Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

A4-Tomek

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez A4-Tomek

  1. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    no i po świętach nadal sucho po wytarciu silnika i chłodniczki oleju trza będzie kajś na trase wylecieć żeby silnik pochodził dłuższy czas
  2. ja nie wiem co było wcześniej wlewane ale może po kilku wymianach na motulu może silnik sie oczyści nastepnym razem kupię X-clean
  3. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    ja już zgłupiałem z leksza bo jak wytarłem silnik od strony filtra oleju i po wytarciu chłodniczki narazie nic nie kapie chłodniczka nadal usmarkana ale silnik czysty i nie kapie narazie. Zobacze co będzie po świetach bo auto bedzie stało przez te pare dni
  4. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    obejrzałem rurke pobieżnie i jest cała a łączenie z blokiem wydaje sie być suche ale kiepsko dojrzeć. Jak znajde więcej czasu to to dokładnie obejrze ale nadal mi sie wydaje że to ten o-ring nad chłodniczką oleju[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 22:47_________________________________________________rurka odmy sucha, połączenie z silnikiem brudne ale suche, usmarkana góra chłodniczki oleju więc chyba wiadomo już
  5. No mam Diesla. Dzieki za odpowiedz Mysle ze tym bardziej ze wczesniej byl jakis przepracowany kiepski olej, a ja zazyczylem sobie Motula to wyczyscil to co zostalo po poprzednim Napisze tak wlałem pół syntetyk rok temu i zaraz po wlaniu i odpaleniu silnika olej zrobił się czarny, jak wlałem pełny syntetyk to samo diesle tak mają
  6. ja osobiście wymieniałem drugi raz olej w dieslu i to normalne że olej jest czarny zaraz po wymianie ale nie wiem jak w benzynie jest. Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.
  7. dobra juz dobra ja już jestem przekonany o tym a obecny drobny wyciek to standardowa choroba 1Z której na dniach się pozbęde
  8. pewnie do ASO dzwoniłeś :gwizdanie: ja omijam to miesce szerokim łukiem chyba że nie mam wyjścia jak ostatnio gdy musiałem kupić dwie podkładki na pokrywie zaworów i dałem 9 zł za 2szt. rozbój w biały dzień
  9. mnie jutro napewno nie będzie bo mam druga zmiane a mieliśmy mieć wolne
  10. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    aaa już chyba wiem. Taka plastikowa rurka idzie do bloku?
  11. ja tam sie nie bawiłem w takie rzeczy zastosowałem standardowe śruby i nakrętki do tego podkładki sprężyste i po sprawie tam bodajże założyłem śruby pod klucz 13
  12. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    a gdzie znajduje się odma? Pomiedzy silnikiem a filtrem paliwa?
  13. ja akurat tego nie wiem ale przekonam się jak zrobie jakieś 1000 km i czy ubędzie olej i czy silnik bedzie suchy
  14. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Ja chyba pisałem że sprawdzałem węże i są suche więc to pewnie ten cholerny o-ring nad chłodniczką oleju
  15. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    wszystkie wężyki olejowe z filtra i silnika oglądałem i są suche a usmarkana olejem jest chłodnica oleju i silnik za filtrem olejowym i pod nim. Miałem dziś czas żeby to obejrzeć i nawet do kanału nie musiałem włazić
  16. od wymiany zrobiłem no nie wiem jakieś 300 km ale juz prawdopodobnie znalazłem przyczyne kapania ale to są takie ilości że nawet poziom oleju nie spadł.
  17. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    trzeba bedzie to sprawdzić ale jeśli była by to miska olejowa to olej by się zbierał bliżej przodu auta a on patrząc od przodu auta zbiera się dalej niż jest miska. Rozłożę gazetę pod autem żeby dokładniej zlokalizować skąd kapie ale jestem pewien że to okolice łączenia silnika ze skrzynią biegów[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2011, 08:18_________________________________________________ Prawdopodobnie znalazłem przyczynę ale musze sie upewnić czy dobrze myślę. Nad filtrem oleju znajduje się chłodnica oleju? A nad nią jest korpus że tak to określe. Zauważyłem że chłodnica oleju jest usmarkana a silnik jest ulany z tej strony i z silnika prawdopodobnie kapie na sanie silnika a z nich kapie na ziemię. Wytarłem wszystko szmatą i zobacze po paru przejazdach czy będzie tam olej. Kto mi napisze jaka jest tam uszczelka nad chłodnicą oleju
  18. A4-Tomek odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w 1.9TDI
    Mi dokładnie w podobnym miejscu kapie olej. Tak jakby na łączeniu silnika i skrzyni biegów. Mechanik przy wymianie rozrządu rok temu wspominał o jakimś zimeringu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Nie wiem czy nie chodziło mu o zimering na wale ale nie wiem czy wał kończy sie w ścianie bloku silnika Gdzie znajduje się chłodnica oleju i odma w 1Z?
  19. filmik ciekawy i wydaje sie że mówią tam prawde chociaż też miałem przeświadczenie że mi się silnik rozszczelni. Po wymianie minimalnie mi kapie z silnika ale może to jest to o czym wspominał rok temu mechanik czyli siemering na wale z tyłu silnika
  20. Ja przeszedłem z pół na full w silniku 1Z i chyba w porządku jest ale jakaś kropka pod autem sie robi ale to może zcieka olej który sie wylał z filtra przy wymianie bo nie byłem w stanie dokładnie silnika wytrzeć. Mechanik rok temu przy wymianie rozrządu wspominał coś o zimeringu na wale z tyłu silnika mam nadzieje że nie zaczyna puszczać.
  21. endriuu dobra robota z tymi fotami ja też nigdy bym nie kupił motula na allegro ani żadnego innego oleju. Ja kupiłem Motula w hurtowni i po fotach jestem pewien że jest ori
  22. przy turbo nie ma większego problemu bo ja nawet nie musiałem sie wiele z nimi meczyc bo tam masz szpilki wkrecone w turbo a na to nakretki ino przychodzą ale ten łącznik za katem próbowałem odkrecic kluczem nasadowym bo od dołu masz nakrętki a od strony kata jest śruba. Mi klucz nasadowy z przegubem i przedłużką objechał nakrętki więc musiałem rozłączyć wydech na środku i kątówka w ruch
  23. Jeśli się nie mylę to wszystkie diesle z pompą rozdzielaczową mają normę 505.00 chyba inna norma jest już przy pompo wtryskach[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 17:28_________________________________________________jeśli masz w książce serwisowej norme 505.00 dla Twojego silnika i na oleju też taka norma jest to ja bym się nie obawiał. Ja przeszedłem z pół syntetyka na pełny syntetyk
  24. mi sie spodobały fele od Krola trza bedzie sie za takimi rozejrzeć [br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 17:23_________________________________________________takie jak u Krola ale 18"
  25. na aucie czy w aucie (bagażniku)

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.