Treść opublikowana przez marekg
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
na samo odpalanie faktycznie czasem to działa. Ale tutaj objawy są poważniejsze. Sam na początku źle doczytałem i zasugerowałem EGR ale to jeszcze coś innego...
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
zapłaciłbyś zapłacił, chyba że wolisz garażować auto u mechanika i patrzeć na nie czasem przez płot.wszystko zależy tak naprawdę od tego co i jak zrobił mechanik żeby chociaż spróbować rozwiązać problem. jak podepnie Vaga, nic nie zrobi i krzyczy 80 pln to faktycznie masz rację. ale jeśli ktoś spędzi kilka godzin przy aucie, wymieni filtry, jakieś uszczelki żeby wyeliminować najprostsze przyczyny i to nie przynosi oczekiwanego skutku to trudno mówić, że zupełnie nic się nie należy za tę pracę. ---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 20:22 ---------- teoretycznie nie trzeba, w końcu może się okazać, że np. jeden pompowtrysk jest uszkodzony ale pozostałe pracują całkowicie prawidłowo. Trzeba napierw sprawdzić a potem decydować. Jeśli jest konkretna usterka jednego wtrysku to można wymienić ten jeden. Ale jeśli problem wynika po prostu ze znacznego zużycia to pytanie czy pozostałe pompki mają szansę być w dużo lepszym stanie?
-
Fotka z fotoradaru na A2 w DE
ale się przejąłeś, że nawet wiesz dokładnie jaki radar cię cyknął . nie wiem po co się zastanawiasz, przyjdzie mandat to zapłacisz, nie przyjdzie to nie zapłacisz i po sprawie.
-
Redukcja na 2
kto powiedział z resztą, że cały czas trzeba na biegu i tylko redukować i redukować... przed skrzyżowaniem wywal trójkę, moment na luzie i spokojnie dwójeczka
-
Pęknięta szyba
pęknięcie od dołu to często skutek uboczny jakiegoś bum tudzież mocnego uderzenia na dziurze. Czasem takie niespodzianki nie wychodzą od razu, pojawiają się natomiast naprężenia w szkle i przy sprzyjających okolicznościach typu gwałtowniejsza zmiana temperatury mogą powodować pęknięcie szyby.
-
Ciezko pali i trzesie na zimnym silniku
co do tego szarpania, zamulania samochodu to weź odłącz EGR i zobacz czy jest poprawa. Natomiast szarpanie przy odpalaniu to może być problem uszczelek na pompowtryskach. Mechanicy dłubali ci przy pompkach, wymienili uszczelki? sprawdzili czy gniazda są jeszcze w tolerancji czy już owal?
-
Redukcja na 2
jeśli przy prędkości ok 50km/h chcesz wykonać skręt na skrzyżowaniu i brakuje ci biegu na wyjścu to znaczy, że to zbyt duża prędkość dla danego zakrętu. Gdyby się dało to nie musiałbyś jeszcze w zakręcie zwalniać i tak leżąc już opartym o drzwi i kończyć z niskimi obrotami na wyjściu. SKutkiem czego na wyjści z zakrętu zamiast dynamicznie przyśpieszyc to musisz redukować. Źle. Proponuję zwolnić bardziej przed zakrętem, mając na trójce przyciśnij jeszcze hamulec i przed wejściem w zakręt wbij dwójkę. z czasem dograsz nogi tak, że wejdzie bez szarpania, ale musisz niestett zwolnić żeby obroty zeszły nizej. Jak wejdzie dwójka to nie tylko możesz pokonać zakręt bez zwalniania ale możesz też lekko przyśpieszać, to juz w zależności od warunków. Przewaga jest taka, że w zakręcie trzymasz prędkość i możesz natychmiast przyśpieszać. Lepiej zwolnić przed skrętem, wbić niższy bieg i dalej już prawa noga decyduje o sytuacji. Zbyt szybko chcesz wejść w zakręt i stąd twoje problemy. Dochodzi do tego jeszcze jeden aspekt, tak jak już ktoś tu zauważył - będzie ślisko to możesz polecieć w tym zakręcie bo masz za szybko i nie masz kontroli nad samochodem. Wejdziesz w zakręt wolniej to już zmniejszasz ryzyko zarzucenia a po drugie w razie czego na niższym biegu masz prawą nogę do dyspozycji i tym oprócz kierownicy możesz się ratować. Na trójce dla przypomnienia zwalniałeś cały czas i tylko odbierałeś sobie możliwość zdecydowanej rekacji samochodu na pedał gazu. Tak na marginesie, nie wiem co lepsze - szarpnąć na dwójce z tymi pasażerami czy zmuszać ich do zapierania się rękami w tym szybkim zakręcie.
