Treść opublikowana przez rysiuu
-
[B5 1Z] Gdzie jest minus po zamknieciu cetralnego ???
Spróbuj podebrać sygnał z alarmu, a dokładniej z wyjścia na dodatkowe czujniki (ultrasy, wsztrząsówka itd). W większości alarmów masa na zasilanie czujników pojawia się dopiero po uzbrojeniu alarmu.
-
[ALL B5] Alarm
Syrenki szukaj pod maską, jeśli jest z własnym zasilanie, to będzie w łatwo dostępnym i widocznym od góry miejscu. Jeśli zwykła, to może być nawet za błotnikiem. Idź po kablach a dojdziesz do celu
-
[ALL B5] Concert wzmak i parrot
Skoro chcesz parrota używać jako żródła dźwieku, to musisz się wpiąć konwerterem hi-lo między parrotem na głośnikami. Z konwertera dalej sygnał rca do wzmacniacza (jesli wzmacniacz ma wejście po wysokich to olewasz konwerter i lecisz tylko przewodami głośnikowymi) Według mnie najlepiej by było wyciągnąć z parrota sygnał z przedwzmacniacza i wejść nim do radia jako line in.
-
[ALL B6] CONCERT II
Kosztuje tyle, ile ktoś za to skasuje. U mnie zdjęcie kodu z concerta II to 70zł
-
[ALL B5] Concert wzmak i parrot
Co ta złodziejka miała by niby robić, skoro parrotowi to "wsio ryba" co leci po głosnikowych, a tym bardziej po line out (z którego zapewne weźmiesz sygnał na suba)
-
Glosniki przod seria a 16cm ?
Sens wymiany zawsze jest, bo ori nagłośnienie to totalna budżetówka, która jak sam to określiłeś "gra płasko". Zawracasz sobie głowę subwooferem, a z przodu dalej pozostajesz na fabrycznych słabo grających przetwornikach. Nie odbijesz się od serii wydając 50zł. Nie jest sztuką nap...ć głośników do auta, które tylko spotęgują istniejący chaos, lecz dobrze wykorzystać możliwości drzwi b6/b7.
-
Glosniki przod seria a 16cm ?
B6/B7 z przodu fabrycznie ma 16tki. Wystarczy dystans: http://allegro.pl/dystans-mdf-audi-a3-a4-i1411433472.html I montujesz KAŻDY zestaw oparty na wooferze 6,5'' Maskownica jest zgrzana z tapicerką. W prostej instalacji ori maskownice to element, którym nie powinieneś sobie zawracać głowy. Co do samych zestawów pod radio to bardzo dobrze sprawdzają się u-dimy: u-Dimension EL Comp 6 http://allegro.pl/u-dimension-el-comp-6-kurier-gratis-paragon-fv-i1418121006.html W serii zwrotnica to filtr I-go rzędu (kondensator wpięty szeregowo w tor tweetera). Natomiast woofer leci pełnym pasmem. Żeby wyciągnąć maks możliwości z wooferów wypadałoby, w przynajmniej podstawowym zakresie wytłumić wrota np. STP SILVER http://allegro.pl/stp-silver-mata-do-wytlumiania-53-x-75cm-0-4m2-i1413073288.html lub GMS 04 http://allegro.pl/gms-04-mata-do-wytlumiania-100-x-50cm-i1422136246.html
-
[ALL B5] Pelny Fis a Radio Pioneer 5100UB
ma alpinki 9847r i 9855r i na dniach dojdzie 7998r i clarek 958
-
[ALL B5] Pelny Fis a Radio Pioneer 5100UB
Budżet jaki pochłonęłoby zaprojektowanie i wykonanie układu, który przerobi sygnał pod fisa przekroczy wartość radia. Masz tego świadomość?... Przed zakupem trzeba było poszukać clarka, kenia, które mają wyjście na oem'owy wyświetlacz.
-
Jaki piec pod zestaw i suba
Robiłem auto na f340 i helixie w10 i alpinka dawała rade. Helix grał w b-r, więc zapotrzebowanie mocowe troszke mniejsze niż w klozecie, ale V12 powinna sobie poradzić z 27v1, który nie jest zbyt wymagający
-
[ALL B6/B7] Wygłuszenie przednich drzwi.
