Treść opublikowana przez kkam
-
Jak rozebrać tylnie lampy sedan
Musisz wykrecić całkowicie śrubę od strony bagażnika, a następnie zdecydowanym ruchem wyciągasz lampe. Lampa przykręcona jest tylko na 1 śrubie ---------- Post dopisany at 11:49 ---------- Poprzedni post napisany at 11:48 ---------- czerwona zawleczka to awaryjne otwieranie klapki paliwa
-
Gaśnie po odpaleniu pb/lpg
masz kabelek? jak tak to zrób logi. Jak nie masz to mogę Ci pomóc z logami, często jestem w Miastku
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
po prostu obecne silniki są projektowane w wiadomym celu - użytkownik ma kupić samochód na 3-4 lata, a potem iść do salony po nowy samochód
-
A4 b6 tdi 130 awx- ciężko pali- im zimniejszy silnik tym gorzej pali
sprawdź czy nie zapowietrza się układ paliwowy
-
tylko jeden błąd 01561
sprawdź czy nie ma uszkodzonej wiązki elektrycznej idącej do drzwi(w gumie łączącej drzwi ze słupkiem)
-
Przygasające ksenony
Ogólnie to ksenony tak się zachowują. Zaraz po odpaleniu świeca mocniej, natomiast po 20-30 sekundach jasność stabilizuje się na właściwym poziomie.
-
ESP mam wlączyć czy samo się włączy ?
jak świeci to znaczy, ze jest wyłączone
-
podłączenie grzałki wody do klimatronika
przypomnij się jutro na PW to podeśle Ci schemat, teraz pisze z laptopa, a wszystko mam na kompie stacjonarnym
-
podłączenie grzałki wody do klimatronika
tdi tak, nie wiem jak benzyna
-
podłączenie grzałki wody do klimatronika
może podepnij się równolegle do elektrycznej nagrzewnicy? Tzn z nagrzewnicy weź sygnał sterujący przekaźnikiem, który załączy Twoją grzałkę
-
Podgrzewacz płynu chłodniczego w zime
ja w zeszłym roku założyłem za 800, wiadomo, że koszt wyższy, ale masz to udogodnienie że wsiadasz do ciepłego auta.
-
Montaz skrzyni HCF i problem z impulsatorem.......
Też szukam odp na to pytanie. Z tego co się dowiedziałem to wystarczy kupić nowszy licznik. Czy ktoś może się wypowiedzieć w tym temacie?
-
Podgrzewacz płynu chłodniczego w zime
A nie lepiej dołożyć kilka stówek i zamontować webasto?
-
Czas grzania świec żarowych
Zawsze możesz podłączyć kabelek i sprawdzić.
-
Czas grzania świec żarowych
Jedno z drugim jest powiązane. W sterowniku jest mapa, w której zapisany jest czas grzania dla danej temperatury. Zmieniając tak jak opisałem przesuwasz całą mapę. Jeżeli przykładowo przy 5stopniach grzeje 1s i przesuniesz całą mapę to uzyskasz efekt że będzie już grzać np przy 10stopniach 1s, a przy 5 będzie to np 4. Nie ma możliwości wpisania temperatury bezpośrednio, Wszystko regulowane jest poprzez przesunięcie mapy. Jak chcesz bardziej zmienić mapę to trzeba modyfikować wsad
-
[B6 AWX] Work in progress...
ja mam takie same spryski, już 6 miesięcy i jest też sucho.
-
Język angielski - szybki kurs, intensywna skuteczna nauka - jak?!
najszybciej nauczysz się rozmawiając po ang, znam to po sobie, nic tak nie daje jak rozmowa. Znajdz kogos na skype i gadaj:)
-
Czas grzania świec żarowych
Tak więc żeby wydłużyć czas grzania świec musimy zalogować się do silnika i dokonać adaptacji w grupie 12 1.) Włączyć zapłon 2.) Wybrać 01 Silnik 3.) Zalogować się przy użyciu kodu 12233 4.) Adaptacja, grupa 12. 5.) Zmienić wartość adaptacji 32768 (default) na wartość bliską 32700 6.) Test i save nową wartość. 7.) Wyjście 8.) Wyłączyć i włączyć ponownie zapłon 9.) Ponowne logowanie do silnika za pomocą kodu z pkt. 3 10.) Adaptacja, blok 12 i w drugim oknie będzie widoczna zmiana. Wartość przedstawia czas grzania świec żarowych (w sekundach) Czynności te należy wykonywać przy zimnym silniku żeby mieć możliwość weryfikacji zmian wartości naszej adaptacji. Adaptację możemy wykonać w dowolnym czasie ale efekt adaptacji będzie widoczny przy zimnym silniku. Nowy czas grzania świec nie będzie widoczny w drugim oknie 12 grupy silnika. Żeby zobaczyć czas grzania musimy ponownie zalogować się do silnika 12233 adaptacja, grupa 12 i wtedy zobaczymy nowy czas
-
Czas grzania świec żarowych
Vagiem można przesunąć o kilka stopni granicę od której świece zaczynają grzać.
-
A4 b6 tdi 130 awx- ciężko pali- im zimniejszy silnik tym gorzej pali
W pierwszej kolejnosci sprawdz świece żarowe, a potem czy nie zapowietrza Ci się układ paliwowy
-
Webasto oryginał Audi czy zewnętrzny system?
webasto trzeba kupować latem, wtedy ceny są dużo niższe i sporo piecyków zalega na allegro
-
Moja A4 po ostrym tuningu :-)
weź się ogarnij:facepalm:
-
Webasto oryginał Audi czy zewnętrzny system?
dokładnie, podpinasz pod instalacje i vagiem robisz diagnozę
-
Webasto oryginał Audi czy zewnętrzny system?
Możesz opisać jak ogarnąłeś pilot uniwersalny? Webasto sterowane jest +, czyli jak podasz 12V to odpala, chodzi tak długo, jak podajesz napięcie(oczywiście jeżeli sterownik widzi ze wszystko jest "ok") Kupiłem radiolinię dwu kanałową z załączaniem czasowym (jest tego pełno na allegro np Radiolinia 2 kanałowa z pilotem DWB-100 (3671405752) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.) Skonfigurowałem tak, że naciśniecie przycisku załącza webasto na 15 min oraz zapalają się kierunkowskazy na 3s. Ponowne nacisnięcie przed upływem czasu wyłączy webasto. Jak masz jakieś bardziej szczegółowe pytania to pisz na PW ---------- Post dopisany at 17:34 ---------- Poprzedni post napisany at 17:32 ---------- przykładowe webasto z a6 WEBASTO OGRZEWANIE AUDI A6 C5 2.5 TDI 4B0265081D (3714839840) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.. Oczywiście warto poszukać jak najmłodsze/ ewentualnie kompletne, np z pompką paliwa ---------- Post dopisany at 17:37 ---------- Poprzedni post napisany at 17:34 ---------- Tak wygląda po zamontowaniu(lewa podłużnica, przy silniku 1,9 tdi)
-
Webasto oryginał Audi czy zewnętrzny system?
tak 800zł. Pilot uniwersalny 80zł, piecyk z wydechem 350zł, pompka paliwa 140zł, a reszta to węże paliwowe, kostki i kable do zrobienia wiązki. Montaż we własnym zakresie - około 10h. (w tym rozebranie piecyka na części pierwsze i czyszczenie.) Piecyk też można diagnozować vagiem, bo jest z a6