Treść opublikowana przez vikis4
-
[B5 AFN] Problem przy przyspieszaniu
Bez vaga się nie obejdzie... Oczywiście możesz też sprawdzić stan całego podcisnienia-może jakaś nieszczelność? Najlepiej jednak będzie jak zrobisz kompletne logi i wrzucisz je na forum-będzie wiadomo co niedomaga i za co sie złapać.
-
[B5 AFN] Wyciek oleju (zdjęcia)
Na tych fotach nic nie widać! :gwizdanie:
-
[B5 AFB] Problem z silnikiem
Vag to popularny program diagnostyczny-maja go w praktycznie każdym warsztacie! Podjedz na spota w twojej okolicy-napewno znajdzie się ktoś z pomocną dłonią!
-
[B5 AFN] Siłownik sprzęgła zagadka
Każde nowe sprzęgło będzie twardsze (bynajmniej przez jakiś czas) bo masz nowy docisk! To,że sprzęgło było "miękkie" i brało od samego dołu- normalka przy nie do końca odpowietrzonym układzie.
-
[B6 AYM] Co to za błędy
Sporo tego... Tutaj jest wsio: http://www.a4-klub.pl/smf/kody_vag_v20061114-t1913.0.html
-
[B5 AFB] Problem z silnikiem
Z tego co piszesz wynika,że masz nieszczelność w dolocie (do weryfikacji) typowe objawy... Druga sprawa-VAG też wiele wyjaśni,ale najpierw dolot,potem się zobaczy...
-
[B5 AFB] Problemy z mocą
Poszukaj na forum-jest tego multum! Oczywiście nie wszystko może dotyczyć twojego przypadku,więc jeśli chcesz się dowiedzieć więcej
-
Spoty Kościerzyna
Panowie-jeśli jesteście za to zapraszam za tydzień na spota: http://www.sss.org.pl/ Impreza przednia,a poza tym można zobaczyć na żywo możliwości lotniska na którym odbędzie się nasz zlocik!
-
PIŁA 2009 - PODSUMOWANIE I FOTO
Gratulacje za udany zlocik! Ja niestety nie mogłem zawitać Oczywiście zapraszam wszystkich na poprawiny!!!! http://www.a4-klub.pl/smf/zapisy_na_zlot_polnocy_a4_klubpl-t81268.0.html Mam nadzieję,że nie zawiedziecie :>
-
[B5 AAH] Swap z v6 na v8
Jak chcesz zaszaleć to proszę bardzo! http://www.allegro.pl/item671239355_kompletny_silnik_audi_a6_rs6_4_2_bi_turbo_v8_505ps.html :kox: Wyobraz sobię minę gościa z RS6 na światłach..........
-
Spoty Kościerzyna
Tak myślałem bo coś cicho.... :>
-
Spoty Kościerzyna
Jest dzisiaj spot?
-
[B6 AYM] Czujnik ciśnienia doładowania
Tutaj jest wszystko: http://www.a4-klub.pl/smf/tdi_diagnostyka_aktualizacja_30_vii_2008-t18478.0.html
-
[B5 AKN] Prośba o analizę logów
Nie sądzę,że jest zle wyregulowana-w tej chwili możesz to sprawdzić w 011BS (jaki jest rozkład ciśnień) ,bo poprzednie logi tej grupy pokazały tylko,że kierownicę stoją dęba!
-
[B6 AYM] Czujnik ciśnienia doładowania
A jak wygląda przepływka?Może jakaś nieszczelność w układzie podciśnienia? Moim zdaniem powinieneś zrobic kompletne logi i wrzucic je na forum-to chociaż troszeczkę rozjaśni sytuację i powie za co się na początek złapać.
-
[B6 AYM] Czujnik ciśnienia doładowania
Tryb awaryjny od razu po odpaleniu. A co się dzieje z twoim,że podejrzewasz ten właśnie czujnik? Pytam,bo niezmiernie rzadko się psuje...
-
[B5 AFB] Zaolejony intercooler
Raczej nie...Dojście do IC jest super po zdjęciu zderzaka. Ja zreperowałem moja dziurkę specjalnym klejem do metali JB WELD-czy cuś takiego.
-
[B5 AFB] Zaolejony intercooler
"Od przodu" znaczy od zderzaka? Ja kiedyś dostałem czymś ostrym (kamień???) w IC i miałem malutką dziurkę-łatwa do zreperowania,dlatego obejrzyj dokładnie swój IC może masz to samo! Co do wycieku z miejsca na fotce-to jest klapa gasząca (trąbka) i na jej wałku też często pojawiają się nieszczelności
-
[B5 AKN] Prośba o analizę logów
Moc odczułeś bo jest nowa przepływka,która i tak podaje duużo za mało niz powinna!(co nie znaczy,że jest felerna!) Turbina prawdopodobnie została zle złozona,bo nie ma praktycznie żadnej pozytywnej zmiany lub po prostu geometria jest w fatalnym stanie...
-
[B5 AFB] Ile wchodzi oleju do silnika ?
Ja zawsze wyciągam resztkę oliwy z filtra pompką własnej roboty! Jeśli masz za dużo to radzę go odciągnąć w przeciwnym razie może wywalić ci jakąś uszczelkę. 2.5 to bardzo zdradliwe jednostki jeśli chodzi o dolewanie oleju podczas wymiany-dolewasz,dolewasz a tu nic! Dopiero po ok. 3-4 godz. sprawdzanie stanu robi się miarodajne. A co do stanu to faktycznie na 3/4 , równe 5l (bynajmniej u mnie) -sorki za wcześniejszą pomyłkę
-
[B5 AFB] Zaolejony intercooler
Oliwa w dolocie-normalka! Sprawdz wąż idący do IC i opaskę
-
[B5 AFB] Filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej (odma)
Na tej odmie nalatałem już ok.100tyś i nie czuję żadnych niepokojących zmian-autko nie kopci nie pali oliwy (ani kropli!) a odpowietrzenienie silnik wg. mnie jest odpowiednie-czuć i widać przy odkręconym korku. Oczywiście wiem,że nie polecają tej odmy do tego silnika,ale każdy robi to na własną odpowiedzialność! Ja też ostatnio zaczołem się zastanawiać (po tym co przeczytałem) do powrotu na szmaciankę. Każdy sam najlepiej wie w jakiej kondycji jest jego motorownia-więc decyzja należy do userów 2.5
-
[B5 AFN] Brak hamulców
Sprawdz cylinderki-prawdopodobnie zapeczone...
-
[A6 AKE] Problemy z silnikiem
Pekanie głowic w 2.5 to bardzo rzadki przypadek.... Na początek (jeśli jeszcze tego nie robłeś) powąchaj płyn w zbiorniczku-bardzo często czuć spaliny "na nos" jak to nie pomoże podjedz do jakiegoś dobego warsztatu-mają tam specjalne odczynniki,które barwią sie na różne kolory w zależności od ilości dwutlenku węgla Dla przykładu: mój bracki mial podobnie (w T5 2.5) tyle,że tam po odkręceniu korka nie dało się wyczuć spalin,dopiero po teście odczynnikiem wyszła smutna prawda (uszczelka)
-
Spoty Kościerzyna
Widzę,że jest czego żałować.... Niestety już w poniedziałek byłem zgadany ze znajomymi na Open'er więc nie bardzo mi pasowało