AD1 Dostęp do śrubki pojawia się jedynie po zdemontowaniu ramion wycieraczek i po wymontowaniu podszybia. Szkoda że nie zrobili jak np w passacie gdzie nad śrubka jest zaślepka. Dwie godziny męczyłem ramiona w swoim aucie i się poddałem. Też dobrałem sie do ostatniej śrubki "po górniczemu" Po takim zabiegu trzeba pamiętać o zabezpieczeniu puszki, bo inaczej na 90% będzie się tam zbierać woda. Ja zostawiłem na tyle miejsca, by ucho po śrubce złapać opaską zaciskową AD2 Puszczając kable wyciąłem nadmiar plastiku od spodu w kostce. Nawet bez cięcia przeszło by tam 2x2,5mm, ale dla pewności lepiej zebrać trochę.
-
[ALL B6/B7] Wygłuszenie przednich drzwi.
Zewnętrzne i wewnętrzne poszycie drzwi jest nierozbieralne. Jedyne wyjście to "klejenie po kawałku" Tu jest kilka moich zdjęć z przygotowania drzwi http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=138292.0
-
[ALL] Jaki wzmacniacz pod GZRC 16X ?
Ile masz do zainwestowania? Wzmacniacz tylko pod zestaw, czy 4ch?
-
[B6 AWX] Podłączenie świateł do jazdy dziennej
do czego ty chcesz ten schemat? Montaż tego ustrojstwa jest prosty jak budowa cepa. Światła do jazdy dziennej powinny się wyłączać po włączeniu pozycyjnych, a nie mijania. +12V masz na kostce stacyjki (cienki czerwony) pozycyjne w kostce przełącznika świateł (próbnikiem lub miernikiem sprawdzisz na którym przewodzie) masę... tego chyba nie trzeba tłumaczyć
-
[ALL] Domykanie szyb z pilota
masą, tak jak każdy VAG
-
[ALL] Domykanie szyb z pilota
Domykanie masz na szaro-brązowym (sterowanie z wkładki drzwi dochodzące do sterownika szyby) Dalej od sterownika idzie pod CANie
-
[ALL B6/B7] Problem z przeciągnięciem przewodów głośnikowych
Lekko podcinając kostkę o spodu powinny przejść.
-
[ALL B6/B7] Problem z przeciągnięciem przewodów głośnikowych
Od spodu pomiędzy kostką a blachą jest wystarczająco miejsca, aby puścić głośnikówkę. 2x 3,5mm2 na pewno przejdzie.
-
[ALL B5] Wybrałem alpine teraz jakie głośniki na tył
cda-7990
-
[ALL B6] Mała zabudowa w sedanie
Podoba mi się. Pozostało jedynie lekko dopracować detale i bedzie lux. PS150 napędza przód? rodek to r1900n?
-
Wymiana radia /kod
W B6, aby aftermarketowe radio i ori instalacja działały w 100% trzeba się troszkę "pomęczyć" - ramka 1din - adapter miniISO->RCA - separator antenowy - pociągnąć ACC ze stacyjki (można pominąć jeśli radio ma grać "na stałe") - pociągnąć ILL (podświetlenie) z dowolnego przycisku załączającego się po włączeniu świateł, lub bezpośrednio z włącznika - Z kostki ISO zasilającej w instalacji auta wypiąć pin oznaczony jak k-line i w to miejsce wsadzić pin z kablem remote z separatora antenowego (w B6 w miejscu ISO'wskiego remote znajduje się linia diagnostyczna.) Dalej zgodnie z możliwościami radia oraz wyposażeniem auta można zrobić wyświetlanie info na FIS i/lub sterowanie z kierownicy.
-
[ALL B5] Dźwięk alarmu- jak wyłączyć.
Odczytaj z centrali jaki to alarm (na moje Legendford) i w sieci znajdziesz instrukcje programowania.
-
[B5 AFN] Jaką tube aktywą wybrać do 500 zł
...że już o aktywnej niewspominając.
-
[ALL B6] Czy jest jakaś różnica??
W concertach, chorusach itd line in musi posiadać układ emulujący zmieniarkę, inaczej złącze jest nieaktywne. Stad różnica w cenie
-
[ALL B5] Jakie głośniki basowe do zabudowy - Audi A4 Sedan
bas, bas, burczybas ...ale się offtopowo zrobiło