Treść opublikowana przez bobikos
-
Przerwany przewod czujnika air bag
odłącz aku, poczekaj trochę kilka minut i lutuj
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
nie trzeba, wystarczy że zdejmiesz osłonę pod kierownicą i schowek od strony pasażera. Kabli nie puścisz dokładnie tak jak idzie oryginalnie wiązka, ale bez problemu da się je przerzucić. Pomyśl od razu czy jakiś innych kabli nie chcesz przerzucić na prawą stronę (np. do fotochromatycznych lusterek). To oczywiście zależy jakie mody chcesz jeszcze robić.
-
Podświetlenie świateł "Auto" oraz jaka żarówka do szyb elektrycznych
Wszystkie elementy o których piszesz podświetlane są diodami. Jeśli chodzi o włącznik są to diody na nóżkach o średnicy 3 mm, natomiast podświetlenie przycisków szyb jest za pomocą diod smd - tu może być przerwana jakaś ścieżka, bo to bardzo rzadkie uszkodzenie. Jeśli nie masz doświadczenia z lutowaniem to proponuję jednak wymianę całego włącznika. Rozumiem że same włączniki działają dobrze? Jeśli chodzi o wymianę diody we włączniku świateł to tutaj masz wątek http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wlacznik-swiatel-rozbiorka-naprawa-podswietlenia-32677/ Jeśli potrzebujesz pomocy odezwij się na PW
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Nie ma takich schematów. Generalnie musisz wyjąć fotele i wtedy będziesz miał dostęp do wiązek idących pod nimi. Jak podniesiesz podłogę to będziesz widział którędy idą przewody. Trochę zabawy będziesz miał z przerzuceniem przewodów na prawą stronę, ale to nic trudnego. Normalnie idą razem z główną wiązką ale przy dokładaniu sam będziesz musiał znaleźć dobrą drogę dla nich. Do nóg pasażera kable przechodzą rzecz jasna przez kostkę schowka.
-
Co za kable w lampce oświetlenia
View image: dscn9211k2501
-
Nie działa tempomat
tzn miałeś już ale nie chce działać? VAG i sprawdzenie błędów, również czujnik stopu a przede wszystkim czujnik sprzęgła. Wszystkie czujniki do sprawdzenia w 01 engine, któraś grupa BS.
-
Co za kable w lampce oświetlenia
kolego, kliknij a będzie większe
-
Oświetlenie podłokietnika i popielniczki tył
Dalej idzie w wiązce głównej do punktu zbiorczego - tego nie znajdziesz już. Sprawdź czy masz napięcie na przewodzie i czy masy nie brakuje, może to jest przyczyna.
-
Co za kable w lampce oświetlenia
Na czerwono masz zaznaczone gdzie powinna być kostka od mikrofonu Na niebiesko podświetlenie gałki (dwie diody) na zielono lampka airbagu Airbag i podświetlenie gałki podłącza się do konektorów które są widoczne na zdjęciu. Nie jestem pewny czy dokładnie tam gdzie zaznaczyłem. Na pewno te okolice.
-
Oświetlenie podłokietnika i popielniczki tył
Do tego nie ma osobnych bezpieczników. są zasilane z linii oświetlenia wnętrza, przewód szaro-niebieski, ten sam który zasila wszystkie inne elementy podświetlenia. Myślę że masz gdzieś przerwę w obwodzie.
-
Przykra sprawa przy naprawie przyczepki
Jedną rączką się szlifierkę trzymało?
-
Zabezpieczenie Dekielka
W dekielku od alufelg jest sprężyna - metalowe kółko które rozpycha zaczepy i powoduje że dekielek dobrze trzyma się felgi. Właśnie tej sprężyny brakuje mi. Czy da się gdzieś dokupić to? Zdjęcie felgi http://img19.allegroimg.pl/photos/oryginal/23/11/99/49/2311994921
-
Dual SMIC w B6 TDI avf
ale w 2.5 są inaczej połączone, więc o ile wiem wzięcie z BRD jest najłatwiejsze. Widziałem, że jakiś czas temu dzo-dzo sprzedawał komplet ze swojego auta, może jeszcze ma to.
-
Problemy z odpalaniem na ciepłym
jak silnik utyka to podłączyć kompa i sprawdzić w 01 engine BS grupy 13 i 23, na jednej z pompek powinny być widoczne odchylenia. Też miałem problem z utykaniem na jeden cylinder na ciepłym, skończyło się na wymianie uszczelek na pompkach i jest ok.
-
Co za kable w lampce oświetlenia
W B6 jak montowałem lampkę airbag to nie było do niej osobnej kostki lecz tak samo jak diody od podświetlenia, podłączało się ją pod wolne konektory metalowe w lampce. Czy za przypadkiem jedna z tych kostek (4 pinowa) nie jest od czujników ruchu montowanych w przypadku rozbudowanego alarmu? druga, 2 pinowa jest od mikrofonu, wczepia się ją w kwadratowy otwór widoczny na zdjęciu lampki (u góry).
