Treść opublikowana przez marekg
-
Kiedy wymieniać osuszacz.
Umyj porzadnie przednia szybe Zlituj się dev.. U mnie w samochodzie okruszka nie ma i można jeść z podłogi a ten o czystej szybie pisze ale jak się je z podłogi to czasem można czymś na szybę ciapnąć, wiesz jak jest
-
Współczesna motoryzacja - śmiać się czy płakać ?
ja z każdym dniem mam ochotę zmienić samochód na coś innego ale na sztukę nówkę. Tylko pieniędzy szkoda bo rozsądek mówi jeździj dalej swoim Audi a kup mieszkanie... No i tak chyba będzie. Bo jak kupić nowe auto to tylko coś co da frajdę z jazdy i będzie się prezentować. Mam swój typ ale 120 tysięcy na auto nie dam.
-
Współczesna motoryzacja - śmiać się czy płakać ?
Ani się śmiać ani płakać. Za to dobrze byłoby śledzić uważnie to co się dzieje i dlaczego. Trochę rozeznania również w rozwiązaniach technicznych nigdy nie zawadzi. Współczesna motoryzacja to kilka różnych gałęzi i to co wzbudza "podnietę" jest dla większości niedostępne z oczywistych względów. W sumie nigdy inaczej nie było... Natomiast to co jest w miarę nowe to motoryzacja nazwijmy to "codzienna" czy powszechna. Bo to dzięki tej ostatniej większość z nas ma w ogóle możliwość korzystania z samochodu. I to ta gałąź motoryzacji nie ma na celu wzbudać "ochów i achów" ale ma tanio, bezpiecznie, wygodnie i ekologicznie wozić z punktu A do punktu B. W zasadzie tyle. Jest jednocześnie ta gałąź motoryzacji, która utrzymuje wszystko inne więc każdy prodecent dwoi się i troi aby zarobić na zwykłych wozidłach. I to robią a tego typu konkursy mają wskazać tego producenta, który w danej kategorii wykazał się czymś innowacyjnym.
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
ciągnie ciągnie, szczególnie olej bo kontrolka jak byk przed oczami nie obrazaj mnie, jak nie wiesz o co chodzi to po co głupie komentarze, jak byk to świeci że uszkodzony czujnik min oleju,. chcesz możemy spotkać się na drodze, przekonasz się,. oleju nie ubywa mi nic, od wymiany do wymiany,. kogucik się znalazł mój komentarz miał być z takim lekkim przymróżeniem oka. A czujnik... czujnik się wymienia a nie jeździ z żarówą przed oczami pozbawiając się w razie czego bardzo istotnego komunikatu
-
2.5 dlaczego krąży wokół tego silnika zła opinia?
ciągnie ciągnie, szczególnie olej bo kontrolka jak byk przed oczami
-
Rozszczelniona przepustnica do wymiany?
nie nadużywajcie terminu przepustnica, proszę... bo EGR czy klapa gasząca nie mają nic wspólnego z terminem przepustnica w znaczniu w jakim używa się go w motoryzacji
-
Ciekawostka nt. liczników w a4 b6
pytanie tylko jak możnabyło tak spaskudzić LAmbo.... Mam nadzieję, że Włosi nie oddadzą Alfy Niemcom bo będzie kolejna tragedia. Może wyciągną markę na tyle, że będzie się sprzedawać ale będzie to kolejny VAGowski gniot.
-
Polak kupi, byleby nie przekroczył 200 tys. km
w sumie trudno się nie zgodzić ale nie wrzucałbym do jednego worka aut stricte użytkowych z tymi osobowymi. To jednak nieco inna bajka. Wszystko w sumie dałoby się sprowadzić do kasy jaką chce się przeznaczyć na samochód i jakiemu celowi ma to auto służyć. Jak się ma budżet tylko na bardzo stare auto to z przebiegami trzeba się niestety liczyć i nie ma co oczekiwać cudów. Inny problem, jak ktoś szuka autka za większe pieniądze kiedy kwoty o jakich mówimy ocierają się o nowe samochody średniej klasy... ja osobiście pomimo iż B8 mi się podoba to kijem bym tego nie dotknął. W Polsce nawet nie ma czego szukać bo albo gołe auta oddane w rozliczeniu u dilera albo same wałki u handlarzy i przebiegi pod 200 tysięcy. Musiałbym upaść na głowę żeby w cenie nowego auta kupić takie B8... A tu gdzie mieszkam już fajne autka z przebiegiem poniżej 100 tysięcy kosztują od około 20 tysięcy euro...
