Treść opublikowana przez Chowix
-
[B5 AFN] sebek840 moja A4
Sebo.. Autko ma się Tobie podobać nie nam ! Tobie to odpowiada to ok To jest tylko i wyłącznie nasze zdanie Nie musisz tworzyć takich jak inni - polift lampki kiera eS itd.. Masz coś nowego
-
[B5 AFN] sebek840 moja A4
Ileż to tych siedzeń masz podgrzewanych
-
[B5 APU] Nie odpala
Przyczyny to immo, słabe ciśnienie, jakieś zabezpieczania hmm Bardzo pomógłby tu VAG ale skoro nie możesz.. hmm może jacyś specjaliści
-
[B5 ADP] Duże spalanie
Młodość.. Tym bardziej mając lat 19 może lepiej trochę mniej butować, a zaoszczędzone pieniądze można spożytkować na wiele przyjemniejszych sposobów. Wydaje mi się że ten post nic nie wnosi do tematu. A jeżeli Ci o coś chodzi to po prostu napisz do mnie PW a na pewno bym Ci opowiedział. To moja sprawa jakie auto kupuje i jak nim jeżdżę. Prawda ? I tak oto potrafią "starsi koledzy" zepsuć humor swoimi teoriami. To, że mam lat 19 nie znaczy, że mam nie po kolei w głowie, nie miałem żadnego wypadku i mandatu tak więc proszę nie pisać postów nic nie wnoszących do tematu kolegi oraz nie krytykować mojej osoby, bo tak to odebrałem.
-
[B5 ADP] Duże spalanie
Stary jakbym miał spalanie 8L to bym do tesco obok jeździł autkiem Jak mi spali 12L / 100 to jest fajnie Autem trzeba jeździć a nie toczyć i wk***iać innych kierowców To ma 100KM tz miało jak wyjechało z fabryki :gwizdanie: Myślę że spalanie na poziomie ~10L jest ok ! Poniżej to jak kolega wyżej Dawid0 powymieniać na nowe Ori i będzie poniżej 10L (8-9L)
-
[ALL B5] Szarpanie podczas gwałtownego puszczania gazu
No ja mam identycznie :/ też to denerwuje no ale nie znam przyczyny :/ tez mam poduchę do wymiany bodajże, przy wymianie wydechu to mi stwierdzono.
-
[B5 ADP] Jaki olej do ADP 1.6 ? Ucieka olej na zewnątrz.
W końcu ktoś kto ma ten wyjątkowy silnik Dziękuje za radę na pewno skorzystam
-
[B5 ADP] Jaki olej do ADP 1.6 ? Ucieka olej na zewnątrz.
No to w końcu jak ? Zastosować gęstszy czy mi kielichy zniszczy ?
-
[B5 ADP] Jaki olej do ADP 1.6 ? Ucieka olej na zewnątrz.
No tak ale hmm mnie się wydaje że po prostu źle założył tą uszczelkę tylko dziwne jest to że po 2ch miesiącach się odezwała.. :/ Gdzie jeszcze może uciekać olej ? (tylko nie mówcie że uszczelka pod głowicą.. Bo tym mnie straszą wszyscy ) Hmm chce to tylko zatamować bo chodzi o to że w przyszłości chce silnik zmienić bo ten to tylko doprowadzi mnie do ruiny [br]Dopisany: 08 Maj 2011, 23:30_________________________________________________A gęstszy to syntetyczny czy mineralny ?
-
[B5 ADP] Jaki olej do ADP 1.6 ? Ucieka olej na zewnątrz.
Witajcie, mam objawy lekkiego tykania w silniku, mówią że trzeba przejść na olej mineralny. Jeżdżę na półsyntetyku Castrola i chciałbym przejść na mineralny 15w40 mineralny. Czy to dobre rozwiązanie ? Bo po wymianie (mechanik wymieniał) uszczelki pokrywy (około 2ch miesięcy temu, uszczelka ~40zł) mam od strony filtra, olej.. i to dość sporo :/ Nie wiem jaka to może być przyczyna.. Chyba tak szybko uszczelka nie strzeliła ;/ Porobię zdjęcia jutro to wstawię do wątku. Olej jest tak jakby koło kolektora a uszczelką i skapuje na doł po różnych podzespołach. Wrrr.
-
[B5 ADP] Problem z szyberdachem
Dziękuje za dobre rady Przyjdzie kasa to się tym zajmę ! Przyda się na upalne dni (brak klimy )
-
[B7 BPW] Moja wymarzona "Niunia" :D:D:D
Ładnie się prezentuje Bezawaryjności !!
-
[B5 ADP] Problem z szyberdachem
Oj oj trochę daleko ;( Nawet bardzo daleko Chyba pozostaje mi ten wyrzucić do kosza i kupić inny
-
[B5 ADP] Problem z szyberdachem
hmmm może i masz rację, ale kto mi to weźmie ? Już tyle gratów mam w garażu Albo jakiś serwis się tym nie zajmuje ?
