Treść opublikowana przez Szymoonk
-
Info RDS z RADIA + FIS
No to mamy pewność że aby RDS działał kodowanie musi być xx1xx Podłącz symphony pod vaga i uaktywnij FIS albo adapter walnięty jest
-
[B5 AEB] FIS wersja USA
Jeżeli masz licznik jak na pierwszym zdjęciu z linka którego podałeś to nie masz fisa. Zdjęcie poniżej pierwszego to licznik z fisem. Czyli nie będzie Ci pokazywać spalania
-
[ALL B5] Wymiana ślizgów podnośnika szyby
http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t69314.0.html;highlight=podno%C5%9Bnika+szyby koszt jednego ślizgu 25 pln allegro
-
[ALL B5] Kierownica multifunkcyjna z przedliftów?
zgadza się jest to kiera multifunkcyjna lecz nadzwyczaj rzadko spotykana. Raz widziałem na allegro samą poduchę za 300 złociszy . W A8 również były montowane
-
Info RDS z RADIA + FIS
Jednak ma coś wspólnego a pozycja trzecia to wersja KANADYJSKA też ją miałem ale fis mi nie pokazywał ifna z radia natomiast po przekodowaniu na XX1XX zadziałało wiec coś jest na rzeczy. Ale faktycznie zrób jak kolega radzi
-
Info RDS z RADIA + FIS
Sprawdź dokładnie kodowanie czy się zmieniło . U mnie tez nie działało bo miałem kodowanie 00340 zmieniłem na 00140 i zadziałało od razu. Ty masz kodowanie 22340 sprawdź dokładnie czy zmieniło się na 22140 bo któryś z kolegów z forum miał problem że kodowanie nie ciało mu się zmienić
-
[B5 ADR] Dziwne zachowanie ładowania
Witam. Miałem podobnie na wolnych obrotach ładowanie diametralnie spadało i wszystko w aucie przygasało a po dodaniu gazu wracało do normy. Po zakupie nowego regulatora napięcia firmy Hella za 120 zl dalej ten sam problem, sprawdzone wszystkie "masy" i nic. Na koniec kupiłem na szrocie akumulator za 150 zł i problem z głowy. Dodam że też miałem regenerowanego altka :gwizdanie:
-
Info RDS z RADIA + FIS
32-pin, grey 1 -Switch menu guide (menu) 2 -Switch menu guide (out A) 3 -Switch menu guide (out 4 -Switch menu guide (Enter) 5 -CAN high speed Display (high +) 6 -CAN high speed Display (low -) 7 -CAN high speed Display (screen) 8 -Door contact, passenger side 9 -Door contact, rear right 10 -Door contact, rear left 11 -Enable 12 -Clock 13 -Data 14 -Brake light 15 -Washer fluid level 16 -Tail lights/dipped beams 17 -On-board computer, left 18 -On-board computer, right 19 -On-board computer reset 20 -not used 21 -not used 22 -not used 23 -Key branch 1 Navigation system 24 -Key branch 2 Navigation system 25 -Key branch Telematics 26 -not used 27 -not used 28 -not used 29 -not used 30 -not used 31 -not used 32 -not used a przy radiu tak jak w pierwszym poście
-
[ALL B5] Wymiana kierownicy z 97r. na poliftową
Pierwsze foto kiera Eska albo A6c4 multifunkcja: http://moto.allegro.pl/item814001571_kierownica_airbag_poduszka_sensor_a3_a4_a6_a6_c4.html Ale czy to na pewno multifunkcja do radia czy TIPTRONIC ?? Bo na aukcjach raz piszą tak a raz tak
-
Info RDS z RADIA + FIS
A to dziwne Masz ten sam can adapter co mój? sprawdź dobrze połączenia pinów w kostkach zdarza się że któryś jest nie dociśnięty. Oraz sprawdź przewód "ENABLE". Podświetlanie jest? pin pin 8. Clock 12 -Radio/telephone - Clock 9. Data 13 -Radio/telephone - Data 10. ENA 15 -Radio/telephone - Enable
-
[ALL B5] Wymiana kierownicy z 97r. na poliftową
Czyli kiera z dużym wieloklinem i starą taśmą kwadratową istnieje? Jest nadzieja
-
[ALL B5] Wymiana kierownicy z 97r. na poliftową
Mam mały wieloklin w kierownicy jak przystało na autko z 95 a nie chce przerabiać kolumny kierowniczej. Pozostaje mi szukać kiery z esy z małym wieloklinem i taśmą jak moja stara? a może są kierownice z dużym wieloklinem i taśmą pasującą do ori starej kolumny? wtedy pozostaje tylko zakupić reduktor wieloklina.. ???
-
Info RDS z RADIA + FIS
zmień kodowanie na 22140
-
[ALL B5] Wymiana kierownicy z 97r. na poliftową
jeśli macie fotkę takiej kiery trójramiennej z multifunkcją to wklejcie będę wdzięczny , Jest symphony II wiec kiera z multi tez być musi
-
[ALL B5] Wymiana kierownicy z 97r. na poliftową
podłącze się pod temat czy występowały kierownice trójramienne ze sterowaniem radia?? Na allegro są takie kiery z przyciskami ale chyba te przyciski służą dla tiptronika czy się mylę. Często pisze przy nich multifunkca....
