Treść opublikowana przez marekg
-
Audi wykupi Alfe??
Niemcy umieją robić dobre silniki ( 1.9tdi, 1.8T, 2.7biT ) tyle że "spisek żarówkowy"robi swoje. Spisek żarówkowy Co do nijakości... mi się tam podoba kierunek rozwoju audi ale o gustach się nie dyskutuje. Może Alfy przestałyby w końcu gnić Chciałeś napisać, że Niemcy kiedyś umieli robić dobre silniki. Bo już trochę zapomnieli. A gnicie Alfy? pokaż mi taką z tych współczesnych...
-
Audi wykupi Alfe??
dużo już było podobnych informacji. Za każdym razem włosi uparcie twierdzili, że AR nie jest na sprzedaż. Z drugiej strony słyszałem, że Lancia kończy swój żywot więc ciężko powiedzieć czy AR nie pójdzie przynajmniej pod młotek. Gdyby doszło do zakupu to tak szczerze mówiąc, trochę szkoda tej Alfy Romeo. Niemcy nauczyliby się w końcu robić dobre silniki bo trochę przyspali ale za to Alfa stałaby się kolejnym nijakim samochodem z grupy VAG. To co widzę to mocna walka Fiata o rynek amerykański. Przejęli chryslera i kombinują te auta po swojemu, ostro pracują nad Jeep-em ładując swoje porządne silniki więc to chyba jest w tej chwili priorytet włochów. Wszyscy na zadupiu europy czyli w pl fiata wyśmiewają a ta grupa ostro walczy i rozwija się jak mało kto w tej chwili.
-
Strasznie dymi
gdybys miał okazję pofruwać takim pd-kiem kiedy nie byl jeszcze zuzyty to zapewniam cie, ze tych objawow za normalne nie uznalbys tak latwo.
-
Piłka nożna
Jakoś mi to wszystko przypomina polski wynalazek jakim było pospolite ruszenie. Zbieranina nieudaczników zwoływana od okazji do okazji. No bo jak ma grać taka zbieranina, która gra ze sobą od wielkiego dzwona a na codzień kopią za kasę w zagranicznych klubach. Może śmierdzieć do komuną ale reprezentacja to ma być reprezentacja i mają grać cały czas, razem. Zawodnicy polskiego pochodzenia rozrzuceni po europejskich klubach nie mają ani motywacji do poświęcania się reprezentacji ani tez możliwości dogrania ekipy.
-
Szyba do wymiany . Jaka kupic ??
Szczerze mówiąc... albo używaną ori albo coś nowego co będzie w dobrej cenie akuat. Ja chciałem kupić Sekurit bo u mnie właśnie tego producetna są ori szyby ale był problem z dostępnością, była droższa więc wziąłem Pilkingtona wiedząc, że oni też robią szyby na pierwszy montaż dla wielu producentów aut. Po dwóch tygodniach dostałem kamieniem w nowiutką szybkę, na szczęście nie trzeba było znowu wymieniać ale wkurwa zaliczyłem niezłego. Facet z warsztatu jak to zobaczył to się uśmiechnął tylko i powiedział, że trzabyło se jeszcze droższą szybę kupić... A ten Pilkington co go mam to szajs bo niby dbam o wycieraczki, mam cały czas założone pióra Aero kupowane w ASO a szyba wygląda jakby pióra wydrapywały dziurę w szkle. Pięknie "wyryty" jest obszar działania wycieraczek, możesz wypucować auto a patrzysz na szybę i widzisz jakby przednia była cała ukurzona i tylko wyciraczkami machnięta i w tym obszarze czysto.
-
Szyba do wymiany . Jaka kupic ??
Ja kupowałem Pilkingtona i szczerze mówiąc...szajs. Być może produkcja na pierwszy montaż jest robiona i pilnowana jak należy. Ale jak już model wychodzi z katalogu producenta samochodu to przypuszczam, że i Pilkington przenosi produkcję starych szyb na daleki wschód i odpuszcza trochę na jakości.
-
Mp3 orginała audi a4 b5
Concert 3 albo 2+, bo różnie je nazywają i sam nie wiem, która nazwa jest poprawna. A kolega jak kupi Concert 2 oraz zmieniarkę to trochę sobie podniesie koszt uzyskania tego MP3...dodakowo jeszcze emulator CAN Ale to może być wcale nie droższe niż przeróbka konsoli na 2 DIN
-
Mp3 orginała audi a4 b5
przeróbka konsoli środkowej na 2DIN to raz. Nie wiem jak to wygląda w B5 dokładnie ale tak czy siak przeróbka tzn wymiana elementów konieczna. Po drugie, do odbiorników z B6/B7 komunikujących się po CAN montując w B5 potrzebujesz jakiś tam emulator can-a. Poza tym, spasowanie samego radia z tunelem w B5 może wyjść średnio ładnie.