-
Konto Inteligo znika kasa !
a to wina Banku czy może szanownej małżonki, że kasa ci ciągle znika?
-
[ALL B6] Centralny głośnik
dlaczego uważasz, że ktoś go wyjął? zwisa złączka a głosnika niet? pytam bo żeby był ten głośnik to auto musiało wyjść z zestawem Audi Sound System czyli z fabrycznym radiem i 10-cioma głośnikami w tym sub. Wychodziły też wersje bez radia i z bardzo okrojoną ilością głośników
-
Jaka oryginalna zmieniarka pod radio Symphony II
do tego radia możesz włożyć 6 cd, ono ma wbudowaną zmieniarkę. Nawet masz przycisk LOAD Dlatego mówię, że jeszcze zewnętrzna zmieniarka na CD to już chyba zbytek lepiej yatura dopiąć i wtedy masz panie taki kombanj co ciągnie i 6CD i MP3 z yatura
-
Co lepsze RNS-d czy BNS
a to ma spełniać funkcję radia czy na nawigacji też ci zależy?
-
Fiat Doblo tdi
gdybym nie miał konkretnych preferencji co do marki to szukałbym auta w najlepszym stanie, najmłodszego lub najlepiej wyposażonego - do wyboru co kto woli. Nie spodziewałbym się, że którykolwiek z tych samochodów będzie wybitnie lepszy albo znacznie gorszy. Przy czym nie wiem jak pozostałe ale Doblo było tak projektowane żeby zmieścić standardową paletę. Ale w wersji osobowej to trochę inna bajka. Kangoo to małe gówienko przy Doblo więc nie wrzycałbym ich do jednego worka, jedno dla drugiego alternatywy nie stanowi. Od Fiata jest jeszcze Qubo, któremu bliżej do Kangoo.
-
[ALL] Dodatki do olejów i paliw
co do dodatków czyszczących układ wtryskowy to radzę zachować ostrożność tzn. jeśli auto ma już swoje lata i kilometry, nie mamy pewności czy kiedykolwiek jakieś czyszczenie było robione to lepiej się powstrzymać. Najpierw zrobić diagnostykę z demontażem pompek i przy okazji do porządku wszystko wyczyścić. Istnieje ryzyko, że samo wlanie preparatu zacznie uwalniać nagary i skończy się holowaniem... Najpierw profesjonalne czyszczenie a potem można już co jakiś czas profilaktycznie się pokusić o dolewanie preparatów. Druga rzecz, odnośnie mixolu i podobnie działających wynalazków. Generalnie zawsze jestem sceptycznie nastawiony na takie rzeczy i nawet wyrażałem na forum poważne wątpliwości w tej kwestii. Natomiast po rozmowie z fachowcami zajmującymi się samochodami grupy VW na codzień lekko zbladłem i zacząłem poważnie rewidować swój pogląd na ten temat. Aczkolwiek zalecenie było takie, że w Polsce faktycznie dolewki mają sens, jeżdżąc na zachodnim paliwie jest szansa, że ono jest nieco lepsze. Kwestia do samodzielnej oceny. Dolewanie do oleju natomiast zostawiłbym w spokoju, już i tak większość z nas postradało rozum i leje Motula albo inne oleje wysokiej jakości dbając o silnk samochodu bardziej niż o własne zdrowie. Z olejami jest o tyle lepiej, że to produkt opracowany w laboratoriach i testowany i takowy jest dostarczany klientowi. Nie ma chyba sensu się wygłupiać jeszcze bardziej.
-
Jaka oryginalna zmieniarka pod radio Symphony II
W tym Symphony i tak już masz możliwość wrzucenia 6-ciu płyt. Potrzebujesz kolejne 6? Też mam głowę skrzywioną na punkcie fabrycznych rozwiązań ale w twoim przypadku zmieniarka w schowku wydaje się kompletnie zbędnym gadżetem, nie wiem czy wychodził Symphony II w ogóle z dodatkową zmieniarką w schowku? Mając to radio to faktycznie bym zainwestował w Yatour-a.
