Treść opublikowana przez pastaldo
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Może i nie ale z takimi przyjechało auto z francji Mi się narazie podobają. Pozatym narazie mam troche innych wydatków. Szukam prawych drzwi jak w podpisie i silnik chce doprowadzić do stanu używalności i wtedy zajme się szczegułami a na wszystko na raz nie wydole z kasą.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Ja się muszę dać przejechać komuś kumatemu moim na jakimś spocie żeby zobaczył jak chodzi bo chciałbym wreszcie doprowadzić do stanu używalności ale to te musi być czarny asfalt bo na śniegu to i tak nic nie zauważy Bo albo ja mam przeczulice że jest z nim coś nie tak albo faktycznie tak jest gdy to mój pierwszy diesel i Audi :gwizdanie: jaka kiła? To oryginał ja nie ingerowałem.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Oj z ta moca to wyskoczyłem jak filip z konopi No jasne ze taką sama. A coś w nim kręciłeś skoro pisałes ze przerabiales już jego modyfikacje? Czy dalej jest seria? Mój AFN mi się podoba ogólnie. Jakby jeździł cały czas jak jeździ gdy ma leprze chwile to byłbym bardzo happy a on niestety raz jeździ jak marzenie a czasami ręce opadają. nie rozumiem ;(
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Tylko przeróbka była by chyba mało opłacalna :gwizdanie: Chyba taniej było by mojego doprowadzić do ładnego stanu, sprzedać i kupić z Q i na to samo by wyszło A co z kierunkami puertoss?? Tak się nimi podjarałes jak zobaczyłes
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Też mi się tak wydawało ale nie mogłem się powstrzymac zeby zadać to pytanie A pokazywałes puertoss te moje niecodzienne kierunki? To czemu masz AVG w profilu? A czym by sie miały różnic? Chyba tylko mocą na moje laickie oko
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mówisz o AFN? Mi się wydaje bardzo wdzięczny silnik. Tylko trzeba kupic zadbany bo ja poleciałem na małe pieniądze bo dałem 10,5tys za niego to co troche sukcesywnie coś poprawiam. Ale miałem okazję się przejechac AFNem zrobionym chyba na 130KM i całkiem fajnie to jechało. Ale to była jazda w lato i nawet. Ale ty masz przecierz AVG nie AFN. I tego AVG tuningowałes? i co źle sie jeździ? _________________________________________________ Aha czyli tylko trzeba szukać A takie pytanie z innej beczki. da sie przerobic ośkę na Q? Bo w Q jest inne zawieszenie z tyłu.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
No własnie mi zalezało żeby iedzieć czy od razu musze szukać S4 żeby mieć Q czy może w A4 tez wychodziło. Może i muł ale ja tam wielkich wymagań nie mam Rozrząd to podstawa i przy ośce:D Pierwsze co zrobiłem to rozrząd jak kupiłem Pozatym jakby się trafiła ładna i zadbana to wizyta u Rogala i jest czym pojeździć
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
no własnie S4 miałem na mysli. Czy w zwykłym A4 tez wychodził napęd Q? Bo mozna było wyczytac między słowami kiedys jakiejś wypowiedzi że wlasnie S4 tylko miało Q. A co najlepsze własnie mi się duzo bardziej podoba wersja B5 i koniecznie w sedanie
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Mi też się wiele rzeczy marzy tylko patrze najpierw przez pryzmat tego ile mam w portfelu _________________________________________________ A powiedzcie mi w czy Q wychodziło tylko w S-kach?? Czy jakto bo ogólnie cięzko znaleść Q w rozsądnych pieniądzach z 1,9TDI a chyba jednak wolałbym takie
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Obaj macie troche racji :gwizdanie: No ale faktem nie zaprzeczalnym jest to że na te warunki to Q i nie ma dwóch zdań dlatego zapadła decyzja że nastepny samochód to tez będzie na pewno Audi, diesel i Q Moc nie gra roli choć im więcej tym lepiej
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
no widzisz A w lublinie to nie jest bez znaczenia może to nie Quattro ale zawsze coś