-
Co aż tak pociąga kierowców w Audi ?
czy coś jest lepsze czy gorsze to zależy od tego jakie kryteria oceny przyjmiemy
-
Co aż tak pociąga kierowców w Audi ?
u mnie to był zachwyt nad solidnością starej poczciwej 80-tki. Ale patrząc na ceny nowszych 4-rek a jednocześnie stan jaki sobą najczęściej reprezentują to dałem już sobie spokój z patrzeniem na nowsze. Zwiększone ryzyko kradzieży, auta przechodzone, często z wypadkową przeszłością i to wszystko za cenę normalnego auta średniej klasy tyle, że nowego. Szkoda sobie głowę zawracać. A kupno nowego audi w salonie? trochę dziwne w kraju, gdzie za te same pieniądze można szukać małego mieszkania. Na zachodzie rozumiem audi za 40 tysiecy euro kiedy mieszkania startują od 100 tysięcy. Ale w Polsce? Szukając więc bardziej ogólnej odpowiedzi na zadane pytanie, to musiałbym z przykrością stwierdzić, że większość kierowców do Audi ciągnie brak rozsądku. I mam tu na myśli tę większość, do której sam się zaliczam czyli poszukiwaczy na rynku wtórnym. No ale z drugiej strony... nie da się wszystkiego w życiu robić rozsądnie bo można od tego oszaleć
-
popielniczka tył
numer, który podałeś dotyczy wkładu popielniczki ale przedniej, wystarczy minuta googlowania. zanim coś napiszę szukam na google a tu dowód że wszystko co znalazłem pisze tył POPIELNICZKA TYL TYLNA AUDI A4 8E 8E0857989B (3114192753) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. a to przepraszam. Jak na allegro tak napisali to napewno masz dobrą popielniczkę. żebyś nie mówił, że jakiś złośliwy su***syn jestem to poszedłem specjalnie do samochodu. 8e0 857 989 to wkład popielniczki przedniej (dodatkowa literka oznacza wersję, są różne) 8e0 857 961 to popielniczka tył. Amen Opis aukcji jest błędny i koniec, nie twoja wina tylko sprzedającego.
-
popielniczka tył
numer, który podałeś dotyczy wkładu popielniczki ale przedniej, wystarczy minuta googlowania.
-
[B6 AVF] Problem z Fisem, ogromne spalanie na postoju pomocy.
To nie jest laboratorium i zabawa w pipetki, menzurki i inne ustrojstwa. Dokładność metody opisanej przez twojego oponenta jest dalece bardziej niż wystarczająca do oceny zużycia paliwa na zadanym dystansie. Można oczywiście robić tak jak ty proponujesz, ale niczego szczególnego to w pomiar nie wniesie. Dokładność pomiaru jakoś drastycznie nie wzrośnie. Tego typu pomiary robimy kiedy podejrzewamy jakis problem, więc do ocen wystarczy sprawdzenie czy auto pali 6 czy też może 8-9 litrów w zadanych warunkach. A do tego metoda z dolwaniem po 100 czy 200 km zupełnie wystarczy.
-
Jak wymontować prowadnice zaglówka b7
ja co prawda w B6 ale po prostu szrpnąłem i same wyszły, nic się nie połamało.
-
Pióra wycieraczek
długość to najmniejszy problem. Gorzej z zaczepem.
-
Kto nie wytrzymal
ja zamiast jechać autem to przesiadam się na samolot. Głównie z powodu opon i możliwych warunków na drodze
-
Zamiana N18 na N75... tak wiem
Bo zamiana zaworków nie jest metodą naprawy ale sposobem na szybą i bezkosztową wstępną diagnozę.
-
Problem z odpalaniem
O to, że uwalone styki we włączniku sieją jakieś zakłócenia w elektronice. Temat, szczegółowo niewyjaśniony do tej pory ale w praktyce juz opanowany. Włącznik do naprawy albo wymiany na nowy.
-
Cena rozrządu b6 1.9 TDI 131 KM.
