Treść opublikowana przez marekg
-
Dym po odpaleniu
Jakoś jestem sceptycznie nastawiony co do pomysłu z pompą vacuum. Moim zdaniem to poddymianie jest skutkiem podciekania paliwa do cylindrów na postoju, którędy to trzeba dobrze sprawdzić. A może na rozruchu coś za dużo leci? może leją wtryski po prostu? zauważyłem, że bardziej niż kiedyś auto dymi przy gwałtowniejszym przyciskaniu gazu. Ale suma sumarum w takich starych łupach i tak powoil wszystko wymaga naprawy więc jak nie teraz to później i tak wszystko pójdzie do wymiany.
-
Dym po odpaleniu
Jak coś chłopaki wydedukują na warsztacie to dam znać zobaczymy ile w tym roku beknę za przegląd
-
kamyk w szybe
naprawdę, czasem potraficie rozwalić na łopatki.... wstawiasz nową szybę i ubezpieczasz. Tyle można zrobić. Uszkodzenia do kamieni się zdarzają i nie ma na to rady. Takiego przypadku praktycznie nie da się udowodnić, chyba że tarfisz na kogoś że faktycznie ci odda kasę. Ale nie liczyłbym na to, czasem dostajesz nie wiem skad i nie wiem kiedy... Pech to pech i jedzi się dalej. Sracie się czasem z tymi samochodami jak z własnym przyrodzeniem.
-
Dym po odpaleniu
jak najbardzie mogą to być uszczelniacze pompek. Mogą też być uszczelniacze zaworowe. z podobnymi objawami odstawiam auto za dwa tygodnie do serwisu. chociaż u mnie jest tylko trochę dymu i lekkie telepanie przez 1-2 sekundy. potem jest ok. Czasem w kilka sekund po uruchomieniu jest lekki spadek obrotów jakby coś przydławiło i potem już jest dobrze. Na telefon serwisant stwierdził, że zobaczą przy okazji czy gniazda pompek nie są wyrobione.
-
Uszkodzony Egr czy zawor n18 ?
żeby oszacować koszty to trzeba wiedzieć co jest grane... moim zdaniem w kilku tysiączkach się zmieścisz jakby było tragicznie
-
Uszkodzony Egr czy zawor n18 ?
niedrogo? chyba żartujesz przy tych objawach. Silnik jest w stanie agonalnym... Z drugiej strony co da ci zmiana samochodu? chcesz po katolicku sprzedać jako igiełkę? bo w przeciwnym razie nie licz na rozsądną cenę Poza tym, przywitałeś się w dziale NEWBIE?gdybyś to zrobił to pewnie nie byłoby problemu z zakładaniem wątków A z tego co piszesz 1. tu może być kilka różnych problemów- od banalnego uszkodzenia włącznika świateł po problemy z pompą vacuum, szczelnością instalacji paliwowej, czujnikiem położenia wału 3. albo wyciek albo głowica pęknięta 4. tryb awaryjny. Problem nie znika tylko wyłączając silnik chwilowo kasujesz tryb awaryjny. Turbina lub jej sterowanie nie pracuje prawidłowo. generalnie jest co robić, auto fest zapuszczone...
-
RNS-E Rozładowuje akumulator
nie pamiętam szczegółów ale na forum temat był poruszany. Przy dokładanym RNS-E jest kwestia zmostkowania chyba dwóch pinów we wiązce. Coś w ten deseń...
-
Dziwne trzęsienie się auta...
ja tam obstawiam pompki tudzież wyrabiające się gniazda pompek. W sierpniu odstawię auto do mechanika to się dowiem, bo już przez telefon jak wspomniałem o jakichś dziwnych wibracjach (chociaż póki co delikatne przez moment po odpaleniu) to wpisał na "listę" konieczność sprawdzenia pompek i stanu gniazd. U mnie dodatkowo przy wyłączaniu klimy jest wyraźny skok obrotów i chwilowe wibracje. Coś gdzieś już kuleje bo kiedyś tak nie było.
-
Przycisk na konsoli głównej, od czego to dokładnie jest
a masz tam coś oprócz tego przycisku jeszcze czy tylko ESP z lewej strony a poza tym zaślepki? może warto byłoby się zastanowić nad wymianą całości na szufladkę?
-
Dlaczego u mnie nie ma kontrolki check engine?
to zależy od rocznika a nie typu silnika
-
104-te urodziny audi
oj to takie urodziny naciągane. Patrząc na historię marki to tak nie do końca 104, naciągane jak podawanie długości penisa razem z kręgosłupem... no ale nich im będzie
-
Montaż elementów pakietu oświetlenie w Audi A4 B6/B7
pamięta ktoś które kabelki z esp wykorzystać do zasilania szufladki i kubka?
