Treść opublikowana przez marekg
-
Zawór gaszak
Baszmak, to ze coś wiesz jeszcze nie upoważnia cie do prywatnych wycieczek w moją czy kogokolwiek innego stronę. Lecz swoje kompleksy w inny sposób. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
widzę, że olejowy onanizm trwa w najlepsze... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
Na stole będzie działać tak jak w samochodzie bez podłączenia can więc tak jak to opisujesz. A ja mowie o swoim rnsd z podłączonym can, jak mam cie przekonywać ze otwarcie drzwi pilotem wzbudza nawi bo słyszę siadając na fotelu szmer napędu CD. A jednostki nawet nie dotykałem. Przy nagrzanej nawi tez jest tak jak opisywalwm - wentylator działa nawet po wyłączeniu navi przyciskiem. Z ciekawości sprawdzałem kiedys i nawet zamkniecie auta z pilota go nie wyłącza. Jeszcze jedno, tym razem o rnse- tam jest bardzo częsty błąd przy podłączeniu dokladanej navi, który powoduje, ze komfort nie potrafi jej uśpić skutkiem czego po nocy aku jest często kaput. Ok, chyba wiem skąd wątpliwości- być może błędnie założyłem, ze rnsd bez can zachowuje się tak samo jak i rnse przy złym podłączeniu. Nie wiedząc do końca jak zachowa się rnsd w b6 bez can przyjąłem, że może być problem z jej prawidłowym wyłączeniem. Jeżeli więc RNS-D podłączony bez CAN ulega całkowitemu wyłączeniu po naciśnięciu lewej gałki to rzeczywiście można całość spiąć pomijając TMC. SKutkiem jest ograniczona funkcjonalność samej nawigacji bo moim zdaniem wskazania na FIS przy nawigowaniu są dużym ułatwieniem to jednak da sie to spiąć w ten sposób bez większych problemów. Być może mapa i określanie pozycji też będzie wolniej startować ale to nie jest poważny problem. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
Wiem co mam w aucie:) i widzę jak działa. Podłączony jest can i oprócz tego, że mam pełną współpracę z FIS czyli nie tylko info z radia ale tez info z nawi o manewrach w trybie prowadzenia to i sama nawi zachowuje się dokładnie tak jak napisałem- wzbudza się po otwarciu drzwi a wentylacja przy wysokich temp. nie gaśnie razem z wyłączeniem jednostki. Uważam, ze przy prawidłowym podłączeniu rns-d dedykowanej do 8e czyli z can przez tmc tak to właśnie działa. Nie upieram się jednak, ze bez can w ogóle nie będzie działać. Po prostu pewne rzeczy działać nie będą albo będą działać inaczej niż w oryginale. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
lokalizacja wlepki?
Jak nie masz wlepki to przecież są na forum chłopaki z dostępem do bazy wiec spokojnie odtworzysz kompletacje auta na podstawie vin. Rozumiem, ze ori książki serwisowej tez nie masz. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
Przykro mi Tomcio ale w przypadku RNS-D w b6 nie do końca masz rację... Ona fabrycznie ma podłączony CAN. A co do wentylatora to niestety muszę cię zmartwić ale wyłączenie nawigacji nie zawsze powoduje wyłączenie także wentylatora. Właśnie dzięki CAN to moduł komfortu usypia to ustrojstwo. U mnie jest podłączona tak jak fabrycznie w B6 gdzie CAN idzie poprzez tuner TMC i wszystko działa tak jak opisałem wcześniej. Latem, przy wyższych temperaturach rns nawet po wyłączeniu jest chłodzony i jeśli pracuje odpowiednio długo wentylator to wyłącza go dopiero uśpienie samochodu przez moduł komfortu. Tak samo przy wsiadaniu - już otwarcie auta z pilota wzbudza RNS (wzbudza, nie włącza) co powoduje rozpoczęcie odczytu mapy i ustalanie pozcji wg GPS. Sorry tak ogólnie za OT ale ten TMC w B6 i połączenie przez CAN ma sens. Nie wiem tylko jak działa to wszystko w B5 i jak wygląda wyświetlanie na FIS
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
Nawigacja bez wyświetlania na FIS to trochę kiszka.. właśnie na FIS wyświetlane są wskazówki drogowe i następne manewry. Na głównym ekranie też można to wyświetlać ale ja tam wolę mieć podgląd położenia na mapie, poza tym na FIS łatwiej patrzeć. Nie wiem dokładnie ale po coś te CANy tam wprowadzili szczególnie, że do tłumaczenia sygnału zaprzęgnięto TMC. Czyli nie jest to zupełnie nieistotne. Nie wiem też jak usypianie nawigacji i jej ponowne wzbudzenie. U mnie na przykład otwarcie drzwi już wzbudza nawigację, startuje płyta i zaczyna łapać sygnał z satelity więc w momencie kiedy wsiądę i włączę nawigację auto już wie gdzie jest a mapa już jest w gotowości. Po wyłączeniu, szczególne w lecie jednostka możę pozostawać z włączonym wentylatorkiem więc ważne jest aby potrafiła odczytac sygnały z modułu komfortu, że ma przejsć w stan uśpienia i całkowicie się wyłączyć. Inaczej istnieje ryzyko nadmiernego obciążania aku. Poza tym jeśli dobrze pamiętam to RNSD potrzebuje sygnału ABS z obu kół bo po tym dokładnie pozycjonuje auto i natychmiast orientuje się w poprawności wykonanych manewrów.
