Treść opublikowana przez k0za
-
[B5 AJM] Prędkościomierz mnie oszukuje :)
Masz trochę niestandardowe opony. W oryginale wychodziły 205/55r16
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Bierz tylko oryginalny, w poznaniu w aso audi zapłaciłem 119zł za termostat + nowy oring.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
aju, to termostat masz walnięty jak nic. U mnie jest tak że jak już uzyskam te 90*C to już nie zejdzie niżej.
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Termostat wymieniony, czujniki sprawne. Jak mogą nie mieć wpływu na temp roboczą jednostki skoro podgrzewają płyn? Coś tu nie bangla
-
[B5 AFN] Świece żarowe podgrzewające płyn chłodzący
Czy te dodatkowe świeczki występują również w AJM ? Też mam problem z dogrzaniem się do 90*C
-
[B5 AJM] Gdzie szukać odpowietrznika ?
Wychodzi na to, że to całkowite zero na wskaźniku to w rzeczywistości jeszcze koło 6-7 litrów. Aż niemożliwe.
-
[B6 AMB] Zamiana kół
Teoria podpowiada że lepsze kapcie na tył. Aczkolwiek większość z nas i tak zachowuje dosyć duży margines bezpieczeństwa dlatego ja jestem zdania że lepsze oponki na przód - zwłaszcza w FWD.
-
Polecane opony zimowe
Zastanawiałem się i w rezultacie zakupiłem MICHELIN ALPIN A3 195/65R15 91 T. Zaraz po założeniu wyjazd w góry w DE i oponki rewelka. Na śniegu z włączonym esp nie ma mowy o polataniu bokiem. Bez esp już "lepiej" chociaż głęboki bieżnik robi swoje. Ogólnie jest zadowolony z zakupu. A i jazda po autostradzie ~150km/h - szum opon jak na letnich także kolejny +
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Na początek radziłbym zmienić stację paliw. Zawsze leję na shellu, raz zalałem na "gorszej" stacji i złapałem kilka notlaufow Później znowu shell i spokój, może dziwne ale tak się zdarzyło.
-
[ALL B5] Ubywający olej
U mnie przez 8tys wciągnął około 4-5 milimetrów na bagnecie. Ale z tego co widzę to wywala mi ten olej EGRem. Zastanawiam się nad montażem ostojnika oleju na odmie.
-
[B5 AJM] Szumiące łożysko
Właśnie nie bardzo wiem jak ten przód odchylić. Próbowałem kiedyś ściągnąć zderzak to niby odkręciłem wszystko ale nie chciał zejść, a na siłę nie ma sensu.
-
[B5 AJM] Szumiące łożysko
Coś mi szumi pod maską, zapewne któreś łożysko. 1. Podejrzewam rolkę alternatora ze sprzęgiełkiem ( wyczytałem na forum że śmigiełka w alternatorze powinny się kręcić kilka sekund po zgaszeniu silnika a u mnie od razu się zatrzymują i nie mogę ich nawet pchnąć śrubokrętem ) Dlatego wymieniam to w piątek. 2. Sprzęgło wiskotyczne też mi coś podpada bo z tego co zauważyłem to cały czas stawia podobny opór niezależnie od temperatury ( a wydaje mi się że opór powinien się zwiększać wraz ze wzrostem temperatury. 3. Trzeci kandydat od tych szumów to może łożysko wentylatora a konkretnie to: Na czuja to wydaje mi się jakby ten dźwięk dochodził jakoś zza chłodnicy więc może pozycja 3? Teraz pytanie czy dam radę wymienić 2) i 3) bez demontażu przodu? Znalazłem tylko szczątkowe info na forum odnośnie wymiany wiska ( każdy pisze nieco inaczej ) Ale się rozpisałem
-
[B5 AJM] Gdzie szukać odpowietrznika ?
aju na baku max 940km zrobiłem, a spalanie wtedy 5,5 litra. czyli wychodzi że 52 litry przepaliłem, a na stacje zajechałem już na konkretnej rezerwie.
