Treść opublikowana przez bobikos
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
To je na razie ustaw śrubą tak by świeciły nisko, potem dorobisz samopoziom. Jak widać prostym sposobem nie da się tego zrobić.
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
Rzeźbienie w g. Jak chcecie rezać to rezajcie porządnie. Jeśli dobrze pamiętam to właśnie Twojego autorstwa jest DIY o samopoziomowaniu. Roboty aż tak dużo nie ma, a graty za mniej niż 400 można skompletować. Przynajmniej nie będziecie oślepiali innych.
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
jedyne rozwiązanie dla tych silniczków to montaż kompletnego samopoziomowania, chyba że dasz radę jednak wymienić same silniczki na te od zwykłych lamp, ale jak zostało to już powiedziane różnią się one długością trzpienia, wtyczką i wiązką.
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
z tego schematu nic konkretnego nie wynika, może poza tym że jeden kabel ma taki sam kolor... Silniczki trzeba rozłożyć i porównać co siedzi w środku.
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/samopoziom-b7-sterownik-czujniki-p-t-237132/
-
kupowanie poza serwisem Allegro
może dlatego poza allegro bo nie chce żeby w komentarzach było widać że kupuje rzeczy do auta, które zaraz będzie sprzedawał? Ale może być też sto innych powodów.
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
Trzeba rozebrać i zobaczyć czym się różnią w środku. Zasada działania jest zapewne identyczna, jest tam silniczek sterowany za pomocą układu połączonego z potencjometrem (potencjometr daje informacje o aktualnym położeniu).
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
a nie da się zamontować zwykłych silniczków do tych lamp? Wtedy nie byłoby problemu.
-
Regulacja lamp - nie dziala- jak to naprawic???
Poszukaj wątku o samopoziomowaniu. Silniczki przy xenonach są inne niż przy halogenach, również inaczej zasilane i sterowane. Wydaje mi się że musiałbyś dołożyć samopoziomowanie żeby to sprawnie działało.
-
Stabilizatory z RS4 B7 do zwykłej A4 B6 B7
czy ktoś mierzył suwmiarką stabilizator od RS4? Kupiłem za śmieszne pieniądze gruby stabilizator ale jego średnica to dokładnie 20 mm, wygląda więc że od S4 ale ma zamontowane gumy o numerze 8E0 511 327 A, które jak czytam są do RS4. Gumy widać że jeszcze oryginalne bo zgadza się z rokiem produkcji auta. Czy ten stabilizator od RS4 rzeczywiście przy pomiarze ma 22 mm?
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
to nie ma zbyt dużego znaczenia, układ jest prosty, lampka i wyłącznik w szeregu. Czy podłączysz wyłącznik dasz od strony masy czy od zasilania i tak będzie działało.
-
[ALL B6] Problem z wycieraczkami, nie działa naj szybszy bieg
Prawdopodobnie musisz rozebrać silniczek i obejrzeć styki które są w środku a które dają wycieraczce informację o jej położeniu. Ewentualnie problem jest z elektroniką w samym silniczku. Tak czy inaczej mechanizm musisz wyjąć...
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
Na pin pierwszy lampki słonecznika podłączasz +12V z przewodu czerwono-żółtego który idzie do pinu 3 lampki oświetlenia wewnętrznego. Z pinu drugiego lampki słonecznika idziesz do pinu pierwszego w kostce słoneczka. Z pinu drugiego kostki słoneczka idziesz do masy
-
MCE 09 Moduł Centralnej Elektryki lusterko włącznik świateł czujnik światła Coming Leaving Home w Audi A4 B6 i B7
Przejścia masz rozrysowane w ELSIE. Nie wiem w jaki sposób chcesz przerobić C na D gdzie jest dodatkowa pozycja we włączniku.
-
Nie działają szyby jak postoi w słońcu
Na początek możesz ten bezpiecznik zastąpić zwykłym, np 25 A i zobaczyć czy to pomoże, jeśli tak to wtedy kupujesz bezpiecznik. Jego numer to 443937105a, szukaj na allegro, w ASO ok 40 zł jeśli dobrze pamiętam
-
Jak wyciągnąć Piny z kostki
gruba igła albo malutki płaski śrubokręt. Jeśli masz wyciągnięty pin do porównania to będziesz wiedział gdzie nacisnąć. Nie jest to takie straszne. Ja sporo tych pinów wyciągnąłem właśnie płaskim śrubokrętem o szerokości. ok 2 mm, wkładam w otwór gdzie jest ta łapka trzymająca, robię kilka obrotów, potem z drugiej strony i wyciągam pin. Potem tylko ewentualnie odgięcie z powrotem tych łapek i możesz wkładać. Jaka kostka? Bo w niektórych jest łatwiej.
