Treść opublikowana przez sowa73
-
[B6 AWX] Trudności z uruchomieniem silnika.
witam coś gdzieś słyszałem że przez np zapalenie świateł przed rozruchem silnika" pobudzasz -wzbudzasz "akumulator-ale czy tak to jest?pozdrawiam
-
[B5 1Z] Niestabilny wóz
witam niedawno wstawiałem do siebie sachs 170 811-przód ,170 814-tył,co prawda tył powinien być 170 815,ale cena za nie jest o wiele wyższa (zawieszenie mam 1ba-standard),zdecydowałem się na sachs gdyż na ostatnich sachsach przejechałem prawie 200tys km.pozdrawiam
-
[B5 ADP] Hamulec ręczny nie chce się zaciągnąć
witam niestety pękła sprężynka i nic z nią nie zrobisz,będziesz zmuszony wymienić dźwignię gdyż tego nie rozbierzesz ,albo (ja tak mam i wielu kolegów)założyć gumkę na zapadkę ,ja mam już tak 5lat i jest ok-a koszt żaden.pozdrawiam
-
[B5 AFN] Dziwnie zachowujace się wycieraczki!!!
tego akurat Ci nie powiem czy będzie pasować,ja kupiłem do siebie taki jaki był ori.pozdro
-
[B5 AFN] Dziwnie zachowujace się wycieraczki!!!
witam jak sobie dobrze przypominam to znajduje się on za bezpiecznikami,jak włączysz wycieraczki to ten od nich będzie cykał'czarna kostka' pozdrawiam
-
[B5 AFN] Proszę o sprawdzenie kondycji przepływki i turbiny(logi)
serdeczne dzięki za opinie.pozdrawiam
-
[B5 AFN] Proszę o sprawdzenie kondycji przepływki i turbiny(logi)
kat.wycięty ,erg zaślepiony,odma puszczona ''bokiem'' turbina regenerowana była w poznaniu -obecny jej przebieg 170tys km i od tamtego czasu nie wyciągana-wyczuwalny spory luz poprzeczny,nie ma luzu wzdłużnego,na blacie 323tys.km,ale myślę że ma więcej gdyż go nabyłem w2004 roku i wtedy miało7lat a na liczniku tylko140 tys km także myślę, że ze 100tys km trzeba dodać-,40tys km temu wyciągnąłem chipa ze względu na luz turbiny ,motor zalewany olejem motul x-ces 5w40-wymiana co 15tys km
-
[B5 AFN] Proszę o sprawdzenie kondycji przepływki i turbiny(logi)
przed logami wymienione wszystkie filtry log dyn 003 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/169fc60c7dfff87e.html log dyn 004 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9be009ec6f4c85e2.html log dyn 008 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/618fd82462f67151.html log dyn 010 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9cf6c48b6dbda049.html log dyn 011 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/33ebc1b88764b1cc.html
-
[B5 AFN] Zepsuty hamulec ręczny
witam co do zepsutej zapadki to miałem to samo -wystarczy założyć gumkę(najlepiej trochę grubszą niż recepturka-na dłużej wytrzyma)ja u siebie dodatkowo zrobiłem minimalne nacięcie od spodu na zapadce żeby gumka się nie zsuwała,jeżdżę już tak 4lata,u mojego kolegi zrobiliśmy to samo i też jeździ już ze 3lata,także koszt żaden ,a hamulec działa jak nowy.powodzenia-pozdrawiam
-
[B5 AFN] Dziwnie zachowujace się wycieraczki!!!
