Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Wujek "dobra rada"... do czyszczenia lasera stosuje się alkohol izopropylowy. A dlaczego, to już poczytaj w sieci, bynajmniej nie chodzi o matowienie soczewki tylko o zanieczyszczenia. dobra lektura jest na przykład tutaj Czyszczenie soczewki lasera - crash test - DIY - Audiostereo.pl
  2. nie nakręcajcie się tak. Zanim ten nowy czynnik zostanie wprowadzony to musi przejść pozytywnie testy. To, że jest plan wprowadzenia to jest normalna rzecz, jeśli ktoś ma pojęcie o zarządzaniu to zdaje sobie sprawę, że takie rzeczy się planuje na x lat wcześniej a nie czeka aż testy wyjdą pozytywnie żeby ustalić termin wprowadzenia już po fakcie. Po drugie, nowy czynnik jest drogi bo nikomu niepotrzebny w tej chwili. Jak będzie masowo stosowany to cena zejdzie do normalnego poziomu. Po trzecie, wszyscy i tak robią serwis klimy więc czy zostanie on wymuszony czy nie to i tak większość go zrobi.
  3. a co ma być z popielniczką? opcja 1: zostawiasz tunel 1Din razem z popielniczką 1Din bez żadnych zmian opcja2: zostawiasz tunel 1DIN i przycinasz delikatnie tak żeby weszła popielniczka 2DIN opcja 3: wymieniasz tunel razem z popielniczką na 2din ot i cała filozofia
  4. Dobrze wiedzieć, ale teraz zapytam dla czego? A adaptacja poduszek czy coś w tym stylu? (może głupie pytanie, ale nie jestem mechanikiem ). po gołej d*pie powienieneś dostać za lenistwo http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-poduszka-kierownicy-b7-zamontowana-b6-wystrzeli-prawidlowo-przypadku-kolizji-221988/
  5. Dodam tylko, że przycinając tunel 1DIN nie ma konieczności ruszania popielniczki w ogóle. Jeśli ktoś nie ma kasy na wymianę popielniczki na 2DIN to może zostawić starą i też będzie. Można zawsze łatwo dorezać później, już bez demontażu całości.
  6. W drugiej generacji tych radyjek była taka różnica, że Concert był radiem 1DIN a Symphony od początku jest 2DIN. W trzeciej generacji (inni mówią II+) oba są już 2DIN. Przy czym Concert na 100% nie ma zabudowanej zmieniarki. Symphony III w A4 ma napewno zabudowaną zmieniarkę co od razu widać po przyciskach LOAD. Widziałem jednak jakieś foto, gdzie był Symphony z A3 i nie miał tych dodatkowych przycisków.
  7. symphony ma zdaje się wbudowaną zmieniarkę na 6 płyt. Podobnie jak jego poprzednik symphony II. Nie wiem czy reszta bebechów jest taka sama, ale teoretycznie mogą być jakieś różnice w charakterystyce dźwięku
  8. bo nic nie jest na wieczność. Dzięki dobremu zabezpieczeniu ślady korozji pojawiają się po kilkunastu latach od wyprodukowania samochodu a nie po kilku. Często niestety spotykana opinia jest taka, że jak ocynk to nie ma prawa korodować. A prawda jest taka, że jak jest blacha to jak świat światem rdzewieć będzie i nic tego nie powstrzyma. Pytanie czy wyjdzie po 5 latach czy po 15-stu. Oczywiście każda naprawa pogarsza właściwości fabrycznego zabezpieczenia lub je usuwa ale to zupełnie inna historia. W każdym samochodzie są miejsca newralgiczne, najbardziej narażone na uszkodenia tudzież często zachlapane i trudno wysychające. I po klikunastu latach, szczególnie w naszych warunkach klimatycznych musi coś wyjść, nie ma innej możliwości. Zamiast narzekać, że w kilkunastoletnim aucie coś wyszło to trzeba w te pędy zabezpieczyć i cieszyć się dalej.
