Treść opublikowana przez mycha1236
-
Wyciek dziwny..
Masz to samo i brak mocy ? Kolego dziękuje za szybką odpowiedź powiedz mi jaki jest koszt (czy się oriętujesz) ? I czy nagły spadek mocy może być przyczyną tego ? bo mi autko moje kochane jedzie do 120 i nagle za muł i nie reaguje na nic.. blokujący się EGR bardzo często skutkuje dławieniem się samochodu na niskich obrotach, łatwo go zdusić przy ruszaniu i przy zmienie biegów dostaje muła i reaguje z opóźnieniem na gaz. To co ty opisuszej przypomina natomiast wpadanie w tryb awaryjny a więc może dziać się coś z turbiną (VGT) albo samym sterowaniem kierownicami - w tych samochodach dobrze jest po tych 10-ciu czy więcej latach zrobić kapitalny remont układu podciśnieniowego. Tobie na początek przyda się porząda diagnostyka VAGiem żeby spradzić czy turbina prawiłowo ładuje. Co do samego EGR to wymiana może kosztować od ok 500 do 900 w zależności gdzie kupisz sam zawór. Ale w pierwszej kolejności odłącz wężyk z EGR i go zaślep, pojeździj i zobacz czy jest różnica. Wtedy bedziesz wiedział czy praca EGR jest prawidłowa czy nie (jeśli auto będzie chodzić zdecydowanie lepiej to znaczy, że EGR albo jego sterowanie działały nieprawidłowo. Tak turbo jak EGR oraz klapa gasząca są sterowane zaworami podciśnieniowymi stąd moja rada o remoncie całej instalacji. Tam są 3 zawory elektropneumatyczne, które wieczne nie są. oprócz tego są węże gumowe któe też z latami tracą swoje właściwości. Dzis mnie cos takiego spotkalo jak opisujesz Marku zatkam ten wezyk od egr i zobacze co sie dzieje
-
Uchwyt na napoje
Te gumowe podkładki pod kubek tez są w komplecie z uchwytem ?
-
[B6 Awx]Mój Granatnik - Lekkie Rezanie Rns-E, 165 Km VFiz !
Postojówki led pewnie wpadną w następnym tyg:whistling: z napisami uważam kwestia gustu , mi nie przeszkadzają Większa felga tez mi chodzi po głowie na lato a na 16 zostawię zimówki
-
[B6 Awx]Mój Granatnik - Lekkie Rezanie Rns-E, 165 Km VFiz !
Witam wszystkich , chciałbym przedstawić Wam swoje drugie autko jakim jest A4 B6 1.9 Tdi , autko jak większość sprowadzone z Niemcowni , jak lubią Polacy od dziadka - facet rzeczywiście był z 1950 rocznika. Dane: rok produkcji - 2002 Silnik - 1.9 Tdi 131 KM AWX Przebieg- 168 tyś. km ( oczywiście osobiście sprawdzony w Aso , posiadam cala dokumentacje do 157 tyś km ) Nadwozie - Sedan , Lakier LZ5L Wyposażenie z jakim kupiłem : światła xenon 3-rammienna kierownica fotele kubełkowe podgrzewane z el. lędźwiami 2-strefowy klimatronik i to chyba na tyle Dopóki nie trafiłem na forum a4-klub.pl uważałem ze moje kubly + xenon i 3 ramienna kiera to jest całkiem niezły wypas , po przeczytaniu kilku tematów uświadomiłem ze jestem posiadaczem golasa i czeka mnie trochę rezania Tak wiec do tej pory pomału dorezalem sobie : komplet Foteli S-line z b7 w materiale z podgrzewaniem ( przód) oraz pełną elektryka schowki pod fotelami siateczki na plecach foteli lampka podsufitki z diodami Ambiente podświetlenie kratek nawiewów podświetlenie wizytownika oraz kubka klimatyzowany schowek gałka s-line z A3 zawitała noweczka ori s-line A4 podświetlenie ori Led tablicy pełen fis dekory alu "rybia łuska" podłokietnik przód podgrzewane mgiełkowe spryskiwacze szyby czołowej Plany: webasto dekory 1nk nagłośnienie Bose RNS-E tempomat-done bixenon z soczewkami b8 kiera multi z b7 wycieraczki aero-done boczki tył z roletami uchwyt na napoje w łokieć przód oświetlenie przestrzeni nóg oświetlenie Led wnętrza -done z biegiem czasu na pewno coś dojdzie... Aktualne fotki :
-
Uchwyt na napoje
A wiec ktory to soul taki jak u Marka na zdjęciach ?
