Treść opublikowana przez marekg
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
To, ze wszyscy powinni zachowac ostrożność jest oczywiste, ba nawet sam przytoczyles stosowny paragraf. Ale zaraz potem zaczynasz niepotrzebnie gdybać. Równie dobrze gdyby ten kierowca jechal jak trzaba to nic by się nie stało. Gdyby ten pieszy wyszedł kilka sekund z domu później... Itd. Bez sensu, to do niczego nie prowadzi. Masz cały czas rację, że zachowanie każdego z nas na drodze jest ważne i każdy musi zachowywać ostrożność. Mnie tez uczono w szkole jak się zachowywać na przejściu... Ale to było dawno, w czasach kiedy było nam bliżej kulturowo i mentalnie do dzikiej swloczy zza wschodniej granicy niż do zachodu. Dzisiaj dzięki Bogu trochę inaczej to wygląda nawet jeśli od pieszego dalej powinno się wymagać zachowania odpowiedniego do miejsca jakim jest przejście dla pieszych. Ale muszę tez powtórzyć, że nierozgarniety kierowca porysuje sobie auto, zamyślony pieszy w najlepszym wypadku skończy w szpitalu. I prawo musi widzieć te roznce. Samochodów jest coraz więcej, centra miast są zapchane a pieszych otumanionych tym czy innym tez coraz więcej. Nie ma bata, to kierowcy będą musieli coraz bardziej uważać. Mówimy cały czas o wypadkach czyli sytuacjach nagłych, nie planowanych do których dochodzi z rożnych przyczyn w tym właśnie nieuwagi. Po to są przepisy, kodeks drogowy żeby było jasne kto jest winien i koniec. Zapewniam cię, że ostrozny kierowca nie potraci nieogarniętego pieszego jak i odwrotnie. Ale w tym duecie wina czyjaś zawsze jest decydująca. Biorąc pod uwagę możliwe skutki dla obu stron mnie wcale nie dziwi, ze pieszy jest/ma być dodatkowo chroniony. I wcale mi t nie znasz przeszkadza, nie sądzę też, ze piesi świadomi swoich praw zaczną pchać się pod koła bardziej niż dotychczas bo prawo prawem ale skutki są nazbyt oczywiste i nazbyt bolesne właśnie dla nich. Polakow za kierownica należy wyjątkowo krótko trzymać, na polski łeb trzeba kija nie marchewki. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
Dodam jeszcze tylko, ze jak ktoś jeździ po mieście i ma straszny problem z przejściami dla pieszych i denerwuja go "święte krowy" to powinien rozważyć przesiadke na komunikację miejską. Mowie poważnie, taniej i bezstresowo. Z resztą nie bez powodu taki trend jest lansowany a ruch prywatny w centrach miast jest ograniczany. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
To akurat jest zasada, która obowiązuje jak świat światem. Chcesz cos mieć to sam o siebie zadbaj. Żaden system emerytalny bazujacy na budżecie państwa nie zagwarantuje godziwej emerytury jeśli gospodarka jest kulawa. Do tego dochodzą problemy demograficzne, które maja ogromny wpływ na stan systemu emerytalnego. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
