Treść opublikowana przez kkam
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Sprawdzałem mod z różnymi ustawieniami żarnika. Osobiście go nie polecam. Moje spostrzeżenia: - przesuniecie żarnika powoduje powstanie nierównomiernego rozkładu światła - środek mocno oświetlony, boki słabiej. - za duże przesunięcie powoduje zaburzenie linii swiatło-cień - ciężko ustawić identycznie żarniki w obu lampach. - modyfikując żarnik(podginając blaszki itp) możemy go uszkodzić. U siebie zostaje przy modzie z podkładkami + regulacja przesłony dla niebieskiej barwy. Jedna uwaga co do podkładek: 0,7mm - lekko niebieska poświata w centrum 2mm - niebieska poświata na całej linii swiatło-cień, ale niestety odcięcie nie jest ostre, jest mocno rozmyte
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Czyli po modyfikacji żarnika zwiększy się zasięg? Mam jakieś stare żarniki d2s, to zaraz sprawdzę czy można podgiąć blaszki. O ile mm obniżałeś żarnik? Częstsze kontrole? policja zatrzymywała za to? Aż taka jest różnica w ilości światła?
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Napewno trzeba coś podłożyć. Widziałem takie mody w projektorach, w któych żarnik trzymany jest przez druty. Natomiast w b8 jest przekręcany i nie ma chyba miejsca aby coś podłożyć
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Ziko_, czy mógłbyś rozwinąć kwestię pochylenia żarnika? Jest zauważalna poprawa w jasności? Jak zachowuje się linia odcięcia przy pochyleniu?
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Też mi się wydaje, że prawa mocniej świeci. Jak przerobie lewą to zrobię kolejne zdjęcie.
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Dodałem po jednej podkładce pod każdą śrubę mocującą soczewkę do odbłyśnika(soczewka jest minimalnie dalej od odbłyśnika.)
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Wrzucisz jakąs fotkę jak swiecą Twoje bixy? masz niebieską poswiatę, na linii docięcia? Tak świecą moje. Prawa soczewka lekko zmodyfikowana
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
na tych spręzynach będzie tak stać(zdjęcie od osoby sprzedającej spręzyny) ---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:06 ---------- będzie około -45mm. Weż te sprężyny a ja wezmę Twoje:wink: ---------- Post dopisany at 23:07 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ---------- będzie około -45mm. Weż te sprężyny a ja wezmę Twoje:wink:
-
spręzyny H&R quattro
Sprezyny sport a4 b6 b7 4cyl tdi quattro h&r (3615386256) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
-
Wymiana soczewki z odbłyśnikiem bixenon Valeo na soczewki z Audi A4 B8
Jestem po zmianie: xenon b6 -> bixenon + soczewki b8. Poniżej zdjęcia robione na tych samych ustawieniach aparatu: - xenon b6(odbłyśniki w dobrym stanie) bix z b8 Dodatkowo przerobiłem delikatnie jedną soczewkę z b8. Prawa ma lekko niebieskie odcięcie, lewa standardowo. Która według was jest lepsza?
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Ogólnie to kupiłem ten zestaw od naszego forumowego rezacza http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-153/soczewki-b8-adapterami-gotowe-montazu-lampach-b6-253680/
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Ja mam plastikowy adapter, i kawałek maskownicy który ułatwia pozycjonowanie.
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
To wpadaj do stg:wink: Masz do tych soczewek adaptery i maskownice? Czy sam robisz mocowanie?
-
[ALL B6 AVF] Individual Avant by józek726 :) s-line plus | LZ5F | webasto ---> projekt full opcja:)
Widze że modzisz bixy, Ja dziś też montuje soczewki z b8, jedna lampa już gotowa:banan:
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Dlaczego co 2 tygodnie? Nie jeździsz samochodem? Generalnie jest to zbędne jeżeli alternator dobrze ładuje, i co jakiś czas samochód jest odpalany.
