Treść opublikowana przez marekg
-
odstajaca przednia lampa
po co ? napisałem wyżej, producent przewidział możliwość naprawy tego poprzez zestaw naprawczy. Zostawiasz swoją lampę, naprawiasz mocowania zgodnie z tym jak przewidział to producent.
-
Ramiona wycieraczek z B7 do B6
to nie ma związku z pytaniem kolegi czy ramiona podejdą. Różnica o jakiej mówisz nie wynika z kwestii B6 czy B7.
-
Ubywanie oleju !!
rozumiesz co znaczy słowo tendencja? I jak działa silnik taki jak TDI czy podobny? Z jego konstrukcji wynika skłonność do wciągania oleju. Oj, napisałem skłonność, drugie trudne słowo. Poza tym nie wiem o co ci chodzi? jak ci nie wciąga ani grama oleju to powinieneś się cieszyć a nie między wierszami sugerować, że wszyscy mają złomy a ty masz dobry. Bo to właśnie robisz.
-
odstajaca przednia lampa
kupujesz w ASO zestaw naprawczy i montujesz.
-
Ramiona wycieraczek z B7 do B6
to te same auta
-
Ubywanie oleju !!
jak to nieprawda? nie mówią tak? Ależ oczywiście, że wielu tak mówi . I mają rację, turbodoładowane diesle mają tendencję do podbierania oleju. Co nie oznacza, że wszystkie wcinają tyle samo.
-
Nurtujące paytanie
dodatkowe osłony były montowane w lepszych benzyniakach. Widać to wyraźnie po niektórych wycięciach na rury powietrza. W TDI-kach tego nie montowali. NA forum jest temat jak sobie to dołożyć
-
Koło dwumasowe, pompowtryskiwacze - newbie pyta
Przebieg jest cholernie ważny. Może nie jest najważniejszy kiedy kupujesz starszy samochód co już ma ze 200 tysięcy ale mimo wszystko nie jest obojętne czy auto ma 200 czy 400 tysięcy. Z resztą, nie ma nawet na naszym forum osoby, która mając do wyboru dwa fajne auta wzięłaby to z przebiegiem 300 tysięcy zamiast 100 tysięcy. Możeby teoretyzować ile wlezie a rzeczywistość jest inna. Gdyby przebieg nie miał wpływu na stan a więc i wartość samochodu to nikt nie montowałby liczników przebiegu i nie przywiązywał to tego takiej wagi.
-
Koło dwumasowe, pompowtryskiwacze - newbie pyta
Przy takich przebiegach wszystko zależy od sposobu eksploatacji. Auto ma 12 lat, swoje juz zjeździło i to jak było traktowane będzie miało największy wpływ na jego stan i dalesze perspektywy. Jak dla mnie to przy zakupie takiego samochodu istotna jest szczegółowa historia. Jeśli jej nie ma to do widzenia. Za dużo latek i kilometrów żeby brać kota w worku. Ostatecznie prawidłowość jest jedna i niezmienna - z każdym kilometrem ryzyko poważnej awarii rośnie i nic tego nie zmieni. Choćby nie wiem jak było dbane, prędzej czy później będzie co robić.
-
jakiaś dziwna woda wylatuje z tłumnika
a tłumnik przepraszam to od ...tłumoka? bo mnie zawsze się wydawało, że rolą tego ustrojstwa jest tłumienie. Czasownik tłumić. To może jednak po prostu tłumik? i bynajmniej nie chodzi o taki mały tłum ludzi...
-
Regeneracja włącznika świateł
To też jest jakieś rozwiązanie, ale mnie czeka jeszcze regeneracja innych przycisków - ESP, kubek itp., dlatego wolę się podpytać ;-) Ciepłą wodą i papierem wodnym ściągasz nowy nałożony i pomalowany szablon? Nie schodzi Ci przy tym nowa farba? Ktoś gdzieś pisał o igle - ja próbowałem skalpelem i zepsułem gdyby tak zrobił to by mu zeszła farba. Ale ,że nie przeczytał o co pytasz to odpowiedział na niezadane pytanie o usuwanie starej farby z włącznika Lakier musi lekko zaschnąć, tak żeby już się nie "lał" i nie zalał miejsca po szablonie. Jak za bardzo zaschnie to znowu istnieje ryzyko, że za bardzo się przyklei poprzez właśnie warstwę lakieru i wcale nie zejdzie albo zerwiesz więcej niż przykrywa szablon. Ja podobne rzeczy zrywałem skalpelem modelarskim ale zwykła igła spokojnie powinna wystarczyć
-
Regeneracja włącznika świateł
ciepła woda i papier trochę szlifowania powoli schodzi szablon chcesz zdrapywać papierem i wodą z właśnie pomalowanego włącznika? nitroo, chyba za długo czekałeś z usuwaniem szablonu. to się usuwa dość szybko póki nie zaschnie całkiem lakier.
