Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. Ale te same części wychodzące z tej same linii produkcyjnej w jednej fabryce mogą być bardzo różne.... i to nadwyraz często jest kluczem do wydzielenia tego co idzie na aftermarket. Ten kto miał cokolwiek doczynienia z produkcją czegokolwiek dobrze wie, że ani jedna rzecz na tym świecie nie wychodzi "w nominale" ale ma odchyłki. I teraz tylko pytanie jakie odchyłki są akceptowane i jak bardzo są jeszcze limity naciągane żeby część sprzedać. To się dzieje w przemyśle lotniczym więc co się wyrabia w automotive to tylko można sobie próbować wyobrazić
  2. za te pieniądze możnaby wypróbować.
  3. Będą dwa auta na zdjęciu to najprawdopodobniej ani jeden nie dostanie mandatu, po prostu sytuacja niejednoznaczna i wina nie do udowodnienia. Ty powiesz, że jechałeś dobrze a ten co cię wyprzedzał musiał jechać szybciej a ten drugi powie, że wyprzedzał przepisowo ale ty przyśpieszyłeś... Nie do udowodnienia, takie fotki są wyrzucane do kosza raczej. Chociaż w Polsce jak się Policjant albo SM weźmie za myślenie to różnie bywa...
  4. 750 za oryginał EGR to ładnie się dałeś w bambuko zrobić jakbym chciał Wahlera to bym wołał Wahlera za połowę ceny. Stosuję takie części zamienne jakie uważam za właściwe. Wydaje na to swoje pieniądze a nie twoje ani niczyje inne więc daj spokój z takimi głupkowatymi, prowincjonalnymi komentarzami.
  5. bo nie rozróżniasz rocznika produkcji od roku modelowego. Możesz mieć auto wyprodukowane w 2002 roku ale VIN wskazuje na rok modelowy 2003
  6. o ile mi wiadomo to numeru WSC nie powinno się ruszać... ? i skąd info, że ten numer powinien być taki sam? Z resztą patrząc na screen shoty sprzed zmian to sterownik silnika miał inny WSC niż moduł kierownicy. Z tego co wiem to jest kod dostawcy/producenta? Moduły u mnie kodowania nie przyjmują a próby adaptacji w kanale 81 wyświetlają jedynie w pierwszej komórce napis PIN? i na tym zabawa się kończy.
  7. No to spece od Vag-a możecie zacząć kombinować bo jak widać na moim przykładzie nie wszystko jeszcze o tempomacie wiemy. Otóż właśnie wypróbowałem drugi moduł N-kę i ta sama sytuacja - moduł nie przyjmuje nowego kodowania i nie adaptuje numeru VIN. Po wypróbowaniu całej serii przeróżnego softu i interfejsów wniosek jest taki, że to problem jest po stronie samego samochodu. Moja B6 należy do jednych z pierwszych i podejrzewam, że przynajmniej moduł N jest zbyt świeży. Albo muszę wypróbować jakiś moduł z 2001 roku albo auta z tamtego okresu tudzież dedykowane na polski rynek mają dodatkowe zabezpieczenia. Tak czy siak mam do odsprzedania moduł N
  8. BYŁ... a to czasem robi różnicę ---------- Post dopisany at 20:26 ---------- Poprzedni post napisany at 20:22 ---------- Jaki pisałem o tym strone wczesniej to zostałem zlinczowany ze Wahler bedzie tanszym zamiennikiem bo nie posiada loga OOOO :facepalm: oj tam od razu zlinczowany. Po prostu, oryginał to oryginał. Coś co wychodzi w pudełku Wahlera oryginałem nie jest i koniec. A czy jest takie samo czy gorsze to już dyskusji na ten temat podejmować nie mam zamiaru.
  9. No i d*pa, muszę szukać innego modułu. Ten za cholerę nie daje się zaadaptować ani przekodować. Próbowałem z fachowcami, kilkoma różnymi softami i interfejsami. Nic. Nie przyjmuje i koniec.
  10. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    witam , ja odnośnie stukania , u mnie stuka jak wpadnę lekką dziurę na początku myślałem że wahacze , to je wymieniłem na lemfordera i dalej stuka bez efektu a słychać to gdzieś na przodzie , amorki sprawdziłem są okej , a odnośnie dwumasa to nie wymieniałem jeszcze , mówisz że może dwumas daje takie stuki , czasami mam odczucia takie jakby ślizgał się na pedale sprzęgła , opiszę uderzenia są takie jakby uderzyło o jakąś blachę sprawdź poduchy skrzyni
  11. Witam, Dziś przy okazji montażu tempomaty zauważyłem, że górna obudowa kolumny kierownicy którą dokupiłem na wymianę ma zmieniony sposób mocowania tego skórzanego kołnieża. W starym rozwiązaniu kołnież był przytwierdzony do bolczyków wystających z obudowy. W nowej wersji wygląda jakby potrzebny był jakiś dodatkowy element ? ktoś przerabiał juz ten temat?