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
Profilaktycznie przed zimą podładuj aku i na siłę nie szukaj problemu:wink:
- Prędkość na FISIE B6
-
Jaki akumulator kupić do Audi?
dokładnie, jeżeli nic nie pobiera prądu, to aku długo wytrzymuje. Jedyny sprawdzony sposób na weryfikację akumulatora to test zwarciowy - sprawdzenie jaki prąd rozruchowy można pociągnać, oraz test pojemności - rozładowywanie aku stałym prądem np 5A do momentu osiągnięcia napięcia minimalnego (Pojemność = czas*prąd rozładowywania). Mierniki cyfrowe, którymi sprawdzają w sklepach nie zawsze są miarodajne. ---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:38 ---------- Mierzenie napięcia też za dużo nie mówi, bo jest bardzo zależne od temperatury. W niższych temperaturach napięcie na aku spada. Np w domu przy 20 stopniach pokaże Ci 12,8, a na zewnątrz przy -10, będzie dużo mniej.
-
Problem z odpaleniem
Może nie masz prawidłowego ładowania. Ja u siebie z racji tego, że mam webasto wstawiłem akumulator 95Ah i nie ma problemów, że aku za duży. Jeżeli nie masz ujemnego bilansu energetycznego to akumulator zawsze będzie naładowany.
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
daj logi po podmianie przepływki, zobaczymy czy jest poprawa
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
Logi nie są kompletne, brakuje kilku grup. Powinieneś zrobić logi z: grupy normalnie: 000, 001, 003, 004, 007, 013, 014, 018, 023. grupy Basic Settings: 000, 003, 004, 011: - grupa 000 > basic settings: logować całość przez ok. 20s; - grupa 003 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [zawór recyrkulacji spalin [EGR] będzie się cyklicznie otwierać i zamykać]; - grupa 004 > basic settings: logować całość przez ok. 50s [pompa będzie się cyklicznie przestawiać]. W próbie dynamicznej grupy 000, 001, 003, 004, 008, 010, 011. Z logów które zamieściłeś wynika, że problem może być z przepływomierzem. Brakuje logów z grupy 8, aby zdiagnozować przepływke
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
z tych logów nic nie wyczytasz. Zrób logi dynamiczne, oraz logi BS. Jak będziesz miał te logi to będzie wiadomo w jakiej kondycji jest turbina, jak szybko wstaje, czy nie masz np dziury w dolocie, czy egr pracuje prawidłowo. Będziesz wiedział jakie parametry podaje przepływomierz. itp. Zrobienie logów zajmie wam 20 min. I na 90% bedziecie z nich widzieć co jest nie tak. A jak będziesz po kolei podmieniać rzeczy to ile czasu stracicie i za którym razem trafisz?
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
Logi są źle zrobione. Przeczytaj oba wątki http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/tdi-diagnostyka-aktualizacja-20-viii-2012-a-12031/ http://a4-klub.pl/diagnostyka-vag-32/faq-forum-diagnostyka-vag-2950/ I daj poprawne logi Test turbiny który zrobiliście to już w ogóle szkoda gadać Powinniście sprawdzić na 3,4 biegu, czy nie przeładowuje, jak wstaje itp
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
buczenie powodowane jest o ile dobrze wiem, przez nie otwierające się do końca zawory wydechowe. Więcej jest o tym na forum, nie chce Cie niepotrzebnie wprowadzać w błąd. Aby ściągnąć wtyczkę musisz ścisnąć na niej plastikowe zabezpieczenie/wypust i wysunąć wtyczkę.
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
Ja w sytuacjach jak coś nie domaga robię logi dynamiczne i statyczne. Mając pomiary możesz stwierdzić gdzie jest usterka, zgrubnie. Wątpię, że przepływka sama w sobie powoduje buczenie. Jeżeli masz zdjęty wąż to, żle mierzy ilość powietrza. Możesz zrobić doświadczenie:podłącz węże i odłączasz kabel od przepływki, sprawdz czy będzie buczenie. Ogólnie takie sprawdzanie to chodzenie trochę po omacku. Po to są sterowniki, czujniki itp aby z nich korzystać. Za pomocą diagnostyki można naprawdę wiele wyczytać. A kabelek za 40zł to nie majątek. Zwróci się bardzo szybko. Co do buczenia to może być wałek, ale to już wymieniłeś, turbina, EGR. Podjedz do Twojego mechanika i zrób logi, Wklej na forum to napewno coś więcej powiemy. Robiliście w ogolę z mechanikiem logi dynamiczne? tzn w trakcie jazdy, 3 bieg 1500ob -4000 obrotów z pedałem gazu do dechy?