-
[ALL B6/B7] Odczepiona/zerwana linka maski - awaryjne otwieranie
U mnie kilka lat temu, może ze 3 problem zaczął się objawiać tym, że otwarcie maski wymagało dwukrotnego pociągnięcia za uchwyt - pierwsze szrpnięcie nic nie dawało. Po jakimś czasie wziałem olej maszynowy, zakropliłem conieco na zamek i od tego czasu nie ma absolutnie żadnych problemów.
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
8d0 972 623 wtyk 000 979 018 E - piny
-
Popielniczka 1DIN a 2DIN
w razie wątpliwości zawsze możesz wkleić jakieś foto to ci powiemy, która to wersja i po czym to widać
-
Wysokie obroty po odpaleniu.
no to już dawno powinieneś mieć nowy
-
Popielniczka 1DIN a 2DIN
najszybsza identyfikacja popielniczki to po klapce - 1DIN jest lekko zaokgrąglona przy końcu (strona bliższa zawiasom), natomiast 2DIN jest całkowicie płaska i ma na końcu (znowy bliższy zawiasów) taki klocek ruchomy, który zaślepia szczelinę pod klimatronikiem. Same panele, no cóż musisz się dobrze przyjrzeć, są inaczej wycięte fronty. typwo w b6 dla przykładu, panele 1din mają od spodu chromowaną listwę. w 2din tego nie ma.
-
pomysł na biznes, współpraca -- sklep myśliwski --
pijalnia piwa w starym stylu, plus jakaś golona do tego. Ludzie jeść przestaną a pić będą
-
Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)
Jeśli auto wyjechało z fabryki z zamontowanym concertem to jest duża szansa, że nie będzie wołać o wpisanie kodu po ponowym podłączeniu aku. Jeśli chodzi o twoje szpagaty z odłączaniem airbaga tak jak to opisałeś to obawiam się, że nic ci to nie da. Jeśli radio wymaga wpisania kodu to tego nie ominiesz w ten sposób.
-
2.5 TDI V6 163 KM jakie opinie ?
powiedzcie mi jak to jest z tym 2.5 V6 TDI bo czasem mi przychodzi do głowy jakaś odmiana... Jeśli wezmę i zrobię na własne potrzeby całą tą hydraulikę, wałki itd, pompę VP to będzie to jeździć do porządku czy generalnie jako konstrukcja jest to na tyle spieprzone, że solidny remont i tak niczego nie zmieni bo co rusz będze się coś działo? może to banalne albo wręcz głupie pytania ale chciałem po prostu wiedzieć...
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
chłopaki... to tylko silniki a zachowujecie się, jakby jeden drugiemu matkę skrzywdził...
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
Nie obalasz mitu. Żaden wyjątek nigdy nie obala reguły. Masz po prostu szczęście. Na tej samej zasadzie cholernego pecha mają ci, którzy ładują fortunę w remonty 1.9.
-
Mechanik wyladowal akumulator.
No se mechanika znalazłeś.... skoro był słaby akumulator to nie potrafił go naładować? Zwarcie w akumulatorze czy w instalacji samochodu jest coś co ciągnie zbyt dużo prądu? Mechanik jak rozładował to niech naładuje akumulator i tyle. Rozładowanie nie oznacza też, że od razu akumulator jest zasiarczony. Zasiarczeniu ulega notorycznie niedoładowany akumulator lub jak go będziesz przechowywał w stanie nienaładowanym.
-
Kłopoty z odpalaniem
a może rocznik 2004 zaczyna dotykać problem włącznika świateł
-
uszczelnienie pompowtrysków
objawy to większe przykapcanie, szczególnie przy rozruchu oraz delikatne szarpanie silnika zaraz po uruchomieniu. najpierw przy niższych temperaturach a później coraz częściej. Wiele osób uważa szarpania i kopcenie za rzecz normalną w klekotach a potem się okazuje, że gniazda w głowicy są wywalone na amen