Treść opublikowana przez pieckinn
-
[B5 AFN] Sprawdzanie turbiny vagiem
u mnie w vag-com pokazuje też coś koło 2250, ale trzeba odjąć ciśnienie atmosferyczne od tego i powinien wyjść prawidłowy wynik, czyli max 1.25 bara doładowania,
-
[B5 ADP] Audi A4 1,6
wielkiego falowania obrotów to nie ma, nie to co u mnie kiedyś było ( ~950 - 2000 obrotów ) w starym poczciwym a4 1.6 adp ;] _________________________________________________ jak masz duże falowanie obrotów i jedziesz np w mieście to wrzuć 5 bieg i dociśnij 2 sekundy następnie wrzuć bieg który miałeś wcześniej, mi to pomagało, chyba że lubisz docisnąć w mieście
-
[B5 AFN] Audi A4 1.9 TDI Wyciek oleju!!!
z misy mało prawdopodobne, może leci z odmy ?
-
[B5 AFN] Audi A4 1.9 TDI Wyciek oleju!!!
hmm, może sprawdź spływ oleju z turbiny ? najlepiej wrzuć jakieś zdjęcia, będzie najłatwiej rozpoznać przyczynę [br]Dopisany: 11 Kwiecień 2010, 22:04_________________________________________________+ sprawdź egr , ale bez zdjęć chyba nie obejdzie się
-
[B5 AFB] 24 atmosfery kompresji to mało?
z tego co wiem to 30 atmosfer to silnik jest jak nowy, jeżeli na wszystkich cylindrach jest 24 atm to jeździć,
-
[B5 AFN] Brak Łączności vag-com
właśnie, trochę to kłopotliwe, Polskim Vagiem dużo nie zdziałam, ale za jakiś czas umówię się na wizytę u Zaprzala http://www.turbodiesel.pl ( prawdziwy mistrz Chiptuningu ) na wgranie nowego softu do a4 1.9 tdi afn i zobaczymy, jeżeli to nie pomoże to spróbuję przełożyć komputer z innego a4, jak to nie pomoże to poddam się ;(
-
[B5 AFN] Brak Łączności vag-com
mam jeden kabel pod port COM a drugi pod USB ze starą a4 1.6 adp łączy się vag-com każdy, z brata silnikiem po swapie z 80 1.9 td na silnik z a4 1.9 tdi AVF też bezproblemowo, ale moja a4 1.9 tdi AFN nie chce się łączyć tylko vag-com, próbowałem zmieniać ustawienia programu i nic, w menedżerze urządzeń tak samo zmniejszałem prędkość i to samo ;(
-
[B5 AFN] Brak Łączności vag-com
409.1 312.2 i te starsze wersje coś pod 2xx.x, z każdym innym samochodem vag-com'y które wymieniłem nie miały problemu z łącznością,
-
[B5 AFN] Brak Łączności vag-com
port com zmienialem oczywiscie, w menedżerze urządzeń i w vag, i nic nie pomaga, podkreślam że do innych samochodów bez problemu łącze się vagiem a do mojej a4 1.9 tdi 97/98r nie chce się łączyć, łączy się tylko Polski vag 4.9, [br]Dopisany: 11 Listopad 2009, 22:09_________________________________________________Czy instnieje taka możliwość żeby poprzedni właściciel mógł założyć jakąś blokade żebym nie mógł się połączyć vag-com'em ? [br]Dopisany: 12 Listopad 2009, 13:34_________________________________________________Odświeżam temat, i mam pytanie, czy ponowne wgranie softu AFN do komputera pomogło by w moim przypadku ? Vag-com żadna wersja nie łączy się, Polski vag 4.9 bezproblemowo, problem z softem ? zabezpieczenie przez poprzedniego właściciela ?
-
[ALL B5] Wymiana Filtru Paliwa KNECHT KL147D
nie znam się na tych rzeczach, ale znalazłem jak powinien być podłączony filtr, > samochód z 2003 roku 1.9TDI 90KM silnik ALH fotka zapożyczona z forum vwgolf według mnie, nie da się źle podłączyć przewodów, najlepiej niech wypowie się osoba która wie coś na ten temat
-
[B5 AFN] Wymiana filtra paliwa
ja mojego 1.9 tdi afn 97/98r mam od listopada, filtr paliwa został do wymiany, z tego co wiem to jest baardzo stary, jak kupię drugi to wstawię fotkę starego, i ocenicie ile lat mógł być nie wymieniany, ok nie zaśmiecajmy tematu bo Moderator się zezłości.
-
[B5 AFN] Wymiana filtra paliwa
jeżeli można tutaj zapytać to czy w Niemczech mają lepsze paliwo że filtry paliwa nie zapychają się tak szybko jak podczas używania paliwa które tankujemy w Polsce ?