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Nie mam żadnego wlącznika od tego ani chyba w wyposarzeniu nie było wspomniane. Pozatym było ESP w ośce? Po drugie jak o tym czytałem to jakoś inaczej to nazywali. Jak znajde to dam znac. Ale naprawde fajna sprawa to coś [br]Dopisany: 30 Listopad 2010, 16:25_________________________________________________ No i znalazłem Nazywa się to EDS i jest to można nazwać dodatkowa opcja ABSu. A dokładniej można przeczytac tutaj: http://www.audi80.pl/80-b4-20-abs-edsco-to-jest-ten-eds-vt3333.htm http://www.audi80.pl/b4-19-tdi-1z-montaz-pompy-abs-z-funkcja-eds-vt36959.htm?highlight=sterownik+abs http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic229376.html Z tym że to powinno się właczac np przy podjazdach pod górke jak koło zaczyna boksować ale u mnie chyba nie zawsze się włacza ale i tak jestem happy
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Ja się dowiedziałem jeszcze kiedyś o tym. Tzn nie wiem dokładnie jak ale gdzies na forum audi 80 mówili o tym że w TDI to było i to z jakąś specjalna serią sterownika ABS i wydaje mi się że własnie to jest juz standardem w A4 choć może bajki opowiadam. Ale faktycznie coś takiego zaobserwowałem. A działa to całkiem fajnie jak koło któreś się uślizguje (ale to działa chyba tylko przy dość wolnych obrotach silnika) to słychać podobne terkotanie jakby działał ABS i zaobserwowałem że jakby mechanizm róznicowy był jakoś blokowany bo zaczynaja równo oba koła ciągnąć a nie to co ma lżej. Ale mówie to działa chyba tylko przy ruszaniu bo pare razy mi się to tez działo jak ruszałem szybko gdzieś na skrzyżowaniu gdzie był piach i koło zabuksowało po czym było takie terkotanie szybko wystartował. Może jakoś sterownik ABS tym steruje. Jeśli rozjaśniłem to a jak nie to prosze o pytania. Znawcom nie jestem wiec sorki za chaotyczny opis.
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Program chyba będzie na wiosnę bo teraz i ta moc i moment jest aż za duży na takich drogach jak dziś Ale w takie dni jak teraz to bardziej niz mocy brakuje mi Quattro no ale cóż poradzisz. Dobrze że diesele mają jakiś tam system który pomaga gdy koła się ślizgają to ja niby ośka a wyjeżdżam z zasp (jeśli nie zawisnę) a inni się kopią
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
No muszę przyznać że jak mnie puertoss przewiózł swoim AKN z Q to byłem pod dużym wrażeniem Myślałem raczej nad B5 powiedzmy AFN z Q i zawirusować i wtedy już by mi wystarczyło na jakiś czas Bo jak wiadomo apetyt rośnie w miarę jedzenia :gwizdanie: Jak się przesiadłem z mojego starego Golfa MK2 1,4 LPG to byłem ujarany jak dziecko jak ja mu gaz a on wciska No a teraz przydało by się coś lepsiejszego Ale jak od razu walnę sobie coś naprawdę mocnego to gdzie potem podążać? Poza tym jestem trochę kasą ograniczony więc się zobaczy co się uda wymodzić może w niedalekiej przyszłości Teraz moim głównym marzeniem jest doprowadzić mojego poczciwego AFN do dobrego stanu a potem będę myślał o rozwoju
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
ktos Ty? :> Kto jestem?? Hmmm... Szczęśliwy posiadacz Audi A4 borykający się czasem z niesfornym samochodem Ale tak czy siak nie zamienił bym na żaden inny No może na taki z większą ilością kucyków i napędem Quattro
-
Spociki lubelskie - najbliższy spot Niedziela 26.05.2024r godz.16.00 - parking LPNT
Jak już puertoss wspomniał o mej skromnej osobie to nie wypada sie nie przywitać w społeczności lubelskiej
-
[B5 AFN] Kilka niepokojących objawów - prośba o pomoc - logi zrobione ;)
Tez się własnie nad tym zastanawiam. Jakiej firmy wrzucić filtr żeby był dobry? I jeśli znawcy by mogli się ustosunkować do nowych logów był bym wdzięczny co tam w trawie piszczy. :gwizdanie:
-
[B5 AFN] Silnik głośno pracował - zbieg okoliczności? poduszki, opona itp ;)
Co do gaśnięcia Miałem wczoraj powtórke podczas jazdy. Zrobiłem logi statyczne i błędy bo dynamicznych z oczywistych powodów sie nie dało(śnieg) Link do watku z logami: http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=164174.0 świeższe logi na dole Link do watku z dokładnym opisem http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=164175.0 też na końcu:D Poradzicie coś?
