Treść opublikowana przez SotoM
-
[2.0bpw]Wymiana uszczelek po pompowtryskani co daje i kiedy konieczna?
Uszczelnienia się zmienia w przypadku przybywanie oleju do tego zazwyczaj jest problem z iruchomieniem silnika... Sądzę bardziej że problem może tkwić w uszczelniaczach zaworowych
-
Spadek mocy co jakiś czas, błąd P0403, ?
Jakbyten błąd świadczył o ewidentnej usterce to tak a to jest błąd który powiązany jest z elektryka więc może być problem jak ci wyżej napisałem co trzeba by sprawdzić. Odepnij wtykę i popodginaj piny we wtyczce którą odpinanasz od egru. Podłącz vaga i rób zastosowanie egru i nasluc**j czy nic w nim nie strzela w czasie pracy.
-
Spadek mocy co jakiś czas, błąd P0403, ?
Egr jak wyzej ci napisałem zajrzeć trzeba by było do wnętrza samego silniczka,trzeba by było także spr.inst.elektryczna raczej watpie aby była przerwana chyba że jakieś gryzonie się dopadła pod maską cios jest nadgryzione i raz łączy raz nie.. We Wtyczce egru popodginaj piny może być chwieja styk. Co do egru może wskazywać błąd egru także przez chłodniczke spalin w której jest klapa zamykając Przepływ spalin która sterowana jest przez elektrozawor podcisnieniowy może ten zawór być wadliwy.bkad może być także powiązany z przepływomierzem.. Co do absu -spr żarówki świateł stop albo wymień obie na nowe...skasuj błędy i obserwuj czy wróci jeśli wróci na 99% włącznik św. Stop Przy pedałem hamulca do wymiany.
-
Spadek mocy co jakiś czas, błąd P0403, ?
podaj pełna tresc błedu to jest częsciowy numer błedu wspominajacy o EGRze... moze problem tkwi w instalacji elektrycznej a nie w mechanice.... a zagladałęs do wnetrza silniczka - moze tryby pierwsze ząbki straciły....
-
Problem pomocy b7 2.0tdi blb
Pewnie ją wyrwałeś za mała kaskę...i tak pierwsze co to miska do zdjęcia i spr.zabieraka. Jeśli by okazało się że moduł trzeba zdemontować to już masz jak na dłoni panewki korbowe i główne.warto sprawdzić przy takim problemie.z tym ze tu już dochodzi koszt nowych śrub które się wyciągają i w/g technologii należy je wymienić na nowe po odkeceniu. Jak tu będzie dobrze i zrobisz zabierak wtedy będziesz mógł się zająć diagnoza turbo...
-
BRD zniszczony filtr oleju
No to sprawdzaj Chłodniczke...
-
BRD zniszczony filtr oleju
3 mozliwosci mieszania sieplybu z olejem: - Chlodniczka oleju - Uszczelka pod głowicą - W najgorszym przypadku żadko spotykane pęknięcie głowicy między kanałami olejowym a chłodzącym. Zazwyczaj winna jest za to uszczelka pod głowicą. A wykreconych filtr oleju jak szmata jest bardzo częstym zjawiskiem myślę że to przez nie odpowiedni wymiar wysokość...
-
Ratunku! Spore kopcenie 2.0tdi 140km Bpw
A tak po za tym kopci na jaki kolor? Czarno,siwo,niebiesko....?
-
Mrugająca kontrolka świec żarowych i spadek mocy w Audi A4 B7 2.0TDI
Tak ma być a drugi zaworek taki sam steruje gruszka chłodnicy egru.
-
Ratunku! Spore kopcenie 2.0tdi 140km Bpw
Oczywiście że można...Tylko musi zrobić to ktoś kto takiego babola bu nie popełnił -jeśli faktycznie jest babol w sofcie.
-
BRD zniszczony filtr oleju
Jak dla mnie - chlodzenie w oleju...Po castrolu professional nie będzie napewno takiego zagnojonego filtra... Nie bronie castrola ale znam ten olej z racji że kilka lat w styczniu do silników M-B stosowano go w aso MB i nigdy się nie spotkałem z takim czymś w sprawnym silniku.
-
Ratunku! Spore kopcenie 2.0tdi 140km Bpw
Wtryski albo coś skopane w sofcie...
-
Akcja serwisowa wymiany PD Siemens w 2.0 TDI BRD 170 KM
Akcja już jest zamknięta.takze masz peszka...teraz jak ci padnie ppd to z własnej kasy lecisz.
