Treść opublikowana przez mycha1236
-
Kolizja , sprawca nie przyznaje sie do winy ?
z drzwiami przód tam nic nie jest ruszone tylko dobra polerka i znaku nie będzie ale te tylne to trochę poturbowane są dość mocno przygniecione fakt zdjęcie tego nie oddaje , możesz coś powiedzieć o tym aucie zastępczym czy muszę w aso jakiś wniosek składać czy coś o te auto upominać się ? ---------- Post dopisany at 04:26 ---------- Poprzedni post napisany at 02:44 ---------- A co z felga ? bo tez została uszkodzona jak widać dosyć spore jest te wcięcie w obręczy felgi ...
-
Kolizja , sprawca nie przyznaje sie do winy ?
jasne ze porobiłem , wiem że mam czekać ale pytanie jest ogólnie jak później z tym działać oddać na bezgotówkowa do VW , nie będę musiał dopłacać w razie czego ubezpieczycielowi za naprawę w aso ? i jak myślicie , co aso zrobi ? wymieni drzwi czy będą prostować i malować ? nadkole to raczej wyprostują i zamalują.
-
B6 DIVISION
Dobry wieczór , jeżeli moglibyście przeczytać i podpowiedzieć byłbym bardzo wdzięczny http://a4-klub.pl/ubezpieczenia-odszkodowania-kolizje-wypadki-72/kolizja-sprawca-przyznaje-sie-winy-284612/#post3744155
-
Kolizja , sprawca nie przyznaje sie do winy ?
Witam wszystkich ,niestety dzis podczas drogi do pracy jakaś ******** baba przywaliła mi bok , sprawa wygląda następująco ( starałem się to nabazgrać w paincie ) jadąc droga jedno pasmowa widziałem jak na lewym pasie odwrotnie do kierunku jazdy stoi Passat b3 gdy się do niego zbliżyłem kierowca uruchomił kierunkowskaz w prawo i odrazu zaczął manewr włączenia się do ruchu bez żadnego zatrzymania , pech chciał ze gdy ona przekraczała środek ulicy ja a konkretnie tylna cześć mego auta znalazła się na wysokości jej zderzaka:facepalm: , ona twierdzi ze stała z kierunkiem i czekała a ja jadąc, jechałem za blisko i sam przetarłem po jej zderzaku... policja uznała 100% winę po stronie baby z b3 ona odmówiła mandatu i sprawa trafi do sadu, i tu mam do was pytanie czy macie jakieś wskazówki co i jak robić żeby sad uznał jej winę i wyjść na tym dobrze . Pozdrawiam , niżej foto uszkodzeń i moje bazgroły w paincie ( jadący prosto prawym pasem to ja , oczywiście gdy zorientowałem się ze ona jedzie we mnie odbiłem w prawo uchroniło mnie od mocniejszych uszkodzeń ale nie całkowicie)
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
A jeszcze jakiś czas temu wyśmiewałeś Castrola , coś na kształt " że syntetyczny Castrol może zrobić wrażenie tylko na bezdomnych " a teraz chcesz go zalać ? tylko żeby nie doszło do zatarcia silnika
-
Zaświecająca się kontrolka OIL MIN - Wina oleju ? (Motul)
Dokładnie w zamku maski nie ma innych elektrycznych rzeczy tylko ten mikro styk
-
Zaświecająca się kontrolka OIL MIN - Wina oleju ? (Motul)
Przecież masz napisane wyżej ze przy zamku maski ... zamek maski :
-
[B6 AYM] Nie działają spryskiwacze reflektorów
nie włącza sie od ilości włączania spryskiwaczy tylko za każdym razem jak użyjesz spryskiwaczy szyby przedniej przez ok 2-3 sek , jak robisz to pulsacyjnie po 0,5 -1 sek to sie nie uaktywnia
-
Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 1L
A to dobrze wiedziec
-
Zle poskładany dwumas + sprzegło ?
Hmm może coś jest na rzeczy pojadę do innych mechaników i zapytam co oni na to , jak coś stwierdza to trudno ale będę zwalał skrzynie jeszcze raz bo jak mi się nowy komplet wysypie przez spaprana robotę to :facepalm:
-
Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 1L
Witam chciałbym kupic olej Castrol Syntrans Transaxle 75w-90 w 1l opakowaniu czy macie jakiegoś godnego i zaufanego sprzedawce gdzie kupie takowy oryginalny produkt ? [h=1][/h]
-
Zle poskładany dwumas + sprzegło ?
Byłem właśnie i twierdzi ze jest ok , niby jest wszystko ok nie trzesie fura nic nie stuka tylko te dziwne drżenia na pedale których wcześniej nie było przy wciśniętym pedale w podłogę
-
Zle poskładany dwumas + sprzegło ?
To nie są takie drgania jak na starym dwumasie są lekko wyczuwalne po wymianie na nowy komplet nie trzęsie juz przy ruszaniu wiec nie wiem czy nowa dwumasa jest "konkretnie wyjebana" . Tylko co tam mogło zostać źle złożone ?
