Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

pastaldo

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez pastaldo

  1. Kolega napisał i chce założyć taką stacje. Ktoś mu podpowiedział że może założyć symetryczne RNS-D. Wiec nikt tu nie pisze o zamianie RNS-E na D.Sam sie zastanawiałem nad taką stacją tylko do A6 bo mam RNS-D ale funkcjonalnie to zabytek.
  2. No trzeba pomyśleć nad oponkami na zimę. Opony poszukuję do A6 C5 Quatro 2.5TDI 180KM Będzie to rozmiar 205/55/R16 lub ewentualnie profil 50 lub 60. Co byście polecili? Myślę nad Vredestein SNOWTRAC 3 Jest wiele opini wychwalających te oponki i kilka takich które nie zbyt dobrze się wypowiadają o nich. Jak to jest? Może jakies opinie od Was użyszkodników? Spotykam się głównie z opiniami że kiepsko z trzymaniem bocznym opony ale za to trakcja i hamowanie bardzo dobre. U mnie z Q mimo wszystko wolałbym by trzymanie boczne było bardzo dobre. Cena oczywiście tez nie jest bez znaczenia i jak każdy wolałbym kupić nie drogo.
  3. No ja z moją ml-145 sedanem z anteną na klapie wjeżdzałem w tażdy podziemny garaż i nigdy nie miałem przewrotki. No ale fakt juz przy 100km/h kładzie się dość sporo to co jest przy 200km/h:kwasny:
  4. Też jak szukałem radia to brałem pod uwagę Yosana 120, ale dołożyłem trochę i mam Yosan Turbo Polecam, nawet ma czerwone podświetlenie pasujące do reszty w audi Ile Cię Twoje kosztowało? Co ten turbo ma lepszego od 120? Rozumiem że masz tego JM-3031M? Bo czytałem opinie speców z forów CB że te turbo to troche przereklamowane. W sensie że nie daja nic więcej niż ten 120 poza ASC.
  5. W ogóle tablice znamionowe produktów to są rzeczy dla normalnego człowieka nie do sprawdzenia. Wiec tym bym się tylko kierował troche a nie wierzył że jak ten olej ma większy taki i taki parametr to juz jest lepszy. Nikt nie oddaje takich olejów do laboratorium żeby coś takiego sprawdzać. Obudźmy się. A podobno tylko świnia nie zmienia poglądów wiec kolega caban może wraca na dobrą drogę
  6. A może ma ktoś używkę tuningowaną Yosana 120 bo mu się znudziła za dobre pieniądze? Rozważę zakup jak zrobie antenę A co powiecie jeszcze o Unidenie 68? Bo cena nie wiele większa a ludzie bardzo chwalą go sobie.
  7. No to mamy już blisko 400zl bo dokładnie u nich z przeróbką 370zł. Nieźle się ta cena pnie w górę.
  8. Przecież to radio za 200zł a nie za 600 Gdzie? Nawet na allegro gdzie nie wiadomo na co się trafi, najtańszy to 264zł Trafiają się podróby tego radyjka? I na czym polega tuning Yosana 120 PRO?
  9. anteny nie zmieniam tylko przeód muszę naprawić i wykombinować patent żeby nie łamało mi kabla:wink: zadowolony jestem z mojego ml-145:decayed:
  10. No muszę powiedzieć że ten Yosan to chyba ciekawa opcja. Zrobię porządek z anteną i zobacze co da się zrobić z radiem
  11. Trochę popatrzyłem na dwóch forach CB i tam o tym legend 3 się raczej dość kiepsko wypowiadają. Oczywiście tam wszyscy jak lemingi presidenty jadą no moe poza garstka mądrzejszych ludzi którzy inwestują ponoć w lepsze radyjka a innych marek.
