Treść opublikowana przez Tiger017
-
[B5 AHU] Szarpanie podczas ruszania
Hm takie efekty w autach z dwumasem są pewne ale tu.. Może koło zamachowe krzywe albo docisk.
-
[ALL] Na jakim oleju silnikowym jeździcie ?
Castrol Magnatec Diesel 10W40
-
[B6 AVF] Dzwięk turbiny powyżej 3000 obr/min
Hm z tym to różnie jest . Znajomy ma a4 b5 i w niej turbo po regeneracji i przed nie gwizdała tak intensywnie jak po . Hm trochę to dziwne zjawisko ale raczej nie powinno się słyszeć intensywnego gwizdu .
-
[B5 AFN] Zgasł i nie pali
Hm Kolego coś może masz rację że tu też tak może być bo Mój Wuj też tak miał w a4 z1 i wstawili mu jakiś coś z MK3 tylko nie pamiętam co to było. Jakiś zawór elektroniczny czy coś. I przez to podczas jazdy auto było zamulone i max 80 leciał i na obroty nie wchodził . Po czym raz odpalał a raz nie .
-
[ALL A4 B5] Coś stuka z tyłu
Hm z tyłu masz amorki sprężyny i gumy na belce .
-
[B5 AFN] Zgasł i nie pali
Kolego też tak miałem . Wymieniłem filtr paliwa, po zalaniu nowego odpalił i zgasł . Próbowałem odpalić i nic jakby paliwo nie szło z baku. Znajomy zaciągnął mnie i od razu zapalił. Do dziś chodzi bez takich niespodzianek.
-
[B6 AVF] Dziwne stuki
Sprawdź dolne wahacze, to one lubią się wybijać
-
[ALL] Felgi 16" z oponami
Ładne ładne No tak jak koledzy mówią 1700 Albo daj namiar
-
[ALL B5] Stukanie w kolumnie
Pewnie luzy na maglu kolego albo krzyżaki na wałku kierownicy
-
[A6 c5] Moja nowa Zabawka / szóstka quattro
Hm rekin coś pięknego Szkoda że mają alu zawieszenie :/
-
Sieć domowa - jak stworzyć i przenieść pliki
Wszystko da się zrobić Wystarczy że ustalisz siec domową przez router z możliwością wymiany danych jak na jednym tak i na drugim i przenosisz Powinno to się odbywać dość szybko, wiem bo sam tak mam powodzenia
-
[B5 AJM] Klekot pod korkiem od Oleju
A olej w małej ilości ma prawo i będzie pryskał Bo jakby mocno walił to bierze olej
-
[B5 AFN] Wymiana filtra paliwa
A ja dodam że niestety tankowałem na nowym filtrze paliwko i po 3 miesiącach musiałem go zmienić , bo już był syf :/ Eh te CPN .
-
[B5 AFN] Sadza i olej z wydechu??? O co kaman??
Koledzy a jeśli po przy gazowaniu na ziemi jest kilka kropelek jakby sadza z wodą albo olejem to normalne??? A i po odpaleniu zapach sadzy .
-
[B5 AFN] Audi A4 1.9 TDI /AFN/ 110KM, nowy nabytek
Ładne autko identyczne jak moje
-
Mój Wehikuł 2,5TDI 150KM
Więcej fotek by się przydało
-
[B5 AVG++] madafaka OEM
Hm a skąd kolega wziął te obudowy silnika dodatkowe???