-
[INNE] Felgi od merca do astry. Pytanie
Ok dzięki koledzy za odp. Pozdrawiam
-
[INNE] Felgi od merca do astry. Pytanie
Witam. Teściu zakupił felgi stalowe niby do astry II ale niestety nie pasują idealne, przykręcić idzie i ogólnie wygląda ok ale czy na pewno? jakie konsekwencje z tego mogą wyniknąć? Wymiar oryginalnych felg: 5X110X65 6JX15 ET49 kupione felgi: 5X112X66,5 6,5JX15 ET37
-
[ALL] Klapka obiegu zamkniętego powietrza
klapkę można dożerać ale trzeba wymienić całą nagrzewnice na poliftową, gdzie obieg wewnętrzny był w standardzie Ja zaopatrzyłem się w taką nagrzewnice gdy montowałem klimę
-
Info RDS z RADIA + FIS
Po wyreżaniu pełnego komputera pokładowego brakowało mi tylko informacji z Radia wyświetlanego w górnej części FIS'a. Wymieniłem radio na Symphony II + can adapter wiec nadarzyła się okazja do tego moda. Licznik przedliftowy (brak numeracji manualnego zegarka) Radio Symphony II + CAN adapter z funkcją FIS (200zł) Potrzebne nam będą 3 kabelki (50 cm powinno wystarczyć). Od strony licznika wpinamy się w czerwoną kostkę od FIS (20pin). Poniżej rozpiska w które piny się wpiąć. connector, 20-pin 1 -Consumption signal 2 -not used 3 -not used 4 -not used 5 -Ambient temperature 6 -Gear indicator 7 -not used 8 -not used 9 -Coolant level 10 -Hydraulic system pressure 11 -On-board computer - Reset 12 -Radio/telephone - Clock 13 -Radio/telephone - Data 14 -On-board computer, left 15 -Radio/telephone - Enable 16 -Tail lights/dipped beams 17 -Glow plug relay 18 -On-board computer, right 19 -Brake light 20 -not used Kabelki przeciągamy za konsolą do kieszeni radia. Tam podłączamy je albo bezpośrednio do radia jeśli jest to radio bez CAN albo do adaptera jeśli takowy posiadamy :gwizdanie: Radio (mini ISO zielona) Licznik (kostka 20 PIN czerwona) pin pin 8. Clock 12 -Radio/telephone - Clock 9. Data 13 -Radio/telephone - Data 10. ENA 15 -Radio/telephone - Enable Fajna stronka z rozpiskami poszczególnych radioodtwarzaczy http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/kable/isooem.htm Do radia bądź CAN adaptera wpinamy się taką kostką Jeśli chodzi o sprawy manualne to wszystko Uruchamiamy samochód, włączamy radio i cieszymy się RDS'em na FIS Jeżeli jednak komuś nie zadziała, trzeba podpiąć VAG i zmienić kodowanie: 17-Instruments > 7-recode > xx1xx Pozdrawiam
-
[ALL B5] Symphony II resetuje sie.
być może adapter CAN nie współgra z radiem wiec zamówiłem taki dzięki któremu podłącze jeszcze FIS do radia i się wtedy zobaczy [br]Dopisany: 13 Listopad 2009, 21:39_________________________________________________Czy ma ktoś to radyjko i działa mu z Can adapterem? Przysłali mi dziś nowy can adapter ale dalej jest to samo :wallbash: [br]Dopisany: 17 Listopad 2009, 18:30_________________________________________________A jednak CAN adapter, wymieniony i działa super - nawet te za 200 zł nie zawsze działają temat do zamknięcia
-
[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga
w pierwszym poście ładnie widać gdzie to jest, a jeśli u Ciebie nie będzie to znaczy że masz pod tylna kanapą
-
[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga
Bardzo możliwe że po podaniu masy na te kabelki przy pompce światełko się zaświeciło, u mnie też tak było. Niestety w łączeniu o którym pisałem wcześniej pod wykładziną nie stykały przewody z krańcówek drzwi a te wychodzące z pompki jeszcze stykały. Ci którzy mają autko z 95 roku i maja problemy z oświetleniem radze zajrzeć pod wykładzinę ponieważ wilgoć mogła uszkodzić instalacje. W późniejszych rocznikach łączenie to zostało przeniesione pod tylną kanapę, niestety my jesteśmy narażeni na taką awarie
-
[B5 1Z] Symphony II w tunelu z przed I liftu ;)))) fotki ;))
Moja wersja Symphony II w tunelu przedliftowym To są tylko przymiarki wiec jest krzywo i na razie tak zostanie bo nie mam czasu żeby to doreżac do końca
-
[ALL B5] Naprawa oświetlenia kabiny gdy nic nie pomaga
W rogach podszybia miałem szczeliny, tam jest jakaś masa gumowa czy coś ona się rozszczelniła i leciało do środka po przewodach i kostkach elektrycznych koło nóg pasażera. Jutro jak dam rade zrobię fotkę tego miejsca [br]Dopisany: 15 Listopad 2009, 20:30_________________________________________________
-
[B5 AEB] Radio Symphony - Jak podpiąć tylne głośniki?
Ten sprzęt to tylko do nie oryginalnego wzmacniacza do ori nie musisz mieć chinch tylko bezpośrednio prowadzisz przewody do kostki od wzmaka przydatny schemat http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a9db7da37595e551.html