-
Fiat Doblo tdi
no a cóż takiego się dzieje pod tą maską? oprócz silników które dokłądnie powinni sobie przestudiować goście z VW(może by sobie przypomnieli wreszcie jak zrobić dobry silnik) to reszta jest dokładnie taka sama jak w samochodach innych marek. Dzisiaj w zasadzie tylko marki premium trzymają jeszcze jakikolwiek poziom ale zwykłe auta są wszystkie dokładnie takie same. Już pomine fakt, że najczęściej we włoskich samochodach psują się niemieckie części.
-
Fiat Doblo tdi
Doblo powstało jako auto użytkowe więc nie oczekujcie sofy obszytej skórą i gobelin na ścianach...
-
zaworek n75 i n18 gdzie jest który?
ten pierwszy to na 99% N18 od EGR-a. N75, który w B6 przynajmniej jest prawie identyczny ma biały łepek. To chyba najszybsza metoda rozpoznania.
-
BMW M5 w rękach gruźińskiego kierowcy
Umiejętność kierowania pojazdem to nie tylko idealne wyczucie samochodu i umiejętność panowania nad nim ale również umiejętność MYŚLENIA i to również z pewnym wyprzedzeniem. I aby być dobrym kierowcą to trzeba mieć obie te umiejętności a nie tylko jedną. Ten koleś owszem kilka rzeczy potrafił ale rozumu nie miał za grosz co go kompletnie dykwalifikuje. Był jak małpa, która owszem potrafi utrzymać w ręku brzytwę tylko kompletnie nie ma pojęcia jak jej właściwie używać żeby sobie krzywdy nie zrobić. Może dlatego nigdy nie został tym kim chciał być i musiał się "popisywać" narażając ludzkie życie. Damian, nie ma problemu z nauką jazdy i doskonaleniem umiejętności i władze nie mają tu nic do rzeczy.
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
nie nie nie i jeszcze raz nie. EGR nie jest odpowiedzialny za ubytki oleju a szlam w EGR nie jest wynikiem uszkodzenia tego zaworu. Szlam pojawia się w zaworze i w całym dolocie wskutek obecności oleju w układzie dolotowym. Im więcej silnik puszcza oleju w dolot tym więcej syfu również w EGR. Wskutek uszkodzenia w EGR wszystko zaczyna wyciekać na zewnątrz. Dlatego prawie od początku koledzy ci mówią, że jest problem z silnikiem tudzież turbiną bo wali olejem w dolot tak, że musisz go sporo dolewać. Wyciek na EGR to rzecz zupełnie wtórna a usunięcie tego nie spowoduje rozwiązania problemu z samochodem, tylko go zamaskuje.
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
dla świętego spokoju możnaby sprawdzić czy coś nie wycieka spod pokrywy zaworów ewentualnie czy coś nie podcieka spod korka oleju ale biorąc pod uwagę, że cały EGR jest uwalony olejem tak na zewnątrz jak w środku to cała reszta jest raczej od niech ochlapana niż odwrotnie. Wygląda na to, że masz sporo oleju w dolocie a to wynika albo z probemów z turbiną albo wywalany jest olej przez odmę. Przy czym to drugie to musiałby być ciężki problem, żeby w takich ilościach z odmy wywalało. Z drugiej strony jeśli nigdy wcześniej ten EGR nie był demontowany i czyszczony to jest rzeczą normalną, że tam będzie sporo syfu. Ale jak leje się żywcem olej......
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
dmuchać dmucha pytanie czy nie dmucha przy okazji olejem... nie lało się z tego dolotu? takie ilości ubywającego oleju muszą gdzies się podziewać. A patrząc po stanie w jakim jest EGR to sporo idzie tego oleju właśnie w dolot... Jeśli nie turbina to drugim źródłem oleju będzie tam odma, pytanie dlaczego ona wywala tyle oleju?
