Treść opublikowana przez MemberA4
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
za zagięciem jest różnica rura od quattro idzie cały czas w tym samym poziomie tylko lekko jest skręcona na końcu a rura od ośki za zagieciem kawałek idzie tak jak od quattro tyko w połowie tego odcinka jest zagięta do góry czyli po krótce rura od quattro ma nizej poprowadzony koniec niż ośka
-
łożysko wałka sprzegłowego
bo podał Ci zamiennik z LUKa w silniku AVF/AWX z połaczeniem ze skrzynią manualną jest łożysko pilotujące
-
[B6 AVB] Czy mam DPF? Przybywa oleju
też miałem DPFa dołozonego w ASO oczywiście jest to tak zwany suchy filtr cząstek stałych(drugi katalizator) i nie ma on powiazania z układem paliwowym koszt dołożenia takiego cuda w ASO jest dość wysoki już sam zakup części to ok 4k PLN
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
za godzinkę bede mógł u siebie zrobić foto jak to jest zamontowane bo autko na kanał wprowadzam [emoji4]
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
patrząc po kolei na foto od góry: ta duza jest na tunel jak widać ma otowory pod podporę wału na nia od przodu idzie jeszcze jedna której nie ma widać tylko jej ślad na fotce co Ci pokazałem od siebie jest taka osłona ta długa jest na zbiornik paliwa od jej węższej strony razem z nią jest przykręcany wieszak tłumika środkowego z linkami a do jej boków są nakładane te dwie po jej lewej stronie na foto one są tak sprytnie wsówane w te pazurki wystajace jak przykręcisz tą długą razem z wieszakiem tłumika i linkami ręcznego linki wpinasz w zbiornik a nastepnie zakładasz te boczne osłonki i przykręcasz linki ta niby kwadratowa z czterema otworami jest to osłona podpory ja się montuje na końcu przykręcając jednocześnie podporę wału tej malutkiej po lewo na końcu nie kojażę
-
[A4 B7 1.8T quattro] Przegub zewnętrzny tył - wymiana.
jedynie nawiercanie coraz wiekszym wiertłem aż mogłem reszte wydłubać bo wykrętaka nie mam na stanie
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Turzol a to nie wtyczka od zmieniarki bo jest jakas inna? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka To jest od schowka
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Zajrzyj do mojego postu 425 bo u mnie byly inne kolory w tej wtyczce. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Napewno musisz dolozyc przewód do pinu nr5 w kostce od schowka to jest masa dla wylacznika jest w ktoryms poscie napisane skad pociagnac ten przewód. Jesli chodzi o lampke to ja kupiłem od A3 8P lampkę czarna z napisem Airbag_off i przełożyłem caly srodek od siebie bo owa lampka nie ma ambiente jednocześnie dokladajac tylna przeslone z napisem od A3ki czyli z dwóch zrobiłem 1[emoji16] Dla pewności o zasilanie lampki sciagnij ja i zobacz w czarnej kostce czy masz zapełnione piny 4 i 7 Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
Instalacja przełącznika dezaktywacji poduszki pasażera AIR BAG OFF
Przynajmniej u mnie tak było [emoji16] zmieniłem lampke i dołożyłem wyłącznik z przewodami Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
-
[A4 B7 1.8T quattro] Przegub zewnętrzny tył - wymiana.
ukręcenie sruby od czujnika abs to normalka ja ukręciłem oczywiście z kazdej strony co do czujników to jeden mi nie chciał wyjść i go całkowicie zdemolowałem drugi po długim polewaniu go i delikatnym rozruszaniu wyszedł ale i tak kupiłem dwa nowe.a ten uratowany trzymam w garażu pierścień od ABSu mozliwe że bedzie wymagał tylko wyczyszczenia druciakiem ale to zobaczysz jak wyjmiesz półośke
-
[A4 B7 1.8T quattro] Przegub zewnętrzny tył - wymiana.
