Treść opublikowana przez Piterex
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
kolego Piterex mam jeszcze jedno pytanko: czy Twój mechanik po przedziurawieniu filtra odmy w swoim 2,5tdi v6,weżyk idący od odmy do dolotu turbiny pozostawił bez zmian? czy odpiał go od dolotu,otwór zaślepił a wężyk "puscił luzno?(słyszałem że sa jakieś filterki do zakładania na końcówki tego węża? Szczerze - to nie wiem jak to zrobił ,jak będe się z nim widział to dam znać .
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
Znam dobrego fachera od 2.5 V6 po 2 latach poszukiwań - ale jest od Ciebie około 600 km. Ja mam założoną nową odmę, ale mechanik (który również posiada A4 2.5 TDI) swoją przedziurawił i mówi ,że jest OK. Następnym razem zrobie to samo. Co do przejścia z półsyntetyku na syntetyk - u mnie musiałem wymienić uszczelki pod deklami i czeka mnie uszczelnienie miski olejowej - tej wyżej (miałem ten sam przebieg). Turbina woli syntetyk .
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
Jak tego nie zrobisz to za kilka tysięcy km. zacznie się od nowa to samo... A roboty z tym od cholery.
-
Strefa Śmiechu
Wie ktoś ,gdzie można zakupić taki pokrowiec http://poboczem.pl/galerie/poboczem/galeria/zdjecie,832556,78
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
Można - przewierca się lub odwija jeden zwój plecionki , tylko się do niej dostać...
-
[B5 AFB] różnica w mocy
Jak odepniesz powinno być polepszenie = zepsuta przepływka. Wtedy czyszczenie , albo nowa z ASO.
-
[B5 AFB] różnica w mocy
Nowa w ASO po oddaniu starej to jakieś 400 zł - i kupujcie tylko z ASO. Podnosisz plastikową osłonkę od strony pasażera i widzisz przepływkę , idzie do niej kabel ze wtyczką - odkręcasz wtyczkę dokręconą do przepływki i myjesz część ,która jest wewnątrz. Tylko niczym jej nie szoruj - ja myłem ropą i wycierałem ręcznikiem papierowym, podobno jest jakiś preparat firmy Wurth ,który jest b.skuteczny.
-
[B5 AFB] różnica w mocy
Pewnie zaczyna padać przepływka - ja wyczyściłem i przeszło ,tyle że po takiej operacji jedna na 10 jest do wymiany...
-
Strefa Śmiechu
Baronowa tańczy na balu z generałem w pewnym momencie pyta: - a ten młody przystojny oficer przy drzwiach to kto? -A to porucznik Rżewski... - ot taki bawidamek - pierdnie, ch*ja pokaże. Jedzie pociągiem dama, Anglik, Francuz i porucznik Rżewski. Cisza. Nagle dama głośno puszcza bąka. - Przepraszam, boli mnie żołądek - dzielnie bierze na siebie incydent dobrze wychowany Francuz. Po chwili dama znów głośno psuje powietrze. - Przepraszam, żołądek nie wytrzymał... - winę na siebie bierze Anglik. Wstaje porucznik Rżewski. - Panowie, idę zapalić na korytarz. Jak ona jeszcze raz pierdnie, powiedzcie, że to ja. Porucznik Rżewski uchlawszy się na balu jak świnia zaczął się narzucać damom. Nie zwracał przy tym uwagi ani na urodę, ani na wiek, ani na płeć. Porucznik Rżewski i Natasza płyną razem w łódce. - Nataszko czy jechała pani kiedy gołymi jajami po rżysku ? - Nie..., a co ? - E... nic.... tak tylko chciałem rozmowę podtrzymać... Rżewski odwiedził wieś, gdzie spędził najpiękniejsze lata swojej młodości. Przemierzając dziarskim krokiem jedyną bitą drogę, z satysfakcją stwierdził, że niecałkiem go zapomniano. Owce, które spokojnie wypasały się na łące, ze strachem w oczach przysiadły na zadach.... Natasza Rostowa wyszła wieczorem na werandę zaczerpnąć świeżego powietrza. W dole, w łopuchach, coś się czerniło. - Poruczniku Rżewski, czy to pan? - Ja. - Czemu jest pan taki malutki? - Nie jestem malutki. Sram...
-
[B5 AFB] Czarny dym z rury wydechowej
Ta turbo dziura to coś nie tak - wkręsa Ci się na max. obroty bez problemu , czy od jakichś 3000obr/min. nie wkręca się tak szybko?