-
Zawór gaszak
A masz na tym numer części? Bo o ile mi wiadomo to ustrojstwo stanowi całość z egr. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
Can musi iść z auta przez tuner tmc bo ten pełni podwójną funkcję czyli oprócz wychwytywania sygnału tmc również tłumaczy sygnał can audi z can nawigacji. Bez tego nie będzie nic na FIS i moze być kłopot z podswietlaniem klawiszy, reakcją na światła i prawidłowym usypianiem nawigacji. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jest możliwa rejestracja ANGLIKÓW
Nie spadną bo nie widać ku temu powodu. Nie ma szans żeby rhd stały się tak popularne żeby masowo ludzie szukali alternatywy dla aut europejskich. Nie wierze w to bo anglik to auto w naszych warunkach niepełnowartościowe. Z pewnością jednak nieco zwiększone zainteresowanie rhd podniesie właśnie ich ceny. Dupiate ubezpieczenia i będzie jak zawsze, kupa zamieszania i lamentow a potem i tak każdy jak będzie miał wybierać to kupi lhd, choćby ze wzgledu na ew.odsprzedaz. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Wymiana przycisków szyb elektrycznych
Lecą całe boczki, nie ma innej możliwości wymiany. Nawet jeśli ma to być wymiana samych jak to mówisz "nakładek". Wysłane z mojego Trooper_X55
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
Rns-d w b6 i tak potrzebuje cana do prawidłowego działania. Gala a dokładniej to sygnał z ABS lewego i prawego kola oczywiście tez musi być. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jest możliwa rejestracja ANGLIKÓW
Widzisz Pulpit a ja uważam, ze ceny lhd nie ulegną większej zmianie natomiast ewentualny popyt na rhd spowoduje wzrost cen właśnie tych drugich. A jak będzie to zobaczymy. Ja nie spodziewam się tak znaczacego zainteresowania rhd żeby stanowiły realny ekwiwalent na rynku dla wersji europejskich, to zawsze będą auta "kalekie". Sporo osób patrzy na możliwość dalszej odsprzedaży co w tym przypadku tez będzie utrudnione - znacznie mniejsza liczba chętnych. Moim zdaniem zrobi się z tego nisza rynkowa ale w dłuższej perspektywie będzie tak samo jak na zachodzie. Po prostu malo praktyczne auto dla napalencow. Nie jestem gorącym zwolennikiem formalnego zakazu rejestracji tych aut bo ludzie sami się przekonaja, ze to jednak nie cena czyni cuda. Ale trzeba mieć świadomość dodatkowych zagrożeń, które są realne. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jest możliwa rejestracja ANGLIKÓW
normalnie Jaś Fasola...
-
RNS D komunikacja i prawidlowe podlaczenie CAN czy linia K
a tuner TMC jest?
-
Musicie to zobaczyć
a że głowa chora...