duzo roboty chyba nie ma przy tym, odkręcasz śrubę od piasty(imbus 17) i 6 srub przegubu wewnetrznego od dyfra jak sie nie myle imbus 6, jak po tym ciezko bedzie wygrzebać półośke to najlepiej wytargać cały dyfer czyli 12 srub od przegubów wewnetrznych lewego i prawego, 6 srub od wału napedowego przy dyfrze , 3 sruby od poduszki dyfra tej z lewej strony i dwie nakrętki od śrub trzymających tył dyfra do sanek
-
Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
podrzucę Ci jeszcze temat w którym robiłem rekonesans w sprawie tych osłon tam sa widoczne numery na zrzutach z ETKI- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Kiedys na alle widzialem ogloszenie oslon niby od A4 B6 Quattro a od razu widac bylo ze to nie do audi. Jak poszukałem troche w necie to doszedłem do tego ze chcial wcisnac oslony od BMW serii 3. Jakby ktoś nie wiedział to by sie naciął. Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Może pomoże Ci to zdjęcie. Mialem je zamontowane u siebie. Ta duża miala wycięte te otwory na srodku do podpory walu, oryginalnie ta osłona ich nie posiadała bo jest od ośki. Na tej duzej od jej konca do polowy jest jeszcze dodatkowa oslona podpory walu- taka mala.- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Zapodaj zdjecie swoich oslon moze masz nie takie?- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
Których? Tej małej może co osłania podporę? Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka- Montaż sprzęgła BRD do AVF
kiedys też sprawdzałem taki zestaw i : dwumas jest taki sam łozysko wyciskowe tez jest takie samo tarcza sprzęgłowa też jest taka sama docisk jest "inny" (ma inny numer) bo ma mocniejsze spręzyny ale bez problemu mozesz zakładać do AVF- Lampy tył Avant. Opinia o marce "TYC".
nie wiem jak do Avanta ale ja około 3 lat temu kupowałem do sedana lampy tylne z TYCa i tego samego dnia je oddałem do sklepu powiem szczerze ze to wielka porażka, kołeczki montażowe na lampie wogóle nie pokrywały się z gniazdami montażowymi w karoserji, jak zmierzyłem to rozstaw kołków był wiekszy o ponad 1cm od gniazd w karoserii i lampy nie dało rady zamontować. Według mnie lepiej już kupować z firmy DEPO bo spasowanie i wygląd miały jak oryginał a najlepszym rozwiązaniem żeby nie było różnicy to kupić oryginalną używkę Audi- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
8E0521101D został wycofany w 2007r ten wał jest zamienny z tym z końcówką T- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
duzego wyboru raczej nie masz mógłby się ktos wypowiedzieć kto ma 2.0TDI ze skrzynią JEE moze piotrsob1 ? z ELSY wiem że JEE było montowane przy 2.0 ltr. 103 kW TDI-PD oraz przy BRD- Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7
ja teraz bym brał od 2,5Tdi a no dla tego że części są łatwo dostepne i w bardzo przystepnych cenach i nie trafiłem jeszcze na informacje dotyczacą jakichś częstych awarji skrzyń od 2,5TDi na forum piszą ze różnica w skrzyniach pomiedzy 1.9 a 2.5tdi jest nie zauważalna (mówię oczywiście o tych wcześniejszych skrzyniach typu 01E) tak wszystkie działaja tak samo napedy w A4 B6 i 7 A6 C5 i 6 Passat B5 tylko są stałe to nie haldex- Fotelik 15-36kg do przedniego fotela sport
Kupiłem fotelik Romer Kid II Według mnie super pasuje w zagłębienia fotela sport.- Tłumik środkowy do 1.8t Quattro z firmy IMASAF, czy go wyciąć ?
IMASAF jest według mnie najlepszym odpowiednikiem oryginału (i do tego drogim :/ )lecz ten co zalinkowałeś nie nadaje się do A4 bo ma wieszaki inne powinieneś szukać do B6 IMASAF 13.21.06 porównaj sobie je na google to zobaczysz różnicę - Przekładka z ośki na quattro w Audi A4 B6/B7