Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

marekg

Pasjonat
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez marekg

  1. ja kiedyś tak miałem w jedym samochodzie. było zwarcie w AKU. też tak nagle, niespodziwanie bo przecież cały czas działał. i raz po tankowaniu już nie odjechałem ze stacji... radio grało, oświetlenie było ale wszystko do momentu próby rozruchu. oczywiście aku do wymiany. Może i u ciebie tak być.
  2. przypuszczam, że to niespotykana inwencja pojedynczego funkcjonariusza. no ale tak to już jest kiedy mundur i władzę dostaje zwykły debil z łapanki. Policjant musi przynajmniej szkołę skończyć, jakieś ezgaminy zdać i tak dalej (już pomijam poziom tych egzaminów). A IDT czy choćby Straż Miejska? strach ogarnia na samą myśl, że nieudacznikom którzy poza zamiataniem niewiele potrafią zrobić daje się mundur i uprawnienia. To jest przerażające.
  3. A widzisz, bo jest pewna różnica. Niby jedna literka a z trafnego wyboru (słuszny) można bardzo łatwo zrobić trefny
  4. a cóż ma być słychać, jeździ dobrze, pali dobrze. Próbowałem logi na rozruchu ale nic tam nie było. Nie wiem widocznie gdzieś podciekło paliwa i stąd dym. Już się więcej akcja nie powtórzyła. Na wiosnę będzie kolejny przegląd to może trzabędzie zerknąć na uszczeniacze pompek i tak dalej. zobaczymy.
  5. Moim zdaniem, jeśli komuś zależy żeby było wszystko do porządku to trzeba niestety po tych 10-11 latach pewne rzeczy wymienić. Cały układ niskiego ciśnienia moim zdaniem jest do wywalenia i odbudowania na nowych częściach.
  6. jak źle podłączysz to dioda po prostu nie zaświeci i tyle
  7. jeśli chodzi o problemy z zapalaniem to wpływ włącznika świateł bardzo łatwo zweryfikować. Wystarczy, że w ramach testów będziesz przez jakiś czas odpalał na włączonych i zobaczysz czy jest poprawa. Mechanik zamiast mówić o bzdurach to powinien sprawdzić, w końcu to żaden problem. Chociaż dobrze rozumiem, że tak na pierwszy raz to ciężko uwierzyć... Po drugie, to dławienie o którym mówisz bardzo pasuje do niedomykającego się EGR. Moim zdaniem dobrze byłoby pokusić się o sprawdzenie N18 bo to on może już nieprawidłowo działać. Sprawdź czy to dławienie wystęuje jeśli wężyk z EGR zdejmiesz i zatkasz go czymś. Spróbuj tak pojeździć i zobaczysz.
  8. marekg odpowiedział(a) na dobis temat w Nadwozie i Wnętrze
    Auto jest do jeżdżenia a nie posiadania oryginalnej grubości lakieru
  9. zdjęty z EGR wężyk dobrze zatkałeś? chodzi o to, żeby układ podciśnienia nie zasysał z zewnątrz bo to może mieć wpływ na pracę całego układu niskiego ciśnienia a zatem również N75.
  10. Mówimy po polsku, nie dron tylko bezzałogowiec.
  11. jak tak czytam te wasze wypociny odnośnie tego kto jak jeździ i kto komu ma zamiar dawać lekcje jazdy to widzę, że jesteście jak jeden po jednych pieniądzach... strasznie macie smutne życie, że was tak na drodze wszystko wkurza i przeszkadza to co inni robią. Każdy jedzie jak potrafi, drogi są dla wszystkich a brak cierpliwości świadczy raczej o jakichś problemach z samym sobą i akceptacją innych użytkowników drogi.
  12. Wg moich standardów jak coś nie jest fabrycznie przewidziane do rozdzielania to jest nierozbieralne i koniec I do wymiany pójdzie u mnie cała gałeczka z mieszkiem bo i tak już są nieco ściorane a żadnego sline czy innych pierdół monotwał nie będę bo nie pasują ani stylistycznie ani tym bardziej kolorystycznie.
  13. najlepiej sprawdź po włączeniu zapłonu czy telefon znajduje jakieś urządzenie BT. Nie spodziewałbym się jednak jego obecności... Bądź co bądź RNS-D i BT to dość egzotyczne połączenie i nie wiem czy występowało w fabrycznych konfiguracjach. Jeśli uchwyt na telefon jest w ogóle do czegoś podłączony to najprędzej do zwykłego modułu telefonu.
