Treść opublikowana przez black70
-
Wymiana oleju i rozrządu ASO ?
Odświeżam temat. Poniżej aktualna wycena przeglądu z Autorud Rzeszów dla A4 B8 z 2012r. 177KM. Zaznaczam - jest to sama robocizna. Olej oraz filtry klient dostarcza sam. Proszę o info, jeśli ktoś wie, co wchodzi w skład ostatniej pozycji "Przegląd z wymianą oleju" za kwotę 367,90.
-
Wysoki poziom oleju na MMI
Poziom oleju w silniku nigdy nie powinien rosnąć. Jeśli tak się dzieje, to mamy problem: 1. Do oleju dostaje się płyn chłodniczy = wydmuchana uszczelka pod głowicą lub pęknięty blok silnika, głowica 2. Do oleju dostaje się paliwo (olej napędowy) = uszkodzony filtr cząstek stałych
-
Jaki aparat fotograficzny kupić ?
Kolego, przede wszystkim nie słuchaj facetów w dużych marketach. Wcisną ci towar, który akurat chcą sprzedać, chociaż te A6000 nie jest taki zły. Czytaj fora internetowe (np. nikoniarze.pl) testy z komentarzami na optyczne.pl... Sam musisz zdecydować w jaki system chcesz wejść i czy chcesz się rozwijać w fotografii. Wiąże się to w późniejszym czasie z zakupem dodatkowych szkieł i innych akcesoriów. Jeśli zdecydujesz się na bezlusterkowce, to znacznie drożej będą kosztować cię dobre i jasne szkła. Zyskasz za to małe gabaryty. Lustrzanki są większe i cięższe, ale mają lepszą ergonomię (lepiej leżą w dłoni), większy wybór szkieł i niższe ceny szkieł i aparatów (z podobnej półki). Temat rzeka. Jak kiedyś wybrałem system Nikona i już tak w nim siedzę
-
Czy mogę do tego sprzętu zastosować dłuższy kabel ?
Nie straci
-
ZimówkiZimówki 225/40/18 - budżetowy zakup moje pomysły + Wasze propozycje
Wracając do tematu, to też miałem podobny dylemat - oczywiście przy 18 calach. Jeśli ma być to budżetówka i do takiej jazdy jak podał autor wątku, to minimum Barum Polaris 3. Jak zobaczyłem gdzieś w testach drogę hamowania tych wymienionych Kormoranów w porównaniu do Barumek, to za głowę się złapałem. Kilka metrów różnicy na niekorzyść Kormoranów. Uważam, że lepiej dopłacić, niż wjechać w kufer auta, które nagle zatrzyma się przed tobą np. na takich Barumkach lub lepszych
-
Pytanie dotyczące techniki jazdy manualem w B8
W ogóle się nie sugerować, albo najlepiej wyłączyć to ustrojstwo, jeśli chcecie dobrze dla silnika, turbiny i dwumasy. Oszczędności? - Wolne żarty. Naprawa wyjdzie drożej. Podobnie z systemem start/stop. Wyłączać. Złudne oszczędności.
-
czy nie powinno być filtra ?
Ja do tej kratki (na pierwszej fotce) mam jeszcze jakiś czujnik podpięty. Wychodzą z tego jakieś kable. Do czego to? Poza tym ja też byłem zdziwiony i też myślałem, że tam powinien siedzieć filtr Swoją drogą słabo to wygląda. Jakieś suche liście lądują od razu do wiatraka...
-
[B8] 245/40/R18 na zimę?
Powiem szczerze, że nawet nie wiem, jaką mam szerokość felg.
-
[B8] 245/40/R18 na zimę?
Jak w temacie. Zastanawiam się, czy nie jest to za niski profil na warunki zimowe. Czy ktoś pomyka na takich zimówkach?
-
Wyzszy profil opony A4 B8 Avant
Kolego, omijaj szerokim łukiem takich sprzedawców. Do B8 to 255/50/R17. Jeśli chodzi o 17", to w mojej wlepce jest jeszcze 245/445/R17. Wejdź sobie na http://www.opony.com.pl/narzedzia/zamienniki-opon/205/60r16/i sam porównaj. Przy 255/50/R17 średnica koła to 656.8 mm, a przy 255/55/R17 to już 679.3 mm.
-
Spoty Przemyśl
Ale umawialiśmy się o 19. Nie wiem skąd ta 17? Ja byłem o 19 na dolnym parkingu, ponieważ nie było potwierdzenia na Orlenie. No cóż, next time
-
Spoty Przemyśl
Postaram się wpaść. edit: Widzę, że jesteście z Żurawicy i Jarosławia. Może żebyście nie gonili przez całe miasto, to spotkajmy się na parkingu na górce w lasku za Orlenem. https://www.google.pl/maps/dir/49.8086209,22.762307//@49.8086159,22.7621888,216m/data=!3m1!1e3?hl=pl
-
Spoty Przemyśl
Melduję się i ja
-
SYSTEM START/STOP Czy bezpieczny dla silnika ?
