Treść opublikowana przez flex78
-
jaka jest róznica miedzy termostatem 84 i 87 czy duza
84 stopnie ładują na ciepłe kraje np. Włochy
-
pilot od alarmu i centralnego nie otwiera drzwi i nie wyłącza syreny
Myślałem, że masz fabryczny alarm. Niestety nie pomogę w tym temacie
-
pilot od alarmu i centralnego nie otwiera drzwi i nie wyłącza syreny
Wypróbuj to (u mnie w B5 2000 r zadziałało), jak masz 2 niedziałające kluczyki Żaden z kluczyków nie działa 1. Wkładamy kluczyk do programowania do stacyjki i włączamy zapłon (siedzisz w aucie z otwartą szybą) 2. Wkładamy obojętnie jaki kluczyk do zamka drzwi od strony kierowcy i zamykamy kluczem auto 3. Kluczyk w stacyjce - naciskamy przycisk zamknij przez ok. 3 sekundy. Powinien nam się odezwać klakson choć nie jest to regułą, lub zaświecić awarujne. 4. kluczyk w stacyjce - naciskamy otwórz i klucz otwiera samochód
-
Problem z hamulcami przy pierwszym hamowaniu.
Panowie, u mnie to samo. Pierwsze hamowanie było tragiczne, pedał wchodził w podłogę a auto jechało jak...
-
Rdzawy nalot na kole pasowym rozrządu i mocne swierszczenie. Rozwiązane !
Czy taki masz ten dźwięk, u mnie jest właśnie taki, pojawił się powymianie kpl rozrządu, pompy, i wszystkich pasków VIDEO0026 - YouTube
-
Parujace wnetrze
połóż dziennik zachodni na deskę rozdzielczą zastawiając tym samym otwory nawiewu na szybę i daj znać czy pomogło/ miałem to samo, gazeta pomogła co jakiś cza wymianka gazetki na "świeższą"
-
Czy to wina Termostatu ?
Straszny zmarzluch z Ciebie, jak tak grzejesz to się nie dziw, że temperatura chłodziwa tak spada - fizyka działa
-
Service in 1100km jak usunąć
Nie rozumiem , po co zaśmiecasz forum skoro znasz rozwiązanie twojego problemu (-:
-
Service in 1100km jak usunąć
W modelu B5 (1999-2001) można skasować serwis za pomocą przycisków w liczniku : A - przycisk z lewej strony B - przycisk z prawej strony 1. Wyłączyć zapłon 2. Przy wciśniętym przycisku B WŁĄCZYĆ zapłon - na wyświetlaczu pojawi się: "service OEL" 3. Przycisk A pociągnąć do siebie i przytrzymać aż napis "service OEL" zmieni się na "service ---" 4. Przez ponowne naciśnięcie przycisku B - na wyświetlaczu pojawi się: "service INSP" 5. Przycisk A pociągnąć do siebie i przytrzymać aż napis "service INSP" zmieni się na "service ---"
-
Wskaznik Paliwa
Jeżeli nr licznika zaczyna się od 4B0 920 ..... to na 100% licznik z A6, jak zaczyna się od 8D0 920 ... to masz licznik z A4
-
Wskaznik Paliwa
Masz licznik z Audi A6 lub pływak w baku z A6-ki.
-
Wachania temperatury cieczy chłodzącej
NIe chcę wywoływać niepotrzebnej dyskusji. Jeżeli dasz nadmuch na full i zatrzymasz auto na parę minut to temperatura chłodziwa spadnie, przy wyłączonym nadmuchu nie ma prawa spaść poniżej "90 stopni". Niestety fizyki nie oszukasz. Jeżeli w aucie nie miałbyś termostatu to nie zagrzałbyś auta w porze zimowej do 90 stopni - przerabiałem to więc wiem co piszę (może w benzynie jest inaczej) Kolego "hellbean" nie masz się czym przejmować, wszystko masz OK. To co pisałem również czujniki mają mały rozjazd. Wymieniając czujnik miałem do dyspozycji 2 sztuki i ich różnica w odczytach była ok 2 stopni
-
Wachania temperatury cieczy chłodzącej
Wszystko masz OK. Sam czujnik może przekłamywać o kilka stopni. Zimą jeśli jest temperatura poniżej 0 i postoisz na włączonym ciepłym nadmuchu to temperatura zawsze spadnie - nawet poniżej 80 stopni.
-
Kody climatronika Audi A4 B5
U mnie jest podobnie, obroty również nie falują
-
Spadek mocy
Odnośnie zamulania to przyczyn może być dużo. ZVAGuj auto i wszystko będzie jasne.
-
Spadek mocy
FAktycznie, minerał. Olej ten ma inną temperaturę "krzepnięcia" niż syntetyk. Wiedz, że w niskich temperaturach olej ten trudniej dotrze do wszystkich elementów, które ma smarować i w ten oto sposób katujesz silnik. Być może przed zakupem auta silnik ciekł i sprzedający zalał go gęstym minerałem, ale mogę się mylić Moim zdaniem , kup jakiś środek do płukania silnika przed wymianą oleju i zalej takim jak powinien być np 5W40 wg normy VW 505.1 jest będzie OK, powinieneś zauważyć różnicę w pracy silnika już nawet po porannym odpaleniu w niskich temperaturach. Tutaj masz lekturę odnośnie olejów http://a4-klub.pl/silniki-diesla-29/all-tdi-olej-tdi-9726/
-
Spadek mocy
Kolego, po pierwsze olej nie spełnia normy, olej musi być full syntetyk 5W40 lub 5W30, a ty jeździsz na półsyntetyku! Po drugie, zmień mechanika...
-
Ładowanie aku w mrozy
Nic nie zaszkodzi podładować, nawet jest to zalecane zimą jak auto jet mało użytkowane, ja bynajmniej stosuję taką metodę
-
[B5 AJG] Marznące szyby od środka
Ja z kolei wożę z sobą "dziennik zachodni" i po skończonej jeździe układam go na desce nakrywając kratkę nawiewu na szybę i to też działa, brak pary i lodu od wewnąrz Oczywiście co jakiś czas nowsze wydanie gazetki (-:
-
termostat? czy cos innego ?
na 1000% termostat, miałem identyczne objawy, tempeartura w granicach 74-76 stopni
-
Nie zapala na wszystkie gary.
Powiem Ci, że czasami też mam tak, że odpali obroty są stabilne przez 5 sekund a później zaczyna go delikatnie telepać, potelepie z pare sekumd i wraca do normy, te typy chyba tak mają
-
Nie zapala na wszystkie gary.
Nie wiem, gdzie widzisz problem z odpalaniem, wg mnie pali rewelacyjnie
-
Nie zapala na wszystkie gary.
Dokładnie tak jest, bynajmniej u mnie jest tak samo jak u Ciebie i wsio jest OK
-
Brzeczyk podczas odpalania
Akumulator pada, podczas rozruchu jego napięcie spada poniżej granicznej wartości (bodajże poniżej 10V) i stąd ten sygnał dźwiękowo-świetlny
-
Nie zapala na wszystkie gary.
Panowie, czujnik podający temparaturę - sygnał na zegary zaczyna wskazania od 30 stopni, czyli jak temperatura płynu chłodzącego jest poniżej 30 stopni to wkazanie zawsze będzie 30 stopni. Na kanale 49 klimatrona można to zobaczyć. Wg mnie czujnik na 1000% jest OK pozdro