Treść opublikowana przez michass
-
Siłownia
mjut-łyszkie przet,łyszkie po.Może być s cherbatom,tylko wtedy nie słodzisz ) I jest pompa.
-
Akwarium
Za większość pojawiających się glonów odpowiada najczęściej jakieś zaniedbanie.Póżna wymiana wody,za szybkie zwiększanie świecenia-ilość i moc,skoki Ph,zbytnio bujna lub nagle kilkukrotnie zmniejszona roślinność,padlina,gnijąca roślina.Nitki u mnie chciały robić karierę praktycznie co wiosnę (promienie słońca-dodatkowe światło po zimie),więc skracam świecenie jednej świetlówki w ciągu dnia i robię ze trzy wymianki wody co drugi trzeci dzień.Jak nie mają co jeść to h*j je trafi w momęcie.U mnie pokazywały się zawsze bezpośrednio pod świetlówkami pod powieżchnią wody,w największym natężeniu światła.Na gówno w wodzie polecam także specjalne rośliny(chyba rogatek sztywny) i krewetki amano bezpośrednio żrące wschodzące gloniki Jak ich nie karmić jakąś spiruliną oczywiście ---------- Post dopisany at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany at 18:51 ---------- Jeśli słabo rosną rośliny to dobrze glony i na odwrót.Tak mnie uczyli i tego się trzymam. Powodzenia. ---------- Post dopisany at 18:55 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ---------- Jeśli słabo rosną rośliny to dobrze glony i na odwrót.Tak mnie uczyli i tego się trzymam. Powodzenia.
-
Akwarium
Skoro kolega robert. jest mądrzejszy od encyklopedii to ja nie mam nic do dodania.Twoje słowa.
-
Akwarium
A "glonojad" to glonojad i pogadalim se.Enctklopedia kłamie?Chyba nie ) Prętnik to tak jak "maluchem" nazywano fiata 126p. Ja lekcje odrobiłem,a ty kolego musisz przełknąć że prętnik to też gurami bo na całym świecie tak jest,to w Polsce chyba nie inaczej.
-
Akwarium
Dla ścisłości:The dwarf gourami, Trichogaster lalius (formerly known as Colisa lalia), )) Chyba http://en.wikipedia.org/wiki/Dwarf_gourami ,nie kłamie ---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:21 ---------- A tłumaczenie dosłowne to małe gurami,karłowate gurami. ---------- Post dopisany at 18:22 ---------- Poprzedni post napisany at 18:22 ---------- A tłumaczenie dosłowne to małe gurami,karłowate gurami.
-
Akwarium
a temperatura?
-
Akwarium
Dla mnie to colisa lalia ),nie znam za bardzo polskich nazw,a tu tylko łacińskie.
-
Akwarium
Z co2 dopiero zobaczysz co to rośliny dobrze koledzy mówią.Ja mam instalację w 60litrach,ukrytą w "nodze" pod akwarium. Kupiłem z holenderskiego allegro i mam komplet marki Dupla z dwiema butlami na zmianę po 0,5 kg czy coś w podobie.Taki mini antyk,ale komplet i działa.A dałem kilka lat do tyłu jakie 400zł.A większe zawsze taniej kupić i wybór większy.Jak planujesz gaz to pamiętaj,że butla musi stać,nigdy leżeć.Bo se przypadkiem można kupić 6kg i postawić do podziwiania w salonie,bo się nigdzie nie zmieści;))) Honda,sumatrzanki za***rdolą ci resztę toważystwa,choć są mniej agresywne po 150litrach ponoć.Ale kotłują się nawzajem i gonią resztę.Tego wąsatego kiryśnika też będą podżerać,gupiki będą miały gołe d*py,aż padną itd.Tu masz fajne gurami,które duże nie rośnie.A wyszukane okazy są przepięknie wybarwione.Sam choruje;) http://foro.acuarios.es/attachments/ciclidos-americanos/10098d1221988962-cuidados-los-escalares-colisa-laila.jpg
-
Akwarium
Mówisz, że muszle "zatwardzają" wodę? jak ostatnio sprawdzałem to było 7.5 - 7.8 za miękka nie jest. No,a ja bym jeszcze tak nieśmiało zapytał o to co na dnie leży.Bo jak te białe kamyki są wapienne to sorry mamma.Spoko,nie ty pierwszy i ostatni wpierd*liłeś muszle do akwarium ) ---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:05 ---------- A ja mam pytanko do urzytkowników kostki lipowej-jak się sprawuje.Mam ceramiczną płytkę,w plastikowym rozpierdalaczu(wersja mini) sprawuje się dobrze,ale raz na miesiąc,dwa muszę dokręcać,uszczelniać bo zaczyna większe bąble bokami puszczać.I zastanawiałem się czy kostka by nie lepsza była.
-
Akwarium
Honda,ja bym szybko wyjął te muszle z baniaka.Chyba,że masz za miękką wodę.
-
Siłownia
Nawet oddać nie możesz bo żule są już po zabiegu
-
Akwarium
Lekko lustro wody niech niesza,nie na całą pyde.I deszczownia to jeszcze nie jest A "brzęczek" wcześniej czy póżniej pewnie kupisz i tak.Bo a to na noc,a to w lato itp. ---------- Post dopisany at 17:02 ---------- Poprzedni post napisany at 17:01 ---------- Kuwa- miesza
-
Propozycja rozwiązania brania OLEJU w silniku 2.0 ALT
Kufa jak na ałdi to b.dobry wynik )))
-
Akwarium
No to nieźle Ci je poprzycinały skoro musisz je teraz wywalić Nie mi.Mu.Ja kraba na wędkę złapałem
- Siłownia
-
Akwarium
Do przycinania roślinek ---------- Post dopisany at 10:58 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ---------- No i filetowania rybek
-
Siłownia
Akurat z twoich stron to mam za***iście dużo możliwości transportu do NL
-
Akwarium
Dokładane oświetlenie można dokupić za grosze,z oprawkami gumowymi na świetlówkę i mocowaniem do pokrywy.Oczywiście statecznik też jest estetycznie obudowany plastikiem.