-
[B5 ADP] Problem z szyberdachem
Witam, mam problem z moim szyberdachem otóż już go ściągałem dwa razy aby to posprawdzać no i się dowiedziałem lecz chciałbym to naprawić i nie wiem dokładniej jak. Otóż prawdopodobnie jest to linka ponieważ jedna strona idzie a druga ani drgnie. I teraz jak to naprawić jakieś rady itd ? A hmm jak go otwierałem to z jeden strony taki pręt (na końcu) wykręcał się a z 2 strony nie. Proszę o pomoc.
-
[ALL B5] Silnik 1,6 nie osiąga temperatury
wentylator chodzi cały czas tutaj chodzi o jego prędkość jeżeli da się go zatrzymać tz że nie jest rozgrzany (nie próbuj tego bo nie jestem pewny !!) za to odpowiedzialne jest wisko (jak mówie zle poprawić !) jeżeli chodzi o temp to może być czujnik bądź termostat.
-
[ALL B5] GAZ
Zrób nowy temat na pewno Ci pomogą Do regulacji biegu jałowego na gazie
-
[B5 ADP] Problem z silnikiem, dławienie i strzelanie.
hmm mi mechanik zmieniał ale dał coś koło 150zł-200zł chyba poszukam na allegro, ale mówił, że był jeden rodzaj do adp.[br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 17:00_________________________________________________Na allegro są z NGK myślę, że firma dobra cena też nie tragiczna (~150-160zł) a nawet taniej idzie.
-
[B5 ADP] Na LPG ok. Na PB kicha.
Po odpięciu aku wszystko wróciło do normy. Jak na razie nie jeżdżę na LPG kiedyś się tym zajmę dzięki chłopaki ! [br]Dopisany: 13 Marzec 2011, 13:07_________________________________________________moja instalacja to D.T. Gaz System II generacji z silniczkiem krokowym. Kabel mam do gazu. Do vaga nie mam tak więc nie grzebie na razie.
-
[B5 ADP] Na LPG ok. Na PB kicha.
Tz jak z tego wyjść. Czy Odpięcie akumulatora na pewną chwile (u mnie na noc) i ciągła jazda na PB da skutek taki że będzie ok ? Ja mam LPG II generacji tak więc chyba to większego wpływu na ECU nie ma.
-
[B5 ADP] Na LPG ok. Na PB kicha.
Witajcie, Proszę pomóżcie bo mi już opadają ręce ;( Wszystko grało dopóki jeździłem na PB. Ostatnio zatankowałem LPG () i się znów wszystko posypało. Na LPG teraz jeździ ok, a na PB szarpie jak cholera. Nie wchodzi niekiedy na obroty. Falują obroty. Jak jade np 3000 obrotów non stop to ok puszcze - szarpnie, dodam gazu - szarpnie. Nie wiem co to może być - mówią że wtryski, ale przegoniłem go trochę na PB i żadnych skutków (oczywiście na 90*C). Ostatnio objawem jest częste "kopanie" auta po zgaszeniu go. Często gdy zamykam drzwi auto mnie kopie. Nie wiem może gdzieś przebicie jest ? Dajcie jakieś przyczyny problemu, teraz odpiąłem go i poczekam do rana i podepnę zaadoptuje przepustnicę i zobaczę no ale skoro na LPG chodzi ok ?
-
[B5 ADP] Projekt powoli do przodu :) Gleba
A no wiadomo, ale nie można mieć wszystkiego a ten się trafił nawet tanio
-
[B5 ADP] Projekt powoli do przodu :) Gleba
No i minęło trochę czasu lecz modów mało. Za to technicznie auto zostało usprawnione - Wymiana całego zawieszenia przód (wahacze stabilizatory i drążki) - Wymiana pompy na zamiennik - Wymiana pompy na bosch - Wymiana filtra paliwa - Wymiana całego wydechu - Wymiana uszczelki nad klawiaturą - Wymiana czujnika temperatury cieczy - Wymiana kabli, kopułki - Wymiana żarówek w liczniku wiele rzeczy nie pamiętam Na ten czas chodzi idealnie na brynce jak i na gazie, następnym modem będzie sprzęgło kompletne i jak fundusze pozwolą lampy przód. Nowy grill, radyjko i mały mod Kontrolka świateł mijania w liczniku
-
[ALL B5] Gaśnie i nie ma siły na ssaniu
Czujnik ma wiele do tego i prawdopodobnie to on Ci nawalił.. Czujnik jak to czujnik podaje do ECU jaka temp jest i jak ma silnik chodzić..
-
[B5 ADR] Czy to uszkodzone wtryski
hmm ja miałem bardzo podobne objawy tz odpalając auto strasznie nim trzepało no i po chwili postrzelał i gasł. Wymieniłem wtedy kable, czujnik temp cieczy chłodzącej, kopułkę, filtr paliwa, i pompa i smiga jak ta lala lecz mechanik powiedział abym sobie wtryski przeczyścił (poprzeciągał go trochę). Mi się wydaje że u Ciebie podobnie będzie ale tyle do wymiany co ja nie powinieneś mieć. Bo Tobie chociaż chodzi auto a mi nie mógł się wbić na obroty, okazało sie u mnie niskie ciśnienie paliwa oraz przebicia w kopułce i zabrudzone wtryski.