Treść opublikowana przez marekg
-
Dom pasywny, szkieletowy...Ktoś ma? widział? opinie!!
Przy domach pasywnych ta dopłata 50 tys to jest defacto doplata do kredytu i to przyznawana w momencie kiedy dom juz jest gotowy i przejdzie wszystkie testy i pomiary energetyczne żeby spełniał normy domu pasywnego. czytałem kilka dni temu na ten temat. Generalnie odnoszono się do niemieckich realiów ekonomiczno klimatycznych. Juz na poziomie samego projektu trzeba przyjąć inne parametry ze względu na ostrzejszy klimat. W Niemczech taki dom może wyjść drozej od tradycyjnego jakieś 10%. Dla Polski podawano juz 20-30% więcej. Jak dodać do tego ograniczenia w projekcie i kompletny brak doświadczenia projektantów i wykonawców to balbym się tej budowy. Bo na koniec jeszcze pewnie by wyszło zw dom normy nie spełnia, dopłaty nie będzie. Fajna zabawa ale dla bogatych. Ja jestem na etapie tzw chce dom ale kompletnie nie wiem co i jak. Może ze 400 tys będę miał wiec przypuszczam, zw o takich fanaberiach jak dom pasywny raczej mogę zapomnieć. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
[AVF] "Dziura" przy przyspieszaniu ze stalej predkosci
To delikatne ustrojstwo.mój tez złapał wilgoć zamulal auto. Miałem az zasniedziale styki na n18 Wysłane z mojego Trooper_X55
-
ori chlapacze w b6
Jeśli ktoś ma szare ( dość ciemny ten szary) dokładki nielakierowane to chlapacze są prawie niezauważalne. To tak jeśli ktoś ma jakieś straszne wątpliwości co do "estetyki". Specjalnie dzisiaj szukałem jakiejś B6 podczas spaceru żeby obczaić swoją a inną bez chlapaczy. Trudno było bo tutaj takich staroci jeździ mało.
-
Akcja serwisowa wymiany cewek zapłonowych w silnikach Audi 1.8T
W podszybiu to była akcja żeby woda tam nie stala. Gdzieś 2007-2008 była ogłoszona chyba. Mi to zrobili zanim jeszcze kupilem auto, w trakcie przeglądu przed zakupem. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Pytanie o dziwną sprawę w schowku.
Przecież chłopak napisał, ze cos czul ze auto inaczej idzie po przełączeniu aa zastanawiał się czy to możliwe czy tylko złudzenie... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Co może i potrafi RNS-D
Odsprzedać i kasę zamiast w adaptery to w rnse wrzucić. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
kierunkowskazy
Wiem, źle to trochę ujalem ale lepsze określenie mi do głowy nie przyszło. Zobacz, ze cos podobnego dzieje się z niektórymi lampkami choinkowymi, spalona zaroweczka ale póki siedzi w oprawce to reszta w obwodzie świeci. Jak wyciagniesz gasną wszystkie. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
[All B5] RNS-D + kamerka cofania
Tak, w tym ustrpjstwie TV i tak musi iść przez dodatkowe pudło. Kamera tylko przez adapter no i włączana ręcznie. Zrobić się da ale czy warto? Zależy jak długo masz auto i ile nim chcesz jeździć. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Manualne szyby z tyłu-informacja
Premium... Jak widać kilka lat nachalnej promocji robi swoje. Można tak zareklamowac farbowanego vw, ze ludzie sami wyskakują z kasy i jeszcze czują sie ...premium;) A korbki? A co to jakiś wyznacznik luksusu ta elektryka tylnych szyb? A moze ciągle w Polsce patrzy się na auto jak kiedyś, ze byle pier**la to był wypas. Poza tym konfiguracja Audi mocno zależy od zamawiającego wiec te korby z tyłu to rzadko kwestia przypadku. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
ori chlapacze w b6
A widziales je na żywo fabrycznie zamontowane, ze tak kategorycznie mówisz nie? To nie gumowe płachty co zwisaly za każdym polskim fiatem... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
[All B5] RNS-D + kamerka cofania
W rnsd potrzeba jeszcze adaptor multimedialny. Po drugie ta kamera i tak nie będzie się sama włączać ze wstecznym. szkoda zachodu, lepiej przejsc na rnse. Ja rnsd zalozylem bo były tanie a chciałem żeby ekran był bo mi się tak podoba Wysłane z mojego Trooper_X55
-
ori chlapacze w b6
To były auta bez tego???? Szczerze mówiąc nigdy mi to nie wpadło w oko. Te montowane fabrycznie chlapacze są tak wpasowane, zw niczego nie ujmują bryle. Się człowiek dowiaduje po latach... Ale jaja, faktycznie są wersje bez...jakieś takie golasy:) Wysłane z mojego Trooper_X55
