Treść opublikowana przez vikis4
-
[B5 AKN] Metaliczne stukanie - wtryskiwacz czy popychacz (filmik) ?
O sprawdzeniu wtrysków- tak jak piszę kolega Piotruś Nic dodać nic ująć! [br]Dopisany: 19 Kwiecień 2009, 21:52_________________________________________________Ale i tak uważam,że jeżeli masz na jednym/kilku zawyżone korekcje-nie wydawałyby takich odgłosów.
-
[B5 AFB] Nie ma mocy na wyższych obrotach
Podepnij vaga i sprawdz przepływkę-to tak na początek wierzchołka góry lodowej...... :gwizdanie:
-
[INNE] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji podczas napełniania
Panowie zakupiłem drugą sprężarkę od znajomego z gwar. Pojechałem napełnić (do fachowego serwisu) wpuścili olej, freon i lipa klima nie chłodzi! Zapytałem czy układ jest drożny-odpowiedział,że tak bo zauważył po ciśnieniach. Powiedział jeszcze ,że w sprężarce jest jakiś zaworek z trzpieniem który się zużywa i kosztuje 200zł i to właśnie on może być winny! Oczywiście mam prawo oddać sprężarke.
-
[B5 AKN] Metaliczne stukanie - wtryskiwacz czy popychacz (filmik) ?
Nie można tego wykluczyć,ale jeśli stuka ci z prawej strony to radzę na początek zajrzeć właśnie tam! Koniecznie sprawdz luz na dzwigienkach (wszystkich!!!) ,ale tylko gdy krzywki wałków będą na górze.Jeśli wszystko będzie ok tzn. nigdzie nie będzie luzu i wszystko będzie na swoim miejscu możesz sprawdzić wtryski. Wiem,że to troszkę żmudne ,ale po przebiegu rzędu 200-250 tyś (a domyślam się ,że taki masz) takie sprawy jak hydraulika i pozostałe elementy powinno się sprawdzać profilaktycznie.
-
[B5 AFN] Brak mocy
Zabieraj jak najprędzej autko od tego "pseudo-mechanika" Narazi cię na spore koszty a i może narobić ci niezłego bigosu!!!!!! Co do braku mocy to na postoju nie sprawdzisz ile ci pompuje turbinka! Zacznij od sprawdzenia szczelności całego dolotu-napisz jeszcze czy autko kopci? Lub wpisz w wyszkiwarkę "notlauf" sporo tego było!
-
[B5 ABC] Ogólne problemy z samochodem
To "wycie" o którym piszesz to wg. mnie wisko, ale nie wiem,bo nie słyszę. Co do ogrzewania to najpierw sprawdz poziom płynu no i pewnie układ zapowietrzony lub jak koledzy wyżej piszą zasyfiona nagrzewnica.
-
[B5 AKN] Metaliczne stukanie - wtryskiwacz czy popychacz (filmik) ?
Sprawdzałeś luz na dzwigienkach? Na jednej z fotek widać,że jedna krzywka jest już troszke podjechana,ale jeszcze tragedi nie ma.
-
Spoty Kościerzyna
Panowie dzięki za spota Skromny,ale był
-
[B5 AKN] Metaliczne stukanie - wtryskiwacz czy popychacz (filmik) ?
Żebyś spokojnie spał tej nocy radze zwalić dekle i zobaczyć czy dzwigienki i podkładki są na swoich miejscach..... Wg. mnie to nie wtryskiwacz,ale na odległość ciężko to stwierdzić.[br]Dopisany: 18 Kwiecień 2009, 15:28_________________________________________________Czy ten filmik robiłeś na rozgrzanym silniku?
-
[ALL] Dodatki do olejów i paliw
:thumbdown: Było już dużo na ten temat! Użyj szukajki! Ja osobiśie kategorycznie odradzam!
-
[INNE] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji podczas napełniania
No właśnie jak??? Mam na niego taką palmę,że szok! Niestety nie jestem w stanie mu nic udowodnić!
