Treść opublikowana przez komoornik
-
Audi A4 Facelift 2.0Tdi Ultra Brillant Red by jaguś
Kara za ten znaczek S4.
-
2.0 TFSI 225KM tuning
Pojeździj trochę, potem intercooler + dp i jeszcze się coś wyciśnie. Strojenie na 98?
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Myślę, że nie tak bardzo jak Ty skoro w publicznej dyskusji to jedyne co masz do powiedzenia
-
Stabilisation programme: fault!
Normalne. Chyba w każdym aucie grupy VAG przy podłączaniu do 03 mryga też kontrolka ABS.
-
A4 B8 AVANT LIFT SLINE x2 1.8 TFSI CJEB'13 by Doradca
Wyłączanie przy otwieraniu drzwi to nie S&S, ale też da się dezaktywować.
-
Nie działające wejścia zapalniczek
A Pan Łukasz zaglądał do instrukcji obsługi?
-
2.0 TFSI 225KM tuning
Tak, te silniki jeszcze mocniej wychodzą po chipowaniu. Podstawowa różnica jest taka, że moim zdaniem fabryczne mapy w niesportowych modelach Audi są zbyt spokojne - po chipie czuć trochę "pazur"
-
PRINS robi 6 generacje
Odpuść sobie B8 jak planujesz LPG.
-
Podświetlenie schowka
Bez QQ1 nie ma.
-
Błąd 7140
Pousuwać inne błędy (naprawić problemy?) i nie powinno go być.
-
Błąd 7140
W jakim sterowniku? Ogólnie wskazywałby na to, że w innych sterownikach są błędy.
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Cieniasem mogę określić auto, ale nie osobę. Wycieczek personalnych nie robię. Kilka ostatnich postów wskazuje jednak na to, że niektórzy na siłę chcą jakoś uzasadnić posiadanie B8ki z FWD zamiast z Q. Jak to zwykle bywa, człowiek się szybko przyzwyczaja do dobrego - Ci posiadający Q nie chcieli by z niego zrezygnować
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Bo przy Q to nagle jakieś mega straty są na kołach? Czy kwestia różnicy kilkudziesięciu kg? Jeździć to można i na 3 kołach, nie wiem po co szukać takich wymówek
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
A4 kupuje się bo za ~ 50k nie ma alternatywy dla setupu mocna benzyna + 4x4 + dobry automat
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Ciekawe spostrzeżenia. A takie XC60 waży jeszcze ładnych parę kg więcej niż B8 i też się nie wyrabia. Przestańcie opowiadać bajki że w B8 z FWD można w pełni wykorzystać 200KM, nawet na suchej nawierzchni Dlatego sprzedałeś B8 FWD tylko po to żeby kupić z Quattro?
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
A gdzie pisałem, że posiadałem takie auta? Miałem po prostu okazję zrobić każdym z tych aut co najmniej kilkaset km, dzięki czemu mogę się obiektywnie wypowiedzieć o tym i o tamtym. Będzie odbiór, bo taka jest moim zdaniem idea forum. Nie obrażaj się EVO fajne auto, ale tylko żeby poszaleć w weekend. Zbyt spartański samochód. Focusem RS nie jeździłem, jedyne co widzę i słysze na filmikach z przyspieszania to brak trakcji. W najnowszym modelu poszli po rozum do głowy i jest 4x4.
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
W jakie opony trzeba zainwestować? Z ostatnich moich perypetii: Leon 1.4 TSI 140KM Passat B8 2.0 TDI 150KM Volco XC60 2.0 D4 190KM Wszystkie auta praktycznie nówki, z fabrycznymi oponami marek premium. Każde z nich FWD i w każdym przypadku dynamiczna jazda w porównaniu do aut 4x4 nie należała do przyjemnych. Zmiana opon nie pomoże na fakt napędzania tylko jednej osi, która jest jednocześnie osią skrętna. Praw fizyko nie oszukasz
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Nic nie musisz udowadniać. Ja po prostu nie przyjmuję do wiadomości, że cokolwiek co ma 150+ KM / 300+ Nm przy FWD ma trakcję. Nawet na suchej nawierzchni. Chyba że przy slickach na pasie startowym lotniska Bo go nie ma. Już parę razy tłumaczyłem, że nic dobrego z takiego publicznego chwalenia się raczej nie wyniknie, wręcz przeciwnie. W avatarze masz fragment zdjęcia auta
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Ile km zrobiłeś jakimś autem z 4x4? Bo takie opowieści to słyszę zwykle od ludzi, którzy cały życie tylko FWD. 140 KM / 250 Nm w takim Leonie 5F to już problemy z trakcją na suchej nawierzchni - wystarczy, że jest trochę nierówna nawierzchnia. Na fabrycznie zalecanych oponach czyli 225/R17. 200 KM i ze 400 Nm w takim B8 z FWD to już mega problemy z trakcją. Chyba, że dla kogoś trakcja to "jak już jadę na prostej na 4-tym biegu, to mogę wykorzystać potencjał silnika".
-
[B8 CAHA LZ7H]AUDI A4B8#F*ckinLow#202KM/429Nm#
Latanie bokami? Mało którym Audi można latać bokiem. Nie ma to jak szukać argumentów na siłę, że FWD jest super. I tylko ciągle ten argument zimy
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
Po co Ci ten kompresor, jak masz dojazdówkę? Każdy wulkanizator Ci powie, że stosowanie tego środka to nic ciekawego.
-
Wypełnienie wnęki pod koło dojazdowe w Audi A4 B8
Jak jest zestaw naprawczy to jest sam zestaw. A kolega ma lewarek, czyli musi mieć dojazdówkę - wtedy to miejsce na górze jest puste. W lewym górnym rogu jest "łopatka" do demontażu lamp - tak mówi instrukcja obsługi.
-
Dziwny dźwięk podczas przyspieszania
Nie, wystarczyło zdjąć ramkę zegarów/ekranu MMI.
-
Dziwny dźwięk podczas przyspieszania
Brat miał świerszcza w konsoli, którego zauważyliśmy już przy zakupie. Okazało się że w rezonans wpada podkładka jednej ze śrub trzymającej deskę rozdzielczą, tuż pod ramką zegarów/ekranu MMI.
-
B8 TrOOOOp
Czy fotele i kanapa z A5 Sportback są takie same jak w A4?