Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
no i po świętach nadal sucho po wytarciu silnika i chłodniczki oleju trza będzie kajś na trase wylecieć żeby silnik pochodził dłuższy czas
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja nie wiem co było wcześniej wlewane ale może po kilku wymianach na motulu może silnik sie oczyści nastepnym razem kupię X-clean
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
ja już zgłupiałem z leksza bo jak wytarłem silnik od strony filtra oleju i po wytarciu chłodniczki narazie nic nie kapie chłodniczka nadal usmarkana ale silnik czysty i nie kapie narazie. Zobacze co będzie po świetach bo auto bedzie stało przez te pare dni
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
obejrzałem rurke pobieżnie i jest cała a łączenie z blokiem wydaje sie być suche ale kiepsko dojrzeć. Jak znajde więcej czasu to to dokładnie obejrze ale nadal mi sie wydaje że to ten o-ring nad chłodniczką oleju[br]Dopisany: 21 Kwiecień 2011, 22:47_________________________________________________rurka odmy sucha, połączenie z silnikiem brudne ale suche, usmarkana góra chłodniczki oleju więc chyba wiadomo już
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
No mam Diesla. Dzieki za odpowiedz Mysle ze tym bardziej ze wczesniej byl jakis przepracowany kiepski olej, a ja zazyczylem sobie Motula to wyczyscil to co zostalo po poprzednim Napisze tak wlałem pół syntetyk rok temu i zaraz po wlaniu i odpaleniu silnika olej zrobił się czarny, jak wlałem pełny syntetyk to samo diesle tak mają
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja osobiście wymieniałem drugi raz olej w dieslu i to normalne że olej jest czarny zaraz po wymianie ale nie wiem jak w benzynie jest. Dieslu zaraz po wymianie jak odpalisz silnik to juz olej czarny bedzie.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
dobra juz dobra ja już jestem przekonany o tym a obecny drobny wyciek to standardowa choroba 1Z której na dniach się pozbęde
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
pewnie do ASO dzwoniłeś :gwizdanie: ja omijam to miesce szerokim łukiem chyba że nie mam wyjścia jak ostatnio gdy musiałem kupić dwie podkładki na pokrywie zaworów i dałem 9 zł za 2szt. rozbój w biały dzień
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
mnie jutro napewno nie będzie bo mam druga zmiane a mieliśmy mieć wolne
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
aaa już chyba wiem. Taka plastikowa rurka idzie do bloku?
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
ja tam sie nie bawiłem w takie rzeczy zastosowałem standardowe śruby i nakrętki do tego podkładki sprężyste i po sprawie tam bodajże założyłem śruby pod klucz 13
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
a gdzie znajduje się odma? Pomiedzy silnikiem a filtrem paliwa?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
ja akurat tego nie wiem ale przekonam się jak zrobie jakieś 1000 km i czy ubędzie olej i czy silnik bedzie suchy
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
Ja chyba pisałem że sprawdzałem węże i są suche więc to pewnie ten cholerny o-ring nad chłodniczką oleju
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
wszystkie wężyki olejowe z filtra i silnika oglądałem i są suche a usmarkana olejem jest chłodnica oleju i silnik za filtrem olejowym i pod nim. Miałem dziś czas żeby to obejrzeć i nawet do kanału nie musiałem włazić
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
od wymiany zrobiłem no nie wiem jakieś 300 km ale juz prawdopodobnie znalazłem przyczyne kapania ale to są takie ilości że nawet poziom oleju nie spadł.
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
trzeba bedzie to sprawdzić ale jeśli była by to miska olejowa to olej by się zbierał bliżej przodu auta a on patrząc od przodu auta zbiera się dalej niż jest miska. Rozłożę gazetę pod autem żeby dokładniej zlokalizować skąd kapie ale jestem pewien że to okolice łączenia silnika ze skrzynią biegów[br]Dopisany: 20 Kwiecień 2011, 08:18_________________________________________________ Prawdopodobnie znalazłem przyczynę ale musze sie upewnić czy dobrze myślę. Nad filtrem oleju znajduje się chłodnica oleju? A nad nią jest korpus że tak to określe. Zauważyłem że chłodnica oleju jest usmarkana a silnik jest ulany z tej strony i z silnika prawdopodobnie kapie na sanie silnika a z nich kapie na ziemię. Wytarłem wszystko szmatą i zobacze po paru przejazdach czy będzie tam olej. Kto mi napisze jaka jest tam uszczelka nad chłodnicą oleju
-
[B5 1Z] Kapie olej nie mogę znaleźć miejsca
Mi dokładnie w podobnym miejscu kapie olej. Tak jakby na łączeniu silnika i skrzyni biegów. Mechanik przy wymianie rozrządu rok temu wspominał o jakimś zimeringu pomiędzy silnikiem a skrzynią biegów. Nie wiem czy nie chodziło mu o zimering na wale ale nie wiem czy wał kończy sie w ścianie bloku silnika Gdzie znajduje się chłodnica oleju i odma w 1Z?
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
filmik ciekawy i wydaje sie że mówią tam prawde chociaż też miałem przeświadczenie że mi się silnik rozszczelni. Po wymianie minimalnie mi kapie z silnika ale może to jest to o czym wspominał rok temu mechanik czyli siemering na wale z tyłu silnika
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Ja przeszedłem z pół na full w silniku 1Z i chyba w porządku jest ale jakaś kropka pod autem sie robi ale to może zcieka olej który sie wylał z filtra przy wymianie bo nie byłem w stanie dokładnie silnika wytrzeć. Mechanik rok temu przy wymianie rozrządu wspominał coś o zimeringu na wale z tyłu silnika mam nadzieje że nie zaczyna puszczać.
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
endriuu dobra robota z tymi fotami ja też nigdy bym nie kupił motula na allegro ani żadnego innego oleju. Ja kupiłem Motula w hurtowni i po fotach jestem pewien że jest ori
-
[B5 AFN] Wycinanie katalizatora w dieslu - czy nie będzie kopcił ?
przy turbo nie ma większego problemu bo ja nawet nie musiałem sie wiele z nimi meczyc bo tam masz szpilki wkrecone w turbo a na to nakretki ino przychodzą ale ten łącznik za katem próbowałem odkrecic kluczem nasadowym bo od dołu masz nakrętki a od strony kata jest śruba. Mi klucz nasadowy z przegubem i przedłużką objechał nakrętki więc musiałem rozłączyć wydech na środku i kątówka w ruch
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Jeśli się nie mylę to wszystkie diesle z pompą rozdzielaczową mają normę 505.00 chyba inna norma jest już przy pompo wtryskach[br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 17:28_________________________________________________jeśli masz w książce serwisowej norme 505.00 dla Twojego silnika i na oleju też taka norma jest to ja bym się nie obawiał. Ja przeszedłem z pół syntetyka na pełny syntetyk
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
mi sie spodobały fele od Krola trza bedzie sie za takimi rozejrzeć [br]Dopisany: 15 Kwiecień 2011, 17:23_________________________________________________takie jak u Krola ale 18"
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
na aucie czy w aucie (bagażniku)