Nie próbuj rozmywac odpowiedzialności za zdarzenie bo to czy pieszy jest rozgarniety czy nie nie ma tu nic do rzeczy. Kierowca jest chroniony samochodem a pieszego musi chronić prawo. Nieuwaga może się trafić po obu stronach ale przyczyny wypadku i wina są bezdyskusyjne. Nie można rozpatrywać takich sytuacji na zasadzie "co by było gdyby" bo dochodzi się tym sposobem do bzdurnych wniosków, rozmywa odpowiedzialnosc skutkiem czego nikt nic nie wie i nie wiadomo co dalej robić, jak zapobiegać. Jasne prawo i jasna ocena winy, w przeciwnym razie robi się burdel a w burdelu łatwo uniknąć odpowiedzialności. I nie ma dalszej dyskusji w temacie. Każdy oczywiście ma dbać o swoje bezpieczeństwo ale to, ze ktoś akurat w danym momencie jest roztargniony nie może być argumentem do cedowania winy na niego. Podobnym do twojego tokiem myślenia posługują się osoby twierdzące, ze ofiary gwałtów często są wspolwinne itd. Jedna wielka bzdura i próba rozmywania odpowiedzialności, która powinna być oczywista dla wszystkich ale nie jest. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jest możliwa rejestracja ANGLIKÓW
Jestem ciekaw ile osób tak na prawdę zdecyduje się jeździć anglikiem po Polsce na codzień a nie tylko na czas przyjadu na Święta do domu...Jakoś nie wydaje mi się, że nagle zaleje nas fala anglików... A nawet gdyby to szybko moze się ludziom odechcieć, ubezpieczyciele mogą być bezlitośni w tej kwesti... na przykład. Codzienne użytkowanie też może być dość upierdliwe i na dłuższą metę ludzie odpuszczą. Ostatecznie najlepszy biznes zrobią Brytyjczycy bo jak Polacy zaczną masowo wykupować używane auta to ceny skoczą w górę jak nigdy.
-
Po trzasnieciu drzwiami wywaliło AIR BAG
Zanim zaczniesz inwestować to sprawdź dobrze to auto bo takie przypadki jak twój to jest ewenement. Moze się okazać, ze masz ładnie nasrane w samochodzie i nie znasz dnia ani godziny kiedy ci w twarz wypali bez powodu. Gdyby to mnie się przytrafiło to auto juz by stało na szrocie. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jakie sprzęgło do Awx?
Szły... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jaki podłokietnik do A4 orginalny czy dedykowany ?
No tak - "jakoś". A ja zakładam, że ktoś kto decyduje się kupić Audi to oczekuje czegoś więcej niż "jakoś". Skoro wystarczy "jakoś" to po co przepłacać za stare Audi?
-
Jaki podłokietnik do A4 orginalny czy dedykowany ?
Żadnego dedykowanego dziadostwa chyba, że chcesz kupować dwa razy.
-
Flansza EGR a telepanie podczas gaszenia
ok moja wina, nie przyszło mi do głowy, że można takie gówno wymyśleć jak na tej aukcji a, że link źle wklejony to nie zerknąłem. Zaślepka to kawałek blachy a to co widać to jest przelotka zamiast EGR-a. Dalej nie rozumiem po co wywalać cały EGR i zastanawiać się nad skutkami braku klapy gaszącej zmiast dużo taniej po prostu zaślepić sam EGR. Przy okazji EGR siedzi na miejscu a za chwilę na stacjach diagnostycznych będą się czepiać wywalonych EGR. To co jest na aukcji to fajny sposób na wyciąganie kasy od ludzi.
-
Flansza EGR a telepanie podczas gaszenia
Zaślepka nie ma nic do klapy gaszącej. Jak się chce brać za dłubanie przy EGR chociażby to wypadałoby wiedzieć o co w tym chodzi, szczególnie, że na forum informacji jest aż naddto.
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Blacha dostarczana jest w zwojach i na miejscu przycinana i tłoczona. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Odnośnie NAVI w liczniku
Co rozumiesz pod pojęciem "pełny kolor"? Na FIS masz nawigację strzałkową, kolor nie ma tu nic do rzeczy bo mapy ci na tym wyświetlać przecież nie będzie. Jak wygląda nawigacja, która nie prowadzi do celu?