-
Jak zlokalizować przewody plus i minus od centralnego zamka ?
przeprowadź test, daj na te kable zgodnie z opisem kolejno + potem - i zobacz co się dzieje.Na podstawie rysunku ciężko ocenić co tak na prawdę tam być podane, podejrzewam że chodzi o napięcie podawane na siłownik.
-
Jak zlokalizować przewody plus i minus od centralnego zamka ?
napisz czy maja to być kable do samego siłownika czy tylko te sygnałowe. Powinno to być sprecyzowane w instrukcji.
-
Jak zlokalizować przewody plus i minus od centralnego zamka ?
masz świadomość tego, że jeśli potencjalny złodziej będzie wchodził normalnie przez drzwi do auta aktywując wyłamaną wkładką centralny zamek to Twój cudowny bezpilotowy alarm nawet się nie odezwie... Ten alarm nie jest żadnym zabezpieczeniem.
-
Nie działają szyby jak postoi w słońcu
Ile masz elektrycznych szyb? Tylko z przodu czy również z tyłu? Sprawdź czy nie działają tylko przyciski, czy również zamykanie z pilota (przytrzymanie przycisku zamykania na pilocie) lub z kluczyka w zamku. Może da się zamknąć szybę pasażera od strony pasażera? Jeśli rzeczywiście wszystkie szyby nie działają to sprawdzić należałoby na początek bezpiecznik termiczny, taki metalowy przyczepiony do MCE (moduł centralnej elektryki), który umieszczony jest pod kierownicą - żeby się do niego dostać należy zdjąć osłonę która jest nad kolanami. Może ten bezpiecznik się przegrzewa. Jeśli jednak jedna z szyb działa w jakichkolwiek warunkach to sprawdziłbym na początek kable w przelotce do drzwi kierowcy, przełącznik szyb, lub moduł z silniczkiem w drzwiach. Bezpiecznik termiczny wygląda tak :
-
Problem z klimatyzacją dwa błędy,czynnik jest.
problem z czujnikiem g65, bezpiecznik nr 6 lub czujnik do wymiany. Poszukaj na forum, jest dużo wątków na ten temat.
-
Czujnik wysokiego ciśnienia
Jak nie pamiętasz dokładnie błędu to nikt nie powie jaka mogła być przyczyna.
-
Klimatyzacja chłodzi dopiero po osiągnięciu temperatury roboczej silnika
wstaw może jakieś screeny z Meas.Blocks w HVAC. Zobaczymy czy rośnie ciśnienie w układzie od razu czy dopiero po jakimś czasie, w dalszych grupach są również temperatury z poszczególnych czujników, też wstaw. Nie pamiętam które to grupy ale i ciśnienie i temperatury znajdziesz po jednostkach. Nastawy mimo wszystko możesz zrobić.
-
Czujnik wysokiego ciśnienia
Pytanie jaki dokładnie miałeś błąd? Jeśli zwarcie czujnika do plusa to albo uszkodzony czujnik, albo bezpiecznik nr 6. Jeśli zwarcie do masy to uszkodzony czujnik, jeśli informacja o zbyt niskim ciśnieniu to czujnik sprawny. Do wymiany trzeba jedynie zdemontować lampę prawą (jak dla mnie lewą - czyli tą od strony kierowcy)
-
[ALL B6] Pali bezpiecznik od spryskiwaczy
prawdopodobnie coś jest nie tak z pompką od któregoś ze spryskiwaczy (szyb lub reflektorów). Spróbuj odłączyć kolejno kostki od silniczków spryskiwaczy i sprawdzaj czy wtedy też pali bezpieczniki. Działanie tylnej wycieraczki jest zapewne spowodowane tym że omawiany bezpiecznik jest odpowiedzialny również za tylną wycieraczkę.