-
Pojedyncze stukniecie przy skrecie
Jak nie da rady dojść...to co ty masz zderzak 10cm nad ziemią. Może łaczniki założone masz od B5 które są inne niż w B6/7
-
Pojedyncze stukniecie przy skrecie
A śruby łączników są zkrecane na wiszacych kolach czy na pełnym obciążeniu? Ja np łaczniki skręcam na zicher jak już auto na kołach stawiam -rzucam sie na glebę, klucz 16 i dokręcam. Na wiszących kołach drążek stabilizatora za***iście pręży...
-
Zapłon z nie gasnacą kontrolką trakcji i ABS - auto nie odpala
Na elektronice się nie znam ale gdy nie chce zapalić to po włączeniu zapłonu nie masz kontrolki silnika i świec żarowych...moim zdaniem- Przekaźnik jakiś, kostka stacyjki lub coś ze sterownikiem silnika.
-
Wymiana pompy paliwa [BRD] quattro
Nie ma, są 2 w baku 1 i tandem i to wszystko.
-
''Poluzowana guma?'' na wahaczu dolnym przednim lewym
Ta tuleja moze pukac jak również skrzypić. Numer LM 17659 01. Taka ja zamontowałem do siebie
-
''Poluzowana guma?'' na wahaczu dolnym przednim lewym
Przedni - Wahacz sprężysty Tylny - Wahacz reakcyjny Ale sprzedawcy nie ogarniam tego i trzeba im mówić przedni dolny tylny "banan" Jeśli sworzeń jest w dobrym stanie to wystarczy zmienić sama tuleje 80zl LMI - 2 tygodnie temu zmieniałem u siebie
-
Stuki przy ruszaniu i hamowaniu w Audi A4 B6
po wczorajszej wymianie całej kolumny na powrocie do domu pukniecie było dzis od rana uzytkujac auto puk nie wystapił (mimo co bym nie robnił jak jechał,hamował przyspieszał i itd) natomiast pojawił sie choc baredzo zadko dzis ale po tym jak auto wziałem na podnosnik aby pospawac sanki - co ch...j to dało... sanki pospawałem do okoła z zewnetrznej czesci i od wewnetrznej po str skrzyni. jutro zamawiam tuleje do wahacza prostego... juz zaczynam głupiec czy to nie z tyłu a słysze przód... jak bede po tulejach - to zdam relacje... jak bedzie dalej pukac to nie wiem....zostaja sworznie dolnych wahaczy , zwrotnica i tuleje ławy bo watpie aby był to magiel.... Tuleja na wahaczu dolnym prostym wymieniona.... Przez 10km jak narazie cisza...mam nadzieję że tak zostanie...
-
Wymiana pompy paliwa [BRD] quattro
ja rozumiem... ja tez to widze w katalogu intercers z tym dali własie taki opis sam zobacz http://e-katalog.intercars.com.pl/?search=audi&utm_source=intercars.com.pl&utm_medium=searchBoxWidget&utm_term=audi&utm_campaign=searchBoxWidget#/produkty/3122302032320-750103500-O19843-elektryczna-pompa-paliwa.html tylko kliknij powyzej w katalogu raz jeszcze - pompa paliwa i wyskocza ci 3 pompy to jak klikniesz na ta swoja to zobaczysz pełny opis po za tym jest to pompa paliwa ktora jest na zewnatrz auta jak to jest w a4 b8 pod prawa płyta podłogowa połaczona z filtrem paliwa krótkim wezykiem - pacz... http://www.troja.sklep.pl/audi-a4-b8-a5-pompa-paliwa-8k0906095b-p-2316.html
-
Wymiana pompy paliwa [BRD] quattro
to sprzedawca nie przeczytał informacji ze ta pompa jest do a4 b8 01.2008r... taki jest opis w intercersie mimo ze wybrany jest model b7 co do paliwa - tak vacum juz puszcza - uszczelniacz dwu wargowy.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
teoretycznie powinien...dlatego krzyczy o niskim poziomie
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Tak właśnie z tego czujnika...tam są 3 przewody-masa poziom i temp.oleju.
-
Sprawdzenie poziomu oleju
Pamiętam że ktoś pisał o zmianie bagnet na ciut krutszy -aso taki zaleca i wtedy do silnika nie leje się 3,8l a równe 4l oleju i problem z czujnikiem znika... W którejś grupie można podejrzeć vcds'em jaki pokazuje poziom i temp.oleju.