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
z tego co widziałem to wskazałeś EGR jako ten, który popuszcza olej i chlapie naokoło. Problem jest w tym, że EGR nie jest elementem układu smarowania i teoretycznie nie ma prawa tam być oleju. W praktyce jest tak, że drobiny oleju dostają się do układu dolotowego z odmy i w gorszych przypadkach z turbiny. Zatykając wycieki w EGR tylko maskujesz problem nadmiernej ilości oleju w dolocie. Ile tego oleju było w dolocie jak zaślepiałeś EGR? bo widzę, że musiałeś tam zaglądać skoro go zatkałeś przez pomyłkę na bank... Jeśli tamtędy nie wywala zbyt wiele to nie masz innych wycieków pod silnikiem? nie kopci to auto?
-
Parę pytań dot.zaślepienia EGR
Jak to mi silnik pada ? nawet mnie nie straszcie :/ Które z tych blach będzie mi pasować ? Zaślepka EGR zestaw TDI VW AUDI SKODA SEAT FORD VO (3509324288) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Zaślepka EGR zestaw TDI VW AUDI SKODA SEAT FORD VO (3509324821) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 17. Zestaw zaślepek EGR TDI VW AUDI SKODA SEAT (3478157775) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. 33 Zaślepka EGR zestaw TDI VW AUDI SKODA (3480704360) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Koledzy a co z tym wyciekiem zrobić ? bo już sie pogubiłem .. A kto mówi o straszeniu... ile oleju musisz dolewać? napisałeś raz na 1,5 miesiąca litr oleju. Przy podanym przebiegu 2000 na miesiąc, powiedzmy +/- nawet to ile ci wychodzi? Litr oleju nawet na 10 000km to nie byłoby mało. EGR to nie smok co pije olej albo wysysa go z silnika i popuszcza gdzie popadnie...
-
Czy nowe nokie to padło??
A ja tam nigdy innego telefonu jak Nokia to nie miałem. Od 10-ciu lat stale jakaś Nokia jest w moich rękach. Przy czym zawsze jest to jakiś prostszy telefon więc ryzyko problemów mniejsze. Chyba najbardziej wypaśna w moich rękach to była 5530 Xpress music. Teraz mam jakiś śmieszny model 112 bo zależało mi na dual sim i kompletnym braku gadżetów. Bateria trzyma ponad tydzień i starczy. Nokia ma tudzież miała do tej pory kilka serii tańszych, prostszych modeli znajdujących swoich klientów. Ja osobiście należę to tej kategorii ludzi, który cała ta zabawa w smartfony po prostu śmieszy. Jeśli chodzi o nowe telefony ( i nie tylko) to w zasadzie wszystko jest jedym wielkim padłem, jedno daleko od drugiego nie stoi. Szczególnie, że czasy kiedy marka coś znaczyła i coś za nią szło już minęły. Wszystko jest robione na sztukę, często z tych samych komponentów i tylko inne znaczki się przykleja bo jeden się lepiej sprzedaje od drugiego. Robienie wody z mózgu i nic więcej.
-
[TDI PD] EGR - Wymiana, czyszczenie, zaślepienie - Temat zbiorczy
750 za oryginał EGR to ładnie się dałeś w bambuko zrobić jakbym chciał Wahlera to bym wołał Wahlera za połowę ceny. Stosuję takie części zamienne jakie uważam za właściwe. Wydaje na to swoje pieniądze a nie twoje ani niczyje inne więc daj spokój z takimi głupkowatymi, prowincjonalnymi komentarzami. A myślisz że co masz pod maską oryginalnego montowane - seryjnie (przynajmniej u mnie) był Wahler. hehe wyjechał do Turynu czy gdzieś tam, siedzi na zmywaku i świruje pawiana nowobogacki. Ja nie jestem taki słaby i sobie w tej polskiej prowincji radzę i nie muszę wyjeżdżać żeby sobie stare Audi kupić ---------- Post dopisany at 10:21 ---------- Poprzedni post napisany at 09:26 ---------- Strasznie prymitywne to co napisałeś. Na przyszłość jednak jeśli nie masz nic do powiedzenia to nie rób prywatnych wycieczek w stronę moją czy innych osób. To bardzo źle o tobie świadczy, tym bardziej że nie masz i nie możesz mieć pojęcia co gdzie i przede wszystkim za ile robię... bo to ani twój interes ani tym bardziej temat do komentowania.