Treść opublikowana przez rysiuu
-
Stacje Multimedialne Pioneer AVH AVIC
Rżną ludzi na niezłą kasę na tych bypassach. Zasada jest prosta: zgodnie z regulacjami prawnymi w większości cywilizowanych krajów obraz ruchomy w lepszej rozdzielczości (google pewnie pokaże od jakiej) nie powinien być w zasięgu naturalnej widoczności kierowcy podczas jazdy, dlatego magiczny przewód który gro ludzi sprawia tyle kłopotu, powinien być podłączony pod sygnał z hamulca ręcznego. Jak wiadomo na ręcznym po zaciągnięciu jest masa, więc druta zapinamy na stałe do budy i mamy video in motion
-
Stacje Multimedialne Pioneer AVH AVIC
a co ma nie chodzić? Na złącze miniISO trzeba podać sygnał RCA z jednostki i remote do odpalenia ori wzmaka (b5 na głośniku, b6 avant na subie, sedan w boczku) Żadnej kosmicznej technologi tam nie ma
-
Podłączenie niefabrycznego radia do nagłośnienia bose
Mam sprawdzone interfejsy do bose, które działają bez zarzutu, a są dużo tańsze od phonocarów. 45zł + wysyłka
-
[ALL B6] B6 Cabrio...
Z tyłu siedzą 16tki niestety nie pamiętam maksymalnej głębokości montazowej, ale w boczkach zawsze było sporo miejsca. Z przodu to samo co w avancie/sedanie - 6,5"
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Ściana grodziowa została wygłuszona na tyle na ile się dało bez demontażu dechy - czyli stosunkowo niewiele. W zasadzie, z tego co zauważyłem to do ściany pod katem wygłuszenia "fachowcy" z audi przyłożyli się najbardziej. Maty które zdecydowanie mogę polecić to gms i stp http://allegro.pl/listing/user.php/run?category=85172&us_id=3560220 Już to gdzieś pisałem, ale napiszę jeszcze raz. Jeśli jeździ się sporadycznie, po mieście, z niewielkimi prędkościami to różnica nie koniecznie musi od razu być aż tak odczuwalna. U mnie przy 235/35r18 jeżdżąc często do niemcowni (1000km) różnica jest tak ewidentna, że każde moje kolejne auto przejdzie taki zabieg bez względu na zaawansowanie systemu audio. Do tego dochodzi jeszcze wpływ wygłuszenia na poprawę prezentacji sekcji niskotonowej. Tony niskie są jakby bardziej zwarte, punktowe. Zdecydowanie przyjemniej się słucha kawałków z nawet mocniej podkręconym basem.
-
[ALL B6/B7] Autko BraxTeam / DemoCar mm-ais
Chylę czoła i gratuluję garnków
-
[ALL B6] Jak podlączyć skrzynię aktywną
Wysyłka na wyspy będzie raczej nieopłacalna. Gdyby sygnał acc/stacyjkowy był w ISO, to nie pisałbym o ciągnięciu z kolumny. Ori radio wyłącza się po kluczyku bo dostaje ten sygnał po szynie CAN
-
[ALL B6] Jak podlączyć skrzynię aktywną
Mam takie adaptery po 15zł/szt. Po zapłonowy, a dokładniej ACC masz na kolumnie kierownicy na cienkim czerwonym. Wystarczy zdemontować osłonę nad nogami kierowcy i masz idealny dostęp.
-
Szukam osoby z okolic zabrza do zamonotawnia zestawu Parrot w audi b6
Jak nie znajdziesz nikogo w swojej okolicy to zapraszam do mnie
-
JVC KD-SH9101
Do odpalenia bose pod aftermarketowym radiem potrzebujesz adaptor, który z rca/głosnikowych poda sygnał na miniiso.
-
[ALL B5] System BOSE - wymiana radia na Pioneera
Połączenie, które sugerujesz uwali ori wzmacniacz. Do tego potrzebujesz adaptor ISO-MiniISO. Koszt od 50zł
-
JVC KD-SH9101
SH9101/02 to bardzo przyjemnie grająca jednostka, która posiada na pokładzie, wszytko o czym może zamarzyć sobie początkujący gracz. Osobiście pod dechę audi wybrałbym 909rb. Do 400zł znajdziesz też alpinke 9847r (podobnie jak 909rb czarna z czerwonym podświetleniem) Radia z linków to budżetówka, która nawet nie widziała półki na której stały w/w jvc i alpine. Kamilo84 nie obawiaj się używek pod warunkiem, że pochodzą z pewnego źródła.