-
kierunkowskazy
Jeśli pojawia się szybsze miganie to znaczy, ze obwód jest gdzieś przerwany. Spalona żarówka nie powoduje tego efektu więc problem pewnie leży po stronie mocowania oprawki żarówki w lampie. Cos nie styka. Taki sam efekt jest jak wyciagniemy całkiem żarówkę. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Rozbieranie uchwytu drzwi, popielniczki (oklejanie)
Ja w lecie kupowalem nowa klapke do popiolki w Aso. Spokojnie dostępna. Tylko ceny nie pamiętam, muszę poszukać w papierach, ale nie przypuszczam żebym dal więcej jak 20 euro. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
podłokietnik opinie
A w materiale przecież nowa klapka z Aso tez kosztowała kolo 200, wiec może lepiej się upewnić zanim się rzuci na uzywke. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Porownanie z wyciszeniem drzwi AUDI vs VW
A co jak juz jest blacha to niby lepiej ? W b6 jest jakaś mata, nie wiem jak to nazwać, sciagalem jak zamek trzeba było naprawić. Może blacha tylko jeszcze potęguje hałas, niczym pudło rezonansowe;) A co klasy i jakości audi...mówicie o b5 a to tak na prawdę początek wspinaczki przeciętnej marki (ale nie bylejakiej bo z osiągnięciami w sporcie, quattro itp) w segment gdzie króluje bwm i Mercedes. Wielu do dziś odmawia audi prawa wstepu do premium jako farbowanemu vw. Audi dzisiaj kojarzone jest z luksusem (ale bez przesady, drogie trochę lepiej zrobione) ale w 95 roku to początek wspinaczki. Równie dobrze możnaby oczekiwać cudów od favoritki, tez Skoda. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Przeróbka busa na autolawete
A nie lepsza jakaś przyczepa zamiast robienia ulepa, do którego każdy się będzie czepial a i odsprzedać będzie kłopot? Pzyczepe to jeszcze za flaszke ty bedzies pożyczał. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Reklamacja zestawu Rozrządu FIRMY SKF - banda oszustów
To czytaj tak długo az zrozumiesz jej sens. Nie o czas jaki ci zajmuje ta sprawa idzie a o sugerowanie, ze inni zbyt łatwo odpuszczaja. Każdy ma swoje priorytety wiec szanujmy się nawzajem. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Elektryczna nagrzewnica w TDI
Ja się o tym dowiedzialem po 4 latach także wiesz... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Godna polecenia nawigacja - ANDROID
Automapa to jest to co siedzi w nawigacjach tom tom? Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Reklamacja zestawu Rozrządu FIRMY SKF - banda oszustów
Donkiszot, ale mimo to życzę powodzenia. Póki co żyjesz tematem od sierpnia. Większość ludzi mających rodziny, prace i mnosto innych zajęć i wydatków odpusza takie akcje bo zwykły bilans ekonomiczny po prostu wskazuje, ze walka do upadłego nie ma sensu. Więc moze ciesz się tym, ze masz czas i kasę aby walczyć zamiast sugerować, zw inni zbyt łatwo odpuszczaja. Zakoncz pomyślnie sprawę to będzie się czym cieszyć. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
SYMPHONY II brak nazw na CD
Jakim cudem skoro samo radio nie daje takiej możliwości. czy zmieniarka czy emulator tego nie przeskoczy. Gdzie widziales żeby to działało jak opisujesz? Jaka konkretnie zmieniarka? Wysłane z mojego Trooper_X55
-
[TDI PD] Czy pompowtryskiwacze mam do wymiany ? Porady...
To pewnie wie juz tylko mechanior o co mu chodzilo. Może 280 dopłaty? Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Potrafi trochę zaszarpać podczas dodania gazu na niskich obr
Jak to jest, ze jak kupujemy auta to te potraktowane solikonem tu i ówdzie uznawane są za zaniedbany szrot o właścicielach nie wspomne ale z drugiej strony w dziale technicznym ten sam silikon jest na porządku dziennym? Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kolejny raz problem z temperatura!!
No to nie jest tak, ze jak złapie 90 to musi trzymać. Jak mu zwiekszysz grzanie kabiny to musi skads to ciepło zabrać a przecie TDI w ogóle za duzo tego ciepła nie emituje wiec tym bardziej jak stoisz. Skoro mu brakuje to w pierwszej kolejności zamknie termostat żeby zmniejszyć straty i utrzymać temp. silnika. Jak tego nie wystarcza to wskazówka leci w dol, proste. Wysłane z mojego Trooper_X55