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Bak był pełny. Auto już pali normalnie. Nie wiem co mu się porobiło, Mój wujek ma też audi a4 z silnikiem z1 i mówi że pierwszy raz widzi takie cudy. Chyba że wężyk z baku się prztykał??? Albo coś w pompie siada
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
A powiedzcie mi czy minimalna ilość oleju w dolocie od iceka do kolektora ssącego, wczoraj zauważyłem minimalną ilość oleju po zdjęciu gumy jak wymieniałem filtr, był on czarny i strasznie gęsty. A i te krople z wydechu co to takiego??? Zła dawka paliwa i niedopalanie go. Dodam że sadza jest lekko wilgotna i wydech przy zagrzanym silniku na postoju jest hm lekko wilgotny.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Ehh .. Wiecie co , chyba sam kupie sobie kabel, wezmę laptopa i poczytam tu co i jak bo dziś Ci fachowcy to du*y . Nie wszyscy ale jednak.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Zalałem go ropą. Wyssał całą i zgasł. A koleś powiedział że nie da się określić kontu wtrysku za pomocą kabla bo potrzebna jest jakaś płytka. Trochę się nakręciłem wczoraj, ale efekt dzisiejszy jest od razu widziany. Auto odpala za pierwszym razem na razie. Tylko zauważyłem że po rozgrzaniu tnz po 5 minutach stania w garażu i po podłożeniu białej ścierki pod wydech i po przy gazowaniu pojawił się szaro niebieski dym i pozostawił czarne kropki na szmatce a na gołym betonie lekka wilgotną posadzkę. Dodam że nie ubywa oleju i że na ciepłym tjs. po przejechaniu ok 5 km nie puści dymka. Może po wczoraj zostało coś osadu w układzie wydechowym?? Hm trochę to dziwne bo poprzedni filtr wyglądał na dość czysty a tu nagle taka zmiana.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Dziś byłem na badaniu i VAG wykazał zero kodów błędów. A i to ciężkie kręcenie okazuje się już nawet na ciepłym, gorącym silniku po chwilowym postoju. Dziś przy wymianie filtra paliwa auto odpaliło pochodziło 5 minut i się hm zapowietrzyło . I musiałem pociągnąć je na odcinku 300m no i załapał. Coś jest z układem paliwowym tylko co.
-
[B5 AFN] Ciężko pali na zimnym
Witam kolegów , mam problem ze swoim dieslem. Już od dawna przy odpalaniu, czy to na zimnym, czy to na ciepłym moje auto musiało pokręcić tak ok 2-3 sekundy. Ale ostatnio problem nagle się nasilił, a mianowicie: Gdy rano chciałem go odpalić to przy kręceniu może ok 10 sekund auto nie chciało odpalić, coś łapało ale nic to nie dało, za drugim podejściem to samo dopiero za 3 udało się odpalić. Wówczas zza auta unosi duża chmura białego koloru. Ale to chyba normalne w dieslu. Po przejechaniu może 7 km i zgaszeniu na 15 min i ponownym odpaleniu auto kręciło ok 4 sekundy. Po kolejnym przejechaniu 7 km i postoju ok 1.5 godziny auto kręciło 5-6 sekund. Ostatnio ładowałem akumulator, bo myślałem że to jego wina, odkręciłem korek odstojnika i nic dopiero po jego wyjęciu wyleciała ropa i trochę brudu. I nie wiem czy takie cyrki może powodować lekko przytkany filtr paliwa?? Czy to może coś zupełnie innego. Jakbym posiadał kabel to bym zrobił logi VAG-a, ale nie mam niestety.
-
[ALL B5] Klejona gródz i nadkola??
Jak będę miał dostęp do kanału to zrobię. Chodzi mi tylko o te blaszki od spodu . Co do nich przyczepiona jest skrzynia z prawej i lewej strony . Są one wspawane w podłogę . Nie wyglądają na jednolite, tylko na kute. Bo przy mocowaniu są wąskie a bliżej spodu rozszerzają się i wyginają . Zaraz za nimi są ranty do podnoszenia auta na lewarku od przodu auta. Hm auto z Włoch więc może coś tam kiedyś było. W Polsce od 3 lat i nic. Więc może nic powarzonego z tyłu. Jedynie co to prawy panel wymieniony, i tył za kołem zapasowym wymieniony na zgrzewy. Hm czemu człowiek podczas zakupu nie ogląda auta tak szczegółowo. To jedynie na stan techniczny było najlepsze a przekonanie doradców. Gdzie znajdziesz w Polsce nie bite auto . Pytanie jak było bite i zrobione. Więc auto teraz służy u mnie. Hm zobaczymy.
-
[ALL B5] Klejona gródz i nadkola??
Ufff . Bo w mojej z tyłu jak jest klapa i pod nią jest rant. Z lewej ori zgrzew bez niczego a z prawej spaw bo błotnik był wymieniany. Uf myślałem że tu tez się brali za to . Po prostu pierwsze auto. Naopowiadali mi bajek o spawanych autach z kilku i dziś tak oglądałem od spodu. Zauważyłem że mocowanie silnika ma jakby kilka warstw takie jest chropowate. Ale chyba dla większej wytrzymałości zostało to tak zaprojektowane