Treść opublikowana przez Dikson
-
drganie poduszki kierowcy na niskich obrotach
Kolego edekxp ale wytłumaczyłes koledze:D
-
Problem z fotelem kierowcy
Daj znać jak będziesz wiedział co się stało przynajmniej będzie wiadomo na przyszłość dla innych.
-
Pasy bezpieczeństwa nie zwijają się
Plastiki się od spodu rwie delikatnie. Zaczep trudno urwać chyba ze zrobisz to bez wyczucia.poszukaj na forum. Były posty na temat wymiany podsufitki tam będziesz miał z fotkami.
-
Tył fotela recaro s4 b6
Po co ci sam plastik? W aso można rownież kupić zestaw naprawczy to tylnych boczkow.
-
słabe grzanie stołka
Kolego kiedyś wyciagalem maty z foteli zwykłych ,roboty od zajebania.Na początku wyeliminuj inne możliwe przyczyny.
-
Wymiana listw ozdobnych b6
Tylko uważaj aby nie powyginac listew drzwiowych ja przez przypadek tak zrobiłem i miałem mały problem,jedna delikatnie dostawała.
-
Dziwne odgłosy przy 2000 obr/min
Musisz dokładniej opisać kiedy się to dzieje , czy podczas skrecania, jazdy po dziurach itp. Na odległość raczej nikt ci nie doradzi bo cieżko diagnozuje się.
-
Kolor wnetrza a fotele
Wiesz wszystko zależy od gustu, jednym się będzie podobać innym nie. Ja bym zakładał czarna alkantare i kropka.
-
Najwygodniejsze fotele
Można też recaro fotele zakupić lecz cena 4000 pln około ale wypadki jest wtedy
-
Wachacze przod audi 1,9tdi B6
Jakie wahacze są najlepsze po lemforderach(trochę drogie komplet wyjściowa 3200pln) Aby wytrzymały wiecej niż 20 tys.
-
Błędy klimatyzacji, błędy klap.
Już zrobione wtyczka najmniejsza od panelu klimatronika się wypieła. Ustawienie klap na 0 i smiga.
-
Błędy klimatyzacji, błędy klap.
Ostatnio zauważyłem iż z z lewej karetki oraz z lewej środkowej leci tylko ciepłe powietrze. Podpisałem vaga i błędy poniżej: 01841- Potentiometer/actuator for temereture flap left (G220) 09-00 adaptation limit surpassed 00604- Potentiometer positioning motor for air flow flap (G113) 09-00 adaptation limit surpassed 00735- Potentiometer in positioning motor for air recilculation flap (G143) 09-00 adaptation limit surpassed Zrobiłem nastawy podstawowe i nic. Klapy na vaga ustawiły się wszystkie na 00.ale to nic nie pomogło. Pierwszy błąd jest od silniczka schowanego z lewej strony koło pedały gazu. Reszta pod schowkiem tylko muszę namierzyc które. Co myślicie trzeba wyciągać czyścić albo wymieniać?
-
FMIC do B6 !
Dziękuję za zainteresowanie i za odpowiedzi. Jeszcze jedno ale .... Jaki wymiar coolera aby nie był za duży i nie powstała turbo dziura, czy 550x180x65 da radę ? całkowity wymiar 700x180x65
-
FMIC do B6 !
Panowie i Panie:D Przeglądam forum od kilku dni i nie mogę znaleźć nic na temat wymiaru orurowania do coolera. Czy ktoś posiada wymiar orurowania jaki należy przygotować aby połączyć to z coolerem mocowanym przed chłodnicą? Oczywiście mod do turbo BRD planowane około 200KM standardowo. Proszę nie pisać że było dużo tematów( bo było),lecz nie znalazłem w żadnych wymiarówki Może macie namiar na sklep z gotowym zestawem FMIC do B6 1,9 TDi 130PS ?