  14. od dołu mieszka powinien być taki pierścień obrotowy, plastikowy. Ma dwie pozyje, zablokowna ai wtedy gałka nie schodzi i odblokowane wtedy wystarczy pociągnąć i gałka schodzi z drążka. Inna sprawa, że nie widizałem w tym wszystkim możliwości oddzielenia gałki od mieszka bez zniszczenia całości. W ASO te elementy występują jako całość.
  15. przyjedźcie do włoch, najlepiej na południe to zrozumiecie jak głupie są te przepychanki kto gdzie i jak powinien włączać kierunkowskaz na rondzie... . Pierwsza zasada to jadę tam gdzie i chcę i sygnalizuję tylko to czego wymaga sytucja. Po drugie patrzymy co robią inni i reagujemy na to co się dzieje. Wszelkie znaki, światła, kierunkowskazy czy wymalowane pasy ruchu nie są do tego potrzebne.
  16. najlepiej CloneCD z profilem do nagrywania płyt travelpilot. Prędkość zapisu najmniejsza z możliwych.
  17. A ciebie dziwi takie zachowanie ludzi? nie wiem tylko czy to jest zazdrość czy coś gorszego. Jak tak siedzę za granicą i otoczony jestem ludźmi o zupełnie odmiennej od polskiej mentalności to momentalnie widać, że Polak to całe życie ze skrzywionym ryjem chodzi bo coś mu nie pasuje, zawsze jest coś nie tak, bo to, bo tamto, bo te uny winne i tak dalej. Największego wkur... zalicza jak się komuś innemu powodzi ale za to Polak ma największą radość (i jedyną) kiedy drugiemu spotka nieszczęście. Byle dokopać, wtedy się wszyscy zlatują żeby dorzucić coś od siebie.
  18. marekg odpowiedział(a) na dobis temat w Nadwozie i Wnętrze
    w wersji "tanio" już z resztą było malowane i widać skutki
  19. No i w zasadzie wszystko jasne. Co do obowiązkowych opon zimowych miałbym jednak kilka zastrzeżeń. Po pierwsze należałoby doprecyzować czy chodz stricte o opony zimowe czy też dopuszczamy opony wielosezonowe. Po drugie zamiast wprost wymagać opon zimowych ja bym wymagał dostosowania auta do warunków zimowych na niektórych odcinkach dróg. Czyli, wzorem Włoch wprowadziłbym obowiązek albo opony (zimowe/wielosezonowe) albo łańcuchy w bagażniku.
  20. bez niego możesz jechać, ale tempomat nie zadziała. Zmostkuj !!!! przecież i tak nie działa... po co mostkować skoro czujnik i tak pójdzie do wymiany? a skąd wiesz, że to czujnik założyliśmy na początku, że zaczynamy od czujnika. ALE! jeśli zmostkowanie da stały sygnał do ECU że sprzęgło jest załączone i tempomat wtedy zadziała to znaczy, że to wina czujnika. W pierwszym odruchu zrozumiałem, że sugerujesz zmostkowanie jako sposób aby pojechać z wyciągniętym czujnikiem.
  21. jeśli zdecydujesz się na zakup czujnika w ASO to podając numer VIN auta znajdą na pewno właściwy czujnik. Z własnego doświadczenia wiem, że czasem nawet znając numerek z forum czy z neta warto jednak sprawdzać co etka aktualnie sugeruje zamontować...
  22. bez niego możesz jechać, ale tempomat nie zadziała. Zmostkuj !!!! przecież i tak nie działa... po co mostkować skoro czujnik i tak pójdzie do wymiany?
  23. pewnie nawywala błędów i tyle. Ale dla świętego spokoju na twoim miejscu wymontowałbym ustrojstwo, spisał numer i założył z powrotem. Jak już kupisz nowy (jeśli jesteś zdecydowany wymieniać i masz pewność, że to jest przyczyna problemów) to zamontujesz już na stałe nowy.
  24. mój stary, który padł był niebieski. Gdzieś mi się jednak obiło o uszy, że nowy już niebieski nie jest. ALe skoro masz niebieski to najpiewniej będzie to od sprzęgła
  25. dlaczego miałby nie posiadać tego czujnika? sprawdzali po numerze VIN? U mnie fabrycznie nie ma tempomatu a czujnik jest.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.