-
[B5 AFN] Kilka niepokojących objawów - prośba o pomoc - logi zrobione ;)
Czy może w moich błędach (wątek z logami) tez jest błąd tego czujnika? Ostatnio wyjmowałem całą te plastikową rurę bo łatałem wyciek to i przy okazji wymieniłem pod tym czujnikiem oring. Jak wyjąłem to było tam w nim trochę oleju wiec wziąłem i delikatnie przedmuchałem ale to nic nie pomogło. Chyba że to uszkodzenie elektryczne. Zaznaczę że w rurze wiele oleju nie było tylko napylone na ściankach.[br]Dopisany: 13 Październik 2010, 08:31_________________________________________________Z noflautami sobie poradziłem to teraz inny zonk. Wrzuciłem nowe logi do watku http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=164174.0 Tylko statyczne i BS ze względu na pogodę. Raz mi się zdarzyło że nakręcając filmik na postoju przegazowałem go mocniej i zgasł. Nie chciał zapalić. Po dłuższym kręceniu zaczął łapać na pojedyncze garki i strasznie szarpał samochodem aż po kilku sekundach się uspokoiło i dało się jechać. Wczoraj podobny problem. Jechałem i musiałem szybko przyspieszyć więc redukcja i gaz, przy około 3500rpm zgasł mi silnik. Stanąłem na poboczu a on nie chce odpalić. Po kilku kręceniach jak poprzednio zaczął łapać na pojedyncze cylindry, szarpał aż po kilku sek przestał i można było ruszyć. Jak kręciłem go to ewidentnie była kompresja bo miał ciężko kręcić ale jakby paliwa nie dostawał bo zero wybuchów dopiero po jakimś czasie kręcenia rozrusznikiem zaczął łapać. Ktoś kiedyś wspomniał że może się zapowietrzać co o tym myślicie bo to jest męczące.?
-
[ALL B5] SMD zmiana koloru podświetlenia tablicy rodzielczej
Pewnie masz rację ale bałem sie żeby nie przeskoczyło przy mechaniźmie jak będę przekręcał dalej mimo oporu silniczka No a ja miałem się chwalić jak mi wyszło i mam problem ze znalezieniem odpowiednich diod w tych oprawkach i bede musiał zamawiac na alledrogo bo obleciałem kilka sklepów z takim asortymentem i nigdzie nie mają. Z tym że jak zamówie w necie to chyba zamówię jednocześnie srebrne ringi do zegarów i zamontuje jednocześnie. Ale jak tylko zrobie to się pochwalę.
-
[ALL B5] Maska i Tylna klapa w inny kolorze?? propozycje !! Nowy temat:
Na pewno taniej niż malowanie. Ale ile to trzeba by poszukac na lokalnym rynku.
-
[ALL B5] Maska i Tylna klapa w inny kolorze?? propozycje !! Nowy temat:
Ja bym nie ruszał bo wg mnie wygląda Jeśli się jednak upierasz to podtrzymuję oklejenie na czarno, carbon mat. W razie co można wrócić w prosty sposób do serii.
-
[B5 AFN] Drgania przy niskich obrotach.
Ale jazda w TDI z obrotami około 1800-2000 rpm to nie szybka jazda a dla samochodu zdrowsze. Bo te 1100 rpm to dla silnika i układu napędowego straszna męczarnia. Więc niema się co bulwersować koledzy. Każdy jeździ jak umie i na ile go stać.
-
[ALL B5] Zaślep, o co chodzi ??
Było nie raz to pokazywane W miejsca gdzie sa strzałki należy wyciąć i włożyć blaszki. Jeden z kolegów na forum nawet sprzedawał zrobione gotowe do założenia ale musisz poszukać lub sam wyciąć. Ale polecam grubsza blachę z kwasówki żeby sie zaraz nie przepaliło. I oto cała filozofia. A jaki masz problem że musisz zaślepić?