Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. olejowi zboczeńcy jak nie w silniku to w klimatyzacji...
  2. i z tym spalaniem też można powiedzieć, że za dużej różnicy to nie ma. Przyjamniej nie tak jak kiedyś w starszych autach, gdzie sprężarka się odłączała. Tutaj jest nieco inaczej więc i różnice w spalaniu są mniejsze. Biorąc pod uwagę, że klima jest po to żeby z niej korzystać i zgodnie z zasadą, że najbardziej rzeczy psują się od nieużywania to wręcz bardzo dobry wpływ na samochód miało właśnie takie postępowanie. Klima działa, sprężarka się smaruje itd itp. Nie bez powodu instrukcja zaleca jazdę w trybie auto cały czas.
  3. Tak do concerta potrzebujesz dwa tzw wyjmaki. Ramka do niefabrycznego radia te jest przewidziana przez audi. Miałem takie cos ale q Polsce i teraz nawet numeru OEM nie jestem w stanie wykombinowac. Ta ramkaa taki sam cheomowany pasek na górze jak concert co masz teraz.
  4. No wyraźnie czy nie to juz kwestia indywidualna... Jeden od razu czuje, ze cos jest inaczej a drugi nic nie jest widzi póki econ się na stałe nie zapali i potem są pytania na forum co robic bo strach jeździć w obawie o sprężarkę. Jeśli ktoś jest w stanie wyczuć nawet mały ubytek czynnika to jego sprawa, może reagować wedle uznania. Ja się nie łudze, ze po 13 stu latach układ jest idalnie szczelny wiec przy okazji przeglądu jest po prostu kontrolowany również stan układu i jeśli trzeba to jest dobjane do normy i tyle. Ja nie jestem w stanie wyczuć jakichs małych ubytków i tyle.
  5. No najbardziej zagrożone wyciekiem są jak właśnie połączenia. Póki nowe to trzyma ale po kilkunastu latach to te jak mówisz pory w gumie mogą cos przepuszczać. Nawet jeśli tak jak mowisz , ze olej zostanie a wycieknie sam czynnik to olej i tak juz nie spelni swojej roli bo nie będzie czynnika, który go rozprowadza.
  6. Klima chłodzi zawsze kiedy nie świeci się dioda na econ. Kiedy dioda jest zapalona to na bank masz tylko nawiew. Pamiętaj tez, ze zawsze kiedy uzyjesz przycisku auto to klimatronik sam natychmiast klime włączy i econ zgasnie. ---------- Post dopisany at 21:50 ---------- Poprzedni post napisany at 21:43 ---------- Generalnie polecam tez po prostu wsiąść do auta, zapalić silnik pojeździc sobie troche o pojawić się tymi wszystkimi guziczkami. Po pół godzinie najdalej będziesz wiedział wszystko o działaniu klimatrnica. Przynajmniej jeśli chodzi o to co uzytkownikowi wystarczy aby wykorzystać wszystkie funkcje.
  7. Przhtrzymaj przycisk auto aż temperatura przeskoczy również na drugi panel. W zależności z której strony przytrzymasz przycisk to ta stoją będzie sterować całością.
  8. A gdzie jest napisane, ze co roku dobijam klime bo jest układ nieszczelny? To ty snujesz hipotezy o ilości oleju uciekającego z układu bo ci szkoda kasy na serwisowanie Klimy ale kaaz stracha a zatarcie sprężarki? ---------- Post dopisany at 21:34 ---------- Poprzedni post napisany at 21:27 ---------- A wracając do hipotezy - zakladasz, ze olej i czynnik chłodniczy są podzielone od siebie i jeden w postaci gazowej krąży pracując w obiegu a drugi pływa sobie gdzieś jako ciecz w dolnej części układu jak pan Newton przewidział? Moim zdaniem one krążą razem zmieszane a ewentualny wyciek jest proporcjonalny do udziału w mieszaninie tudzież może zależeć od lokalizacji wycieku.
  9. No to po co sie glupio pytacie o olej czy co ile nabijac Klime? Sami sobie odpowiedzieliscie na to pytanie- jezdzijcoe tak długo aż się "urwie". Bo to właśnie napisaliscie cu zament do kupy.
  10. Rafał 9119, po to jeździć i sprawdzać żebyś któregoś pięknego dnia nie zakładał wątku pod tytułem ratunku co robić econ się świeci i nie idzie go wyłączyć. Kultura eksploatacji się klania.
  11. A na mój rozum to kombinujesz jak kon pod górę i tracisz czas na analizowanie swoich własnych urojeń. W trosce o własne zdrowie przynajmniej raz w roku dobrze byłoby pojechać na dezynfekcje Klimy. Co wiec sto na przeszkodzie żeby w tym samym warsztacie podpiac maszynę, przefiltroqac środek chłodniczy i napełnić znowu układ ba tyle ile norma przewiduje? Masz problem grzyba, ilości czynnika oraz tego oleju z głowy.
  12. Jeśli swieci się dioda na econ to znaczy, ze klima wyłączona.
  13. Ja cię sram...to mój wątek w dodatku nieźle stary...teraz dopiero się zorientowałem. Od tamtego czasu auto zrobiło 80 tysięcy, co 15 przechodzi regularnie przegląd ino1 oraz drobne naprawy przy okazji. Jeśli chodzi o klepanie to juz zapomniałem bo leje motula od dawna a poza tym może przywykłem? Raczej nic wielkiego nie słychać, na pewno nie tak jak te kilka lat temu. ---------- Post dopisany at 10:19 ---------- Poprzedni post napisany at 09:50 ---------- Tomaszz226, o jakim wariatorze mówi twój mechanik???