-
[INNE] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji podczas napełniania
Dokładnie tak było!!! Dzis byłem u prawdziwego fachowca i powiedział,że mogło być za mało oleju w układzie i to doprowadziło do zatarcia sprężarki!
-
[INNE] Uszkodzenie sprężarki klimatyzacji podczas napełniania
Golf IV tdi 90 km. Byłem dzisiaj u gościa z zamiarem napełnienia klimy (wcześniej wymieniałem jeden z przewodów) Niby wszystko oki-szczelne! Zaczyna się napełnianie po ok 15 min szarpnięcie całym silnikiem i kupa dymu ze sprężarki!!! Potem dziwne odgłosy i też szarpanie-diagnoza zatarty kompresor! Pytanie dla znawców tematu: Czy można uszkodzić sprężarkę podczas napełniania? Dodam,że olej w układzie był.
-
[B5 AKN] Jaki jest dopuszczalny luz na popychaczach ?
Jak cię to interesuję to podaje ceny w ASO -popychacz ok.45zł/szt -dzwigienka ok 40zł/szt -podkładka ok 15-16 zł/szt
-
[ALL B5] Dziwny metaliczny dzwięk z silnika przy przyśpieszaniu...
Właśnie wtedy turbawka dostaje obciążenie i może ocierać wirnik o obudowę. Sprawdz to 5 min roboty
-
[ALL B5] Dziwny metaliczny dzwięk z silnika przy przyśpieszaniu...
Zdejmij wąż i obejrzyj łopaty turbawki......
-
[B5 1Z] Jaki dźwięk łożyska osprzętu silnika ?
Prawdopodobnie rolka napinacza,ale na odległość to tylko domysły....
-
[B5 AKN] Jaki jest dopuszczalny luz na popychaczach ?
Jeśli wałki nie są zużyte i oczywiście dzwigienki też to napewno czeka cię wymiana popychaczy! Luzu nie powinno być żadnego! Ja niedawno wymieniałem całą hydraulikę u kumpla w A6 2.5 tam też wałki jak nowe dzwigienki również ,ale jedna z nich już była wypadnięta! Nie radzę tego lekcewarzyć! Szkoda twoich dobrych wałków! 3 mm to już bardzo duży luz i napewno w najbliższym czasie zaczną wypadać :gwizdanie:
-
[B5 1Z] Jaki dźwięk łożyska osprzętu silnika ?
To zależy jak mocno zużyte jest dane łożysko. Bywa też tak,że po rozgrzaniu silnika to ustaje,ale z reguły naparza cały czas.
-
[B5 AKN] Problem z odpaleniem silnika
Podłącz vaga i sprawdz kąt wtrysku-zacznijmy może od tego
-
[ALL B5] Czy to błąd mechanika, że uleciała główka zaworu ?
Dokładnie! Jeśli twój rzeczoznawca stwierdzi winę warsztatu to nie odpuszczaj! Takich trzeba likwidować! Daj znać co z tego wyszło.
-
[INNE] Przedmuchy silnika
Jasne ,że lekki dym ma każdy,ale jeśli ciśnienie ma ok a wali górą i dołem to należałoby sprawdzić drożność odmy. Na chodzącym silniku zdejmij wąż od odmy i zaraz będziesz wiedział czy nie jest zapchana.
-
[INNE] Przedmuchy silnika
Wymienić odmę! Ciśnienie super-więc to nie pierścienie. Do sprawdzenia przepływka-jeśli jest słaby to właśnie ona może być uwalona.
-
[ALL B5] Czy lusterka w S4 B5 sa składane elektrycznie ?
W standardzie raczej nie. Zobacz czy na pokrętle od regulacji masz znaczek lusterka ze strzałką. Przekręca się w lewo o 180*
-
Spoty Kościerzyna
Mam nadzieję,że kolega ze usportowionej A4 się na nas nie obrazi i wkrótce do nas dołączy FAZY twój awart jest spoko! Grunt to dobry humor :>[br]Dopisany: 04 Kwiecień 2009, 23:01_________________________________________________Oki w przyszłym tygodniu wybieram się do repy także zrobie wrzuta z cenami A co do lotniska to też nad tym posiedze. Narka!