-
[B5 AFN] Dwa czujniki temperatury silnika
Właśnie nie mam FIS-a...
-
[B5 AFN] Dwa czujniki temperatury silnika
U mnie 4 pinowy jest od zegarów na desce, a ten dwu pinowy podaje temperature cieczy chłodzącej - nie jest od samego wskaźnika, choć poniekąd jest z nim związany po daje błędne wiadomości.
-
[B5 AFN] Dwa czujniki temperatury silnika
U mnie (2 pinowy niebieski) jest to czujnik temperatury cieczy chłodzącej, jeśli jest padnięty to masz złe odczyty na desce rozdzielczej. Ale nie wiem czy będzie to tak samo w AFN .
-
[B5 AFN] Dwa czujniki temperatury silnika
A masz dodatkowy wentylator elektryczny...?? Z tego co wiem to występuje on w silnikach V6 i to też nie zawsze (modele B5). Włącznik wentylatora elektrycznego znajduje się pod chłodnicą z lewej strony.
-
[B5 AFN] Dwa czujniki temperatury silnika
Ten 2 pinowy(niebieski) jest od temperatury cieczy chłodzącej (przynajmniej u mnie). Właśnie mi padł i go wymieniam. Objaw jest taki że wariuje wskazówka temperatury na desce rozdzielczej...
-
Spotkania na drodze
hehe dobrze że zmodyfikowałeś posta bo wcześniej brzmiało jakby kolega kobietę Ci ukradł Tak to jest jak się pisze po paru piwkach - dzisiaj rano jak przeczytałem to też się zdziwiłem co stworzyłem za opowieść
-
Spotkania na drodze
Pozdrawiam kolegę spotkanego w Suścu (sobota 12 lipiec), samochód stał przed sklepem spożywczym z klubowymi rameczkami , potem mijałeś mnie i moją kobiete (szliśmy chodnikiem)...
-
[INNE] Temperatura silnika po wymianie termostatu
No to ładnie przeczytałem , ale wiesz - teraz tylko o tym myśle.
-
[INNE] Temperatura silnika po wymianie termostatu
No właśnie mam ten sam problem i też postawiłem na termostat. Jutro jade na sprawdzenia czujnika temperatury to będe wiedział coś więcej... Jakaś plaga...???
-
[B5 AFB] Niska temperatura - po wymianie termostatu
Nie kupuje - termostat z ASO był jednak dobry za to czujnik temperatury padł lub coś jeszcze innego... Bo temperatura cieczy chłodzącej jest 91'C , a wskazówka na desce leży na 60'C.
-
[B5 AFB] Niska temperatura - po wymianie termostatu
Okazuje się , że trafił mi się zrypany termostat z ASO... I teraz sam nie wiem co robić - jechać do ASO 100 km. czy kupować Wahlera A jednak po podpięciu pod komputer okazało się , że to czujnik temperatury się wysypał...
-
[B5 AFB] Niska temperatura - po wymianie termostatu
Jutro podepne pod Vaga - ale jesli po postoju , jak sie ostudzi płyn chłodniczy i jest max. stan i po dojsciu prawie do 90'c (po przejechaniu paru km.) spada w zbiorniczku do min. - to wygląda na to , że termostat jest otwraty. A co może mieć do tego czujnik temperatury ...?
-
[B5 AFB] Niska temperatura - po wymianie termostatu
Witam. Jestem dzisiaj po wymianie termostatu (przy okazji cały rozrząd + pompa wody i paski wielorowkowe) - który sądziłem ,że jest padnięty(wskazówka temp. leżała na 60' c) .Kupiłem nowy w ASO - i wszystko było OK przez kilka godzin kręcenia się po mieście , podczas powrotu do domu temp. znowu spadła na ok.70'c. Odstawiłem samochód , żeby przestygł wróciłem po 3h. Po przekręceniu stacyjki wskazówka temp. lekko się uniosła , po przejechaniu 5 km. doszła do 85'c - i zaczęła gwałtownie spadać do ulubionych 60'c. Ma ,ktoś pojęcie co się może dziać...
-
[B6 BFC] Jaki rower Giant czy Kross czy jakaś inna marka
Polecam Giant użytkuje od 3 lat i zero problemów - sam przyjemność...
-
[B5 AKN] Pękł mi pasek rozrządu - proszę o kosztorys naprawy ?
Myślę , że nawet napewno - byle nie kupić podobnego...