AWX warto bawić się w zmianę kolektora? Ma to wymierne skutki? Pytanie do osób które taką zmianę robiły, bo wiem że teoretycznie będzie lepiej napełniał cylindry. Pytanie czy wymiana samego kolektora i ewentualnie Egr ma sens? Jakie są różnice w całym dolocie pomiędzy AVB i AWX? Ma inną średnicę?
-
Co oznaczają kody w wyposażeniu E4J - S-line
sprawdzaj kody po angielsku, polskie tłumaczenia są fatalne: 4UE = airbag for driver and front seat passenger E4J = S-line np. 5SL = outer left rear view mirror: non-spherical (tłum.: Lusterko na wysięgniku (konvex) 1f52)
-
Klima wyłącza się po odpaleniu
to są właśnie objawy zbyt małej ilości czynnika w układzie.
-
Woda z klimy nie odpływa
plastikowa rurka wychodzi przy lewej nodze pasażera. Chyba nawet nie trzeba zdejmować schowka, odchyl wykładzinę i powinieneś widzieć. Odpływ może być zapchany bo na zgięciu ta rurka jest praktycznie płaska.
-
Uruchomienie klimy
Ja miałem taki sam błąd i skończyło się na wymianie czujnika.
-
Uruchomienie klimy
spokojnie z tym wymienianiem. Czujnik jest pod lewą lampą, trzeba ją wyjąć żeby się do niego dostać. Zanim jednak to zrobisz sprawdź jaki dokładnie błąd wyskakuje, jeśli obwód otwarty/ zwarcie do plusa to warto najpierw sprawdzić bezpiecznik o ile pamiętam nr 6. Jeśli zwarcie do masy to prawdopodobnie walnięty czujnik. Ale i w tym wypadku warto najpierw obejrzeć kostkę też. W razie czego czujnik wymienisz sam bez spuszczania gazu - na króćcu jest zawór, który zamyka się przy wykręcaniu czujnika. Koszt czujnika to coś ok 230 zł w aso.Są już wątki na ten temat.
-
Kontrolka ESP
vag i diagnostyka, nic więcej nie da się napisać
-
Nawiewy pod fotelami
jeśli robi się mokro to przede wszystkim sprawdź drożność odpływu skroplin z nawiewów - taka gumowa rurka przy tunelu po stronie pasażera. Jeśli chodzi o nawiew na tył to chyba będzie działać jak skierujesz na nogi, jeśli nie leci w żadnej pozycji to możesz za pomocą vag zrobić nastawy podstawowe.
-
nr blaszek oświetlenie tablicy rejestracyjnej
nie dostaniesz osobno, musisz wyciągnąć całą listwę, dociąć i dolutować takie blaszki zamiast starych.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
ja kkl też się łączę bez problemu. Problem jest tylko przy vag 3.11, nie da się wejść w adaptację kanałów większych niż 100, za to można to zrobić bez problemu wersja 4.09
-
Trzymajacy hamulec przedni
zamiast bawić się w odłączanie wtyczek należałoby sprawdzić w jakim stanie są prowadnice i sam tłoczek, przecież widać że się blokuje mechanicznie.
-
[ALL B6] Podgrzewanie tylnej szyby
trzeba przerobić zasilanie przekaźnika. Poszukaj tematu o wymianie panelu na wersję od B7, tam masz opisane wszystko
-
Mokra i wykrzywiona pompka EGR
ten metalowy bolec to egr właśnie, pierwsze zdjęcia z plastikowym siłownikiem pokazują siłownik klapy gaszącej. Egr jak zaczniesz zasysać powietrze przez króciec u góry, powinien się podnosić, ale dość opornie. Natomiast jeśli chodzi o ten plastikowy siłownik to podejrzewam że był uszkodzony i przymykał klapę gaszącą więc ktoś go przygiął tak żeby się nie zamykała w ogóle. O uszkodzeniu tego siłownika może świadczyć to że jest mokry, czyli poleciała w środku membrana. On też działa na zasadzie podciśnienia, jak zassiesz przez króciec powietrze to sztanga powinna się cofać. Generalnie ten Twój egr jest po przejściach, jeśli dodatkowo z Egru z dziurek po lewej i prawej sączy się olej to polecałbym kupić nowy.
-
Kontrolk od minimalnego poziomu oleju
Sprawdzić na bagnecie i koniecznie należy dolać, nie musisz od razu wymieniać. Jak już się świeci to też nie jeździj na wyższych obrotach.
-
Żarówka Stopu
mce, moduł centralnej elekryki, znajduje się pod kierownicą po lewej stronie, Gniazdo B (23-pin) [wyjścia] Pin 10 – Zasilanie prawego światła stopu [czerwono/czarny] Pin 12 – Zasilanie lewego światła stopu [czerwono/biały] Pin 14 – Zasilanie trzeciego światło stopu [czarno/czerwony] wątek o mce www.a4-klub.pl/showthread.php?t=138327 eSSence, w Twoim wypadku mce nie ma znaczenia, natomiast nie ma takiej możliwości by w stopie była jedna blaszka tylko, muszą być dwie i idzie tam dwuwłóknowa żarówka. Sprawdź to.
-
klima nie działa, uklad szczelny!
sprawdź grupę 3 i ciśnienie tam podane. Jeśli dobrze pamiętam to przy włączonej klimie ciśnienie powinno być rzędu 12 bar, przy wyłączonej ok 2 -3. Zrób przy okazji nastawy podstawowe klimatronika.