witam kolego ja u siebie miałem to samo-wymieniłem sterownik od wycieraczek i problem rozwiązany(kupiłem ze szrotu taki sam) pozdrawiam
-
[B5 AFN] Ciężko odpala po dniu postoju,problem z kątem wtrysku
witam sprawdź rozrząd po znakach(koło na wale może mieć zerwany klin) pozdrawiam
-
[B5 AFN] Pompa wtryskowa cieknie
witam jeździć możesz ale jak zacznie się z pompy lać to nawet go nie odpalisz,druga sprawa postawisz auto a pod nim plama :sick3:pozdrawiam
-
[B5 AFN] Olej w dolocie do kolektora ssącego
witam musiałbyś wyczyścić cały dolot a szczególnie IC tam jest najwięcej oleju pozdrawiam
-
[B5 ADR] Wymiana komputera silnika
witam znalazłem coś takiego może się przyda Jeśli masz wersję modelową 1998 r. to: Potem wchodzisz w licznik (17) -> Login (11) -> wpisujesz kod z kluczyka -> Adaptacja (10) -> Kanał 00 -> Potwierdzasz. Gdyby pytał się o nową wartość to wpisz 0. I to wszystko. Masz dopasowany Immo do ECU i możesz uruchamiać samochód. Jeśli masz starszy model, ze stałym kodem Immo to robisz tak jak wyżej, ale: Wchodzisz w Immo (25) -> Adaptacja (10) -> Kanał 00 -> Zatwierdzasz. W przypadku stałego kodu immo nie potrzeba do tej procedury Loginu!!!. PS: Najpierw spróbuj wejść właśnie w 25 (Immobilizer) to będziesz wiedział jaką wersję Immo masz.
-
[B5 AFN] Problem z silnikiem/rozrządem?
musisz zrobić pełne logi to wyjdzie co niuni dolega
-
[B5 AFN] Problem z silnikiem/rozrządem?
witam sprawdź dolot ,prawdopodobnie ucieka Ci ciśnienie,może pękł któryś z węży pomiędzy turbiną a kolektorem ssącym,bądź też puściła opaska na którymś z tych węży pozdrawiam
-
[B5 AFN] Czym się różnią te pompy wtryskowe
proszę o informację na temat różnicy pompy wtryskowej bosch: 0460404969 nr audi 028130115A ,a pompą :460404986 ,nr audi 028130115A pozdrawiam
-
[ALL] Sprzęgło alternatora
witam kolego ja u siebie zmieniałem to sprzęgiełko sam tylko, że wcześniej zakupiłem na allegro specjalny klucz,bez niego nie odkręcisz.powodzenia
-
[B5 AJM] Co to może być na zdjęciu zaznaczone żółtą strzałką ???
witam jest to syrena od alarmu
-
[B5 AJM] Wymiana górnego wahacza pomocy???
witam: kolego śruba jest jedna,spróbuj opukać to wszystko delikatnie(nie pisze żebyś użył wd40 bo widzę że czegoś tam użyłeś-mokre jest)no i wybij ją.powodzenia
-
[INNE AFN] Urwany wał korbowy
sprawdzić ustawienie rozrządu po znakach może śruba się odkręciła,albo urwała od kółka
-
[B5 AFN] A4 1.9TDI 110KM Brak kata i srodkowego tlumika, zaslepiony EGR
kąt wtrysku 49-54
-
[ALL B6] Ząbkowanie opon
witam ja stawiam na amortyzatory(bynajmniej u mnie tak było)pozdrawiam
-
[B5 AVV] Problem z kontrolką paliwa i wskaźnikiem
witam założyłem używane w całości-smok+pływak,gdyż stwierdziłem że w całości to będzie pewniejsze.koszt 30zł z tym że wymieniałem sam- żadna filozofia.pozdrawiam i powodzenia
-
[B5 AEB] Zmiana oleju Mobil 10w40 na Vanvolline 10w60 VR1 RACING SPORT
witam ja do swojego lałem shell 10w40 ,a od kwietnia tego roku(wymiana rozrządu)zalewam motulem 5w40xcess od tej pory mam zrobione 40tkm-wymiana co 15tkm, po12tkm dolewam gdyż miarka pokazuje minimum(na liczniku mam 290tkm;pewnie ze 100tkm trzeba dodać z powodu cofnięcia,ale nie jestem pewien)od zmiany oleju na motula nie zauważyłem żadnych wycieków czy niepokojących objawów z tzw rozszczelnieniem silnika, a moja niunia odżyła i cieszy się razem z mną.pozdrawiam