-
Czy to koło dwu masowe umiera?
Ja tam nic nie słyszę może daj kamerę /tel na zewnątrz tam gdzie najbardziej słyszalne , ja jestem świeżo po wymianie dwumasu i kpl. sprzęgła i mi zawsze lekko bujnie przy zapalaniu i gaszeniu, nie jest to jakieś straszne bujanie jak w traktorze ale wyczuwalne taki mały wstrząs przez 0,5 -1 sek , ja na swoim wykończonym tez nie miałem żadnych dźwięków walenia itp. ale za to przy ruszaniu trzęsło jak w zetorze poza tym miałem sprzęgło do wymiany wysoko brało i było twarde to wymieniłem i dwumas.
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Sprzęgiełko odpada - nówka sztuka zresztą na zatartym tez był ten dźwięk a rodzaj dźwięku jest taki jak w filmiku który podałeś w 4 poście
-
[B6 AWX] Wywalić EGR czy kupić nowy?
Jaki pisałem o tym strone wczesniej to zostałem zlinczowany ze Wahler bedzie tanszym zamiennikiem bo nie posiada loga OOOO :facepalm:
-
trzesienie podczas gaszenia
Mi zarówno przy odpaleniu jak i gaszeniu zawsze delikatnie zatrzęsie jakieś 1 bujniecie tak samo jest po wymianie dwumasu - klapa gasząca zamyka.
-
Zaślepiony EGR a co z błędem?
W nowym egr może i mocno trzyma - ale raczej nikt nie kupuje nowego egr i go zaślepia ja w swoim dam rade wcisnąć ten stożek może nie jest super lekko ale się da ciśnienie tez raczej jest nie małe i pewno podniosło by ten stożek. Btw. po czyszczeniu egr jeździłem z odłączonym wężykiem do czasu kiedy nie zamówiłem blaszek ok. 2 tyg , widoczny był już lekki osad wiec może nie mocno ale dmucha do egr
-
Zaślepiony EGR a co z błędem?
jeżeli nie zaślepisz z kolektora będzie dalej walił dym do rurki nazbiera ci się tam nagaru kiedyś się zwali i nie wiem jak turbo zareaguje , lepiej zaślepić i mieć z głowy
-
Zle poskładany dwumas + sprzegło ?
Jeżeli było by te lekkie bicie to bym sobie tym głowy nie zawracał ale te tarcie i bicie na max wciśniętym pedale( więcej gazu = większe bicie ) , tych 2 objawów nie było na starym komplecie
-
Zle poskładany dwumas + sprzegło ?
Witam , tydzień temu oddałem samochód na wymianę dwumasu + sprzęgło do założenia był nowy komplet Sachs-a , po tygodniu eksploatacji wyczuwam zjawiska których raczej być nie powinno na nowym komplecie , mianowicie : - przy wciśniętym pedale sprzęgła do oporu na biegu ( nawet na postoju przy wbitym biegu ) lekko przygazuje czuje jak dosyć mocno bije mi w pedał - na luzie przy delikatnym wciśnięciu pedału tez jest wyczuwalne bicie - w trakcie jazdy np. 2000 obr. wcisnę sprzęgło pod koniec wyczuwalne na padale jest jakieś tarcie... wydaje mi się ze coś tu jest nie tak na nowym komplecie tak powinno być ? na + po zmianie : nie telepie przy ruszaniu , lżej wciska sie pedał ( nie jest taki twardy ) i bierze jak powinno ( wcześniej brało pod sam koniec )
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Wzdłużnego nie wyczułem na 99% nie ma
-
Szum / tarcie przy spadku obrotow
Pogrzebałem dziś trochę żeby zobaczyć organoleptycznie jak wygląda turbo od strony zimnej zrobiłem kilka zdjęć żeby pokazać jak to wygląda u mnie , po łopatkach widać ze coś stanęło na ich drodze i trochę poszarpało:facepalm:, nie mam doświadczenia z turbinami i nie wiem jaki powinien być dopuszczalny luz ale na zdjęciach widać ze dolna strona obudowy jest obtarta oraz wirnik u góry ma spory luz od obudowy , zaś na dole leży prawie na obudowie. Czy myślicie że turbo powinienem oddać do regeneracji ? Foto:
-
Dym po odpaleniu
dwumas jak stuka to słychać go nawet na wolnych obrotach nie trzeba w dziurę wpadać np. taki jak tu :
-
Wymiana sprzęgła czy całego zestawu z kołem???
Nie wiem jak jest z nowymi luk-ami ja wrzuciłem do siebie kpl. sachs-a i złego słowa nie mogę powiedzieć. Btw. czytałem ze czasami można znaleźć luka w opakowaniu sachs-a i na odwrót - nie wiem ile w tym prawdy ja w kartonie sachs-a otrzymałem wszystkie elementy z logiem i wytłoczeniami sachs-a:hi: