Treść opublikowana przez ZuKeRs
-
Przekładka tylniej kanapy
spoko spoko dziadekM nikt nie mówi ze ty cos robiles - chodzi o pomyslowosc i swiadomosc naszych kolegow
-
[ALL B6] Demontaż tylnej składanej kanapy
no dobra skoro mowisz ze z jedna dzwigienka nie czujesz zadnego kliku ruszajac nia to napewno cos sie polamalo - aby naprawic trzeba rozebrac itp. PS: jak miales otwarta te wieksza czesc mogles odrazu pobawic sie tym bolcem z boku auta - za ktory kanapa sie zaczepia - i wyregulowac go tak aby kanapa lekko sie zaczepiala i odczepiala, wystarczy miec oczkowy klucz chyba 19 do tego imbus 6 i temat ogarniesz w pare minut.
-
[ALL B6] Demontaż tylnej składanej kanapy
ty masz wersje z zamkami moze oczywiste pytanie - ale rozumiem ze najpierw kluczykiem przekreciles zameczek
-
Dudnienie i buczenie
poszukaj przez forum polecanego w twojej okolicy warsztatu, moze na spotach koledzy pomoga
-
3.0 BKN by ZuKeRs eSlinowy paździoch - poważna wersja :)))
a ile chcesz za niego moze byc PW
-
Błąd P0087, za niskie ciśnienie paliwa, notlauf, mechaniczny szmer.
w sumie racja, kiedys ten dpf musi sie wypalic, moze akurat szybciej ci sie zapycha przez co czesciej zauwazasz ten dymek nie mialem nigdy auta z dpfem a jak bede mial odrazu go wytne zona ma dpf ale wersja FAP ale to inna historia
-
3.0 BKN by ZuKeRs eSlinowy paździoch - poważna wersja :)))
zastanawiam sie nad dekorami carbon wasze sugestie
-
Zaślepki w miejsca po uchwycie do zestawu głośnomówiącego w kokpicie
domowe sposoby - jedz na szrot kup o podobnej fakturze i kolorze jakas obudowe, oslone i wytnij zaslepki na tyle ciasno aby nie wpadalo do srodka jednym ruchem - do tego kropelka i bedzie - wymyslilem na kolanie i nie polecam zeby nie bylo najlepiej to nowy tunel albo spowrotem uchwyt na telefon
-
Błąd P0087, za niskie ciśnienie paliwa, notlauf, mechaniczny szmer.
dokladnie, wszystko bedzie wymagalo od ciebie cierpliwosci, bo widac ze musisz miec igielke - to tak jak ja , ustal priorytety i spokojnymi ruchami poswiecic troche czasu autku a bedzie gites mam nadzieje ze masz dobry warsztat ---------- Post dopisany at 16:42 ---------- Poprzedni post napisany at 16:40 ---------- aha jak wywalisz dpf-a to nie oczekuj ze bedziesz mial mniej spalin, myk w tym ze wtedy moze ich byc wiecej skoro teraz na dpfie juz ci kopci
-
Lampka znad nog przestala swiecic gdy otwieram drzwi kierowcy....
skoro wszystko zaczelo sie od czasu jak rozebrales boczek to na bank tam cos nie styka sciagnij boczek i na spokojnie przejrzyj kostki wszystkie, powypinaj i popatrz czy jakis pinow nie powyginales - w kazda kostke zagladnij i spokojnie piny przegladnij lepiej zrobic to powoli a za 1 razem znalezc przyczyne
-
Błąd P0087, za niskie ciśnienie paliwa, notlauf, mechaniczny szmer.