-
[B5 AFN] Plan na Car-audio
kamil, skąd takie stwierdzenie? ...nie spodziewałem się po tobie takich "rewelacji" Najwięcej zależy od samej konstrukcji wzmacniacza. Większa większość ma masę na obudowie...
-
[ALL B6] Mozolne dłubanie mojego Avanta
Jestem zawalony robotą i po kilkunastu godzinach roboty brakuje już chęci na wyjazd na spota. Audi też oprócz zmiany jednostki nie ruszone.
-
[ALL B7] Alpine 9855R w B7 w końcu udało się zainstalować
Wiele więcej zależy od radia, czy ma w opcji sub display (najczęsciej wyższe modele kenwooda)
-
[ALL] u-Dimension EL comp 5
el compy to głośniki to o dosyć dojrzałym brzmieniu (w tym budżecie). Największą zaletą systemu są tweetery, które grają całkiem naturalnie. Nie sypią piachem jak alternatywny hertz. Bardzo dobrze sprawują się pod końcówką z radia. Zalet zewnętrznego wzmacniacza nie ma co opisywać, natomiast z 13tki za dużo nie wyciągniesz tym bardziej w ori drzwiach B5, więc o trzepaniu nogawek możesz zapomnieć.
-
[ALL B7] Demontaż tapicerki drzwi
Spinki (o ile się nie połamią( jak najbardziej nadają się do powtórnego użycia. Niestety w b6/b7 nie ma na nie patentu i często strzelają. Demontaż boczka drzwiowego jest banalny. 4-5 śrubek za listwą aluminiową - podważamy są od strony lusterka, 2 śrubki za rączką - jest owalna zaślepka i trzeba ją podważyć. Mogą też być od spodu tapicerki 2-3 śrubki torx (pamięć zawodzi przy takiej ilości dłubanych aut) Reszta to kołki i rwanie tapicerki
-
[ALL B5] Wygłuszanie drzwi
blacha alu 1mm + stp/gms/hw i woofery zagrają tak jak powinny. Do pełni szczęścia pozostanie jedynie wytargać woofery z pod boczków i dorobić panele wykończeniowe. P.S Mam w/w maty, a rabat dla użytkowników forum nie stracił na ważności.
-
[ALL B6] Jakie głośniki ?? oraz co zrobić zeby wyświetlało na ekranie....
cde-9882ri umożliwia jedynie podłączenie sterowania z kierownicy. Brak obsługi OEM'owego wyświetlacza. Ile masz złociszy na odbicie się od serii? (bez robocizny)
-
[ALL B7] Wygłuszanie drzwi - pytania do znawców :)
Zapraszam do mnie. Będzie zrobione jak należy. Masz już te JL'e? Mam je na zbyciu - wiszą na allekicha
-
[ALL] Stereo=>mono dla subwoofera (stosujecie sumator?)
Wszystko zależy od wzmacniacza i sygnału jaki potrzebuje do pracy suba w mostku. najczęściej wygląda to tak, że piec dostaje sygnały L i P i sam sumuje je do mono, lub pobiera sygnał tylko z L kanału RCA tak jak właśnie u Ciebie. Możesz też złapać L i R za pomocą rozdzielacza Y i jednym RCA wpiąć się w wejście wzmacniacza L. Podłącz, posłuchaj i sam oceń czy słyszysz różnicę.
-
[ALL B6/B7] Powiększanie miejsca na głośnik centralny
Masz dekoder 5,1 ch w aucie? ...raczej nie, więc olał bym to dziadostwo i każdą rzeźbę z nim związaną. Dla mnie nawet najmniejsze "spuszczanie" się nad nim jest marnowaniem czasu, pieniędzy i nadziei, że będzie lepiej.
-
[ALL B6] Skąd wziąć plus po stacyje..
"Plus po stacyjce" jak sama nazwa wskazuje, znajdziesz w okolicach stacyjki.
-
[ALL B5] Problem z nagłośnieniem w B5 Avant
Co chcesz mostkować?
-
[ALL B6] Co zrobić żeby działały wszystkie głośniki ?
Wywal suba, ale zdemontuj z niego wzmacniacz, który zostanie pod tylne głośniki. Wzmacniacz jest na tyle kompaktowych rozmiarów, że bezproblemu da się go schować za boczkiem. Co do przejściówki odpalającej tylne głośniki + sub to są dwa rodzaje. Dla radia które nie posiada wyjść RCA (koszt ok 50zł) oraz do jednostek wyposażonych w czinche (koszt ok 15zł)