To co sugerujesz to nie jest wcale uczciwy układ. Wszystko zależy, ile czasu trzeba poświęcić na daną czynność i jak mechanik ceni godzinę swojej pracy. W przeciwnym wypadku musiałby brać kilka złotych za wymianę części wartej kilkanaście pierdzieląc się przy samochodzie cały dzień bo ciężko się do elementu dobrać. W tym czasie mógłby za te sugerowane przez ciebie 350 obskoczyć rozrząd w jakimś innym aucie. Co do części z ASO... zanim kupicie tam części żeby je na własną rękę wymienić to się dopytajcie o gwarancję. Bo polityka VW jeszcze jakis czas temu była taka, że albo kupujesz w ASO i robisz w ASO albo masz części praktycznie bez gwarancji. ASO nie bierze odpowiedzialności za to, co nie było montowane u nich. Czyli macie drogie klamoty bez jakiejkolwiek szansy na reklamację. To lepiej kupić dobre części gdzie indziej i pojechać do zaufanego mechanika. Poza tym ASO dla utrzymania gwarancji wymaga przeglądów. Sprawdźcie to sobie lepiej przed zakupem żeby skuchy nie było.
-
potencjometr concert II
zapewne przy szybszym podkręcaniu głośności przeskakuje o klika-kilkanaście poziomów zamiast zrobić to płynnie
-
a4b6 dziwny dzwięk przy przyśpieszaniu
takie delikatne, ledwo słyszalne?
-
Naprawa Navigation PLUS. Gdańsk lub Elbląg
A ja bym zdał inne pytanie, gdzie jest opłacalność kupowania używanej nawigacji (pewnie +/- równolatki tej która się zepsuła) za dwa razy wyższą cenę niż naprawa starej jeśli nie masz absolutnie żadnej gwarancji, że ta zakupiona będzie w pełni sprawna. Bo gwarancji poza rozruchową nie da ci nikt. A więc mamy sytuację, kiedy zarówno naprawiając starą jak i kupując inną ciągle pozostaje nam ryzyko wystąpienia usterki. Tylko kwestia ceny ja dołożyłem do naprawy 250 a ty kupiłeś drugą za 500. Nawet jeśli potem tą uszkodzoną odsprzedasz taniej to może wyjdziesz na to samo co ja z naprawą. Tylko ile zamieszania z szukaniem i przesyłkami? Chyba, że oprócz pozbycia się usterki dołożymy jeszcze inne korzyści, na przykład ta druga jednostka będzie miała panel / ekran w idealnym stanie a poprzednia będzie mocno ściorana. Wtedy nawet bym się z tobą zgodził. Wbrew pozorom opłacalność to dość wymierne pojęcie, a ocena ryzyka ma istotny wpływ na podejmowanie decyzji. Ale jak mówisz i z tym się zgodzę, każdy sam podejmuje decyzje.
-
Naprawa Navigation PLUS. Gdańsk lub Elbląg
Skoro naprawa za 250 jest nieopłacalna to co w takim razie wg ciebie jest opłacalne? kupno innej jednostki w niewiadomo jakim stanie za 500pln? zapłacisz za laser 250 gdzie w idealnym stanie można kupić drugą navi ? skąd gwarancja, że ta druga będzie w idealnym stanie co? nową prosto z fabryki dostaniesz? no właśnie. Póki naprawa wychodzi taniej niż zakup drugiej jednostki (innej niż nowa) to ciągle jest opłacalna.
-
Modelarstwo kolejowe
zabawa zabawą, ale jak sobie odświeżyłem ostatnio wiedzę w temacie to zbladłem. Za dzieciaka faktycznie, traktowało się to jako zabawę, a pokolenie moich rodziców to już całkiem. A tak naprawdę jest to niezła i droga zabawa ale dla dorosłych. Ale patrząc na niektóre makiety i sposób w jaki odzwierciedlają rzeczywistość....ech. Sam postanowiłem coś zbudować, narazie jest to etap planów co i jak. Wybór epoki, taboru i tak dalej... zabawa na całe życie. Pierwsze graty już nawet leżą w domu. Mam kolegę w pracy, który razem ze swoim nastoletnim synem kontunuują budowę makiety rozpoczętej jeszcze przez jego ojca 30 lat temu. Szok po prostu. Ale ile dziesiątek tysięcy w to wpuścili to nawet nie podejmuję się liczyć. Ale chyba trzeba mieć w życiu taką odskocznię, nawet jeśli z zewnątrz wydaje się infantylna, żeby nie zwariować w tym posranym świecie.
-
Naprawa Navigation PLUS. Gdańsk lub Elbląg
Skoro naprawa za 250 jest nieopłacalna to co w takim razie wg ciebie jest opłacalne? kupno innej jednostki w niewiadomo jakim stanie za 500pln?