Treść opublikowana przez marekg
-
Kto z was serwisuje samochód w ASO ?
Każdy mechanik przyjmie z pocałowaniem w rękę. W większości mają do ogrzewania warsztatów w zimę piecyki zasilane zużytym olejem. owszem aczkolwiek jest to nielegalne
-
Przetarcia tapicerki fotela
to jest fotel, który dość dobrze trzyma bocznie. Skutki przy częstym wsiadaniu i wysiadaniu widać na zdjęciu. W zwykłych naleśnikach najszybciej szlag trafia krawędź siedziska, zawsze dupskiem się to ugniata. Ciężko się sprzeczać z kimś kto ma rzekomo doświadczenie i od dziesiątek lat ogląda samochody aczkolwiek jedni jeżdżą latami i nic nie widać. A ja w jedną zimę wydarłem butem dziurę w wykładzinie przy pedale gazu...
-
Geometria kół Audi a4 b6
Nie wiem czy to ma znaczenie ale ktoś kto to robił wybrał B8 zamiast B6. Może nastawy fabryczne są inne aczkolwiek nie sądze. a dlaczego nastawy w B6 i B8 miałyby być takie same????
-
Komunikat OLDRUCK - silnik nie pali - proszę o pomoc
a ja bym zaczął od najprostszego czyli od stanu akumulatora.
-
A4 B6 Quattro - jak tylkonapędówka ? !
Ja tam nie jestem specjalnym zwolennikiem takiego nakazu ale przeciwnikiem również nie. Po prostu jest mi to obojętne bo w żaden sposób bezpośrednio ten nakaz na mnie nie wpłynie. Możnaby podnieść kwestię odpowiedzialności innych użytkowników i wpływu ich decyzji na moje bezpieczeństwo na drodze ale po pierwsze jak wiemy tych śmigaczy na letnich jest i tak stosunkowo mało (statystyki twierdzą, że spora większość i tak zmienia opony) a po drugie wszystkich i tak nie da się upilnować. Pomijając kwestie finansowe które uważam za nieistotne w tej kwesti (tzn nie wnoszące niczego konstruktywnego do dyskusji nad nakazem) a skupiając się na sprawch bardziej technicznych to trudno nie odnieść faktycznie wrażenia, że stosowanie zimówek niezależnie od panującej aury jest nieco na wyrost. Moim zdaniem ciekawym rozwiązaniem (jeśli już musimy cokolwiek nakazywać) byłby wymóg rodem z włoskich autostrad (czy większości dróg w rejonach górskich) posiadania albo opon zimowych od 1-go listopada do końca marca(albo kwietnia, nie pamiętam) albo łańcuchów w bagażniku na wszelki wypadek. To mogłoby zadowolić argumenty różnych stron sporu. Aczolwiek jak każde, również i to rozwiązanie znajdzie oponentów, takie życie.
-
A4 B6 Quattro - jak tylkonapędówka ? !
Jeśli już mówimy o nakazach, to owszem powinien być - jeden. Nakaz odpowiedzialnego myślenia, albo myślenia w ogóle. Chociaż i o to możeby być w polskich realiach trudno. Co do obowiązku opon zimowych - moim zdaniem zasobność przeciętnego polskiego portfela nie może być tutaj argumentem przeciwko takiemu obowiązkowi. Po pierwsze dlatego, że auto zawsze równa się koszty. Więc biedni albo nie jeżdżą albo jeżdżą autami tańszymi. Prosta reguła sprawdzająca się w całym świecie. Po drugie, jakoś trudno byłby usprawiedliwić sprawcę śmiertelnego wypadku bo on jechał na letnich ale jest biedny to mu wolno było tak jechać. No cóż, osobliwe byłoby to tłumaczenie. Ofiarom wypadku raczej trudno byłoby wtedy powiedzieć - a, to przepraszam , to co innego jesteś spoko. Po drugie, co ważniejsze - statystyki wyraźnie mówią, że ogromna więszkość kierowców i tak zmienia opony na zimowe. Zatem nakaz ich stosowania byłby bardziej nakazem formalnym niż rewolucją na polskich drogach.
-
Kto z was serwisuje samochód w ASO ?
No to już widzę, że jeśli jakimś cudem kupię B8 (musiałoby mi rozum odebrać) to na pewno do żadnego ASO nie trafi.
-
Kto z was serwisuje samochód w ASO ?
Nie powinienem bo to było by nie na temat też fakt
-
Kto z was serwisuje samochód w ASO ?
