Treść opublikowana przez A4-Tomek
-
SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5
Jakie marki olejów wogóle warto brać pod uwagę oprócz Ravenol, Motul, Valvoline?- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC- regeneracja pompy 1.9tdi afn
Pisz do kolegi Trepek robił mi pompę do mojego 1Z i odpukać jest cacy- [B5 1Z] Żwawy zecior. Coś się kończy, coś się zaczyna. Sprzedane.
Co kupujesz?- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Myślałem że ktoś jeszcze prócz dzika i tom77 bo o nich to wiedziałem send from HTC- SPOTY ŻORSKIE oraz okolic - czwartki godz. 19:00 zajazd Szałas przy DK81
Pany kto u nas na forum handluje nowymi częściami zamiennymi? Oprócz Dzika i Tom77?- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
Pany kto u nas na forum handluje nowymi częściami zamiennymi?- Szarpanie przy ruszaniu
Nie rozumiem co ma dac plastelina ja myslalem żeby wziąć dłuższy plaskownik, zagiac oba konce odpowiednio, zachaczyc o łożysko od wewnątrz i młotkiem wybijać uderzając w drugi zagiety koniec. Na skrzynie będę czekał do wtorku a zakladalem i ściągałem ją ręcznie z ojcem dając deskę na krawędzie kanału jako asekuracja gdyby komuś sił brakło no kabinowalismy jak ja potem zdjąć na dno kanału a niestety jest on tak płytki że trzeba kucac w nim. send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
A ma ktoś patent jak wydlubac łożysko igielkowe w wału? Mechanik pewnie ma ściągacz ale może ktoś coś wymyślił by go nie potrzebować send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
Hmmm no cóż już za późno xD mi zależy na pozbyciu sie tego szarpania. Powinienem jutro coś już wiedzieć co z moją skrzynią. send from HTC Zrobienie skrzyni by mi wyszło 1 750 zł. Nowe łożyska (wszystkie), nowe uszczelniacze + olej. Z rozmowy dowiedzialem się że na lozyskach są ewidentne luzy a w skrzyni dużo opilkow jest, które wraz z olejem plywaly wszędzie i wycieraly jeszcze bardziej łożyska send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
Samek jesli chodzi o warsztat to jest to firma z polecenia forumowicza a jak sie okazalo jest to firma o której znalazlem dobre opinie na forum passata całkiem przypadkowo. Facet sprawia wrażenie znającego dobrze temat skrzyń bo pracował w ASO Audi firma to SynchroCar Grzesiu no właśnie o sankach zapomniales napewno śruby mocujace pasują? send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
Że niby co pasuje bez żadnych przystawek do silnika 1Z? Sanki też te same? Bo skrzynia z 2.5 chyba miała inne poduchy. send from HTC Ale i tak za późno bo skrzynia już w sobotę była wywieziona do serwisu który został mi polecony. Ponoć tam gdzie ją wywiozlem to ten i jeszcze jakiś jeden warsztat są jedynymi dwiema firmami na Śląsku, którym warto zaufać w kwestii skrzyni biegów. Reszta to partacze... send from HTC- Spec od skrzyń biegów
No też coś znalazlem na ich temat. Znalazłem że firma wielce się reklamujaca a partacze jak cholera... Mają budę na giełdzie w Sosnicy i widzialem co to za typki takie typowe cwaniaki send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
żone ma Ssij W robocie? ja bez zmian, sekcyjny na C3, a ostatnio robię stanowczo za dużo więc też mi ze spotami nie po drodze Byłem w tamtym rejonie w tym tygodniu, ale Ciebie nie widziałem, a na jaką zmianę byłeś? ja na A Ja też byłem na A, był w ścianie serwisant ale Ciebie nie widziałem, ja się kręcę w połowie ściany A no był tam ziomek od nas, bo były problemy Ja wczoraj byłem u Trepka z forum zrobić uszczelnienie pompy, całość trwała 5-6h a robota przy samej pompie to może 40 minut.. No i co Grzesiu się spisał z robotą? demontaż i montaż pompy to faktycznie długo zajmuje bo wiem jak w moim klekocie walczył z pompą. send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
Ja również jestem ciekaw co to się dzieje skoro nowe sprzeglo usunelo objawy gdzieś na pół roku ino. Z jednej strony liczę że to coś ze skrzyni, że facet to zrobi i będzie wreszcie spokój. send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
Ja jutro sciagam skrzynie i wywoze ja do sprawdzenia bo mam już dość problemów z tym szarpaniem. U mnie najmocniej szarpie na skreconych kolach gdy ruszam z miejsca i na wstecznym. Skoro tak się dzieje to może być problem z przekladnia planetarna. Dodatkowo skrzynia poci się na wyjściu na lewe mocowanie półosi. Dowiedzialem się od faceta do którego dostalem nr. z polecenia że na poziomie fabryki zawalono sprawę z pasowaniem łożysk wewnątrz przekladni. Upraszczając to są za ciasno zamontowane i się szybciej zużywają. Problem jest taki też że nie znam przebiegu prawdziwego więc ta wersja nabiera sensu. Nowego Luk'a założyłem w Lipcu 2013 a w marcu 2014 już się pojawił pierwszy objaw identyczny jak przed wymianą. Nowy wysprzeglik założyłem i lipa. Podejrzewam jeszcze źle dająca ciśnienie pompke bo uszczelnienia wieczne nie są send from HTC- Spec od skrzyń biegów
Dzwonilem dziś do nich i lipa bo mają zamknięte ze wzgl. na to że wszyscy pracownicy są na L4... Nie wiem jak się ma sprawa z firmą ze strony skrzynie.eu Ciekawe czy robią fuszere czy tak jak należy. Nie znalazłem żadnego info na temat. send from HTC- Spec od skrzyń biegów
Siema. Potrzebuję speca albo po prostu firme która mi sprawdzi skrzynie biegów ewentualnie sprzeda inna na gwarancji że jest sprawna. send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Ja też nie wiem co robić. Zmienić sprzeglo można na nowe ale co jeśli to coś innego a sprzeglo ino niwelowalo inny problem? send from HTC Mi juz potrafi szarpać na zimnym nawet. Po malu reguła że tylko na gorącym idzie w piach. Chyba trzeba zbierać kasę na nowe sprzeglo send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu na zimnym silniku
Mam ten sam problem po wymianie sprzęgła i po przejechaniu niecałych 10 tys. i również nie wiem co to za przyczyna. W styczniu mialem robiona pompe i nastawnik ale objawy są identyko jak przed wymianą kompletnego sprzęgła... send from HTC- Szarpanie przy ruszaniu
No to widzę że wszystkie te sprzęgła o kant d*py... Poza tym te diesle maja takie przebiegi że nie wiadomo co tam zużyte jeszcze jest. send from HTC- SPOTY ŚLĄSKIE - każdy piątek, godz.18.00 - C.H. FORUM GLIWICE
- Szarpanie przy ruszaniu
No trochę żałuję że nie kupiłem Sachsa tylko Luk'a założyłem... Najchętniej dał bym jeszcze do sprawdzenia skrzynie biegów czy coś tam się nie zużyło i są luzy. Bo kolejne nowe sprzęgło to 700 nie moje znowu... Nie uśmiecha mi się kupować kolejnego - Wymiana oleju w manualnej skrzyni biegów Audi A4 B5