Treść opublikowana przez marekg
-
Sprawa Trynkiewicza - Szatana z Piotrkowa
dlaczego akurat z miodem w uszach?
-
Sprawa Trynkiewicza - Szatana z Piotrkowa
Przy ta takiej nagonce medialnej to obawiam się jakiegoś samosądu i to tego mordercę będą musieli jeszcze chronić. Nie wuobrazam sobie efektów spotkania kilku "zdrowych chłopaków z miasta" z tym osobnikiem. Trafi się okazja i pozamiatane, tylko chłopaków szkoda. Z drugiej strony media płaczą nad tym jednym osobnikiem a podobnych wypuszczono w ostatnim czasie ponoć bardzo duzo . dziennikarze to mendy, dziwki zasługują na więcej szacunku więc ciężko dojść o co na prawdę chodzi. dzisiaj szczucie i nagonka. Podpuszczeni ludzie wyrwą chwasta i będzie kolejna sensacja do sprzedania, ze jak to możliwe, gdzie była policja itd. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Sprawa Trynkiewicza - Szatana z Piotrkowa
Co widzicie sprawiedliwego w karze śmierci? To, ze morderca nie będzie miał juz żadnych zmartwień, nie będzie zmagał się z samotnością, izolacją, starością i chorobami. Kara ma być taka żeby skazany ją czuł. A tu co, pyk światło zgasło nic nie boli itd. A rodziny ofiar cierpią do końca swoich dni. To jest co najwyżej zemsta i ze sprawiedliwościa nie ma nic wspólnego. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Problem z odpalaniem/ niebieski dym
smotra masz we wszystkim rację. Zapominasz tylko o jednym fakcie - jak ktoś przychodzi z problemem o jakim mówimy to zazwyczaj pierwsza informacja jaką podaje to właśnie niedawna wizyta u mechanika i początek problemów. W innym przypadku jeśli nikt nie grzebał a nagle pojawia się problem to startowanie z vagiem i zmianą parametrów przy jednoczesnym wyśmiewaniu podstawowej diagnostyki nie jest oczywiste. tylko tyle.
-
Sprawa Trynkiewicza - Szatana z Piotrkowa
Bo kara śmierci to nie kara tylko nagroda. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Sprawa Trynkiewicza - Szatana z Piotrkowa
A mało to mielenia wody w mediach? Jak na jedno bydle to trochę za dużo. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Problem z odpalaniem/ niebieski dym
No to dość ważna informacja, której nie podales wcześniej... Sugerujesz, ze mechanicy się nie znają, kazesz koledze grzebać w vagu zamiast zacząć od rzeczy podstawowych. To twój mechanik dal d*py. W vagu się nie grzebie ot tak bo czasem zmianami parametrów mozna tylko zamaskować problem. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Osobiste odkładanie na emeryturę rzecz chwalebna. Ale opłacając celowo najniższe składki ZUS dymasz pozostałych. Taki system
-
Jakie oleje do silników TDI montowanych w Audi?
Swego czasu mobil zmienil parametry oleju dla 505.01 tylko nie pamiętam w która stronę, czy aby nie przeszli właśnie na 5w40 z 30. Więc nie wiem czy to AZ taka rewolucyjna dla silnika zmiana. Po drugie czy aby nie zapominamy, ze mowa cały czas o silnikach codziennego użytku a nie jednostkach wyścigowych? przecież przy typowej eksploatacji nie ma szans odczuć różnic miedzy tymi olejami? Chodzi mi o to, zeby na koniec dyskusji co lepsze kapec czy armata i wszystkich wywodach potwierdzajacych wyższość tej drugiej nie okazało się, ze owszem armata robi wrażenie ale potrzeba nam czegoś do zabicia muchy... Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Problem z odpalaniem/ niebieski dym
Smotra, co było przyczyną, ze miales tak odjechany kąt synchronizacji? Bo rozumiem, ze o nim mowisz? A czas grzania świec dlaczego nagle okazał się za krótki? Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Racja r7 ale puste stwierdzenie "kto wam bronił iść" nie wnosi niczego do dyskusji o systemie emerytalnym i jego możliwych wariantach. przecież nikt tu nie mówi przez pryzmat zazdrości czy chęci dokopania komuś kto w mundurowce pracuje bądź pracował. Chodzi o czysta matematykę, jeśli socjal kaze liczyć rok pracy jako 1,5 to kto doplaca te różnice do ZUS? Skarb państwa czyli wszyscy. Czy to dobre? Nie podejmuje się jakiejkolwiek oceny ani dalszej dyskusji bo w Polsce ciężko się z ludźmi dogadać, zamiast myśleć to ludzie biorą wszystko personalnie i zaczyna się przepychanka. A ja odwyklem juz od tego polskiego piekielka. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Ja nie do ludzi mam pretensje. Nie wina mundurowego przecież, ze ktoś tak a nie inaczej spieprzyl system. Z reszta powstał w zupełnie innych warunkach więc trudno zamiary oceniać dzisiejszymi kryteriami. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Wszyscy malo dajemy w stosunku do tego co później oczekujemy. Podobne systemy emerytalne działają kiedy jest nadwyżka oplacajacych składki w stosunku do tych pobierających świadczenia. Problem zaczyna sie chociażby przy ujemnym przyroście demograficznym, bezrobociu wśród młodych ludzi. I nie ma na to rady jeśli zus nie będzie finansowany z dodatkowych źródeł. A co do emerytów mundurowych itp, powinni mieć zapewnione przekwalifikowanie a kasa do reki dopiero po 67. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Kto zostaje w OFE, kto rezygnuje ?