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Alez lubicie popadać z jednej skrajności w drugą... Jak tak to audi za***iste fury nie to co Fiat dla plebsu. Ale jak się dorwie kilku z jakimiś smiesznymi plamkami rdzy bo z lupą dookoła auta chodzą to zaczyna się lament i wylewanie pomyj jakby b6 było nagle synonimem korozji. Umiaru trochę bo idzie się pogubić, w jednym dziale grat a w drugim synonim solidności i wychwalanie każdemu kto tylko zapyta. Kilkanaście lat to nic, pol miliona na szafie to nic... Wszyscy tylko chwalą ale jak trafi się okaja to wszystkie forumowe igiełki i bezwypadkowe sztuki nagle gniją i mają usterki... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
Eno w tv leciało Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Tak, właśnie tak to miało być przeprowadzone. Musisz iść i poprosić żeby łaskawie cie nie okradli. Mogli jeszcze zażądać pol literka krwi na dobry cel skur... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
jaka prawda z tym ocynkiem
Blacharka samochodu w najgorszym przypadku powinna być dostosowana do warunków klimatycznych typowych dla rynku przeznaczenia danego auta. Trudno wiec zgodzić się ze zdaniem, iz blacha na audi b6 i w górę jest dobra ale warunki są be. No bo jeśli niemiecki samochod gnije w warunkach takich jak w Niemczech to cos jest nie tak. Kiedys Włosi mieli problem, ze ich auta dobrze spisywały się na miejscu ale u nas rozpadaly się momentalnie. To dało się jakoś wytłumaczyć, Włosi przez lata skupiali się na swoim rynku i nie interesowało ich specjalnie, ze korozja zre auta w Polsce czy gdzie indziej gdzie śnieg pada i sol tonami sypie się na drogi. W przypadku Audi czy generalnie Vag takie wytłumaczenie nie istnieje. Jest za to masa wtop technologicznych i konstrukcyjnych albo po prostu materiałowych. Albo nagle vag zapomniał jak zrobić dobre auto bo teraz na rynku pracy jest pokolenie nacpanych gnojkow inzynierkow przekonanych o własnej nieomylności albo jest to celowe działanie obniżające koszty. Albo jedno i drugie na raz. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
Dla rozluźnienia proponuje popatrzeć na kolejny odcinek Emila Łowcy fotoradarów. Skonam ze śmiechu zaraz bo właśnie ogladam... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
Ale czy ja napisałem, ze pieszy ma być świętą krową? To ty twierdzisz, razem z miłym z resztą, że to nowe przepisy spowodują iz piesi będą się zachowywac jeszcze mniej odpowiedzialnie. Ja nie widzę powodu żeby tak mialo się stać. Sam pytales retorycznie o to kto ma więcej do stracenia wiec uwazasz, ze ludzie nagle zmienią zdanie i będą się rzucać pod samochody bo mają wiecej praw? Tu chyba się zgodzisz, ze nic takiego nie nastąpi. Kiedy my stawialismy pierwsze kroki na drodze to ruch wyglądał inaczej. Dzisiaj nawet wychowanie o którym mówisz moze nie wystarczyć. Przy okazji, może powstrzymaj się od sugestii kto i jak ma wychowywać swoje dzieci, najpierw wypadaloby zrozumieć wypowiedź. Bo dzieci i ich nieprzewidywalne z natury zachowanie było tylko jednym z przykładów na to, ze pieszy to najmniej pewny uczestnik ruchu. A w związku z tym to pozostali muszą bardzo uważać. Ja nigdzie nie ujmuje znaczenia edukacji pieszych i ich wspolodpowiedzialnosci za to co się dzieje na drodze ale rzeczywistość, nawet ta polska jest taka, że to kierowców trzeba kijem traktować i zmuszać do myślenia o pieszym. Podkreślam do myślenia o pieszym a nie za pieszego. Mnie na kursie uczyli o mysleniu o innych na drodze, przede wszystkim o innych. Moim zdaniem większe prawa dla pieszych wcale nie naklaniają ich do bezmyslności , raczej zmuszają kierowców do jeszcze większej uwagi na drodze. I ja w tym nie wiedzę nic złego a jedynie konsekwencję prostego faktu, ze to kierowca samochodu i jego zachowanie ma największy wpływ na bezpieczeństwo pieszego. Pomijając juz wpływ infrastruktury żeby prościej było się zrozumieć. Z reszta dobrze byłoby oddzielić rożne