  12. Wiem ze Alan 109 do górnolotnych nie nalezy, ale dopóki ten kabel pare razy sie nie zagniótł to było całkiem nieźle no chyba z problem z anteną i radiem zbiegł się w czasie. a co byś polecił z radyjek powiedzmy poza presidentem bo nie lubię przepłacać za logo. coś dobrego do 200zł kupię? pozatym ten moty z kablem też musze załatwić bo żadne radio bez anteny działać nie będzie:wink:
  13. Rozmawiałem ze znajomym z pracy a on używa czasem własnie takich cienkich przewodów koncentrycznych. We wtorek ja wrócę z urlopu to pójdę do niego i dowiem się coś więcej o tego typu zabiegach. Jak coś mi się uda stworzyć to podzielę się efektami pracy i powiem jak to się spisuje.
  14. wyrwanie kabla w podstawie raczej wykluczam gdyż był tam juz przeze mnie lutowany i zawiniety dobrze po czym zalany klejem na gorąco. Bardziej obawiam się wlasnie przerwania, załamania kabla gdyz w miejscu gdzie przechodzi przez szczeline jest mocno zgnieciony że może nawet izolator może jest uszkodzony. Stało się to głównie na początku po pierwszych założeniach gdy nie sądziłem że tam szczelina jest tak mala i poprostu zamknąłem klapę i nie zwróciłem na to uwagi. Wcześniej woziłem ja na klapie w sedanie A4 i nie miałem takich problemów. A to co dałeś linka jak miało by mi pomóc? To musiałbym pewnie do jakiegoś uchwytu montować, albo ucinać i lutować w podstawie magnetycznej. Troche drogo tym bardziej że RG-174 można kupic za nie całe 2zł a metr który by mi w zupełności wystarczył tylko jak je połączyć ze starym kablem. Tego co mam musze uciąc gdzieś 0,5 - 0,8m od podstawy magnetycznej i w to miejsce najchetniej własnie wstawił bym cieńszy przewód. Tego przewodu co mam to mam zapas bo wymieniałem go na dłuższy ale pewnie zaraz będzie ta sama sytuacja co teraz
  15. No ja w A6 mam ori nawigację, TV (w sumie analog i nie działa już) i radio więc ori anteny nie wywalę by wstawić takie cuda do przykręcania anteny CB. Druga sprawa CB nie jest dla mnie na tyle ważnym i często używanym by robić drugą dziurę w dachu. Dlatego zostaje u mnie magnes ewentualnie myslałem jeszcze nad uchwytem do klapy ale w avancie nawet nie wiem jak to zamontować. Dlatego pomyslałem o samym sposobie montażu takiego cienkiego przewodu jak w tym co pokazałem ale zgadzam sie że cena tego zabija i musiało by byc z 24 karatowego zlota. Zastanawia mnie najbardziej czym jest połączony ten cienki kabel z tym RG58 to jakas taka beczka czy jaki pieron Bo resztę już samemu by można ogarnąć. Pytam bo wydaje mi sie że mam własnie pęknięty kabel do anteny bo strasznie kiepsko u mnie z zasięgiem od kiedy zacząłem jeździć tym samochodem i podejrzewam że słysze to co na samym kablu ściąga. Bo mam Alana 109 i wraktycznie przy skręconym na max rf-gain i na minimum sq mam tylko czasem drobny szum i słysze chyba tylko tych przejeżdzających koło mnie. Wcześniej musiałem mieć sq skręcone przynajmniej na godz 9 bo zbierało cały szum z eteru.
  16. Też się nad tym zastanawiałem tylko właśnie obawiam się tych 75ohm bo nie wiem jak to wpłynie na odbiór i nadawanie. Mam tylko że przynajmniej u mnie ta szczelina jest na tyle mala że nawet w rynience minimalnie się zagniata kabel poza tym nie zawsze pamiętasz żeby go tam przesunąć Podstaę magnesową zostaiam na dachu a odkręcam tylko bat. Przy myciu odczepiam i dokładni myje pod podstawą. Myślałem o zastosowaniu kabla RG-174 powiedzmy pół metra na ten odinek od szczeliny do podstawy i jakąś beczką podłączyc go ze standardowym kablem od anteny CB. Takiego nie powinno przycinać. Tylko nie wiem jakiego ewentualnie połączenia użyć żeby było solidne i poprawne coś na wzór tego co mi polecił Pan z internetowego sklepu Okablowanie Nagoya RC-5MS - supercienki kabel 35cm + niskostratny 465cm (stopka PL + 5m kabla, wtyk UC-1 do radia) :: KONEKTOR5000.PL specjalistyczny sklep CB co o tym sadzicie żeby taki cienki przewód jakoś zarobić do mojego Sirio ML-145?