-
stłuczka z OC - pomóżcie
Kolego ,mam juz doświadczenie w tych sprawach, jestem po 3 kolizjach(nie z mojej winy:D) Na początek dzwonisz do ubezpieczyciela sprawcy zgłaszasz szkode, pózniej przyjeżdza rzeczoznawca od TU sprawcy.Dostaniesz wycenę i uwzglednione lub nie części do wymiany lub naprawy.Pózniej jedziesz do Aso Audi wyceniaja szkodę , wysyłaja do TU sprawcy wycenę i prosbę o akceptację kosztów naprawy. Nie zgadzaj się jeżeli zaniżą koszty RBG(roboczogodziny) lub jezeli będzie amortyzacja kosztów ponieważ należy sie pełna wypłata 100%. Poniżej Decyzja SN.l Decyzja Sądu Najwyższego: „W przypadku obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych wartość wszelkich czynności, których podjęcie jest niezbędne w procesie dokonywania naprawy, winna odzwierciedlać ceny faktycznie poniesione przez poszkodowanego, gdyż dopiero wówczas odszkodowanie będzie równe poniesionej szkodzie. Orzeczenie SN z dnia 16 czerwca 2003 r. (sygn. III CZP 32/03) jasno stwierdza, iż nie można w tym kontekście mówić o cenach uśrednionych, lecz stosowanych w indywidualnej naprawie dokonywanej w wybranym przez poszkodowanego zakładzie naprawczym. Tymczasem ceny zawarte w kosztorysach sporządzonych w systemach takich jak Eurotax czy Audatex, będących podstawą wyliczeń dokonywanych przez ubezpieczycieli (w tym korekt faktur stwierdzających koszt naprawy), są właśnie cenami uśrednionymi (wprowadzonymi do programu przez sporządzającego wycenę). Powołana uchwała stwierdza także, iż w przypadku zaakceptowania przez ubezpieczyciela zasadności i sposobu dokonania naprawy, ubezpieczyciel nie powinien kwestionować wysokości tych kosztów. Jest to także równoznaczne z przyznaniem poszkodowanemu prawa do swobodnego wyboru zakładu naprawczego, z którego usług chce skorzystać”
-
18" 8j ET30 w Avancie Quattro - pytanie
Ja mam letnie felgi 18 cali ET 30 i nic nie obciera opony 225/40. Równo z nadkolami nie wychodza na zewnatrz.
-
Awaria Kompresora klimatyzacji
Dowiedziałem sie w serwisie w audi iż jeżeli nawet czynnik ucieknie z układu wtedy kompresor w ogóle się nie załączy. Więc jak sie ma zatrzeć. Nie wypisujcie bzdur.
-
Obniżenie
Jeżeli chcesz mieć twardo wymień sprężyny na erbach pro kit do tego zmieniłem amorki na monroe o obniżonym skoku nr E1284 tył przód E2054 jeżdżę teraz jak na gwincie.
-
Jaka jest Minimalna ilosc środka chłodzacego żeby klima wciąż działała???
Ile ma być nabite czynnika to jest zapisane w tabelach dokładnie u siebie w B6 mam 500gram i tyle ma być czynnika w układzie.Jak jest za dużo to tez jest nie dobrze.
-
Czujnik wysokiego ciśnienia
patrząc z przodu auta to pod prawą lampą, niestety żeby go wymienić trzeba zdemontować zderzak... JA wymieniałem w tym roku czujnik i żadnego zderzaka nie trzeba ściągać.Ale to w B6 w B7 nie wiem.Czujnik jest umocowany dokładnie na chłodnicy klimy od strony kierowcy ,dokładnie na dolnym rogu lampy
-
Uruchomienie klimy
3R0959126 to jest nr VW ten sam czujnik
-
Uruchomienie klimy
Mam taki czujnik na sprzedaż za 90pln pójdzie info 508039913. 8E0959126 jest umiejscowiony na górze chłodnicy z lewej strony.
-
Kompresor włącza się dopiero po dodaniu gazu
Raczej mechanik ma rację.Pozostaje ci jedno aby wyciągnąć kompresor i zaglądnąć do niego tak jak kolega powiedział. U mnie miałem trochę inny problem na wolnych obrotach klima działała lecz po dodaniu gazu amen.Musiałem zakupić nowy kompresor i teraz śmiga jak szalony. Stary się zacierał rok auta 2003 więc nic nie działa wiecznie niestety ---------- Post dopisany at 19:07 ---------- Poprzedni post napisany at 19:07 ---------- Raczej mechanik ma rację.Pozostaje ci jedno aby wyciągnąć kompresor i zaglądnąć do niego tak jak kolega powiedział. U mnie miałem trochę inny problem na wolnych obrotach klima działała lecz po dodaniu gazu amen.Musiałem zakupić nowy kompresor i teraz śmiga jak szalony. Stary się zacierał rok auta 2003 więc nic nie działa wiecznie niestety
-
Odczyt ciśnienia VAG-iem.
Mam podobny problem, 7 BAR i rośnie do kilkunastu, po dodaniu gazu klima się wyłącza wentylator przestaje działać, dziś jadę wymienić zawór rozprężny chyba tak to się nazywa, tez w klimie jestem słaby, umiejscowiony jest w rurce z lewej strony przy filtrze przeciwpyłkowym. ---------- Post dopisany at 11:08 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ---------- Mam podobny problem, 7 BAR i rośnie do kilkunastu, po dodaniu gazu klima się wyłącza wentylator przestaje działać, dziś jadę wymienić zawór rozprężny chyba tak to się nazywa, tez w klimie jestem słaby, umiejscowiony jest w rurce z lewej strony przy filtrze przeciwpyłkowym.
-
Odczyt ciśnienia VAG-iem.
Możesz sprawdzić ciśnienie Vagiem .Wchodzisz w sterownik klimy później w bloki mierzone i tam będziesz miał.