Tak tylko, ze OFE daje szanse ze te pieniądze które tam wplacisz będą lepiej lub gorzej ale pracować o może będzie tego więcej co w momencie powrotu do ZUS bedzie miało znaczenie. Pozostanie tylko w ZUS gwarantuje, ze wplacane składki natychmiast zasila bieżących emerytów. Tak na prawdę OFE to niedokończona reformą, bo miał to być etap przejściowy od ZUS do indywidualnych kont emerytalnych tzw trzeciego filaru. Ale politycy zawsze maja ważniejsze sprawy i interesuje ich tylko przedwyborczy populizm. A głupi zawsze idzie tam gdzie kiełbasa. Co by nie robić i tak sensowne życie na emeryturze trzeba sobie na własną rękę zapewnić. Tymczasem ja tak łatwo nie dam się cholocie z wiejskiej (to chyba nie przypadkowa nazwa ulicy) okraść z tego co moje tylko dlatego, ze to talatajstwo jest tak nieudolne. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Budujesz/remontujesz dom lub mieszkanie? Tutaj możesz zadać pytanie
ja chcę zacząć budowę domu ale średnie mam pojęcie jak zacząć. To znaczy mam gdzie go postawić, wiem mniej wiecej co chcę postawić. Problem z tym kto ma go postawić i za ile. Chciałbym zacząć jak najszybciej ale jeszcze trochę siedzenia na kontrakcie mi zostało i kupę roboty, szczególnie tej na początku musiałbym chyba zlecić komuś, nie wiem czy jacyś architekci przy okazji dostosowania projektu mogą przy okazji ganiać za wszystkimi warunkami przyłączeń i tak dalej polatać.
-
Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?
A po mojemu w tych alkomatach nie ma żadnej większej filozofii. Po prostu na fali oburzenia, w gorączce kiedy trzeba było cos powiedzieć to była konferencja i sypnieto na szybko paroma hasłami. Tak to zawsze jest i nie ma się co dziwić. A teraz na spokojnie będzie myślenie co faktycznie da się wdrożyć juz po sugestiach fachowców. A tak jak we Francji alkomaty skończą jako zalecenie conajwyzej. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Sztywność nadwozia
Jeśli chodzi o sztywność to największe znaczenie ma ta, która moznaby określić jako po przekątnej. To w ten sposób nadwozie najłatwiej się odksztalca Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Koniec wsparcia Windows XP
No cóż, może nie będę tak dosadny w ocenie Linuxa aczkolwiek namówiony kiedyś postanowiłem spróbować. Była ta jakaś wersja mandrivy. Przyznam ze jakiś czas staralem się zorientować co jak i do czego. Szukalem generalnie systemu darmowego żeby byc ok i nie korzystać z czegoś za co powinienem zapłacić a tego nie zrobiłem. Przy okazji chciałem sprawdzić czy ten rzekomo cudowny linuxbedzie bardziej wydajny od windy na starszym sprzęcie. Cóż, po kilku tygodniach użytkowania rzucilem to w cholerę, nie moja bajka. Kiedyś zabawa z systemem mnie kręciła ale dzisiaj komputer ma szybko robić to co ja chcę, ma służyć mnie a nie odwrotnie. Większość z nas od lat pracuje z windowsem albo musi i tak miecz nim kontakt. Dla mnie takie przeskakiwanie i ciągle zmiany filozofii działania systemu to strata czasu i energii. Poza tym dzisiaj każdy lapek dostajesz juz Windows wiec problem piracenia sam się rozwiązał. Niech się Linux sprawdza tam gdzie mu to najlepiej wychodzi czyli na serwerach albo u zapaleńców dla których system jest sensem istnienia sam w sobie. Dla mnie okazał się niewygodny i w sumie nie znalazłem powodu żeby porzucić na jego rzecz Windows. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Karty ratownicze
Z ciekawości ściągnąłem taką kartę. Szczerze mówiąc to po mojemu jest to kolejna pier**la, która niczego szczegolnego nie wnosi. Akurat jeśli idzie o konstrukcje samochodu to nie ma az takiej dowolności i fizycznych możliwości żeby były drastyczne roznice pomiędzy samochodami. słuzby też SA na tyle szkolone, ze o niespodziankach nie ma mowy. Auta tnie się zwykle w podobnych miejscach i tam nigdy nie ma szans na extra wzmocnienia. Po drugie jak trzeba ciąć auto żeby szybko kogoś wyjąć to średnio sobie wyobrazam szukanie we wnętrzu kartki ze schematem. Gadzet . Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?
