Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

kkam

Klubowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez kkam

  1. Sprawdzałem mod z różnymi ustawieniami żarnika. Osobiście go nie polecam. Moje spostrzeżenia: - przesuniecie żarnika powoduje powstanie nierównomiernego rozkładu światła - środek mocno oświetlony, boki słabiej. - za duże przesunięcie powoduje zaburzenie linii swiatło-cień - ciężko ustawić identycznie żarniki w obu lampach. - modyfikując żarnik(podginając blaszki itp) możemy go uszkodzić. U siebie zostaje przy modzie z podkładkami + regulacja przesłony dla niebieskiej barwy. Jedna uwaga co do podkładek: 0,7mm - lekko niebieska poświata w centrum 2mm - niebieska poświata na całej linii swiatło-cień, ale niestety odcięcie nie jest ostre, jest mocno rozmyte
  2. Czyli po modyfikacji żarnika zwiększy się zasięg? Mam jakieś stare żarniki d2s, to zaraz sprawdzę czy można podgiąć blaszki. O ile mm obniżałeś żarnik? Częstsze kontrole? policja zatrzymywała za to? Aż taka jest różnica w ilości światła?
  3. Napewno trzeba coś podłożyć. Widziałem takie mody w projektorach, w któych żarnik trzymany jest przez druty. Natomiast w b8 jest przekręcany i nie ma chyba miejsca aby coś podłożyć
  4. Ziko_, czy mógłbyś rozwinąć kwestię pochylenia żarnika? Jest zauważalna poprawa w jasności? Jak zachowuje się linia odcięcia przy pochyleniu?
  5. Też mi się wydaje, że prawa mocniej świeci. Jak przerobie lewą to zrobię kolejne zdjęcie.
  6. Dodałem po jednej podkładce pod każdą śrubę mocującą soczewkę do odbłyśnika(soczewka jest minimalnie dalej od odbłyśnika.)
  7. Wrzucisz jakąs fotkę jak swiecą Twoje bixy? masz niebieską poswiatę, na linii docięcia? Tak świecą moje. Prawa soczewka lekko zmodyfikowana
  8. na tych spręzynach będzie tak stać(zdjęcie od osoby sprzedającej spręzyny) ---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ---------- będzie około -45mm. Weż te sprężyny a ja wezmę Twoje:wink: ---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ---------- będzie około -45mm. Weż te sprężyny a ja wezmę Twoje:wink:
  9. Sprezyny sport a4 b6 b7 4cyl tdi quattro h&r (3615386256) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
  10. Jestem po zmianie: xenon b6 -> bixenon + soczewki b8. Poniżej zdjęcia robione na tych samych ustawieniach aparatu: - xenon b6(odbłyśniki w dobrym stanie) bix z b8 Dodatkowo przerobiłem delikatnie jedną soczewkę z b8. Prawa ma lekko niebieskie odcięcie, lewa standardowo. Która według was jest lepsza?
  11. Ogólnie to kupiłem ten zestaw od naszego forumowego rezacza http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/soczewki-b8-adapterami-gotowe-montazu-lampach-b6-253680/
  12. Ja mam plastikowy adapter, i kawałek maskownicy który ułatwia pozycjonowanie.
  13. To wpadaj do stg:wink: Masz do tych soczewek adaptery i maskownice? Czy sam robisz mocowanie?
  14. Widze że modzisz bixy, Ja dziś też montuje soczewki z b8, jedna lampa już gotowa:banan:
  15. Dlaczego co 2 tygodnie? Nie jeździsz samochodem? Generalnie jest to zbędne jeżeli alternator dobrze ładuje, i co jakiś czas samochód jest odpalany.
  16. Profilaktycznie przed zimą podładuj aku i na siłę nie szukaj problemu:wink:
  17. czekamy