-
Uchwyt na napoje
Na Getem jest 7 rodzai pod tym nr. co oznaczają te końcówki : [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E08625335PR[/TD] HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [/TD] [/TABLE] [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E0862533A5PR HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [/TD] [/TABLE] [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E0862533D1DH HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [/TD] [/TABLE] [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E0862533D1GK HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [/TD] [/TABLE] [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E0862533D5PR HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [/TD] [/TABLE] [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E0862533D8C1 HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [/TD] [/TABLE] [TABLE=width: 720] [TD=align: center]8E0862533DEC3 HALTER [TD=align: center]118.08 zł[/TD] [TD=align: center]145.24 zł[/TD] [TD][/TD] [/TABLE]
-
Spadek mocy na 3 i 4 biegu po wymianie rozrządu
Zrób dynamiczne 1 , 3 , 4 , 8 , 10 , 11 silnik rozgrzany do temp. roboczej 3 lub 4 bieg ok 1500 obr. i w tym samym momencie kierowca gaz w podłogę a pasażer zaczyna logowanie i tak do ok. 4300 - 4500 obr. ---------- Post dopisany at 20:57 ---------- Poprzedni post napisany at 20:32 ---------- Cały temat kreci się wokół kąta synchronizacji a sprawdzałeś węże turbo - intercooler może gdzieś obsunął się wąż lub podczas wymiany rozrządu pękł któryś i teraz masz nieszczelność w układzie turbo , zrobisz logi i powinno wyjść wszystko
-
Zapaszki do auta
To w cup holedrach siedzi ?
-
Zapaszki do auta
Ja testowalem tylko nalanie do "ami pur" czy jakoś tak i do tych uli z drewniana nakrętka żaden nie działa strippera porostu nie czuć...
-
Wycieraczki bezprzegubowe
Witam Posiadam A4 B6 z 2002 r. czy do zmiany piór wycieraczek na aero konieczna jest zmiana ramion wycieraczek na inne ? bo nie widzę różnicy miedzy tymi w zestawie z piórami aero a moimi tylko ta plastikowa końcówka chyba jest inna ?
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Czy tempomat z a6 c6 będzie pasował do a4 b6 ?
-
Kanaly odplywowe w podszybiu
Dzieki:wink:
-
Kanaly odplywowe w podszybiu
Witam może mi ktoś wskazać gdzie umiejscowione sa kanały odpływowe w podszybiu dosyć często zalewa mi ecu ?
-
Zestaw naprawczy lakieru
Oczywiście kurierem dostarczono :hi:kolor identyczny.
-
Pęka lakier na przednim zderzaku
Witam otóż zauważyłem na przednim zderzaku mojej a4 pojawiające sie po nocy pęknięcia lakieru wzdłużnie pęka kolor i bezbarwny widać kolor jasny zapewne podkład zamierzam oddać zderzak do lakiernika czy jeżeli będzie to dobrze zrobione tak jak się należy problem nie powtórzy się ?
-
Spadek mocy na 3 i 4 biegu po wymianie rozrządu
A ja jestem pewien ze bip'y sa na kanale 23, chyba ze tu nie chodzi o bip'y to zwracam honor:hi:
-
Płukanka silnika LIQUI MOLY 2640 ENGINE FLUSH
Ale po co ? cos sie dzieje z silnikem ze chcesz koniecznie plukac ?
-
Płukanka silnika LIQUI MOLY 2640 ENGINE FLUSH
Zaszkodzić nie zaszkodzi jedynie może pomoc aczkolwiek jeżeli jest wszystko ok to nic z tym nie rób:wink:
-
Jaki wosk ? od A do Z
mozesz podac link do tego srodka albo rozwianac srp
-
Jaki wosk ? od A do Z
Tak ja to wiem ze najlepszy rezultat uzyskam przez korektę lakieru , czyli zmiana wosku lub innych kosmetykow nie da mi troche lepszego polysku ?
-
Jaki wosk ? od A do Z
Tak mysle stan lakieru nie jest extra tak 4- / 6 czyli nie uzyskam lepszego polysku przez nałożenie lepszego wosku ?
-
Jaki wosk ? od A do Z
Witam , obecnie używam dodo juice lime prime + coli 476s trwalosc jest ok na zime super ale na lato chcialbym jeszcze wiekszy polysk wiadomo ze kosztem trwalosci jaki wosk polecacie +/- 150 zł aby byla widoczna roznica w polysku
-
Zestaw dla świeżaka.
a po glince nie przyda sie jeszcze jedno mycie reczne ?
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Wielkie dzieki za pomoc GreGoriO teraz wszystko jasne pozostaje skompletować wszystkie graty i do dziela.
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Sedan to 1 czy 2 ? Juz wiem nie wyswietlilo mi koncowki twego postu Czyli 01041