  17. Skoro jest tu tylu speców od CB to zapytam o taką rzecz. Nie ważne jaki mam zestaw choć wcześniej juz o nim wspominałem ale nie tego tyczy się pytanie. Mam ML-145 na magnesie. Aktualnie jeżdżę Audi A6 C5 Avant. Szczelina między dachem i klapą gdzie jest kabel przełożony jest wąska i mi przycina kabel. Jakieś pomysły żeby temu zaradzić?
  18. :polew::polew: Sory ale nie wytrzymałem Przynajmniej 2 z ich produktów mają w nazie Car Wash. To co u mnie w poście jest napisane Car Wash to link do ich całej oferty co mycia samochodów To tak: Sudzz czy Ultra Concentrated Car Wash?
  19. Ale np wchodząc na strone Presta w kategorii car wash mamy do wyboru conajmniej 3 produkty: Car Wash Sudzz™ Car Wash Ultra Concentrated Car Wash Lubri-Suds™ All-Purpose Shampoo Rozumiem że rozmowa dotyczy tego pierwszego bo jest najtańszy?
  20. Chcę odświeżyć lakier, cleaner i wosk mam juz odpowiedni a teraz chce dokupić dobry szampon do kolekcji. Myslę tez nad pianonica i piana aktywna ale na te chwile dopóki nie kupie pianownicy chce dobry szampon do ręcznego mycia. Szczególnie mi zalezy na tym by skutecznie usuwał ptasie g..... i robale które się robijają podczas jazdy. Ochrona wosku jest na drugim miejscu. Przede wszystkim skuteczność w usuwaniu zabrudzeń się liczy. A zadałem pytanie lekko zaadresowane do Pawła czyli Griffe bo jak do tej pory jego rady zawsze były profesjonalne.
  21. Presta to rozumiem chodzi o ten dokładnie? Presta Sudzz Car Wash 3,78L - Piany i szampony - Mycie - Pielęgnacja z zewnątrz [h=1]Presta Sudzz Car Wash[/h] ---------- Post dopisany at 17:10 ---------- Poprzedni post napisany at 14:20 ---------- Ewentualnie co Paweł byś polecił równie dobrego i w miare taniego z szamponów od firmy EXCEDE to bym sobie podjechał i zakupił u nich.
  22. Tzn teraz mam A6 C5 i tam właśnie przestrzeń między dachem a klapą jest za mała. Tzn w miejscu rynienki jest prawie ok ale nie zawsze się pamieta żeby kabel tam przesunąć. W A6 taka podstawka u mnie nie przejdzie bo mam ori nawigację i tam mam antene od GPS, TV i radia. Dlatego szukam czy może ktoś się spotkał z takimi przelotkami tylko do CB o odpowiedniej oporności.
  23. Witam, Orientuje się ktoś czy istnieją takie kable do anten CB które pozwoliły by przeciągnąć go przez wąską szczelinę? Chodzi mi o analogoczną przejściówkę jak przy kablach antenowych do TV które można łatwo przez okno przełożyć. Coś takiego: Przewód antenowy CB ma o ile się nie mylę 50 Ohm a antenowy TV 75 Ohm wiec raczej nie da rady użyć takiego. Chodzi o to że w avancie przekładając kabel przez tylną klapę na dach szczelina jest na tyle wąska że uszkadza mi kabel i chciałbym użyć coś w tym stylu. W sedanie nie miałem tego problemu a tu niestety zonk. Pomoże ktoś lub używa podobnych rozwiązań i coś podpowie?
  24. i cały czas jeździsz ze słuchawką przy uchu?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.