- w BKN niema dpf - no chyba ze ja tylko mialem 2x katalizator - jak sam widzisz coś wariuje czujnik ciśnienia paliwa w listwie - moze warto zamienić go z drugą listwa na poczatek aby nie wydawac odrazu talarkow na nowy/zamiennik, bo z uzywka to chyba ze za psie pieniadze i moze pasuje od innych silnikow z grupy VAG - jak korekcje wtryskow ok i byla wymiana - zalozmy ze tak - to moze byc sofcik powodem tego ze kopci ci tak bardzo, ja mam wtryski ori od 7 lat, korekcje 4 sztuki ideal 2 lekko ale w granicach sie mieszcza i dymku mam aby aby jak jest zimny - a nadmienie ze cat out jest - jak tylko przejade jakis 1km to juz na postoju jest czysto, bez dymku - mowie tu o zimnym silniku i tylko wtedy jest cos widac. Kick down po tym i na cieplo - koledzy mowili ze jest czysto z tylu - sonda lambda - hmm, moze musze sie jeszcze czegos nauczyc nie wiem, ale wydawalo mi sie ze to w benzynach tylko jest , wiem tylko o czujnik temp spalin za turbina a przed 1 catem i jakis tam jeszcze jeden czujnik jest moze to to jest "sonda lambda" , kolektory powiadasz ze robione, nastawy podstawowe przepustnicy moze warto zrobic, nie wiem co wiecej PS: jesli masz tam jeszcze caty to je wywal, one przy programach mega szybko potrafia sie zawalic przez co dlawia turbo i jednostke silnikowa, a dodatkowo dostaniesz kase za caty jakies 400zl minimum.
-
Lampka znad nog przestala swiecic gdy otwieram drzwi kierowcy....
sprawdz na poczatek czy jak otworzysz drzwi kierowcy jest na zegarach informacja o otwartych drzwiach - tym tropem wyeliminujemy co nieco
-
[B6 BFC] Wymiana tarcz i klocków
nie ma znaczenia kiedy wymienisz plyn
-
Spoiler Lotka nr. części 8E9827933C Heckspoiler
troche mi sie wydaje ze jest za malo miejsca na przyklejenie do klapy nie wiem jak ci to opisac, moja lotka miala sporo miejsca na mocowanie do klapy a dosc malo tego profilu kolo 3 swiatla stopu - tutaj widze jakby sporo gruby byl ten profil wypytaj sie o to
-
Błąd P0087, za niskie ciśnienie paliwa, notlauf, mechaniczny szmer.
glowa do gory 3.0 to zarabista konstrukcja, daje sporo przyjemnosci z jazdy a to ze kosztuje nie malo niestety trzeba sie z tym pogodzic wiesz nie chce tutaj sie madrowac, ale jak przelot juz ok 200 tys a nigdy nikt nie zagladal do tych dosc newralgicznych miejsc tej jednostki to na kogos musialo trafic - w tym przypadku na ciebie ja mam przelot ori 99680 - jak wroce do PL bedzie paka - jeszcze mam spokoj i ja juz jestem czujny jak wazka gdzie tylko na zimnym i po dluzszym postoju uslysze lancuszek cos czuje ze jakis czujnik, moze regulator bo pompa to bylby nie fart wtedy
-
Przekładka tylniej kanapy
ku*fa fa ten temat do strefy smiechu zaraz bedzie sie nadawal
-
Spoiler Lotka nr. części 8E9827933C Heckspoiler
powiem ci artur ze ta moja lotka ta zaden wynalazek poza tym ze ori i dosc elastyczna przyklejisz ten laminat na klej do szyb, polakierujesz u olka i temat masz ogarniety za pare zl ja tam bym sie nie zastanawial i bral ten laminat - bo ori to wiesz po ile tysi na alle - no chyba ze masz zamiar wj***c silnik od RS wtedy laminat moze nie podola przeciazeniom
-
Dudnienie i buczenie
Gdańsk - soras chciałem zaproponować wizyte w klubowym warsztacie www.az.gda.pl
-
Przekładka tylniej kanapy
to zrobiles moda kanapa jak sie nie rozkladala tak sie nie rozklada poza tym ze skorzana mialem napisane cos innego ale sie powstrzymalem twoj mod nie wspomne nic o bezpieczenstwie nie wiem jak to jest przy nadwoziu ori ze sciana grodziowa, ale byc moze znajdziesz w podlodze jakies otwory jesli tak to wystarczy ze udasz sie do aso i zamowisz sobie: - uchwyt srodkowy dolny kompletny wraz z srubkami ori, - na dole oparcia L+P beda potrzebne prowadnice do scianek/slupkow bocznych aby bolce kanapy weszly ciasno i trzymaly bezpiecznie, - na gorze aby kanapa sie zamykala potrzebne bolce wychodzace ze slupkow wraz z nakretka kontrujaca tutaj nie oszczedzaj chodzi o bezpieczenstwo trzymania kanapy z nadwoziem - nie tylko pasazerow ale i twoje - zawartosc bagaznika z impetem jak przywali w fotel to bys mial dopiero
-
Zaślepki w miejsca po uchwycie do zestawu głośnomówiącego w kokpicie
nie ma takich zaslepek tylko wymiana tunela na nowy/uzywany z alledrogo albo regeneracja za podobna cene u magikow od konsol
-
Błąd P0087, za niskie ciśnienie paliwa, notlauf, mechaniczny szmer.