-
Polak kupi, byleby nie przekroczył 200 tys. km
bo to jest złom... a tak poważniej, jakikolwiek by nie był stan tego auta z przebiegiem 200+ to i tak jest to dokładnie o tyle bliżej do naturalnej śmierci tego pojadu, a jeszcze bliżej do wydatków. Ludzie postępują jak najbardziej racjonalnie, dokładnie tak samo jak w innych krajach. Problem częściowo się rozwiąże jak Polacy zmąrzeją i przestaną się rzucać na przechodzone auta premium jak szczerbaty na suchary.
-
Sprawa odstających drzwi.
a żebyś wiedział, że tak zrobię bo jak widać po moim poprzednim poście zagwózka jest niezła ale to już nie dzisiaj
-
Sprawa odstających drzwi.
nie słuchaj bo chłopaki coś idą po bandzie. Pierwsze słyszę o problemie z tymi listwami i jakie dyrdymały o "zbierającej" się rdzy...
-
dziwnie spasowane wykonczenie bagaznika sedan b6
czy tam na tych zdjęciach widać jakieś sprężynki czy mi się zdaje? w B6 ????
-
Jak sprawdzić koło dwumasowe (2mas)?
Tak jak piszesz, przy opisywanych objawach to bardziej prawdopodobne jest po prostu kończące się sprzęgło. U mnie było to samo, jak się zagrzało to szczególnie pod obciążeniem trudno było ruszać i zmieniać biegi bez szarpania przy puszczaniu pedału.
-
Polak kupi, byleby nie przekroczył 200 tys. km
ale dlaczego bo jak kupisz ze 150km dolatasz 250 to jeszcze pójdzie a jak kupisz z 250 dolatasz do 400 to już nie sprzedaż bo przecież to trup... Auto z kilometrami i latami się starzeje i nie zmienią tego żadne inwestycje poczyniane przez właściciela. Choćbyś na uszach stanął, z przelatanego auta nie zrobisz nowego i koniec. A jak ktoś tego nie widzi to on ma problem a nie cała reszta świata.
-
Polak kupi, byleby nie przekroczył 200 tys. km
bo Polak kupuje używane auto dlatego, że na nowe go nie stać ale tak samo długo i tanio chciałby pojeździć jak salonowym. Patrzy się na przebieg i szuka aut jak najświeższych. Rzecz normalna w całym cywilizowanym świecie. Nienormalne to jest to, że można w tym kraju bezkarnie robić ludzi w chu... a nie to, że człowiek szukający auta zachowuje się w sposób jak najbardziej oczywisty. Mówienie więc, że Polacy to idioci bo patrzą na przebieg jest więc conajmniej nie na miejscu. Auta oczywiście mogą być w zupełnie różnym stanie ale to jest zupełnie inna dyskusja i generalnie nie tworzy reguły. Tak się czasem zastawiam kto i jaki ma cel w tym, że cięgle jest nagonka na Polaków.... to robią źle, to niedobrze, że za mało tego, za dużo tamtego i w ogóle najbardziej zeszmacony naród w europie... komu kuźwa na tym zależy, żeby Polacy sami nabrali o sobie takiego przekonania?
-
gałka zmiany biegów z A3
http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-wymiana-galki-zmiany-biegow-wersje-s-line-50334/
-
Wyciek dziwny..
póki co to polecamy odłączenie jako próbę zdiagnozowania problemu. Sposób jego rozwiązania pozostawiam do oceny najbardziej zainteresowanego.
-
Wyciek dziwny..
odłącz wężyk na początek i zatkaj go jakąś śrubką. Na początek wystarczy.
-
Wyciek dziwny..
zacinanie się EGR czuć po samochodzie bardzo wyraźnie, więc jeśli faktycznie się zacina to wystarczy zdjąć z niego wężyk i się przejechać. Jeśli auto nagle odżywa po takim prostym zabiegu to sprawa jest jasna nawet bez demontażu
-
Wyciek dziwny..