Ja wyrobiłem sobie już taki odruch: Jak zapalam autko, to od razu wyłączam to dziadostwo Dla samego silnika nawet jest lepiej jak pracuje non stop, niż jest co chwilę włączany/wyłączany. O podzespołach (rozrusznik, turbina) koledzy wypowiedzieli się już wcześniej. Ekologia? - wolne żarty. To wszystko to jest pic na wodę, aby spełniać pseudo normy narzucone przez UE i opróżniać skutecznie portfel szczęśliwego i nieświadomego użytkownika.
-
po wymiania lozyska wyciskowego dalej szumi
A z której strony wałka znajduje się to łożysko? Chyba nie od skrzyni biegów, że trzeba skrzynię rozbierać?
-
Wymiana dwumasy sprzegła
Coś się zmieniło? Bo jeszcze nie dawno wyczytałem, że dwumasy do B8 nie da się zregenerować. edit: Ponoć największy problem jest z wyważeniem.
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
Jeszcze może stukać łożysko półosi w skrzyni. http://a4-klub.pl/index.php?/topic/291436-stukot-na-biegu-jalowym-luz-lozyska-polosi-w-skrzyni/
-
Jaki płyn do chłodnicy w Audi A4 B8?
W mojej instrukcji pisze, że G12 miesza się z G12+ i G12++. Widocznie G13 w 2011r. jeszcze nie było i dlatego nie ma o nim wzmianki. Tak tylko przypuszczam, bo chyba wszystkie powinny się mieszać.
-
Jaki płyn do chłodnicy w Audi A4 B8?
Ja na zbiorniczku mam napis G12
-
Czy używać klimatyzacji w porze jesienno-zimowej ?
Sprawdzenie ilości oleju i czynnika chłodzącego to standardowa procedura w każdym serwisie, który zajmuje się klimatyzacją. Te czynności powinny być wykonane podczas każdorazowego przeglądu, bądź odgrzybiania/ozonowania układu klimatyzacji. W każdym przypadku czynnik powinien być wypompowany, ważony i w razie konieczności uzupełniony. Tak samo powinno być z olejem. A zakłady, jak pisze kolega wyżej, które tego nie robią, należy omijać szerokim łukiem.
-
Czy używać klimatyzacji w porze jesienno-zimowej ?
Co to znaczy używać bądź nie? Po prostu ustawia się żądaną temperaturę we wnętrzu, daje na "auto" i tak przez cały rok W zimie ma grzać, a w lecie chłodzić. Po to jest właśnie klimatronik
-
Jakie koło dwumasowe oraz sprzęgło do A4 B8 2.0TDI CR?
Mogą to być objawy padającego dwumasu. Zrób jeszcze mały test. W sieci znajdziesz informacje, jak w prosty sposób zdiagnozować usterkę (pierwszy lepszy link- źródło: motoryzacja.interia.pl) - Jadąc na 5. biegu zejdź pod 1000 obr./min i maksymalnie wciśnij pedał gazu. Silnik ze sprawnym kołem będzie płynnie przyspieszał. Przy zepsutym kole pojawić się mogą wibracje, telepania i szarpnięcia. - Jadąc na 3. biegu na obrotach około 3000 wymuś szarpnięcie na sprzęgle kilkakrotnie gwałtownie kopiąc w pedał gazu. Jeżeli pojawią się hałasy i wibracje, to może to być objaw uszkodzenia koła dwumasowego.
-
Dywaniki - PETEX, SCHONEK czy oryginalne z ASO
Dałem się kiedyś namówić do mojej wcześniejszej B6 na Petexy welurowe. Po niecałym roku wytarłem prawym obcasem dziurę na wylot. (jazda w półbutach do pracy) Niestety, Petexy są przereklamowane. Lepiej kupić najtańsze dedykowane welury ze stopperami na allegro. Dywaników gumowych nie uznaję.
-
Jakie macie przebiegi swoich 2.0 TDI spalanie
A4 2011 CAGA, 195 tys. km - nie kręcone. Przy wciśnięciu pedału sprzęgła słychać delikatnie jakieś metaliczne tarcie. Arek, miałeś podobnie? Co konkretnie wymieniałeś? Poza tym bez uwag. Co mnie irytuje? - system start/stop - w dieslu to jakieś nieporozumienie. Jeszcze gorsze jest to, że trzeba go wyłączać po każdym uruchomieniu silnika - asystent zmiany biegów - najlepiej nie zwracać na niego uwagi albo wyłączyć.
-
Audi A4 B8 2010 Oświetlenie Tył
Światła dzienne zostały zaprojektowane w jednym celu - do jazdy w dzień przy dobrej widoczności. W porze jesienno-zimowej, przy słabej widoczności, jak jest szaro i deszczowo/śniegowo, należy włączyć światła mijania (przepisy ruchu drogowego). Wtedy tył Ci świeci Po co więc kodować?