Treść opublikowana przez Gniady
-
[ALL] Wygięte mocowanie amortyzatora
Troche gimnastyki w imadle,a ten wachacz to prosty jest?
-
[ALL B5] Sensor airbag
Aż tyle nie bedziesz musiał rozbierać żeby go wyciągnąć ,jesteś pewny że to sensor ,jaki błąd?
-
F1, Rajdy i Motorsport
Polakowi zawsze wiatr w oczy,szkoda też Massy ale się ciesze że Hamilton miał problemy bo nie przepadam za tym watażką, nowa skrzynia i trójka znikła ha ha!!!
-
[ALL] Jakie auta maja 5x100?
Kiedy?
-
[ALL] Jakie auta maja 5x100?
Toledo ,leon ,subaru,golf 3,4,5,6 nie jestem pewien ale chyba jeszcze fabia i octawia.
-
[B5 AFN] Dzwiny osad w układzie chłodzenia
Może miałeś wcześniej wodę zalaną
-
[ALL B5] Jak ładować akumulator z klemami?
Jak ładujesz na zakręconych korkach bądż bezobsługowy to po odłączeniu prostownika trzeba odczekać dłuższą chwile przed odpaleniem aż opary odparują ,grozi rozsadzeniem akumulatora.[br]Dopisany: 04 Październik 2010, 19:47_________________________________________________
-
[B5 AFN] Przechylone tylnie koło.
Witam brać samochodową .Problem mam taki ponieważ zauważyłem że tylnie koła nie stoją pionowo lewe minimalnie odbiega ale prawe dużo więcej[ górna część chowa się do środka] nie wiem jakie są normy odchylenia ale jak przykładam poziomnice wysokości koła to odchył od pionu jest 1 cm.Nawet jak podniose auto na lewarku koło nie wraca do pionu ,auto nie miało dzwona ,łożyska sprawne nic nie wyje i nie stuka opony wewnętrznie nie żdziera. Czy temu są winne tuleje w tylnej belce i wymiana jest pilna ???
-
Zakup alkomatu co wybrac?
Musisz pamiętać że pomimo braku alkoholu we krwi organizm może być jeszcze bardzo zmęczony zwłaszcza głowa
-
[B5 AHU] Mobil 15w40 w 1.9 tdi (dobrze czy żle?)
Bo będzie gęsty.
-
[ALL B5] Stukanie w kolumnie
Pod maglem tam gdzie wchodzi ''sztyca'' od kierownicy jest nakrętka ''18'' możesz ją dokręcić nie za mocno bo ciężej będzie chodzić kierownica stuki niweluje ale ile u Ciebie będzie poprawy nie wiem ,wymieniłem też lewy drążek bo stukał na dziurach jak i podczas energicznego ruszania kierą,wymieniłem sam [1h] koszt drążka TRW-65zł.Ogólnie elementy zawieszenia ze sworzniem kulowym ciężko sprawdzić nawet po wymontowaniu pisze to bo mój drążek po wyjęciu wydawał się dobry.pozdrawiam.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Spoko masz racje ,ja niestety mam dalej problem bo okazało się że to wcale nie końcówka w moim przypadku po wymianie stuka dalej jak kręce szybko kierownicą,więc albo drążek kierowniczy ma luz posiada on bowiem sworzeń kulowy albo cały drążek odkręcił się od maglownicy,magiel odpada bo stuki dochodzą z lewej strony i łapiąc za drążek jak ktoś kręci kierownicą to luz jest wyczuwalny ,szkoda że dojście jest fatalne w warunkach garażowych.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Zobacz czy na łącznikach naokoło jest guma jak jest to nie powinno stukać,łącznik wymienisz z lewarka.Luz na amorze to rzadkość.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
To napisze wam gdzie ja mam luz -na końcówce drążka kierowniczego ale nie na sworzniu kulowym tylko na nagwintowanym pręcie który wychodzi z odlewu sworznia kulowego, długo do tego dochodziłem ale udało się .Nie wiem co ten Helmut tam zakładał ale LMO czy TRW to nie jest.
-
[B5 1Z] Wymiana rozrządu
Jak to rolka to sprawa poważna a tydzień autobusem trochę Cie zrelaksuje a będziesz spał spokojnie.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Moskal mam wymieniony komplet i dalej stuka tylko na starej kostce [tzw. kocie łby]słyszałem o tym że może być luz na nakrętce amora z góry,przejazd przez hopki też nie stuka,czekam aż kolega Tzieland zdjagnozuje zawieche w swojej gablocie i o tym napisze.
-
[B5 1Z] Wymiana rozrządu
Napinacz jest po lewej od alternatora a na rozrządzie to może piszczeć rolka.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Pełna kultura wszystko z uśmiechem napisałbym tak :nikt się nie bił nikt nie kłócił nikt nikogo nie przewrócił . Tzieland łożyska wyją nie stukaja
-
[B5 1Z] Wymiana rozrządu
To może piszczeć napinacz alternatora.
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Rozumie Cie moskal ale zmieniasz strukture wewnętrzną materiału w ten sposób i różnie może być osłabi się w środku albo nie ,nalej wrzątek do kufla na piwo i wstaw do zimnej wody, pisze o tym z racji bezpieczeństwa bo to jest układ kierowniczy i tylko o to mi chodzi -dobra piwo czeka cześć
-
[ALL] Pukanie nie ustało po wymianie wahaczy
Jak zagrzejesz do czerwonego i polejesz wodą to narobisz tylko bidy bo zwrotnica ci pęknie z powodu różnicy temperatur[szok termiczny]zagrzej i odkręcaj bez polewania.Sprawdż czy nie masz luzu na górnej śrubie amortyzatora bo wymienisz możliwe że dobre końcówki a stuki mogą być dalej.Pozdrawiam.
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
Po opuszczeniu.
-
[ALL B5] Średnica wężyków przelewowych paliwa
Wymiary prawidłowe-kolor czarny z oplotem w środku bez oplotu Ci się załamie.
-
[ALL] Wymiana wahacza - spostrzeżenia
Te na sworzniu możesz dokręcać na opuszczonym aucie bo to jest bez różnicy -te na tulei dokręcasz w pozycji roboczej bo inaczej to zerwiesz tuleje i bardzo szybko wykończysz wachacz.
-
[B6 ASN] Jak wyciągnać połamaną miarke oleju???
Szprycha rowerową?