Z tym VAG to się zgadza. Generalnie chodzi o porządną diagnostykę komputerową czyli logi gdzie fachowe oko jest w stanie wyłapać niedomagania w pracy silnika i osprzętu. Od tego trzaby zacząć zanim zaczniesz wydawać konkretne pieniądze. Wymiana samego EGR to żadna filozofia więc każdy kogo nie parzy w rękę klucz czy śrubokręt powinien dać radę. Remont podciśnieniówki może szarpnąć po kieszeni, w sumie najdroższe to są tam chyba te 3 zawory, każdy po około 50 euro w ASO ale da się kupić taniej poza siecią serwisową, na przykład Pierburg. Do tego wężyki (nie mam pojęcia po ile, ale powiedzmy, że koszt nie zwala z nóg), jakiś zaworek zwrotny. Ale zacznij od diagnostyki a jeśli podciśnienie jeszcze dobrze działa to możesz zaczekać, nie każdy ma luźną gotówkę żeby remonotwać na zapas.
-
Wyciek dziwny..
Masz to samo i brak mocy ? Kolego dziękuje za szybką odpowiedź powiedz mi jaki jest koszt (czy się oriętujesz) ? I czy nagły spadek mocy może być przyczyną tego ? bo mi autko moje kochane jedzie do 120 i nagle za muł i nie reaguje na nic.. blokujący się EGR bardzo często skutkuje dławieniem się samochodu na niskich obrotach, łatwo go zdusić przy ruszaniu i przy zmienie biegów dostaje muła i reaguje z opóźnieniem na gaz. To co ty opisuszej przypomina natomiast wpadanie w tryb awaryjny a więc może dziać się coś z turbiną (VGT) albo samym sterowaniem kierownicami - w tych samochodach dobrze jest po tych 10-ciu czy więcej latach zrobić kapitalny remont układu podciśnieniowego. Tobie na początek przyda się porząda diagnostyka VAGiem żeby spradzić czy turbina prawiłowo ładuje. Co do samego EGR to wymiana może kosztować od ok 500 do 900 w zależności gdzie kupisz sam zawór. Ale w pierwszej kolejności odłącz wężyk z EGR i go zaślep, pojeździj i zobacz czy jest różnica. Wtedy bedziesz wiedział czy praca EGR jest prawidłowa czy nie (jeśli auto będzie chodzić zdecydowanie lepiej to znaczy, że EGR albo jego sterowanie działały nieprawidłowo. Tak turbo jak EGR oraz klapa gasząca są sterowane zaworami podciśnieniowymi stąd moja rada o remoncie całej instalacji. Tam są 3 zawory elektropneumatyczne, które wieczne nie są. oprócz tego są węże gumowe któe też z latami tracą swoje właściwości.
-
Wyciek dziwny..
tak bezpośrednio to nie. EGR będzie miał negatywny wpływ na pracę silnika w momencie, kiedy zacznie się zacinać. Sam wyciek oleju nagromadzonego w dolocie poprzez nieszczelność zaworu EGR niczego nie pogarsza.
-
Uchwyt na napoje
5PR to jest soul , czarny. Więc pozostałe kody też oznaczają kolor. U mnie nie widziałem oznaczenia koloru ale uchwyt jest powiedzmy, że w miarę czarny... Jeśli chodzi jednak o dodatkową literkę zaraz po ...533 to radzę uważać. Mnie w serwisie powiedzieli na przykład końcówka A jest dla wersji USA? i może nie pasować. Popatrzyłem na szybko w sieci, ten z końcówką D to jest uchwyt montowany w tunel w USA więc już całkiem co innego. Więc ostrożnie...
-
Uchwyt na napoje
To czego szukasz ma numer 8E0 862 533 i żaden inny. Tylko taki pasuje do podłokietnika w europejskiej B6. Kosztuje około 40 euro w ASO.
-
2.0 tdi problem z pękającymi głowicami
oj tam oj tam. A jak przyjdzie co do czego to Audi jest zajebiaszcze a Alfa śmierdzi trupem