Juz mówiłem wielokrotnie ale powtorze, surowe kary tak. Ale jednocześnie bezwzględne ściganie tzw nieuchronność kary. Dodatkowe sankcje za recydywe. Ale to i tak za malo bo pijanego w trzy d*py nie powstrzyma widmo żadnej kary bo jak juz ma w czubie to ten fragment mózgu już nie działa. Dlatego oprócz sankcjonowania tych co juz wypili trzeba TeX zadziałać profilaktycznie a tu juz wchodzi w gre mnóstwo drobnych akcji które wdrażane razem maja szanse zadziałać. Czytałem wczoraj wywiad z gościem z agencji do zwalczania problemów alkoholowych i generalnie eksperci potwierdzają to co juz wielokrotnie pisalem i ciągle powtarzam. I niestety to co tak wielu się nie podoba jest jednak dość skuteczne czyli edukacja i ograniczanie dostępności alkoholu. Ograniczanie , nie prohibicja. Jak ludzie naucza się korzystać odpowiedzialne z alkoholu to reszta będzie juz łatwiejsza. Wysłane z mojego Trooper_X55 ---------- Post dopisany at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany at 18:25 ---------- Skyliner, to nie jest tak ze musimy płacić za idiotów. Ten jeden idiota zabbije kilku niewinnych ludzi wiec to nie jest problem tylko grupki ludzi nadużywających alkohol. To jest problem społeczny którego konsekwencje ponosimy wszyscy i tak samo wszyscy musimy go rozwiązywać. Społeczeństwo oznacza ze jedni SA zależni od drugich niezależnie czy ci się to podoba czy nie. Dlatego stawanie okoniem i postrzeganie jakiegoś rozwiązania jako zbiorowej kary zamiast próby rozwiązania problemu jest błędem. W interesie nas wszystkich jest ograniczyć liczbę pijanych na drogach wiec stawanie z boku i mówienie ze to nie ja, to tamci jest po prostu dziecinne i nie przybliża do rozwiązania jakiegokolwiek problemu. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?
kretyńskie jest uważanie, że alkomat to skuteczne rozwiązanie całego problemu, tu się mogę zgodzić. ale ogólnie to aż takie głupie nie jest jeśli połączone z innymi akcjami.
-
Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?
no chyba dobrze się zdiagnozowałeś Damian. Nic nie róbmy bedzie dobrze. ---------- Post dopisany at 13:56 ---------- Poprzedni post napisany at 13:55 ---------- proszę Cię ...........to nie wiesz ,ze piłeś dzień wcześniej ....???????????alkomat ma CI przypominać ?!?!?!?!?!?!?! mądremu nie będzie potrzeba alkomatu. Ale na jednego mądrego w tym krau przypada dziesięciu debili. Być może któegoś z nich jednak coś skłoni do dmuchnięcia. ---------- Post dopisany at 14:03 ---------- Poprzedni post napisany at 13:56 ---------- widzę Fido, że powoli dzieje się z ludzmi to co było do przewidzenia. Za chwilę nikt nie będzie pamiętał o pijakach za kierownicą i tych ludziach zabitych w Kamieniu Pomorskim a wszyscy będą se robić jaja z alkomatów.
-
Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?
Tymon...kary tak jak najbardziej ale to za malo.na takich jak z kamienia pomorskiego czy tego motorniczego to nic nie da. To SA ludzie dla których widmo takiej czy innej kary to fikcja. Gwarantuje ci ze niektórych to nie powstrzyma. Mysi być cały wachlarz rozwiązań na rożne przypadki. Po drugie kara to juz jest po fakcie często XA późno żeby kogokolwiek uratować. DF dlatego surowe kary owszem ale równie ważne jest zapobieganie. Czy mojej rodzinie cos pomoże ukaranie mordercy jeśli juz tej rodziny nie mam? Nie. Oprócz kar trzeba robić wszystko i wszelkimi dostępnymi metodami aby do jazdy po pijaku zniechęcić jak najwięcej osób. Albo odowodzić od picia w ogóle. Wysłane z mojego Trooper_X55
-
POMOC Mandat za laser - pomiar inne auto
Fido zadał tak na prawdę proste pytanie, ile jechałeś? i sprawa jest prosta po odpowiedzi na takie pytanie.
-
Czy ktoś w tym kraju weźmie się w końcu za pijanych kierowców?
biorąc pod uwagę jak nachalnie promuje się dzisiaj alkoholizm to będzie tylko gorzej