  12. Panowie ratunku, nie umiem przyuczyć nowego VIN w steering wheel. Moduł nie łapie nowego kodowania. Czy nie trzeba się logować do tego modułu? bo wszędzie pisze, że od razu recode... a ten nic nie łapie. PRoblem jest również z dodatkowym przyuczeniem w grupie 81. Przez ABS i uruchomienie tempomatu w silniku jakoś przeszedłem. Założyłem moduł N razem z manetką tempomatu. Mały update... przejechałem się trochę samochodem i tempomat działa. Obecne kodowanie modułu na szczęście było pod tempomat więc działa nawet bez zmiany. Gorzej z tym przyuczeniem VIN-u. W poniedziałek spróbuję z innym VAG-iem bo mój VCDS Lite 1.0 chyba nie daje rady z tym modułem kierownicy...
  13. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    no, ja jestem po wymianie uszczelek na pompkach i czyszczeniu samych pompek. Na szczęście gniazda były jeszcze w bardzo dobrym stanie. Po tych zabiegach zdecydowanie jest poprawa jeśli idzie o dymienie przy rozruchu a także pozbyłem się tych dziwnych spadków obrotów. Gorzej, że teraz wydaje mi się, iż silnik ciężej gaśnie tzn bardziej nim trzęsie. Klapa gasząca w porządku, wymieniona poducha pod skrzynią... hmm ale tak to jest ze starymi samochodami
  14. marekg odpowiedział(a) na eSSence temat w Nadwozie i Wnętrze
    wygląda jak mocowanie wycieraczek Aero
  15. pozdrowionka dla właściciela granatowej (?) B5 na blachach z Jaworzna zaparkowanej u mechanika w Żorach, niedaleko dworca kolejowego.
  16. a bo trzabyło nie wywalać tego plastiku co przy 1DIN tworzy tę półeczkę wnętkę pod klimatrnikiem tylko to przyciąć i zamontować. Wtedy szpara tak nie straszy.
  17. dlatego wymiana na 2din z pozostawieniem starej popielniczki to jest rozwiązanie tymczasowe. Docelowo powinno się wymienić na właściwą popiołkę. Ja na dniach sie biorę za wymianę, popiołka czeka a przy okazji wymieniłem pokryweczkę na nówkę razem z nową gałką i ramką dookoła będzie wyglądało brand new
  18. jesteś... zwolennikiem tego problemu? mógłbyś nam przybliżyć o co chodzi? masz już maturę? bo trochę przerażenie ogarnia.... no chyba, że coś wypiłeś - to przepraszam, jesteś usprawiedliwiony
  19. tu nie chodzi o to gdzie więcej zapłacić. Ori jest ori, tylko z logiem Audi. Reszta to aftermarket. Nie twierdzę, że ten Wahler jest zdecydowanie gorszy, ale trzymając się jakichś zasad to ten Wahler nie jest oryginalną częścią zamienną i koniec kropka. A co kto kupuje to już jego sprawa i kwestia portfela. Nikomu nic do tego. Pamiętajcie tylko, że to co wypuszcza Wahler jako orybinalne części zamienne VAG naprawdę nie musi być dokładnie tym samym co pakuje wahler w swoje pudełka.
  20. ori to kosztuje ale jakieś 800-900 pln
  21. tam gdzie się będziesz ocierał wsiadając bądź wysiadając będzie się mechacić. Nie masz jakiejś szczególnej kurtki czy czegoś takiego w czym często jeździsz? wiem że to głupio brzmi ale ja kiedyś w samochodzie jedną parą butów w ciągu sezonu zimowego wydarłem dziurę w wykładzinie... Inną rzeczą jest, że Audi zaczęło róbić takie samo gówno jak wszyscy tylko się mocno lansuje na premium więc znajduje mnóstwo głupich ludzi, którzy się na to napalają. W ASO ci powiedzą, że możesz sobie wymienić pokrycie fotela za ciężkie pieniądze...zapomnij o gwarancji, cały VAG to su***syny jakich mało pod względem gwarancji na auta, części. Testują wszystko na klientach i na bezczela wciskają ciemnotę.
  22. sterowanie lusterek jest zamocowane na tej samej zasadzie co przyciski od szyb
  23. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    Jak byś miał trochę wiedzy i praktyki, to byś takich farmazonów nie wypisywał uśmiech bo nie warto polemizować dalej
  24. jesteś pewien tego CAN z zegarów w B5?
  25. marekg odpowiedział(a) na mycha1236 temat w 1.9TDI
    o już widzę zaczynają się odzywać specjaliści od "ten typ tak ma" czyli wszystko dobrze póki jedzie... a jak już nie jedzie to trza igiełkę sprzedać i wtedy wychodzi jak naprawdę auto jest zapuszczone

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.