-
[B5 AFN] Wymiana filtra paliwa
tak jakoś powiedziałem ,, od nowości " według mnie z wyglądu jest tragiczny co może świadczyć o tym że nie był wymieniany baardzo długo, w starej a4 1.6 adp filtr zmieniałem rok temu, ponieważ mało jeździłem, i nie było ani ryski na filtrze, na tym juz prawie nie widać napisów, będę pamiętać o tobie i podczas wymiany zrobię parę fotek
-
[B5 AFN] Wymiana filtra paliwa
w moim przypadku filtr paliwa nie był zmieniany od nowości nie mam z nim żadnych problemów, na wiosnę planuję go wymienić, na ten czas fundusze mam ograniczone,
-
Wasze przebiegi w dieslach 1.9 TDI
afn 1.9 tdi 220kkm, oleju nie ubywa, pracuje jak zegareczek poza szklankami,
-
[B5 AEB] Czasy 3 i 4 bieg 60-140km/h i od 0 do 100km/h
hehe, jeżeli można to chciałbym pokazać brata były silnik audi 80 b4 1.9 TD 75km, który po lekkim modzie otrzymał nowe moce
-
[ALL B7] Koszt wymiany oleju,płynów,filtra w ASO ?
Polecam naszego kolegę z forum Dzika, lepszych cen nie znajdziecie w żadnym sklepie, jakość najwyższa, nigdy na nim się nie zawiodłem, _________________________________________________http://www.a4-klub.pl/smf/motul_najtaniej_na_foruml_wahacze_lem_promocja_czesci_najtaniej-t44215.0.html
-
[B5 AFN] Problem z pompą?
jeżeli szukacie tanich części to polecam naszego kolege Dzika, wszystko z bieżącą datą produkcji, ceny boskie, raz zamówiłem sporą paczuszke z częściami do 3 samochodów i nie żałuję, jak zamawiać to tylko u Dzika, Polecam http://www.a4-klub.pl/smf/motul_najtaniej_na_foruml_wahacze_lem_promocja_czesci_najtaniej-t44215.0.html
-
Promocyjne ceny na Motul, Liqui Moly, Valvoline. Części samochodowe najtaniej.
jednym słowem PROFESJONALISTA, przesyłka ekspresowa, ceny powalające, wszystko ładnie zapakowane, polecam każdemu komu zależy na czasie, jakości i pieniądzach.
-
[B5 ADP] Brak Ogrzewania
ok, to czekam [br]Dopisany: 07 Styczeń 2010, 22:44_________________________________________________silniczki klapy sprawne, stawiałbym na to że nagrzewnica jest zabrudzona, jak inni pisali, po wprowadzeniu kreta do nagrzewnicy i przepłukaniu jej wypływał brązowy szlam, w mojej a4 1.6 adp raz grzeje a raz nie, różnie, jak się ociepli to sprubuje czymś przepłukać
-
[B5 ADP] Brak Ogrzewania
Ja stawiałbym na to że nagrzewnica jest zakamieniona ? Mechanicy w moim mieście nie wiedzą co może być przyczyną, więc w najblizszym czasie kupie odkamieniacz i sprubuje odkamienić płucząc dużą ilością wody w obie strony _________________________________________________ tzn poczekam aż się ociepli ;] narazie zostaje mi niezawodna a4 1.9 tdi afn[br]Dopisany: 04 Styczeń 2010, 22:21_________________________________________________jakieś propozycje ?
-
[B5 ADP] Brak Ogrzewania
dmucha, wszystko działa oprócz ogrzewania ;/ w lato to chłodzi tak jak trzeba, zmarznąć można, a w zime to zimne powietrze ;/ widocznie musze wymienic nagrzewnice, bo może nie oddaje ciepła, albo sprbuje jakiegoś odkamieniacza który jest nie szkodliwy dla aluminium, bo zwykłą wodą płukanie nie dało efektu, tylko poczekam aż troche się ociepli bo teraz nic zrobic się nie da, ręce zamarzają _________________________________________________ pare dni temu samo załapało i troche grzało ale to było letnie powietrze, potem znowu nic ;/ _________________________________________________ zapomniałem dodać > demontowałem schowek pasażera i wszystko działało ( klapy )
-
[B5 ADP] Brak Ogrzewania
Witam wszystkich. Mam spory problem z moją a4 1.6 adp, problem polega na tym że nie działa ogrzewanie, sprawdzałem węże od nagrzewnicy są gorące, termostat poprawnie działa, na klimie brak błędów, na temperaturze ustawionej na max nie grzeje. Płukałem nagrzewnice i była czysta, ( nigdy nie czyściłem ) . Wkońcu poddałem się i nie wiem co mam dalej robić, więc zwracam się z prośbą do was, zapomniałem dodać, > kiedyś pomagało odpowietrzanie węża idącego od nagrzewnicy, ale teraz to już nic nie pomaga. ps. szukałem już na forum podobnych tematów i nie mogłem nić znaleźć ;(
-
[B5 AFN] Turbina
w moim a4 turbinka gwiżdże aż miło ;] na biegu jałowym, czy w trasie ;] to normalne że gwiżdże, wcześniej miałem golfa IV 1.9 tdi to turbina gwizdała dosyć głośno, ale kopyto nie małe było, po prostu jeździć i sie cieszyć
-
problem z vag-com
polecałbym poszukać vag-com na http://www.google.pl ja swojego vaga miałem ze strony http://www.peb.pl