Koszt roboczogodziny i nic więcej. Entuzjastom ASO polecam temat: http://a4-klub.pl/kazdy-temat-20/serwis-aso-spali-moj-kochan-audi-cyklu-prawdziwe-historie-186656/ dla równowagi i zachowania rozsądnego dystansu powinieneś przytoczyć dziesiątki jak nie setki przypadów, kiedy to "macher" narobił takiego bigosu, że głowa mała. Poza tym, jeśli chodzi o te porównanie kosztu dwóch ASO to zauważ, że różnica wynosi ok 100%. To nie jest kwestia robocizny, w końcu mówimy o dwóch ASO. Te 700 to koszt całkowity??? przecież komplet części oryginalnych kosztuje więcej. Niektóre ASO godzą się robić na zamiennika, dostarczonych przez klienta ale obawiam się, że w praktyce w razie problemów klient zostanie sam z problemem. ASO rządzi się swoimi prawami i tyle, sens robienia czegoś u nich i kupowania oryginalnych części jest tylko wtedy gdy auto jest tam regularnie na przeglądach. Zazwyczaj na rozrząd dają owszem gwarancję ale pod warukiem, że będziesz się pojawiał na przeglądach.
-
Problem z odpalaniem/ niebieski dym
drgawki i poddymianie po zimnym rozruchu mogą być objawem padających uszczelniaczy na pompowtryskach. U mnie w ubiegłym roku trzęsło i poddymiało. Po wymianie, wszystko ustąpiło. Kolega wyżej napisał, że przyczyn może być kilka. Niestety wbrew temu co piewcy niezużywających się Audi wygadują przychodzi taki czas, że trzeba w serducho zajrzeć zanim jeszcze zaczną się poważne problemy.
-
Kto z was serwisuje samochód w ASO ?
Ja znalazłem warsztat specjalizujący się w VAG, w tym roku dostali ponownie autoryzację na Audi, VW i chyba nawet Porsche. Cenowo wychodzą podobnie do ASO ale do nich mam przynajmniej zaufanie. Od wielu lat ta sama ekipa, szef i syn wykształceni w branży, pasjonaci wkręceni na maksa. Wiedzą co robią, mają aktualny sprzęt VAG do dyspozycji, na bieżąco kontakt z centralą Audi więc i akcje serwisowe w razie czego. Wpisy w książkę jeśli na gwarancji też mają prawo wstawiać i klasycze ASO musi to honorować. Ja jestem zadowolony bo dla mnie ważna jest kompleksowa usługa, dostęp do dokumentacji producenta i naprawa zgodnie z procedurami (ot takie skrzywienie zawodowe - wykształcenie i praca w branży lotniczej).
-
Czy Subwofer w pułce ma oddzielny wzmacnacz?
że też się komuś chciało suba wyciągać. Przecież w sedanie to tak prosto nie idzie.
-
RNS-D informacje z radia na FIS.
przepraszam, jakoś koślawo czytałem na samym początku i nie zrozumiałem do końca historii z tym tunerem. Rozumiem, że masz teraz właściwy od B6 ale coś nie działa i chcesz spróbować ten z Seata. Jeśli tak jest, to mając możliwość podłączenia takowego to w sumie nie szkodzi spróbować. Jeśli nie zadziała to i tak nie bedziemy wiedzieć czy to wina nieprawidłowego podłączenia czy może tuner nie pasi od Seata ale z drugiej strony jeśli zadziała to odpowiedź będzie prosta. Ja bym jednak zawiózł auto komuś kto zna te instalacje i wie co do czego. Nawet jeśli ten ktoś miałby potwierdzić, że połączyłeś dobrze, przynajmniej jedna sprawa mniej do rozkminiania.
-
RNS-D informacje z radia na FIS.
nie słyszałem o takowym emulatorze. Są owszem emulatory CAN ale to się stosowało w tych B5, w których nie ma can. Obawiam się też, że ten tuner jednak nie dogada się z Audi. Volkswagen już tak ma, że z pozoru to samo nie jest w pełni wymienne między samochodami. Nie byłby to więc pierwszy przypadek kiedy jakieś elektroniczne ustrojstwo z VW czy Seata nie bangla w Audi chociaż ma numer prawie identyczny.
-
RNS-D informacje z radia na FIS.
bezpośrednie połączenie CAN auta z radiem z pewnością nie jest rozwiązaniem bo te dwa typy komunikacji (Bosh vs Audi) nie dokadają się za chiny ludowe. Właśnie po to jest jak sam słusznie zauważyłeś tuner TMC. To, że u ciebie zniknął błąd o braku połączenia z tunerem wynika zapewne z faktu, że wpiąłeś go w obwód anteny. No to przynajmniej ta część tunera działa. Co do podłączenia samego CANa-a to niestety nie pamiętam detali, z resztą robił mi to elektryk. Generalnie trzeba dobrze rozkminić z której strony ma wchodzić sygnał z auta a z której sygnał z radia. No i w samym radiu gdzie który CAN ma być wpięty. Ale tak z innej beczki... jakim cudem masz tuner TMC z Exeo???? przecież tam nie było RNS-D. Jeśli masz jakieś ustrojstwo z Seata to raczej pewne, że nie rozumie co nawi do niego gada. Być może w ogóle ten tuner nie ma takiej funkcji. Jak chcesz mieć pewność, że coś jest kompatybilne to szukaj komponentów o oryginalnej numeracji do konkretnego modelu samochodu bo inaczej może być spory zonk.
