Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

wiktorsam

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez wiktorsam

  1. A naprawić nie możesz? Obudowa nie podejdzie bo panel nie wysteruje Ci 12v silniczków, a oryginalna instalacja z 95 roku (bo chyba w tym roku były 7v silniczki) nie ma połowy czujników które są w późniejszych wersjach więc zmiana panelu też odpada nie wiem nawet czy wystartował by Ci kompresor po takiej podmianie. A same silniczki reanimowałem u siebie i nie jest to nic trudnego. Rozkręcasz, wyciągasz silniczek ze środka, zdejmujesz mu szczotki (uwaga na takie małe blaszki) ściągasz po odgięciu obudowy górę silniczka i masz komutator? na wierzchu. Szpilką wydłubujesz grafit z pomiędzy płytek komutatora. papierkiem ściernym 1000 polerujesz komutator, szczotki grafitowe szlifujesz na płasko i składasz wszystko do kupy. Warto jeszcze przepłukać potencjometr np wd40. Po tym silniczki hulają jak nowe.
  2. A mi jara litra więcej względem tego co było wcześniej. Auto to ahu +216 +soft około 130 ps. Krótkie trasy (2-6 km), zakorkowane miasto i spalanie średnie 8,5, przed chipem i wtryskami jarał jakieś 7,5 w tych samych warunkach. Jazda normalna bez ciśnięcia. Emeryt style obecnie 7,5 miasto wcześniej 6,5. Trasa spalanie jak kiedyś lub nawet odrobinę mniejsze. Jutro dawkę mu zmniejszę może się poprawi
  3. Jak zdemontujesz schowek pasażera to przy tunelu środkowym będzie taki lejek podłączony do podłogi, tam masz odpływ. Żeby był lepszy dostęp odkręć osłonę plastikową elektryki przy drzwiach pasażera (przy podłodze) i odegnij wykładzinę.
  4. No ok to jeżeli mapa jest przestawiona w chipie to dawka wskazywana przez vag jest poprawna czy nie
  5. No właśnie też nie, w adaptacjach przed chipem miałem dawkę ustawioną na 3 mg, i to już była największa jaką się dało ustawić. Po zmianie chipa dawka wskoczyła na około 0.5 i najmniejszą jaką mogłem ustawić adaptacjami była około 1,5mg, przez co musiałem ruszyć nastawnik żeby ustawić około 4mg. Obecnie zakres regulacji vagiem to między 3 a 4 mg.
  6. ECU kupiłem z identycznym oznaczeniem, ale w takim razie skoro po zmianie chipa ale na starym ecu dawka poleciała w kosmos to czy mogę wierzyć tej dawce ? Czy vag pokazuje mi poprawne dane - chodzi o to że po zmianie chipa dawka spadła na 0,5 mg z 3 i wydaje mi się że była naprawdę niska bo auto szarpało i falowały obroty, po wyregulowaniu nastawnikiem na 4mg objawy minęły. Nie wiem czy napisałem zrozumiale, chodzi o to czy mogę przyjąć że obecne 4mg to naprawdę 4mg mimo że auto jest po chipie i że po wymianie chipa dawka spadła bardzo mocno mimo że nie ruszałem nastawnikiem.
  7. Witam Może mi ktoś napisać od czego zależy dawka paliwa wskazywana w VAG ? Czy nie jest to tak że jest to pewna wartość ustawiona mechanicznie nastawnikiem z możliwością delikatnej korekty w VAG? Tak mi się wydawało do niedawna, ale: Robiłem sobie chipa i wsadzeniu nowych kości dawka z moich dotychczasowych 3 mg spadła na 0,5 auto szarpało itd. Przestawiłem nastawnik i ustawiłem dawkę około 4 mg (mam wtryski 216). W międzyczasie z mojej winy uwaliłem sterownik i musiałem tymczasowo wstawić inny od 1z (8bit) i jakie było moje zdziwienie jak na tym sterowniku dawka na vag była w okolicach 6.5 mg. Zamówiłem nowy sterownik, na nim po wsadzeniu dawka znowu była inna... Zalutowałem podstawki wstawiłem chipa i nie jestem pewien, ale chyba wróciła do wartości z pierwszego sterownika. I tu nasuwa mi się pytanie na ile mogę wierzyć dawce wskazywanej w VAG skoro na każdym sterowniku dawka jest inna a nastawnik przecież nie ruszany? Na podstawie jakich danych VAG wskazuje wielkość dawki paliwa? Pytam bo wydaje mi się że po tych kombinacjach auto pali ciut za dużo i zacząłem się zastanawiać czy te 4mg wg vag to naprawdę 4mg