-
Siłownia
Te na zdjęciu,zakładane są na sztangę.Podczas np.przysiadu,wstając cisniesz coraz więcej(+ łańcuch).A pętle z łańcucha są poprostu bardzo wygodne jako dociążniki np. do podciągania się na drążku,opuszczania na poręczach.
-
Siłownia
Szukam od dawna ale niestety na złomach u mnie,a jest to jedna firma w kilku miejscach,poprostu nie sprzedają ich bo uzywają do kul-miotaczy rozbiórkowych w koparkach.Najszybciej to w porcie,tam tego tony wiszą.Ale daleko mam.
-
Siłownia
Filmik dobry.Zawsze się zastanawiałem,kto k*rwa normalny używa małpi chwyt.Przecież se można łeb odrąbać.A te pajace co cwicząc samemu zakładają zaciski na sztangę i potem kulają po jajcach,poprostu żałość. Spotkał się kto z tym na swojej siłowni http://www.eleiko.pl/index.php/produkty/crossfit-trening-funkcjonalny/chains-lan ? Szukam jakie są długie.I chętnie kupiłbym używane.Szukam też pętli z łańcuchów na tors,może być kilka lżejszych. Nigdzie k*rwa nie mogę naru*hać tak grubych łańcuchów,jakby kto widział to chętnie jakieś info.Może być ze złomu-najchętniej ---------- Post added at 19:56 ---------- Previous post was at 19:52 ---------- http://www.eleiko.pl/index.php/produkty/crossfit-trening-funkcjonalny/chains-lancuchy-obciazeniowe-do-treningu-silowego/ ---------- Post added at 19:57 ---------- Previous post was at 19:56 ---------- Sorry za linka ,ten drugi jest OK.
-
Akwarium
Polecam czyszczenie kartą do bankomatu itp. Ma okrągłe rogi i nie rysuje bo z plastiku.Naturalnie trzeba uważać przy dnie żeby gruzu nie złapać,ale to jak wszystkim.Ja se czyszcze trzymając ją w ręku,bo raz że rzadko,dwa baniak mały to sięgam.A do większych poprostu trzeba uchwyt dorobić.
-
Akwarium
Im częstrze wpuszczanie rybek,tym większa szansa przytargania syfa ze sklepu.Kwarantanny h*je muje dzikie węże.Raz i dziękuje,mniej stresów.
-
Akwarium
Dobre określenie "odpowiednie".Większość akwarystów jak czytam fora,wali gazu do oporu i spawają jak w solarium.Wychodząc z założenia że skoro założyli to trzeba korzystać A wtedy códa się dzieją i na te códa kolejna chemia polecana przez życzliwych sprzedawców.W/g mnie rośliny powinny rosnąć normalnie,a nie pędzone jak w szlarni.Mówię o średniowymagających roślinkach.Przemiana materii + wymiana wody na dość długo zapewniają nawożenie prostych roślinek.To samo nowe jażeniówki świecą mocno,a potem się wyświecają i przeważnie właśnie potem jest lepiej.Z początku trzeba poprostu krócej świecić lub odłączać dodatkowe światło na kilka godzin.Właśnie gaz i światło trzeba ustawiać subtelnie(po dodaniu rybek będą dawały dodatkowy dwutlenek) i będzie grało.A nawożenie to dopiero jak roślinki tego by wołały same.Jakieś dzióry na liściach,gnicie,żółknięcie itp,i to też po znalezieniu prawdziwej przyczyny.Może códów nie mam ale nic mi nie choruje,roślinki gitara-koszę co miesiąc 1/3 stanu,a chemii nie było od samego początku za namową uczciwej ekspediętki.Polecała mi tylko dać piach na dno pod żwir czego nie zrobiłem i musiałem kulki pod korzenie dawać.Rybki mam kole 10 lat,i zero glonów.
-
Akwarium
Kup testy wody,przyda się ,a majątek nie jest.Wyczaj twardość i Ph ,bo wkrótce obsada rybna może być niepocieszona.Z dojzewaniem daj se czasu,to 200l,tak? Z podmianami na początku ,nie pomogę,bo tylko raz zakładałem i wszystko hula do tej pory od lat.Pamiętaj,że zaczynając stosować chemię do wody,będziesz jej walił coraz więcej.Osobiście polecam kulki gliniane z nawozem pod korzenie i na tym zakończyć karierę z tablicą mendelejewa.I to właśnie na samym początku pod każdą roslinkę po kulce i nie więcej bo glony zaatakują.Tą wodę to bym jednak podmieniał,ale raczej normalnie 20% tygodniowo i tyle . Poważnie zastanów się nad CO2.Masz czas przy dojrzewaniu go wyregulować,a to zazwyczaj trwa trochę.Z rybkami już nie będzie to takie proste bo nie można drastycznie bawić się dwutlenkiem bo zmienia to Ph wody i rybki szlak trafi.A przy 200l to napewno i tak będziesz szybko chciał Co2,żeby roślinki rosły jak na drożdżach;)