- ciezko diagnozowac dalej bez vaga, moze byc tak ze tylko czujnik cisnienia paliwa ci poszedl na tej listwie a to tez powoduje tryb awaryjny - ostatnio w az serwis w gda na spocie kolega z warsztatu pozyczal z mojego silnika ten czujnik i przekladal aby zlokalizowac chyba podobna usterke w A6 - nie jestem pewien na 100% ale tam tez chyba byl tryb serwisowy - myslalem ze te napinacze slychac przy cieplym silniku tez - nawet jesli nie one tak halasuja na cieplo a przebieg juz ok 200tys to szybko zbieraj te fundusze bo jak walnie bedziesz musial miec x2 te fundusze - moze byc ze ten halas to cos od pompy paliwowej, jednak proponuje sciagnac obudowe paskow z przodu silnika, moze tam cos sie znajdzie zadales sporo pytan, chcialem wyrazic swoje zdanie na kazde z nich bo teraz w sumie to piszesz ze te napinacze nie sa jeszcze takie zle itp mysle ze na spokojnie - po pierwsze VAG -sprawdz tez przy okazji wtryski czy nie leje jakis przypadkiem
-
B7 BLB By Akjam S-Line/S4...RECARO S4B7, KIERA TTS, CARBON RS4, HEBLE S4, ISPIRI ISR8, DETAILING/KWARC/FOTKI! AIR RIDE CZESŁAW CUSTOMIZER!/ str.132
cukrujecie tutaj sporo w niej wymodziles grzechu - brawo
-
Jakiej szerokości opony do 8,5J 19" ET35
to wymiar bezpieczny aby nie kraweznikowac przy kazdym parkowaniu w srodmiesciu jednak 215 na 8.5 bedzie wygladala kozacko, widac ze OGr lubi takie naciagi
-
Błąd P0087, za niskie ciśnienie paliwa, notlauf, mechaniczny szmer.
1. tak i nie, zalezy co tam sie z nia stalo/ jesli woogole ona padla - cos mi sie wydaje ze to nie jej wina - jaki masz przebieg ori a nie na zegarach 2. jakosc paliwa ma znaczenie ale z tym to juz ciezko tutaj cos myslec, trzeba by zrobic probke paliwa itp 3. odglosy o ktorych mowisz to typowo napinacze i lancucha - mozesz miec dwie osobne usterki, jedna ze koncza sie napinacze - zrob to zanim padna do konca, a drugie to uklad wtryskowy nie domaga - najczesciej wtryskiwacze, czujniki cisnienia no i pompa tez jak ktos chcial cos poprawic w procesie spalania i podolewal w ostatnia zime jakis uszlachetniaczy albo paliwko 3 jakosci 4. soft raczej nie ma wiekszego wplywu na opis twoich usterek - aczkolwiek jesli przestawili hardcorowo kat wyprzedzenia wtrysku - to tez moze jednostka dostaje bardziej po garach 5. nie jezdzij za duzo z tymi objawami, zacznij od VAGa + dobry warsztat co zna sie na robocie a nie kowal od 1.9tdi potem sprawdz napinacze + lancuch - dokladnie ogladnij stan napinaczy czy juz nie popekaly podkladki, czy lancuch nie jest mega zarabiscie wyzabkowany,obryty - nie wiem jak to opisac - bo jak juz ci tak rzezi zarowno na cieplym jak i na zimnym to zapewne sa ladnie obryte
-
Dudnienie i buczenie
ciezko tak zdiagnozowac przez neta moga byc zawory, panewki wybite itp. sporo mozna wymieniac i wrozyc a po co masz sie denerwowac ile km masz do GDA?