  9. najpierw prosisz o poradę a jak ci ludzie podpowiadają rozsądnie to jeszcze masz pretensje. Skoro wiesz lepiej to po co pytasz? MAsz wyraźnie napisane na początku, że nie ma dodatkowych oznaczeń na elementach i pozostaje ci dobieranie na oko mając coś ze swojego auta w ręku. Jak trafisz w odcień to dobrze, jak nie trafisz to przemalujesz element. Innej opcji nie ma. Chyba, że weźmiesz element do lakiernika co potrafi komputerowo dobierać odcień to ci powinien powiedzieć czy z twojego elementu i tego co kupujesz daje mu to samo czy nie.
  10. No Panowie, to nie tylko przypadłość B5, u mnie już też szlag trafia FIS-a, póki co tylko górną część ale jednak. A do B6 jeszcze trudniej o nowy wyśtwietlacz niż do B5
  11. słówek sie czepiasz. U mnie adapter z navika działa jak trzeba.
  12. Ja właśnie znalazłem dość ciekawą zaletę Audi - nawet leciwe B6 można odbudować na ori częściach. Mam na myśli elementy wnętrza, tapicerki itp. Sukcesywnie odświeżam sobie wnętrze wymieniając elementy na nowe i dotarło do mnie, że w tańszych, popularnych markach dokupienie takich elementów po zakończeniu produkcji graniczy z cudem. To auto cały czas mnie zaskakuje
  13. Ten adapter jest jak najbardziej dobry do DX. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś tę rewelację, że to do non DX. Zakup adaptera o tyle ułatwia sprawę, że kable międyz kostkami auta a nawi już są dobrze połączone a wyprowadzone do samodzielnego zalutowania są tylko te, któe powinny iść do TMC na przykład czy gala. Więc nie trzeba całej wiązki budować od zera i kupować osobno szerokiej kostki dla RNSa. PRzy okazji, gala jest podpięta prawa i lewa bo nawigacja to rozróżnia. korzystając z nawigacji to widać w momencie skręcania jak szybka jest reakcja na zmiany położenia auta. czasem jeszcze dobrze nie wyprostuję kiery po manewrze a już słyszę "dobrze"
  14. Bez EGR twój samochód nie spełnia deklarowanej przed producenta normy Euro i jest niezgodny z homologacją. Ale kogo w Polsce to obchodzi. Zdychajmy na nowotwory, ważne żeby każdy miał 4 kółka na masce zaparkowane pod stodołą.
  15. Z tym wyglądem to bym nie przesadzał. Audi przynajmniej moim zdaniem dość długo wyglądają "akceptowalnie" i nie trącą myszką na drodze ale nie dlatego, że mają jakąś wyjątkową stylizację. Ta stylizacja jest mdła, żeby nie powiedzieć nijaka. Strasznie konserwatywna linia tych samochodów ma jednak tę zaletę, że wolo się starzeje. Inne marki podążając za modą projektują samochody zachwycające przez krótki czas jaki zazwyczaj trwają trendy stylistyczne a zaraz potem wyglądają tragicznie. Audi robi auta, które nie zachwycają ani jako nowe ani jako stare, za to przez wiele lat są takie sobie. Wystarczy popatrzeć czasem na jakieś zadbane B4 i równolatka innej marki...
  16. na każdej, która ma wprowadzone szczegółowe informacje o układzie skrzyżowania czy zjazdu. Piszę o mapach do RNS-E bo o tym właśnie jest wątek założony przez klossa i nie kumam po co piszesz o TomTomie i swoich doświadczeniach z tą nawigacją skoro nie o to kloss pyta. Napisałem, że działa na każdej czyli że nie tylko na najnowszej bo też gdzieś ktoś pisał, że tylko na nowszych wydaniach to działa. Przykro mi, że ta krótka wypowiedź sprawiła ci aż tyle kłopotu ze zrozumieniem.
  17. Na pierwszy ognień poszłoby sprawdzenie podłączenia przewodów do filta paliwa oraz poprawność zamocowania zaworu zwrotnego i dwóch oringów uszczelniajacych. Być może to tam dostaje się powietrze i stąd problemy z odpaleniem.