  14. Aj, było cos takiego faktycznie ale w takim razie powinny działać te aktywne głośniki na tyle.
  15. Nie wi tylko co masz sp kraju, ze nazywasz go za***nym. Tak niskich kosztów napraw czy utrzymania samochodu w ogóle to poza Polską nigdzie w kierunku na zachód nie ma. Poza tym Nie wiem o jakich olejach piszesz, ze nasze o ze jeszcze syf. No i może to twoje auto ma 400 a nie innych wiec się z tymi ludowymi wierzeniami tak nie rozpedzaj.
  16. O tym czy ci Klima działa czy nie to się dowiesz po przycisku econ. Bo jak przy 32 stopniach mówisz, ze chlodzi fajnie bez Klimy to cos bajdurzysz. Pewnie jest włączona ale bez trybu auto gdzie to ty decydujesz o sile i kierunku nawiewu. Instrukcja zaleca użytkowanie klimatronika cały czas w trybie auto a ewentualnych regulacji dokonywać zmianą twmperatury zadanej.
  17. Watpie z tym radiem i tyłem podłączonym bez wzmacniacza bo to oznacza zmpstkpwanie tyłu z przodem, nie ma innej możliwości podłączenia tyłu do concert bo pn wyjść na tył po prostu nie posiada poza sygnałowymi na wzmak. ostatecznie można zawsze potwierdzić przez vin czy było radio i jaka instalacja. Jeśli chodzi p sam wzmak to faktycznie się nie zrpzymielismy, tam wejdzie ori ale co innego to juz może być kłopot. ---------- Post dopisany at 22:47 ---------- Poprzedni post napisany at 22:43 ---------- U kolegi tył nie gra wiec tym bardziej mało prawdopodobne, ze auto wyszło z concertem bez wzmaka czyli bez grającego tyłu ale jednak z głośnikami. To byłby wyjątkowy okaz.
  18. Jak cie zmieniarka mp3 nie przekonuje to miej świadomość, ze do ori zmieniarki CD potrzebujesz jeszcze kompletnie inny schowek. No chyba, ze wolisz powiesić na druciku albo sznurkiem powiązać niech dynda... Jak masz concert to kupowanie zwykłej zmienuarki to kompletna pomyłka. Zupełnie bez sensu a zrobić do porządku to jeszcze drozej właśnie przez ten schowek.
  19. No nie wiem, raczej mało prawdopodobne żeby upchali fabrycznie concerta o podłączyli byle jak i tylko przód. Takie cos z fabryki nie wychodziło. Co do miejsca to na pewno po prawej stronie w bagażniku to powinno siedzieć. To nie są duże gabarytowo graty bo i sprzęt nie jest najwyższych lotów.
  20. No jeżeli auto wyszło w konfiguracji bez concerta, wzmaka i suba to próżno szukać kabli czy wtyczek... U mnie był ten sam problem kiedy dokupiłem concert więc wzmak jak najbardziej powinien zostać zamontowany. Ja nie chciałem kombinować wiec kupiłem ori na aukcji. Kable niestety trzeba pociągnąć na nowo od radia do wzmaka i potem na tylne głośniki. Sub nie jest konieczny od razu, można go Noe montować bo to kolejna zabqwa z przerabianiem tylnej półki, chyba, ze mowimy o avancie to tam jest dużo prościej i wzmak z subem są zmontowane razem. Kable da się uprościć montując wzmacniacz gdzieś z przodu, ja mam za sxhowkiwm pasażera. Dzięki temu nic poza jednym kablem do suba nie ciagnąłem na tył.
  21. Jeżeli b6 miało radio concert na pokładzie to miało również wzmacniacz i sub. Jak juz pisalem, concert jest słaby i uciagnie na wewnętrznym wzmacniaczu tylko przód, tył musi iść i fabrycznie idzie na zewnętrznym wzmacniaczu. Te b6, które fabrycznie wyszły bez wzmaka i tej całej reszty na 99% wyszły bez radia typu concert czy podobnego. U mnie siedziało 8 głośników w drzwiach, bez wzmaka wiec instalacja puszcaonq tylko pod niefabryczne radio. ---------- Post dopisany at 19:59 ---------- Poprzedni post napisany at 19:56 ---------- Po tym do do tej pory nqpisałes twierdzę, ze concerta fabrycznie u ciebie nie było.
  22. Łożysko wyje i to tak charakterystycznie, ze nawet ktoś kto nie miał z tym do czynienia będzie wiedział o co chodzi. Co do trwałości łożysk to trudno wróżyć, teoretycznie powinno przeżyć samochód ale wiadomo, ze jak się trafi krawężnik itp albo jakiś defekt danej sztuki to padnie wcześniej. ---------- Post dopisany at 18:29 ---------- Poprzedni post napisany at 18:28 ---------- Będą jakieś problemy z hamulcami czy geometrią i też wczesniej padnie. Nie ma reguły.
  23. Witam, czy ktoś może wymieniał juz czerwony FIS w b6? Mój wygląda coraz gorzej i nie wiem jak teraz z dostępnością tych wyswietlaczy i specow od tego. Jeszcze niedawno było pełno do b5, gorzej z b6.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.