Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

M_ILES

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez M_ILES

  1. Serwus, o ile sie nie myle ATP byl produkowany od 1999 roku(Ty masz w opisie 94'?). A plyn chlodzacy sie nie gotuje? Moze to termostat sie przycina, jaki termo zalozyles, oryg.? Albo czujnik temp.przy termostacie jest uszkodzony (lub czujnik cieczy z tylu bloku silnika)? Nie otwiera go na czas i temperatura rosnie. Moja rada to - znalezc kogos z forum z Sosnowca czy okolic, postarac sie umowic na spotkanie, zrobic diagnoze VAG jeszcze raz. Chlopaki z pewnoscia pomoga i doradza. Pozdrawiam
  2. M_ILES odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Serwus kolego! O ile sie nie myle to szulasz tego: (12) 058 133 471 A (Air mass meter/przeplywomierz) engine code AEB
  3. Moze pora zmienic mechanikow?A czujnki temperatury? Wskaznik? Sporo rzeczy powymieniales, a problem dalej jest. Robiles(czy mechanicy robili) VAG???
  4. Kolego LOGI przeplywki trzeba zrobic, bo obstawiam przeplywomierz(ale to tylko spekulacja)
  5. Kolego, caly czas jezdziles z peknietym kolektorem (dolotowym rozumiem)?
  6. Mozna spekulowac po co ja zdejmowali, np.zeby wymienic uszczelnienia (uszczelniacze zaworow, walkow czy spod napinacza lansuszka, tam gdzie czesto sie wycieki zdarzaja) [sam producent Audi radzi uzywac sporej ilosci dobrego silikonu przy kazdej takiej operacji]
  7. Tak, ALT ma zmienne fazy roz. Czujnik polozenia walka tzw.Hall sender (moze byc do wymiany) ale blad ten eg mnie, moze powodowac np pasek rozrzadu, ktory przeskoczyl, jest za slabo naciagniety, tudziez przy wymianie, ktos zalozyl go zle (lub zly pasek - ilosc zebow). Powodzenia
  8. I tu sie mozesz mylic kolego, gdyz kazdy Audi-fan wie, gdy zaczynaja padac cewki, to istnieje duuuze prawdopodobienstwo, ze po pierwszej, padnie kolejna, potem kolejna, a za jakis czas kolejna. Zatem przy jednej robocie wymienia sie wszystkie, i autko smiga jak nowe. :gwizdanie:
  9. Kolego temat stary jak swiat! -
  10. Wlasnie o tym czujniku mowilem, skoro go wymieniles a blad nadal wystepuje, to pora zabrac sie za rozrzad
  11. :szukaj:w dziale VAG!
  12. Przyszly mi do glwowy moze cewki lub kable wysokiego napiecia? Jednakze nie chce sie wierzyc, ze zadnych bledow na VAGu nie ma. (twierdzisz, ze uzywasz VAGa, zatem loguj po kolei wszystkie grupy, od momentu jak silnik pracuje normalnie, do momentu gdy sie zaczyna cyrk, itd. wklejaj do Excela, potem dokladna analiza powinna pokazac, gdzie np. skacze napiecie, albo sie znaczaco obniza, tudziez zanika wogole). Ja bym sprobowal
  13. Ktorys z producentow sond lambda podaje, iz zywotnosc takowej to ok.70tys km, zatem dostajac czysty komunikat(VAG), ze odczyty z sondy sa zle, mozna smialo ja wymienic. Ale moze doradzi ktos, kto sie na tym zna...
  14. Czulbys - zrobilby sie strasznie mulowaty...zadnej dynamiki
  15. M_ILES odpowiedział(a) na kamil25 temat w 2.0
    Kolego Attis, zabierz kogos kumatego ze soba do auta, (musi obslugiwac kompa, gdy Ty bedziesz kierowal) podlacz sie, silnik powinien byc cieply, rozpedzajac sie, na 3 biegu do MAX obrotow, wcisnij LOG (w programie VAG) START po paru sek.STOP, potem znajdz w folderze LOGS(logi) log z ta data. Mozna go ladnie wstawic do np.Excela i pokazac na forum. Zobaczymy przeplywke, wartosci jakie podaje, i cos stwierdzimy.
  16. Udy ma racje...
  17. To moze byc znak, (podkreslam "moze")ze np. kanaly olejowe w silniku sa przytkane, poprzez wczesniej zablokowana odme i przewody do odprowadzania gazow - bardzo typowa usterka dla silnikow Audi/Bosch. Sprawdz czy inne uszczelnienia silnika sa w calosci. Ale to sprawa prosta do naprawienia, nawet dla hobbysty.
  18. Dzialales ostatnio cos przy rozrzadzie kolego? Moze czujnik Halla(polozenia walu) dokonal zywota, albo pasek rozrzadu Ci przeskoczyl o jeden zabek (zmienil polozenie) zatem wymaga to uwagi. Sciagnij wszystko(rozrzad) i zaloz poprawnie z ustawieniem rozrzadu wlacznie. Potem VAG i zobaczysz. PS Moze zajrzysz od czasu do czasu do slownika jezyka polskiego?
  19. Pisalismy wielokrotnie na tym forum, ze gdy odpinasz przepl. a silnik nie reaguje, to z pewnoscia jest uszkodzony
  20. Wg mnie 4-ro punktowy(4 wtryskiwacze) ale zobacz pod maska albo w ETKA.
  21. Ja kiedys wyczytalem, ze nie ma jakiejs "granicy wieku" dla przeplywomierzy, ale jakosc powietrza ktroe przez niego przechodzi ma ogromny wplyw na jego zywotnosc (czeste wymiany filtrow powietrza, czyszczenie obudowy filtra moglyby pomoc wydluzyc poprawne funkcjonowanie).
  22. M_ILES odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Audi A4 B5
    Przeplywomierz (MAF sensor) zrob LOGI i sie wyjasni...
  23. Ja mysle kolego, ze zrob LOGI z przeplywki, bo to co opisujesz to bardzo typowe, po "resecie" ECU po przejechaniu paru KM komp. dostaje odczyty z przeplywomierza, gdzie masa powietrza jest blednie interpretowana, no i silnik inaczej dobiera mieszanke (nie zauwazyles zwiekszonego zuzycia paliwa?) Wtryski moza wyciagnac i czyscic, jest o tym sporo na necie i na forum. Moze to byc katalizator, (ale VAG sondy lambda bylby przydatny) wiem, ze ludzie wycinaja stare, ale proponuje poszukac kogos, ktos sie na tym zna.
  24. Kolego zerknij do ksiazki serwisowej (pewnie mowi, ze napinacz razem z paskiem do wymiany, za kazdym razem). Choc wydaje mi sie, ze jesli Twoj jest w dobrej kondycji, to nie ma takiej potrzeby, bo to kosztowne. Jesli nie wydaje zadnych dzwiekow, chodzi plynnie, cicho, nie wyglada na zdezelowany, to bym go zostawil... Ale niech doradzi ktos, kto wymienial sam pasek, bez napinacza...

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.