-
[B5 AJM] Gdzie szukać odpowietrznika ?
VAG: 17-Instruments -> grupa 002
-
[B5 AJM] Gdzie szukać odpowietrznika ?
Właśnie wróciłem z shell'a. Przed zatankowaniem podłączyłem VAG i pokazał że w baku jest 5,0 litrów. Zalałem równo 56,0 litrów ( pod sam korek ) a VAG wskazuje że mam 59 litrów. I teraz pytanie kto oszukuje? Przy następnym tankowaniu sprawdzę to jeszcze raz na innej stacji.
-
[ALL B5] Zatkane odpowietrzenie zbiornika paliwa?
Poprzedni temat był w złym dziale dlatego zapytam tutaj :> Na fisie pokazuje 0km na posiadanym paliwie. Jadę na stacje i wlewam max 54-55litrow. powinno wejść ~62litry. Bak nie wgnieciony. Zapewne odpowietrznik. Dzisiaj miałem chwilę i podłączyłem się strzykawka pod ten odpowietrznik: Według mnie powinienem tamtędy zassać powietrze ale niestety nie da rady. W strzykawce wytwarza się podciśnienie. Z kolei jak chciałem wtłoczyć powietrze to też nie da rady ;/ Czy to normalne? Może mam to zapchane i dlatego do baku wchodzi mi max ~54 litry.
-
[B5 AJM] Gdzie szukać odpowietrznika ?
Męczy mnie ten temat ze zbiornikiem. Dzisiaj miałem chwilę i podłączyłem się strzykawka pod ten odpowietrznik: Według mnie powinienem tamtędy zassać powietrze ale niestety nie da rady. W strzykawce wytwarza się podciśnienie. Z kolei jak chciałem wtłoczyć powietrze to też nie da rady ;/ Czy to normalne? Może mam to zapchane i dlatego do baku wchodzi mi max ~53 litry.
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
o jacie... chyba 1.5 bara 1.5 to wartość doładowania. vagiem odczytuje ~2500mbar przy notlaufie.
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Notlauf jest powyżej 2,5bara. Na sprawnej turbinie i ori sofcie powinno być max 2,2bara. Ja pojeździłem trochę na granicy notlaufa i problem póki co zniknął. Odpukać w niemalowane
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Zajrzyj tutaj: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t63377.0.html;highlight=vtg
-
[B6 AVF] Co i jak wyczyścić przed montażem Oil Catch Tank ?
Zastanawiam się nad montażem tego ustrojstwa także jestem ciekawy efektów. Przeglądając allegro trzeba przyszykować ~150zl na oct. U mnie pewnie będzie coś made in home Albo bezczelny wąż pod auto
-
[B5 AJM] Czyszczene turbiny
Ceny za czyszczenie to granice 400-600zl A jeżeli turbo ma już swoje nalatane lepiej oddać je do kompleksowej regeneracji. Ja swoje turbo czyściłem sam i problem zniknął, ale tylko na kilka miesięcy.
-
[B5 AJM] Czyżby odma ?
A to coś słyszałem Jaka jest przewaga tego rozwiązania nad bezczelnym poprowadzeniem odmy pod auto i zatkania dziury na wężu od turbo?
- [B5 AJM] Czyżby odma ?
-
[B5 AJM] Czyżby odma ?
Przy wymianie oleju nalałem prawie do max poziomu. Po przejechaniu 7tys km mam trochę ponad pół na miarce. Nie jest to może jakiś wielki ubytek ale poczytałem trochę o problemach z odmą i przypomniało mi się, że u mnie cała ta zaznaczona rurka była w oleju. Jak również był usyfiony wąż wychodzący z turbo. Co z tym zrobić? Dostanę samą odmę do AJM ? A może odpiąć tą rurkę i poprowadzić pod auto a gruby wąż od turbo zaślepić?