  18. marekg odpowiedział(a) na rocco26l temat w 1.9TDI
    twoja opinia trąci ignorancją...
  19. na każdej, która ma wprowadzone szczegółowe informacje o układzie skrzyżowania czy zjazdu.
  20. Bo po pierwsze sama nawigacja musi mieć funkcję asystenta pasa ruchu a po drugie mapa musi mieć naniesione te informacje. Korzystam z nawigacji TOM TOM z aystentem i faktycznie to działa dobrze ale głównie na autostradach i na większych skrzyżowaniach z kilkoma pasami ruchu. PRzy czym, ja z tego korzystam w Italii, w Polsce nie wiem ile jest takich miejsc gdzie to zadziała.
  21. dobre pytanie... Jeśli chodzi o radia w Audi, to chyba jedynie RNS-D ma te problemy z bezpośrednią komunikacją przez CAN. Concert II komunikuje się z autem bezpośrednio, jak większość odbiorników w Audi. Nie odpowiem ci definitywnie, ale zakładając, że sterowanie multi również obywa się can-em to spodizewałbym się problemów z działaniem kierownicy. ---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 10:58 ---------- Wiązka jest banalna zasilanie podpinasz i sygnały can wejście i wyjście i działa Wysłane z mojego GT-I8190N za pomocą Tapatalk 2 Ale trzeba go z drugiej strony wpiąć w nawi do tej szerokiej złączki (nie te typowe kostki z zasilaniem, głośnikami czy te potrójne) a cany chyba idą od razu do zegarów. Tak samo jak GALę trzeba podpiąć do nawi w dwóch miejscach. Jak ktoś wie co do czego to w sumie chyba żaden problem. Mnie cały czas nurtowało skąd ma iść can to TMC, z auta czy z nawi. Przez TMC musi przechodzić jeszcze sygnał anteny radiowej.
  22. nie mówimy o sygnale TMC tylko o tunerze TMC. A to urządzenie musi być w instalacji jeśli RNS-D ma działać w pełni prawidłowo tzn komunikować się poprzez CAN z samochodem/FIS-em
  23. masz już jakiś adapter multimedialny czy cóś?
  24. Nie pamiętam dokładnie jak wyglądała ta wiązka do TMC ale kupowałem w naviservice. Niestety nie widzę jej teraz w ofercie ale napewno takie coś robili więc jakby coś to pewnie by dorobili. W sumie żadna filozofia ale i tak trzeba mieć szeroką wtyczkę do nawi (chyba taka sama jest już zamontowana w zestawie okablowania do podłączenia rns-d) oraz wtyk do tmc i złączki do kabla antenowego. U mnie te dwie wiązki połączył elektryk bo ja ani czasu ani cierpliwości na to nie miałem tym bardziej, że w moim samochodzie trzeba było szukać sygnału gala. Samego tunera już nie pchałem do bagażnika tam gdzie jego miejsce tylko jest jakoś wciśnięty pod osłonę nad nogami kierowcy. Jak masz wolne miejsce to najprościej upchać za schowkiem pasażera ale ja już tam mam wzmacniacz radia. ---------- Post dopisany at 16:41 ---------- Poprzedni post napisany at 16:38 ---------- nie nie potrzeba. RNS-E rozumie sygnał CAN samochodu. Z rns-d jest problem bo CAN Audi nie jest zgodny z CAN Boscha zastosowanym w nawi stąd potrzebny jest układ tłumaczący sygnał między autem a nawigacją. Pech chciał, że tego tłumacza wcisnęli do tunera TMC.
  25. do rns d jest inna antena niż do rns-e. Jak dobrze wskazałeś potrzebujesz taką z wtykiem smb. Po drugie, co do pytania odnośnie strzałek na FIS - prawidłowo podłączona RNS-D będzie wyświetlać zarówno informacje o stacji radiowej (RDS) jak i wskazówki nawigacyjne. Podkreślam prawidłowo podłączona czyli z tunerem TMC. Bez tego tunera nawi nie dogada się z samochodem i niczego na FIS nie wyświetli.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.