-
jaka prawda z tym ocynkiem
A jak ma być z konserwacją ? Kto chce ten robi, przecież nikt ci nie napisze, że trzeba albo nie trzeba robić bo niby kto lub co miałoby o tym decydować? Ja tego nie robiłem i robił nie będę, auto ma 13 lat i drobne ślady korozji na niektórych elementach podwozia, wszystko co pojawia się na każdym samochodzie po kilku latach eksploatacji. Zanim cokolwiek się tam zacznie dziać to auto się rozpadnie z innych powodów albo już dawno nie będzie u mnie. W tych samochodach jakąś szczególną konserwację podwozia osobiście uważam za robotę na wyrost. No można tylko po co skoro i tak wsześniej auto wyląduje na szrocie z innego powodu niż korozja.
-
Jakie sprzęgło do Awx?
Obawiam się, że tak selekcjonowanych części jak na pierwszy montaż to nawet ASO nie oferuje. Już pomijając fakt, że po wyjściu modelu z produkcji wszystko leci w dół jakościowo. LUK i Sachs w tej chwili nie mają żadnego interesu robić solidnych części do tych aut, Audi tym bardziej.
-
jaka prawda z tym ocynkiem
A bo to fajne auta były ale pomimo sympatii jaką u mnie wzbudzają (to właśnie 80 tka teścia skłoniła mnie do zakupu Audi) to jednak te samochody już nie przystają do dzisiejszych standardow wyposażenia czy oferowanego bezpieczeństwa. No cóż nic nie stoi q miejscu. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Uszczelka podłokietnika
Chętnie kupię, bo w ramach niedzielnego poranku zachciało mi się pownikać co mi do diabła skrzypi w tunelu środkowym i oprócz lepszego docięcia otworu pod podłotkienik widzę, że może i ta podkładka coś poprawi.
-
Uszczelka podłokietnika
Orientuje się ktoś, czy uszczelkę/podkładkę wchodzącą pomiędzy tunel a podłokietnik da się dokupić?
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Przyjdzie dzień, że wymienisz.
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Prawdopodobnie przyjdzie kupić coś co po prostu się podoba i jest w zasięgu budżetu. Skoro rdzy albo usterek i tak nie uda się uniknąć to niech chociaż będzie coś ładnego. Oj będzie włoch
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Nie wiem jak się traktuje zapalniczkę ale podejście do samochodu zmieniło mi się w ciągu ostatnich 5 ciu lat zdecydowanie. Od zauroczenia i nadmiernej "troski" do podejścia czysto użytkowego. Do tego dochodzi znudzenie więc każdy objaw starzenia się auta sklania mnie coraz czesciej do wymiany na cos innego niż do inwestowania ponad to co zapewnia bezpieczna jazdę i oczekiwana niezawodność. Po prostu juz mi się nie chce. Starsze auta są dla pasjonatów a ja chyba nim nie jestem. Następne auto ? Raczej będzie nowe Żeby było jasne, nie twierdzę, ze b6 czy audi to g... Chodzi o to, ze mój egzemplarz ma coraz wiecej oznak starości i coraz mniej mam z niego radości tej co kiedyś a z drugiej strony nie mam czasu i warunkow by dbać o niego by był ideałem. No i znudzil się co mam więcej powiedzieć... To ta trochę w ramach przerwy w dyskusji nad ocynkiem...
-
jaka prawda z tym ocynkiem
A jeszcze by mi się chciało konserwowac takie stare auto... Korozja mi się pojawiła na przednim blotniku bo przytarty był i prostowany wiec tu juz blacharz z lakiernikiem będą mieli co robić. Dzisiaj zdwmontowalem bagażnik dachowy a pod łapami belek lakier odparzony.... eee gowno się robi z tego auta Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Ceny waszych ubezpieczeń OC/AC w 2014 r.
Zmień ubezpieczyciela najpierw a potem ewentualnie rezygnuj z AC. Czy PZU czy kto inny i tak jak masz mieć problemy w razie kradzieży czy wypadku to będziesz je miał niezależnie jaki to zakład ubezpieczeniowy. Wszyscy są po jednych pieniądzach tylko PZU ma stawki z kosmosu.
-
Ile godzin dziennie spędzacie w pracy?
Kto to jest montarzysta?