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
Pięknie to zrobiłeś. Czy ostatnia cyfra kodowania może być odpowiedzialna za wyświetlanie na fisie nr telefonów w przypadku kiedy mam zainstalowanego concerta II? Wyświetla mi się tylko napis Phone, w zegarach na kanale 62 adaptacji wartość 17 więc powinno hulać. Brak kiery multi ale wiem że i bez niej może wyświetlać.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
To miałeś bardziej skordowany mechanizm niż ja. U mnie trzpień na którym osadzone jest kółko był w idealnym stanie. Przy okazji wymieniałem też szczotki bo po co zaglądać dwa razy.
-
Jakie LEDy wybrać - proste czy zaokrąglone?
Ten pierwszy link niezła wiocha, widziałem na mieście w jakiejś mazdzie, waliło po oczach, aż dziwię się że dostało to to homologację.
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
skoro chcesz grzanie stołków i podświetlenie to rób za jednym zamachem, do obydwu rzeczy trzeba wyciągać fotele. Wiązkę sam przełożysz bez problemu, to trochę większa zabawa ale nie tak ciężka. Kodowanie to sprawa banalna, dwie minuty, każdy Vag to ogarnie. Z resztą do takich zabaw kup od Vakiena niebieski kabel KKL za 30 zł i sam wszystko ogarniesz. Powodzenia
-
Montaż pakietu światło i elektrycznych podnośników w tylnych drzwiach Audi A4 B6/B7
musisz przełożyć wiązkę wewnętrzna z innego auta, tą która dochodzi o słupka B. Z aktualnej pozostawiasz tylko dwa przewody od głośników, pozostałe czyli Zasilanie (przewód gruby), zasilanie (przewód cienki), masę (gruby brązowy krótki), cany (dwa przewody), oraz inklinacja. Przewód zasilający Gruby idzie do bezpiecznika Termicznego który zamocowany jest pod MCE, natomiast Zasilający cienki idzie do skrzynki bezpieczników, masa idzie do punktu zbiorczego przy szynie fotela (nigdzie daleko nie musisz go ciągnąć), natomiast CANY i inklinację możesz nie przekładać całych, lecz podpiąć się pod wiązki przednich drzwi - przekładanie całych nie ma sensu, sam próbowałem, a i tak w rezultacie musiałem je ciąć. Rysunki które są zamieszczone w wątku będą bardzo pomocne, wybieraj przewody z dodatkowej wiązki po kolorach, możesz bez problemu wszystko z niej wyciągnąć. Przewody aktualnie siedzące we wtyczce (poza głośnikowymi) wyciągasz z niej i izolujesz, lub wywalasz w całości z instalacji wewnętrznej - to już zależy od Ciebie. Nie obejdzie się bez wyciągania foteli przednich i zdejmowania osłon słupków B. Przy aktualnym stanie wiązki sugeruję odłączyć wtyczki w słupkach B do czasu co najmniej wypięcia istniejących zbędnych kabli. Pozostaje też przekodowanie modułu komfortu. Generalnie jeśli masz do dyspozycji wiązkę z wersji z 4 szybami elektrycznymi to z kostek słupków B musisz powyciągać wszystkie (poza głośnikowymi) przewody które tam idą i przełożyć do siebie.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
ale słuchawkę małą obsłuży więc za jej pomocą można przeprowadzić mały test Czy ktoś jest w stanie gdzieś na początku tego wątku podwiesić kodowanie i kanały adaptacji BT.
-
Obieg zamknięty w którym miejscu zasysane jest powietrze
dokładnie, jest przy prawym słupku za schowkiem, jeśli chciałbyś mieć bezpośredni dostęp to musisz wyjąć schowek. Myślę jednak że wystarczy postawienie w pobliżu prawej nogi pasażera. Generalnie te granaty poza przyjemnym zapachem, niewiele robią w kwestii oczyszczenia klimy.
-
Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth w Audi A4 B6/B7
jeśli się nie mylę to po nf+ i nf - leci sygnał audio więc na próbę możesz równie dobrze podłączyć tam np. słuchawkę i zobaczyć czy problem jest na wyjściu z BT czy na wejściu do radia.
-
[ALL B6/B7] Regeneracja tylnego spryskiwacza z mechanizmem napędu wycieraczki.
pod spodem są blaszki i styki żeby elektronika wiedziała kiedy ma zakończyć cykl, tylko tyle, właściwie nie musisz tego zdejmować bo cały problem nie działającego mechanizmu kryje się w zardzewiałym i zatartym trzpieniu. Kółka ręką nie ruszysz, ale kombinerkami już powinieneś dać radę bez problemu.
-
Jaki środek do czyszczenia turbiny?
Nie może. Turbiny bez wyjęcia nie wyczyścisz.