przypadki tzn taki kiedy pieszy jak ciele lezie pod samochód nie dając szans ani sobie ani kierowcy od takich kiedy człowiek jest rozjechany na pasach bo idiota za.kołkiem złamał wszystkie przepisy i jedzie na pałę. To tem drugi przypadek powoduje, ze wszyscy kierowcy będą musieli jeszcze bardziej uważać. Wysłane z mojego Trooper_X55 ---------- Post dopisany at 20:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:33 ---------- Z resztą dość o tych pieszych bo albo mamy problem się zrozumieć klepiąc w klawisze -wiadomo,ze inaczej się gada przy piwku i jest szansą wytłumaczyć od razu albo tez mamy na tyle odmienne zdanie, ze dalsze przekonywanie się na wzajem nie ma sensu. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Jest możliwa rejestracja ANGLIKÓW
Ja myślę, że więcej w tym lamencie o rejestrację anglików w Polsce jest bicia piany niż rzeczywistej potrzeby. Ze względu na realia ruchu drogowego w Europie kontynentalnej a już tym bardziej w Polsce nie nastąpi żaden boom na te samochody. Owszem znajdą się chętni ale nie spodziewam się jakiegoś szału, że nagle wszyscy zaczną takimi autam się interesować bo cena dobra... Cena pójdzie w górę więc już będzie mniej atrakcyjna niż teraz. Po drugie, prawo prawem ale te samochody mają poważną wadę użytkową, która będzie miała wpływ na możliwość dalszej odsprzedaży, a są ludzie dla których ma to znaczenie. Nie wiemy jeszcze jak zareagują ubezpieczyciele na nową sytuację ale spodziewam się odpowiedno wyższych składek. Myślę, że rynek sam ureguluje sytuację z autami rhd i nie nastąpi żaden napływ anglików o istotnym znaczeniu w dłuższej perspektywie. ---------- Post dopisany at 17:04 ---------- Poprzedni post napisany at 17:03 ---------- Ku uciesze Brytyjczyków, którzy będą teraz więcej wołać za swoje cudeńka.
-
Blaupunkt Navigation Plus - włożenie płyty z mapami PROBLEM
a nie siedzi już jakaś płyta w środku?
-
Wariat!! Jechał z prędkością 59km/h
Czyli kto więcej straci? Kierowca czy pieszy? Jak kierowca za śmiertelne potrącenie dostanie zawiasy a pieszy zginie to kto będzie bardziej stratny? Czyli komu bardziej powinno zależeć na zachowaniu bezpieczeństwa? Proste pytanie. Dlaczego cały czas sprowadzasz duskusję do kwestii komu bardziej powinno zależeć... Jak to się ma do winy za zaistaniły wypadek? Pieszy w konfrontacji z samochodem jest bez szans ale nie zgadzam się z takim stawianiem sprawy, że to pieszemu powinno bardziej zależeć. Każdemu tak pieszemu jak i kierowcy ma zależeć na bezpieczeństwie własnym i innych. To co proponujesz to pozostawienie spraw samym sobie, mówiąc prościej jak cię debilu przejedzie boś lazł jak krowa to twój problem. Przynajmniej tak to w tej chwili rozumiem. A to jest zbyt uproszczony sposób postrzegania świata. Prawo musi chronić słabszego uczestnika ruchu drogowego i koniec. Nawet przed jego własną głupotą bo naiwnym jest liczyć na to, że ludzie się będą ogarniać i zawsze pilnować. Szczególnie w zatłoczonych centrach miast gdzie i aut i pieszych coraz więcej. Na pieszego trudniej narzucić kaganiec, kierowców łatwiej dyscyplinować a i efekty dużo lepsze. Jeśli to jest zbyt ogólne to wyobraź sobie dzieci, które z oczywistych względów zachowują się inaczej niż osoby dorosłe, nie potrafią oceniać sytuacji i patrzeć na otoczenie z puktu widzenia zagrożeń. TO samo tyczy się też dorosłych - jadąc autem nie wiesz czy do przejścia zbliża się osoba zdrowa czy może ktoś niepełnosprawy, niepełosprawny umysłowo itd. Na to kto zasiada za kółkiem mamy wpływ i możemy to przepisami określać. Przez pół roku w Neapolu nauczyłem się patrzeć na to co się dzieje, przewidywać najdziwniejsze zachowania tak pieszych jak i kierowców i wiem jeszcze bardziej niż wcześniej, że to kierowca ma największy wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Ruch na dzisiejszych drogach wymaga właśnie od kierowcy coraz większej sprawności i umiejętności przewidywania. Albo to ogarniamy albo mamy problem...