-
Czas grzania świec żarowych
10-12 sekund rozgrzewki??? tyle to grzały w starym B3 jak miał uszkodzony czujnik i grzało "na zapas" niezależnie od temperatury otoczenia.
-
Gaśnica-legalizacja
... a i tak daleko na tym nie zalecisz
-
marne bezpieczeństwo w a4 b5
bo płyta podłogowa to nie rama, do której montuje się budę i koła. To kawał wyprofilowanej blachy dostosowywanej do indywidualnych potrzeb danego modelu. Stąd wynika, że auta rzekomo bazowane na tej samej płycie podłogowej mogą być samochodami zupełnie innymi o zupełnie innych właściwościach.
-
Radio symphony II nie włącza się przy przekręceniu kluczyka
Ktoś kombinował i zabrakło chęci prawidłowego podłączenia radia. Prawdopodobnie auto wyszło skonfigurowane bez radia. Teraz to czego ci brakuje w instalacji to podpięcie pod CAN. Dzięki temu radio zyska podświetlenie, bedzie info na FIS i nie będzie się samo wyłączać. Jeśli chodzi o zapłon to radio niezależnie od tego będzie podświetlane razem z innymi elementami. Czyli włączając chociażby światła pozycyjne razem z innymi podświetleniami musi zaświecić się również radio. Tak to działa w oryginalnej instalacji.
-
Opóźniona reakcja na gaz
dokładnie tak objawiają się problemy z EGR. Winny może być jednak albo sam zawór albo jego wysterowanie czyli zaworek elektropneumatyczny N18. Mogą to być też skutki nieszczelności w samej instalacji podciśnieniowej.
-
Jeśli Audi A4, to które? Najlepsze wersje za 10, 20, 30 i 50 tys. zł
a co, nie mówiłem? chcecie coś wiedzieć konkretnego to tylko forum a nie szmatławiec (tak się kiedyś u mnie w pracy mawiało na te gazetki, co poniedziałek była posiadówka i dyskusja). Szkoda czasu i nawet tych paru złociszy na kupowanie tych gazet. Ale taki przeciętny Nowak czy Kowalski jak szuka wozidła to coś tam się jednak dowie. Nie cena to i nie gazeta.
-
[B6 AVB] Przedmuch z korka oleju
Jeśli dobrze pamiętam to w instrukcji obsługi jest napisane, iż dopuszczalne zużycie oleju to 0,5 litra na 1000 km. Moim zdaniem to czy wartość, którą znalazłeś ty to nie jest błąd. Możnaby ewentualnie się doszukiwać błędu i sądzić, że chodzi o 10 000 kilometrów a nie 1000. Aczkolwiek nie łudźmy się, instukcje w Audi to ogólna opisówka jak korzystać z wyposażenia samochodu a nie informacje techniczne. A podawanie info o zużyciu oleju w takiej istrukcji służy raczej oddaleniu roszczeń gwarancyjnych spowodowanych żłopaniem oleju ponad rozsądne ilości. Tak jest w instrukcji i możesz ich cmoknąć.
-
Jeśli Audi A4, to które? Najlepsze wersje za 10, 20, 30 i 50 tys. zł
Temat może i fajny (chociaż czy ja wiem... ale niech będzie, piszą o A4 a niektórzy na to hasło dostają orgazmu) ale rzeczywistość pewnie jest taka jak zawsze. Chcesz coś wiedzieć to śledź forum tematyczne. Motor i tym podobne to szajs dla ubogich a brednie tam wypisywane należałoby wystawiać publicznie i wycieczkom pokazywać.
-
[B7 BPW] Mój automacik B7 BPW i swap na 320
małe sprostowanie. To co masz jako audio to nie jest żaden Harman Kardon. Zwykły Audio Sound System jeśli już. Gdzieś tam na jakimś elemencie pojawia się napis Harman ale z nagłośnieniem HK nie ma to nic wspólnego.
-
Concert II - Nie działają tylne głośniki i Brak podświetlenia
a widzisz pisałeś o CAN a ja niedoczytałem.... może być tak, że w twoim aucie nie było radia fabrycznie i dlatego masz problem z podświetleniem itd. Stąd również brak suba ze wzmakiem. Może być więc tak, że ktoś do bieda auta wrzucił na żywca radio Concert a reszta została jak do instalacji pod zwykłe radio nie ori. Zwisająca wtyczka wcale nie musi więc być do wzmacniacza. U ciebie jest CAN, wystaczy pociągnąć kabel od zegarów do radia i będzie GIT. granie tyłu też jest spoko do ogarnięcia