-
Schowek pasażera z półką na CD (A4 B6)
Szukając auta skup się na ważniejszych rzeczach niż ta nieszczęsna zmieniarka. Auto od ilości gadżetów lepiej jeździć nie będzie. Jak się trafi lepiej wyposażone to dlaczego nie, ale jeśli idzie o tę zmieniarkę to nie ma się o co zabijać. Ani to standard ani też jakiś wyjątkowy rodzynek, raz jest raz go nie ma. Dołożenie później jest możliwe ale średni interes, trzeba kupić cały schowek dedykowany pod zmieniarkę.
-
Dywaniki welur B6
Dzięki. Z numerami tych dywaników rozumiem że nikt na forum nie wie o co chodzi? chyba nie, w serwisie gdzie kupowałem też nie byli w stanie powiedzieć jaka różnica. Nawet prosili, że jakbym się dowiedział to żebym dał znać...
-
Jaki macie przebieg w swoich Audicach???
chciałeś powiedzieć, że jeszcze dociera do celu podróży
-
Uszkodzony Egr czy zawor n18 ?
do szybkiej diagnozy N18 można wykorzystać zawór N75 sterujacy turbiną. Jest w zasadzie taki sam więc można je podmienić na czas próby i zobaczyć czy jest poprawa czy nie. Z tym, że do N75 trochę trudniej się dobrać, mało miejsca na łapki...
-
Uszkodzony Egr czy zawor n18 ?
wymień N18, na początek taniej niż nowy EGR... reakcja typowa na przyblokowany zawór czyli opóźnienie w reakcji na gaz. Pisząc przyblokowany mam na myśli również opóźnione zamknięcie spowodowane nieprawidłowym wysterowaniem przez uszkodzony N18.
-
Pytanie o dzialanie EGR i brak cisnienia w wezyku wchacy do czarnej raczki w EGR
ciebie interesuje nie tyle zaworek od EGR (N18) a zaworek sterujący klapy gaszącej. Oba są zmocowane w pobliżu prawego reflektora - jak zdemontujesz lampę do znajdziesz dość łatwo jeden i drugi.
-
Pytanie o dzialanie EGR i brak cisnienia w wezyku wchacy do czarnej raczki w EGR
to jest klapa gasząca a nie EGR jako taki. W tych samochodach są te ustrojstwa jednak zespolone w jeden komponent.To tak dla jasności Jeśli na klapę nie jest podawane podciśnienie w momencie kiedy powinno to spradziłbym szczelność wężyka a potem zerknął w jakim stanie jest sam zaworek sterujący. Po tych 10 latach mają prawo wysiadać, tak ten od klapy jak i sterujący samym EGR czy turbawką.
-
Dywaniki welur B6
lhd i rhd oznaczają po której stronie jest kierownica czyli kontynentalny albo anglik
-
Regeneracja kurtyn w B8
Twoje pytanie powinno się traktować jako dobry żart na niedzielny poranek. Igła, nitka panie i szyjesz... w końcu to poduszki. Tylko nie zapomnij dobrze pierzem napchać coby miękko było.
-
Zjadł olej co może być grane??
mnie tam nie dziwi, że jak ktoś ciągnie dłużej z prędkościami 210 - 220 to mu oleju podciągnie. To są maksymalne prędkości tych samochodów. Wg mnie to te silniki najoptymalniej pracują do ok. 140km/h i z takimi powinno się jeździć po autostradzie. Nie ma sensu zbytnio przeciążać silnika, który nie został stworzony do długotrwałej pracy w takich warunkach. Im lepszy olej tym lepiej oczywiście i jego zużycie będzie mniejsze ale przy optymalnej eksploatacji nie powinno być aż takich problemów, że Castrola wciamało a Motula nie. To nie forumuła 1 żeby drzeć na maska i wykańczać silnik w przeciągu jednego wyścigu.
-
Zjadł olej co może być grane??
Ja tam dawno zaobserwowałem, że po przekroczeniu tych magicznych 10 tysięcy olej wyraźnie się starzeje i traci właściwości. Po 10 tysiącach odnoszę wrażenie, że więcej go bierze niż świeżego oleju. A czy to Castrol czy Motul... ja tam fetyszystą nie jestem
-
Różnice pomiędzy radioodbiornikami ?
no to po kolei 1. Concert w wersji 2DIN, czyta mp3 2. Chorus w wersji 2din,nie czyta mp3 3. Symphony 3, posiada wbudowaną zmieniarkę CD, czyta mp3. W tym konkretnym przypadku wersja usa, nie warto kupować bo są problemy z przestrojeniem na europę W praktyce szukaj symphony albo concerta
-
Kiedy wymieniać osuszacz.
tak, właśnie gdzieś w tych okolicach. Ile to nie wiem, chyba zależy od tego jak ciepło jest na zewnątrz. W Polsce to chyba nawet nie zauważałem tego, we Włoszech ostatnio to widziałem aż się lało. A kilka lat temu bawiąc się Punto z wypożyczalni to cała kałuża wypływała spod samochodu.