Treść opublikowana przez czesia
-
[B6 AWX] Wymiana poszczególnych filtrów - co ile kilometrów?
A u mnie jest tak: filtr oleju co 15 tyś filtr powietrza co 15 tyś filtr kabinowy na wiosnę filtr paliwa na zimę
-
[B6 AWX] Wibracje przy 120km/h
Zacząłbym od porządnego wyważenia kół, z naciskiem na porządne, na dobrej maszynie w renomowanym warsztacie.
-
[ALL B7] [Avant] Liść w kanale wentylacji (?)
Najpierw zrobiłbym tak jak wrclaguna radzi , a jak to nie pomorze to jest do zdjęcia schowek, no i trzeba się tamtędy dostać do silnika i kanałów.
-
[B5 ADP] Pompa cicho wyje
Oczywiście, że mogło być.
-
[B7 BKN] Płyn do wspomagania B7
Dokup jeszcze litr,pół litra to trochę mało. Fajnie masz opisane na forum jak to samemu zrobić,szybko i skutecznie.
-
[B7 BKN] Płyn do wspomagania B7
A płukałeś układ? Jak przelejesz z 1.5l przez układ w celu wypłukania syfu to długo się cieszysz zielonym płynem.
-
Płukanie układu wspomagania w A4 B8
Jaki koszt tego płynu ? G004000 kosztuje ok 40 zł/l
-
[B6 AVF] Głośna praca po zmianie oleju
Obawiam się, że piotrsob1 ma rację, ale istnieje możliwość, że kupiłeś jakąś gnojówkę a nie olej, zalej dobrym olejem z pewnego źródła polecanym na forum i zobaczysz co będzie.
-
[B7 BLB] Filtron, czy warto?
To samo czytałem na forum passata , komuś po wymianie filtra paliwa na filtrona auto przy wysokich obrotach zaczęło przerywać po zmianie na stary filtr wszystko było ok. Ja osobiście stosuje filtrona cały czas i jest wszystko w jak najlepszym porządku. A co powiecie o filtrach Wix podobno to jest filtron tylko na inne rynki.
-
Polecane opony letnie
Opona cinturato to jest opona ekologiczna, inny skład mieszanki trochę inny bieżnik niż zwykła opona P7. W założeniu przy jeździe na tej oponie powinno być mniejsze zużycie paliwa,mniejszy hałas i mieszanka gumy bioodnawialna z opini różnych osób nie zawsze to idzie w parze np z przyczepnością w ekstremalnych warunkach.Opona jak najbardziej godna polecenia ale ja wybrałem zwykłą P7 i jestem bardzo zadowolony.
-
Polecane opony letnie
polecam pkt 2. tylko zwykłe nie cinturato
-
Jaki płyn do wspomagania kierownicy wlewano w fabryce do Audi A4 B6 i B7?
Bardzo źle zrobiłeś, jest duże ryzyko że przytarłeś pompę, płyn wymieniamy na zgaszonym silniku kręcąc kierownicą, po zamknięciu układu i zalaniu płynem dopiero uruchamiamy silnik w celu odpowietrzenia układu.Zresztą wszystko ładnie jest opisane na forum.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jak się wczytasz w pierwszy wątek to dojdziesz do wniosku że, oczywiście zostawić ten olej tylko wymienić po 15 tyś.
-
[ALL] 40 tysięcy km a filtr paliwa..
Ja w dieselku zmieniam filtr paliwa przed każdą zimą, niezależnie od przebiegu.
-
[ALL B5] Wymiana płynu w pompie wspomagania, mała zagwozdka.
Kolego z tego co słyszę to pompa chyba umiera, ale sprawdź jeszcze sprzęgiełko alternatora, sprężarkę klimy, napinacz paska wielorowkowego, może któraś z tych części się zaciera i może też dawać podobny odgłos no i niezapomnij o maglownicy.Proponuje warsztat gdzie bawią się w układy kierownicze.
-
[ALL B5] Wymiana płynu w pompie wspomagania, mała zagwozdka.
Do zajechanej przekładni czy pompy pewnie będzie lepszy, leżeli masz wszystko sprawne to poczytaj na forum kilkadziesiąt postów jaki lejemy płyn do układu w grupie VAG, jeżeli masz niesprawny uklad kierowniczy to go napraw a nie zalewaj coraz gorszymi bardziej gęstymi płynami to jest leczenie syfa przy pomocy pudru.
-
[B5 AVG] Ciężko pali po zapowietrzeniu, holowanie
Może rozrząd przeskoczył o 1 ząbęk, wtedy dźwięk będzie inny.
-
[ALL B5] Jaki kolor płynu do wspomagania?
:oklaski: :oklaski: :oklaski: :oklaski: wreszcie rzeczowe wyjaśnienie tematu. Może mederator przyklei tę wypowiedź na górę rozwiąrze to wiele pytań w przyszłości.
-
Polecane opony letnie
Pirelki bardziej uniwersalne wolniej się ścieraj, dunlopy i conti szybciej się będą zużywały. Jak zależy ci na komforcie to ja bym brał P7 jak na dynamicznej jeździe to conti o dunlopach różnie mówią, że niby ząbkują i ścieralność duża.
-
[ALL B5] Jaki kolor płynu do wspomagania?
Pierwszy raz wyminiałem płyn w warsztacie ,mechanik odkręcił wąż przy maglownicy spóścił trochę płynu zakręcił i dolał ok 400ml G004 w układzie było na pewno ok 200-300ml starego płynu nic się stało jeździłem tak rok, ostatnio zgodnie ze wskazówkami z forum przepłukałem układ i wyminiełem płyn na ori i jest też super.Po przepłukaniu układu płyn jest cały czas zielony jak robiłem to na warsztacie to momentalnie zrobił się brązowy, także polecam wymianę całego płynu z płukaniem.
-
Polecane opony letnie
Mam takie oponki na lato i powiem szczerze jedne z najlepszych opon jakie miałem, ciche, pewne w każdych warunkch,na mokrym rewelacja, co do ścieralności to się nie wypowiadam za krótko na nich śmigam.
-
[ALL B5] Jaki kolor płynu do wspomagania?
Jak się upierasz żeby dolać to tylko G004 , ja u siebie też miałem taki dylemat i go wymieniłem na ori,godzinka roboty i masz spokojny sen.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja też u nich biorę motula i filtry wszystko
-
[B5 ALL] Problem z hamowaniem po wymianie płynu
A pompa na 100% sprawna? Jak tak to są zapowietrzone nie ma bata, a odpowietrzałeś pompę abs vagiem?
-
[ALL B5] Jaki płyn do wspomagania mineralny czy syntetyczny
Ja zmieniałem Ja zmieniałem jak i wiele innych osób na tym forum, kompletnie nic się nie dzieje, układ świetnie pracuje, gorąco polecam taki zabieg.Pierwotnie też myślałem aby wymienić na febi ale jak porównałem oba płyny to stwierdziłem że fabryki nie będę poprawiał(febi jest dużo rzadszy),cenowo różnica z płukaniem układu wychodzi ok 10 zł.Wszystkim polecam wymianę płynu na ori G004000.