  8. Ta patrzyłem ale wychodzi na to że normalne średnie spalanie dla a4 tdi to w granicach 4 litry na 100 więc podziękuję za takie źródło informacji.
  9. A na mojego parcha 8,5 krótkie trasy po mieście z klimą to ok czy nie ?
  10. Lepiej napisz co to za firma opony bo to że 5 lat mają nie powinno mieć znaczenia do takich uszkodzeń, raczej jakaś wada fabryczna. Ludzie śmigają na 10-letnich kapciach i nic się nie dzieje.
  11. Płyny chłodnicze różnią się między sobą tylko uszlachetniaczami, baza jest identyczna we wszystkich - glikol etylenowy i woda, dlatego czy zalejesz borygo czy g12 nie ma znaczenia, ma jedynie znaczenie dla żywotności samego płynu, gorsze wymieniamy co roku, lepsze jak np g12++ co 3 lata
  12. Ale brakuje łapy czy wzmocnienia z przodu ?
  13. Tak jest ledwo trójkę dałem radę wrzucić i już kolejne światła
  14. Spocik fajny. My się z GRaznym ścigaliśmy nawet po spocie ale remis w końcu wyszedł Na jednych światłach ja na jednych on wygrał , ale z tego co widziałem furmanki równo idą.
  15. Oleju jest tyle co na kompresorze czyli 250 ml, nie da się sprawdzić ile go masz faktycznie bez wyciągania całego układu i spuszczania bo olej krąży z czynnikiem po układzie i w kompresorze jest tylko jego część, reszta w przewodach, parowniku, chłodnicy itd
  16. Sorki Patryk ale dopiero co wróciłem, po drodze z morza zajechałem do siostry i tak zeszło. Może na spocie w środę byśmy powalczyli ? A tak w ogóle wczoraj nabiłem klimę i super działa
  17. To może jutro, dzisiaj klimę uruchamiałem i zaraz wyjeżdżam. Podeślij mi na pw nr tel do siebie
  18. Ja mam dzielone depo i nie narzekam na świecenie, wsadziłem do nich tungsramy +90% i na razie to najjaśniejsze nie-hidy jakie kiedykolwiek miałem. Nic nie paruje, nic nie drży wyglądają fajnie.
  19. U mnie też lata lewarek na dziurach i przy przyspieszaniu poduchy wszystkie wymieniłem więc to nie to . Tzn miałem wywalone pod skrzynią, po wymianie już tak nie lata jak wcześniej ale jest to zauważalne. Ja nauczyłem się z tym żyć . Co do drgania budy przy przyspieszaniu sprawdź jaką masz dawkę ustawioną na vagu, warto w ogóle zrobić logi żeby zobaczyć czy nastawnik nie świruje.
  20. hmm mi spalił 6.75 (mierzone na dystrybutorze, wg fisa 6.6) przy podobnych proporcjach jak Twoje - te dieselki po prostu tyle palą. Z samej trasy wg fisa mam około 5.2-5.3 ale w mieście nadrabia. Fis mi zaniża o około 0.1 po przejechaniu baku
  21. mam działającą a aktualizacje z thepiratebay tzn wszystko mam z thepirtebay
  22. Nie chwaliłem się że mam ale mam etke jak by co
  23. Ok panowie a teraz ja mam inne pytanie . Zakładałem sobie klimę (klimatronik) i właśnie mam zamiar ją uruchomić. Klimę dostałem w częściach rozłączoną i możliwe że jakiś kurz się dostał do środka, choć jak zaglądałem w przewody było spoko. Opiłków żadnych nie widziałem wewnątrz. W układzie nie było oleju więc nalałem do sprężarki, ale nie przez śrubę a po prostu przez otwory gdzie się podłącza przewody 200 ml nowego oleju. Teraz pytanie czy można tak zalać olej czy trzeba koniecznie wlać do skrzyni korbowej. Bo jeżeli ta druga opcja to trochę mi to skomplikuje życie bo będę musiał zwalać przód i wyciągać kompresor. Czy jakieś śladowe ilości kurzu są szkodliwe i trzeba płukać układ czy mam olać i po prostu napełnić klimę.
  24. Pisz kiedy Ci pasuje a kodowanie za darmo, a czemu tak drogo to nie wiem A dziadek napisz w takim razie jakie piwko pijasz

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.