  18. dokładnie, jeżeli nic nie pobiera prądu, to aku długo wytrzymuje. Jedyny sprawdzony sposób na weryfikację akumulatora to test zwarciowy - sprawdzenie jaki prąd rozruchowy można pociągnać, oraz test pojemności - rozładowywanie aku stałym prądem np 5A do momentu osiągnięcia napięcia minimalnego (Pojemność = czas*prąd rozładowywania). Mierniki cyfrowe, którymi sprawdzają w sklepach nie zawsze są miarodajne. ---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:38 ---------- Mierzenie napięcia też za dużo nie mówi, bo jest bardzo zależne od temperatury. W niższych temperaturach napięcie na aku spada. Np w domu przy 20 stopniach pokaże Ci 12,8, a na zewnątrz przy -10, będzie dużo mniej.
  19. kkam odpowiedział(a) na ekskul temat w 1.9TDI
    Może nie masz prawidłowego ładowania. Ja u siebie z racji tego, że mam webasto wstawiłem akumulator 95Ah i nie ma problemów, że aku za duży. Jeżeli nie masz ujemnego bilansu energetycznego to akumulator zawsze będzie naładowany.
  20. daj logi po podmianie przepływki, zobaczymy czy jest poprawa
  21. Logi nie są kompletne, brakuje kilku grup. Powinieneś zrobić logi z: grupy normalnie: 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023. grupy Basic Settings: 000, 003, 004, 011: - grupa 000 > basic settings: logować całość przez ok. 20s; - grupa 003 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [zawór recyrkulacji spalin [EGR] będzie się cyklicznie otwierać i zamykać]; - grupa 004 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [pompa będzie się cyklicznie przestawiać]. W próbie dynamicznej grupy 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011. Z logów które zamieściłeś wynika, że problem może być z przepływomierzem. Brakuje logów z grupy 8, aby zdiagnozować przepływke
  22. z tych logów nic nie wyczytasz. Zrób logi dynamiczne, oraz logi BS. Jak będziesz miał te logi to będzie wiadomo w jakiej kondycji jest turbina, jak szybko wstaje, czy nie masz np dziury w dolocie, czy egr pracuje prawidłowo. Będziesz wiedział jakie parametry podaje przepływomierz. itp. Zrobienie logów zajmie wam 20 min. I na 90% bedziecie z nich widzieć co jest nie tak. A jak będziesz po kolei podmieniać rzeczy to ile czasu stracicie i za którym razem trafisz?
  23. Logi są źle zrobione. Przeczytaj oba wątki http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/faq-forum-diagnostyka-vag-2950/ I daj poprawne logi Test turbiny który zrobiliście to już w ogóle szkoda gadać Powinniście sprawdzić na 3,4 biegu, czy nie przeładowuje, jak wstaje itp
  24. buczenie powodowane jest o ile dobrze wiem, przez nie otwierające się do końca zawory wydechowe. Więcej jest o tym na forum, nie chce Cie niepotrzebnie wprowadzać w błąd. Aby ściągnąć wtyczkę musisz ścisnąć na niej plastikowe zabezpieczenie/wypust i wysunąć wtyczkę.
  25. Ja w sytuacjach jak coś nie domaga robię logi dynamiczne i statyczne. Mając pomiary możesz stwierdzić gdzie jest usterka, zgrubnie. Wątpię, że przepływka sama w sobie powoduje buczenie. Jeżeli masz zdjęty wąż to, żle mierzy ilość powietrza. Możesz zrobić doświadczenie:podłącz węże i odłączasz kabel od przepływki, sprawdz czy będzie buczenie. Ogólnie takie sprawdzanie to chodzenie trochę po omacku. Po to są sterowniki, czujniki itp aby z nich korzystać. Za pomocą diagnostyki można naprawdę wiele wyczytać. A kabelek za 40zł to nie majątek. Zwróci się bardzo szybko. Co do buczenia to może być wałek, ale to już wymieniłeś, turbina, EGR. Podjedz do Twojego mechanika i zrób logi, Wklej na forum to napewno coś więcej powiemy. Robiliście w ogolę z mechanikiem logi dynamiczne? tzn w trakcie jazdy, 3 bieg 1500ob -4000 obrotów z pedałem gazu do dechy?

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.